Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Enerccio » 08 úno 2016 13:56

Zajic píše:Enerccio: Delej si jak chces, ale jak ti naboje Limit rozeberou pistoli, tak se budes divit asi jako stovky dalsich chytrolinu.
A jen tak mimochodem, kdyz o prebijeni, cenach atp. nevis vubec nic, tak bych to nedaval tak na jevo verejne :wink:


Spikelet: :mrgreen: 45.ACP vzdy bude mit vetsi zpetny raz, nez 9mm Luger pri pouziti stejnych zbrani a plnotucne laborace. Fyziku neosalis a neokecas :D :wink:
Moment, to jakoze limit prebijene sou horsi nez kdyz si je prebijes sam? LOL

A ano, ja jeste ani nemam ZP ale zajimam se o to protoze si ho v dohledne dobe udelam, nevidim na tom nic spatnyho nebo neco cas bys me mel hanit.


SansLogique
Příspěvky: 70
Registrován: 04 srp 2013 19:56

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od SansLogique » 08 úno 2016 14:52

"stovky chytrolínů, co jim Limity rozebraly pistoli"? A proč ne rovnou tisíce, miliony? Celý svět schramstnu do své tlamy... aha, pardon, to už je jiná pohádka.
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od JaK » 08 úno 2016 15:57

Enerccio píše:Moment, to jakoze limit prebijene sou horsi, nez kdyz si je prebijes sam? LOL
Jsem si naprosto jistý, že náboj, který si přebiju sám, je nesrovnatelně lepší, než Limit a to snad ve všech ohledech. Takže ano, LOL :D .
Ve svém okolí mám mířenkáře, který střílí svoje přebíjené náboje. Dosahuje s nimi lepších výsledků, než když nabije tovární Sellier Bellot - jednoduše našel kombinaci prachu, střely, OAL, škrcení a zápalky, která v jeho zbrani pracuje o pár procent lépe. Vše ostatní už je jen o konzistentnosti výroby. No a pokud má rozptyl úsťové rychlosti +-2m/s, řekl bych, že ty náboje jsou dost konzistentní.
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od JaK » 08 úno 2016 16:09

Zpětný ráz 9mm luger vs .45ACP - oba náboje mají zhruba stejnou energii, co se ale liší je hybnost střel a tlaky plynů na ústí. Proto se .45 může zdát příjemnější. Osobně na ni nedám dopustit :wink: .
Na druhou stranu lze obecně s 9x19 střílet rychleji. Navíc pistole v této ráži mívají lehčí závěr a méně pohybující se hmoty je pro rychle opakované výstřely plus. Pocitově je to ale ostřejší.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Biggles » 08 úno 2016 17:54

SansLogique: S těma stovkama kolega možná přestřelil, ale desítky to jsou, jenom co vím já. Větší odpad do zbraně snad dát ani nejde.
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Enerccio » 08 úno 2016 19:35

urcite to ale bude kvalitnejsi nez to co si prebije nakej zacatecnik...
krtecek85
Příspěvky: 121
Registrován: 17 úno 2010 20:47

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od krtecek85 » 08 úno 2016 21:25

G 17 idealni volba

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
SansLogique
Příspěvky: 70
Registrován: 04 srp 2013 19:56

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od SansLogique » 08 úno 2016 21:27

Já nehodlám nikomu nic vnucovat a každej ať si střílí čím chce. Já s Limitama problém nemám a pokud vím, nejsem zdaleka jedinej.
Vím, že se někomu podařilo po slabý ráně poslat do laufu další náboj a tím si zničit pistoli. Jestli to byly desítky lidí nevím. Každopádně to se může stát i s továrním střelivem, nebo ne?
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od PEPAN » 08 úno 2016 22:14

Enerccio píše:urcite to ale bude kvalitnejsi nez to co si prebije nakej zacatecnik...
Námitka, jakože lis jsem kupoval nejakou dobu před pistolí, ta přišla až když nebylo kam davat náboje :lol: když ti to někdo nastaví. nemusí to ani vysvětlovat. Pro blbce! mít kladívko a manuál jistě si to nastaví kdo chce. pak jde jen o trochu pečlivosti,dobré komponenty a máme levné strelivo kterému věříme :wink:
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Biggles » 09 úno 2016 06:24

SansLogique: Tvůj boj, co strkáš do krochny. Jeden střelec či jeho pár známých není relevantní statistický vzorek. Pokud ovšem vím, kolik odmítnutých reklamací z důvodu použití Limitů na "rozebraný" pistole kteří dovozci/výrobci mají, byl bych idiot, abych tuhl munici používal. Běžně se v balení nacházejí náboje přebité do nábojnic jiné ráže než Luger, často se vyskytují prasklé nábojnice, střely používaný Limitem, to je kapitola sama pro sebe a o konzistentnosti navážek se ani netřeba bavit...
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Enerccio » 09 úno 2016 07:04

PEPAN píše:
Enerccio píše:urcite to ale bude kvalitnejsi nez to co si prebije nakej zacatecnik...
Námitka, jakože lis jsem kupoval nejakou dobu před pistolí, ta přišla až když nebylo kam davat náboje :lol: když ti to někdo nastaví. nemusí to ani vysvětlovat. Pro blbce! mít kladívko a manuál jistě si to nastaví kdo chce. pak jde jen o trochu pečlivosti,dobré komponenty a máme levné strelivo kterému věříme :wink:
Pak proc neveris Limitu?
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Zajic » 09 úno 2016 07:17

Biggles: Jsem rad, ze aspon nekdo je zasvedceny jak to s Limitama je :wink: Me stale udivujou lidi, co tyhle smejdy vychvalujou a jsou zaslepeni jen tim, ze ten naboj koupi o kacku levneji :lol: Ale je to jejich boj, komu neni rady tomu neni pomoci.

