zacatecnik-chci koupit vzduchovku. hledal sem ale nevim nic

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

marekzcke
Příspěvky: 221
Registrován: 02 srp 2009 05:05
Bydliště: Žarnovica-Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marekzcke » 03 srp 2009 22:28

k tej CO2 QB. daju sa naplne plnit doma? urcite sa doma najde par flias CO2 i ked uz mozno s pridavkom argonu (zvaranie). to by bol potom luxux strielat.


bhurt
Příspěvky: 328
Registrován: 22 zář 2008 18:38

Příspěvek od bhurt » 04 srp 2009 15:22

Nejsem sice žádnej dobrej střelec ani odborník, ale mám mám tipy vzduchovek od lámačky po větrovku. Jednoznačně za levný peníz vychází Norconia QB78 jako nejlepší volba. Po menších úpravách, které zvládne téměř každý, se s ní dá přesně střílet na 30 m. Navíc nepotřebuješ optiku, která by byla odolná proti zpětnému rázu. (Mimochodem se mi zdá zvětšení 4x na 30 m málo). Z lámaček se mi jeví jako dobrá volba Norica Dragon, která je již z továrny perfektně zpracovaná (žádné jehly, vůle, leštěný píst) a na 30 m je ještě přesná. Pokud se nelíbí plast na pažbě, je možno koupit Noricu i ve dřevě
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 04 srp 2009 16:09

Norica Dragon je taky slušnej a levnej tip (z lámaček) :roll:. Někde sem tu četl že má Norica lepší spouště než Gamo, ale můžeš to srovnat se Slávkou 634?
Slávka má sice lepší pevná ocelová mířidla, ale Norica zas bude mít hlubší a delší rybinu (podle jednodílnejch montáží co sem na ni viděl) a ventilovanou gumovou botkou.
http://talks.guns.ru/forummessage/96/217367.html
http://i2.guns.ru/forums/icons/forum_pi ... 418832.jpg
Naposledy upravil(a) kesi dne 04 srp 2009 17:12, celkem upraveno 1 x.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
bhurt
Příspěvky: 328
Registrován: 22 zář 2008 18:38

Příspěvek od bhurt » 04 srp 2009 17:08

Ze 634 jsem sice nestřílel, ale pouze ze 631 a 620. Spoušť u Norici jde na lámačku celkem dobře, nestrhává. Jinak je v poctivých 16J. Proti Slavii 631 nebe a dudy
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 221
Registrován: 02 srp 2009 05:05
Bydliště: Žarnovica-Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marekzcke » 04 srp 2009 17:49

ja by som kludne zobral aj tu QB78 ale jedine uz upravenu a vsetko nove. do coho sa ja pustim casto nedopadne dobre. pokial sa nejedna o PC a elektro spotrebice :D.
v praxi by som to videl takto. vyhladam si niekoho kto vie o co go. najlepsie v Kosiciach. vsetko zasponzorujem (upravy co odstrania vsetky muchy. hlavne nahradit menej kvalitne suciastky to vsetko by som podstivo vycital na nete. urcite by som sa kope veci naucil. to ja rad) a budem sa dlho tesit spolahlivosti a presnosti tejto hracky.
edit: mne sa nepaci na QB57 ze po vystrele mi muska ujde kus. na videach to nespozorujem. to je moj problem co ma trapi.
Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: začátečník-chci koupit vzduchovku. hledal sem ale nevim nic

Příspěvek od Sláva » 24 dub 2010 21:25

Tak sem pročetl vlákna o Weihrauch HW57 a Norica Quick a stále přemýšlím co je lepší v poměru cena/kvalita+výkon. HW57 je pěkná gunička , ale přeci jen je o 1000kč dražší než Norica, ale zas dle dojmů je kvalitnější, ale ta norica taky neni špatná takže já opravdu nevím :) Neporadil by ste někdo? Nejlépe za každou stranu. Protože každej is tu svoji chválí :) Popř doporučili ještě nějakou konkurenci k oboum. Max. sem ochoten utratit 7000kč. Díky
P.S. Šlo by mi o střelbu na předměty(popř. papírový terč) tak na 30 -50m. A A opravdu 7000 je strop žádný přišetři a pak..
SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: začátečník-chci koupit vzduchovku. hledal sem ale nevim nic