Enerccio: Vtip je v tom, ze nez nekdo zacne prebijet, tak si o tom nastuduje vse potrebne. A protoze to dela pro sebe, dela to dukladne a precizne ! Ale jak sleduju tve komentare, ty bys asi byl vyjimkou v prebijeni.

Jinak k te 45.ACP. kdyby byla klidnejsi a mene kopala, jak tady pises, tak by se s ni dalo daleko rychleji dablovat nez z 9 Lugerem. Bohuzel to tak neni, a zbran v teto razi se proste zveda daleko vic a ma vetsi klopny efekt a t mi nikdo nevymluvi protoze jsem mel ruznych zbrani v porovnani a i majitele raze 45 pri strelbe z 9mm byly uchvaceni tim, ze se s tim strili daleko rychleji. To ze ma 9mm ostrejsi prubeh, neznamena ze vic kope a klopi zbran.

Ja toto tema mazu ze sledovani, jelikos tady to nema uroven. Kdyz hodne lidi pise o necem, cemu nerozumi. Napr lidi co nemaji ani zbran a podobni odpadlici.
Kazdopadne jestli mi nekdo chce jeste neco vysvetlit, at mi klidne posle SZ :D
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od onevan74 » 09 úno 2016 12:12

Zajic píše:Enerccio: Delej si jak chces, ale jak ti naboje Limit rozeberou pistoli, tak se budes divit asi jako stovky dalsich chytrolinu.
A jen tak mimochodem, kdyz o prebijeni, cenach atp. nevis vubec nic, tak bych to nedaval tak na jevo verejne :wink:


Spikelet: :mrgreen: 45.ACP vzdy bude mit vetsi zpetny raz, nez 9mm Luger pri pouziti stejnych zbrani a plnotucne laborace. Fyziku neosalis a neokecas :D :wink:
Fyziku neošálíš to máš pravdu ale kecáš zase nesmysly o zpětným rázu.
Tovární 9mm Luger se 124gr střelou má kinetickou energii na ústí 518J při 360 m/s a tovární .45 ACP s 230gr střelou má kinetickou energii na ústí 504J při 260 m/s. Záleží i na váze kvéru a váze samotnýho závěru, kterej tluče dozadu. Takže rána z .45 ACP je prostě měkčí.
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od Zajic » 09 úno 2016 15:14

Fajn, posledni reakce :twisted: Cele to prekrucujes, ja celou dobu se nebavim o tom, ktery naboj ma ostrejsi nebo mekci ranu. I kdyz jsem to psoledni prispevek zminil. Ale psal jsem, ze proste 45.ACP ma vetsi zdvih a vetsi celkovy raz. A proto se s ni neda tak ryche strilet, jako z 9mm. A jestli ani tohle ti nedokaze, ze proste 45.ACP vic kope, protoze se zbran vice zveda a trva delsi dobu, nez zase zamiris, tak potom si trosku mimo. Ono je to tim, ze 45.ACP ma daleko nizsi tlaky, nez 9mm Luger a to proste rozhodnuje i o tom. O tom kdo keca nesmysly, bys mel trosku prehodnotit o cem vlastne se tu bavime. A sve pocity a bys mel krotit, kdyz tomu moc nerozumis :wink: Je to forum, nic vic nic min.

To je jako srovnavat naboj 223.rem vs 7,62x39mm. Naboje maji podobny vykon. 223 bude mit ostrejsi ranu, ale nebude tolik kopat a ani se zvedat zbran. Takze ve finale kope 223 mene,jen ma ostrejsi ranu, ale to neni to same ! Protoze se s tim da strilet skoro jako s malorazkou.
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Zacatecnik - priority pri vyberu zbrane

Příspěvek od onevan74 » 09 úno 2016 20:21

Zajic píše:Fajn, posledni reakce :twisted: Cele to prekrucujes, ja celou dobu se nebavim o tom, ktery naboj ma ostrejsi nebo mekci ranu. I kdyz jsem to psoledni prispevek zminil. Ale psal jsem, ze proste 45.ACP ma vetsi zdvih a vetsi celkovy raz. A proto se s ni neda tak ryche strilet, jako z 9mm. A jestli ani tohle ti nedokaze, ze proste 45.ACP vic kope, protoze se zbran vice zveda a trva delsi dobu, nez zase zamiris, tak potom si trosku mimo. Ono je to tim, ze 45.ACP ma daleko nizsi tlaky, nez 9mm Luger a to proste rozhodnuje i o tom. O tom kdo keca nesmysly, bys mel trosku prehodnotit o cem vlastne se tu bavime. A sve pocity a bys mel krotit, kdyz tomu moc nerozumis :wink: Je to forum, nic vic nic min.

To je jako srovnavat naboj 223.rem vs 7,62x39mm. Naboje maji podobny vykon. 223 bude mit ostrejsi ranu, ale nebude tolik kopat a ani se zvedat zbran. Takze ve finale kope 223 mene,jen ma ostrejsi ranu, ale to neni to same ! Protoze se s tim da strilet skoro jako s malorazkou.
Co je "větší celkový ráz"?
Co je "víc kope"?
Co je "ostřejší rána"?
Pořád je to Newtonův zákon panebože.
.223 míň kope, protože má menší kinetickou energii (cca 1800J) oproti 7,62x39 (cca 2170J). Nemá žádnou ostřejší ránu, pokud to není myšleno akusticky. Takže "kope méně ale má ostřejší ránu" je co za fyzikální zákon?
To nejsou moje pocity, to je pan Newton.
Ale zřejmě tomu teda nerozumim.
Odpovědět