Příspěvek od jir.007 » 24 dub 2010 23:46

za sebe doporučuji norconia QB78 deluxe ať už 4,5mm nebo 5,5mm
jsems ní naplno spokojen apodle mě je to opravdu za málo peněz hodně muziky :wink: :wink:
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník-chci koupit vzduchovku. hledal sem ale nevim nic

Příspěvek od vendous » 25 dub 2010 07:18

Tak to já bych zase doporučil Weihrauch, je to osvědčená kvalita.
Ale 100 lidí 100 názorů
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
LOV
Příspěvky: 3
Registrován: 23 úno 2010 16:53

Re: začátečník-chci koupit vzduchovku. hledal sem ale nevim nic

Příspěvek od LOV » 25 dub 2010 10:54

Kúp si lider44 je to najlacnejšia vzduchovka na trhu ja ju mám tieš a je celkom dobra ked si chceš iba zastrielať do plechoviek a ak ta to nebude baviť tak ju predaj nič tím nestratíš mna to začlo baviť tak som si kúpil hatsan 125
Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: začátečník-chci koupit vzduchovku. hledal sem ale nevim nic

Příspěvek od Sláva » 25 dub 2010 11:54

No já bych chtěl pístovku s natahováním zespoda aby to mělo pevnou hlaven, protože pak plánuju koupit optiku. Takže s "plynovkou" nechci mít nic společnýho :) No já vim, že mě to bude bavit to se neboj proto nechci zas nějakou "lowku" od mala mě to táhne ke zbráním, možná i proto, že oba rodiče byli vojáci :D Já hrával airsoft, ale kvůli střední sem toho nechal a ted sem marně snažim už druhym rokem udat moji "bejvalku". Kdežto se vzduchovkou by problém nebyl, ta když omrzí tak odložíš a třeba za pár let se zas k ní vrátíš a nebo necháš pro syna. No takže 1 doporučení pro Weihrauch. Někdo další? Popř. kde koupit?? Já sem koukal tady, ale příde mi, že tady na obrázku vypadá jinak http://www.hubertshop.cz/vyber-zbozi-dl ... -s14534006 než třeba tady http://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzducho ... uch/hw-57/
P.S. Hádám, že dřevo bude asi u obou stejné?!
Nikdo nic??
SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: začátečník-chci koupit vzduchovku. hledal sem ale nevim nic

Příspěvek od Sláva » 26 dub 2010 16:42

No tak ještě někdo se prosím vyjádřete.. Nejlépe vlastníci.. Chtěl bych hodně muziky za normálně peněz :)
SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník-chci koupit vzduchovku. hledal sem ale nevim nic

Příspěvek od risopepi » 26 dub 2010 16:51

Kúp si HW Pro Target, a máš čo si chcel! :D
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
kosmenpupen
Příspěvky: 22
Registrován: 07 kvě 2010 14:05

Re: začátečník-chci koupit vzduchovku. hledal sem ale nevim nic

Příspěvek od kosmenpupen » 07 kvě 2010 14:18

Zdravím.
Jaký máte názor na Norconia B36

Díky
Uživatelský avatar
jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník-chci koupit vzduchovku. hledal sem ale nevim nic

Příspěvek od jofny » 07 kvě 2010 19:46

Mam 634-ku a nelutujem, ale mat viac penazí kúpim hw97 a ak by som mal na hw97-ku isiel by som rovno do cz 200-ky a ak mam na nu tak dosetrim a radšej hw100.
čiže všetko je to o peniazoch. :wink:
SPA CP1-M 4,5mm
Slavia 618
Slavia 630
Slavia 634 + NS Mountmaster 6x40AO (Delta entry IR 6x32AO)
HW100S Bullpup + HAWKE SID.TAC.30IR 8.5-25x42
oblak1
Příspěvky: 1
Registrován: 09 zář 2010 08:59

Re: Vidim ,že tomu trochu rozumíš.Můžeš mi poradit něco pro dítě

Příspěvek od oblak1 » 09 zář 2010 09:41

Bezmozek píše:2Jjjerry: No tak to máš co dělat, já teď píšu třetí příspěvek a tohle fórum jsem pročítal po nocích asi měsíc než jsem se lognul a i napsal.
Jsem tu taky uplně novej a ke vzduchovce jsem se vrátil po 15letý pauze,
takže dobře chápu, jak Ti asi je.

Nerad bych tu dělal rozumy, ale zkusim shrnout co jsem tu na foru vyčet a jak jsem si to přebral já:

Většině jde o to na zkoušku koupit levně něco rozumnýho a ne abys zjistil, že Tě to neba a prášilo se Ti doma na flintu za 20k. Takže je dobrý si říct, kolik se do toho chceš vysypat.

Záleží na tom, na co tu flintu chceš, na terče, na víčka, na krysy,.. každej to má hozený jinak. Podle toho si vyber jestli 4,5 nebo 5,5mm.
5,5 je větší šupa, 4,5mm je "přesnější" na delší vzdálenosti kvůli balistice střely.

Pak si vyber jaká koncepce zbraně by se Ti nejvíc zamlouvala, lámačka, CO2, pumpa a nevim co vlastně ještě je na výběr.

Pístovky, ať už se láme hlavěň, nebo se natahuje pákou pod hlavní, což je lepší ve spojení s optikou je na začátek asi ideální, ale pokud budeš chtít střílet s optikou, počítej s tím, že budeš potřebovat něco co má drážky. Tím ze hry vypadává půlka slávií a ty který maj drážky 13mm(jde to, ale blbě).
Třeba na aukru se S631 bez drážek neprodá za litr, ale s drážkama jde kolikrát přes 1800,-.
Další věc je, že u vzduchovek s pístem dost trpí optika, takže jestli budeš "vzduchovkovej snajpr" jako plno lidí tady, tak bude potřeba optika za aspoň 1500, patrně nejlíp Delta 4x32 AO nebo něco od NS. Cokoli levnějšího na pístovce asi moc dlouho nepřežije, tak ne abys skočil na 3-9x40 za 500,-
CO2 flinty jsou proti nim sametový, nekopou, ale připočti si k diabolkám náklady na bombičky, popř. hasičák ze kterýho to budeš plnit, stačí prohledat forum.

Jestli budeš střílet ty i kluk, uvaž jak by měla bejt flinta velká a těžká, ono třeba natahování pákou pod hlavní dělá na flintě skoro kilo navrch, takže pak to může bejt na překážku. Plastová pažba bejvá trochu lehčí jak dřevo, ovšem estetika dřeva je neoddiskutovatelná.

Jooo a pak tu vlastně máme výrobce. To je kapitola sama pro sebe.
Každá liška chválí svůj ocas, takže pro a proti má každej.
Když trochu prohledáš net, patrně zjistíš stejně jako já, že výrobci jsou vlastně jen tři.(neber me za slovo)
ČZUB - tj. slavia, věčná trvanlivá klasika se vším co k tomu patří.
CHINA - tady je toho moc, hodně firem skoupil UMAREX a flinty dělá tam kde je to nejlevnější, třeba CO2 QB78 je taky china, ale povedená, hammerli je taky jen převlečená rejže, Takový ty názvy geman sniper de luxe za 999,- i s optikou, všechno to smrdí bambusem a za ty prachy to asi bude i vypadat.
Třetí kategorie výrobců jsou ty, na jejichž flinty nemám, takže neřešim a jen slintám nad fotkama.

Např. já hledal něco hoodně levnýho, bylo mi jasný že bych na tom rád optiku, takže lámací hlavěň by byla mínus, líbila se mi Hammerli hunter 900 což je vlastně QB36, ale ta má skoro 4kg, což mi přišlo trochu moc, chtěl jsem něco kompaktnějšího.
Gamo jsem nechtěl kvůli recenzím tady, což ovšem nezmanená, že jsou to špatný flinty, takovej hatsan byšel, ale zase prej zabíjí optiky, do CO2 jsem jít nechtěl, tak jsem nakonec vybral sharp innova, na který mi bylo sympatický, že má šeptadlo i optiku, teda gamo 4x20, ale co chtít za dva litry. Pumpování je sice pakárna, ale zase si můžeš navolit výkon.
Všechno má svoje a záleží co právě ty od flinty chceš.

No a teď snad jen popřát šťastnou ruku při výběru
Kuwa na to že jsem tu novej, tak ze mě padaj rozumy

edit: K tomu členění, no třeba pročítat "o vzduchovkách gamo" když hledáš jednu konkrétní je pakárna, na druhou stranu kdyby tu všechno bylo 3x byl by v tom bordel, takže to ber tak, že admin je na Tebe hnusnej protože Tě má rád :lol:
Odpovědět