zacatecnik-chci koupit vzduchovku. hledal sem ale nevim nic

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

to Em

Příspěvek od BENNY » 28 črc 2009 21:55

Ono to to nebude o inteligenci ,když si vzpomenu jak to při okresních přeborech někteří drželi ! Ta věc má prostě zmršenou pažbu. A co se týče mého výběru ,tak zvítězil Hatsan 105x . Vypadá vzhledově mnohem lépe a je to stejná třída kvality.Akorát jsem možná měl zvolit dřevěnou pažbu.


Hail And Kill !
eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Příspěvek od eM » 28 črc 2009 22:46

Pozri ja nebudem hovoriť aká je Slávia v porovnaní s Hatsanom pretože Hatsana nemám a taktiež si myslím že by to malo platiť naopak. :)

Ak myslíš že je je Hatsan super voľba tak to napíš nech si ju kúpi ale bude to jeden názor proti mnoho ale nepíš o puške ktorú si si len letmo prehliadol v obchode. :!:

A neviem o tom že by mala zmršenú pažbu a ovládacie prvky boli pre mňa vyhovujúce. Spokojnosť vlastníkov si môžeš overiť v dlhých vláknach tu na fóre. :wink:
BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

re

Příspěvek od BENNY » 29 črc 2009 15:59

To je takhle ,vzduchovek vyrábí více firem a tak at si každý koupí vzduchovku dle libosti ! Bezhlavé vtrzení že jenom Slavie jsou kvalitní a přesné je v dnešní době nesmysl. Co se týče zkušeností tak z toho staršího modelu jsem se začátkem 90 let učastnil přeborů ve vzduchov.. Takže zkušenost s ní mám dost.Proto jsem měl jasno že tohle určitě není vzduchovka kterou chci.
Hail And Kill !
UFO DaBong

Příspěvek od UFO DaBong » 30 črc 2009 18:52

Bol by som velmi rad kedby ste mi poradili pri vybere vzuchovky.

Kriteria:
Do 200eur plus/minus 10
Strelba na terc 20m plus/minus 5, v zime na potkany v stajni
nie cinan
kal 4.5

mam Delta optical 4x32AO a jednodielnu montaz

Zatial pripada v uvahu:
Gamo CFX
Gamo Whisper X
Gamo Shadow 1000
Weihrauch HW 50 MKII (bez record spuste)
Benjamin Sheridan 397 (to by bolo viac ako 210 eur)
Slavia 634

Za vase poznatky alebo posudky vopred dakujem

sportu zdar
eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Příspěvek od eM » 30 črc 2009 19:08

Jednoznačne odporúčam Sláviu 634, mal som ju priamo s Deltou aj s jednodielnou montážou a komplet fungoval skvelo čo sa týka presnosti aj kvality.
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Příspěvek od undead » 30 črc 2009 20:32

z tých čo si písal
1.Benjamin Sheridan 397(dobra puška,mam radšej pumpy ako pruzinovky preto 1.)
2.skor Weihrauch HW 57 ako 50, ale to je o trochu drahšie ale fajn, oplatí sa priplatit.
3,Slavia 634
tie daľšie by som nebral, môj názor
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 30 črc 2009 20:48

Já měl Slávku 634, ale podle toho co sem četl o Gamo CFX... to by taky nemusela bejt špatná volba za ty prachy, škoda jen té spouště, ta bude asi o něco horší než na Slávce.
Storm píše:Gamo CFX a HW 97k jsem srovnával někde na začátku tohoto tématu.
Můj názor je že Gamo CFX Royal není zas tak špatná vzduchovka jak se tu všeobecně píše. Při srovnání přesnosti je samozřejmě o něco lepší HW 97k ale vzhledem k ceně si myslím že to vyjde na stejno.Gamo kope dle mého názoru o něco víc a je rozhodně hlučnější při výstřelu. taky plastová muška mi osobně nevadí přestože plasty nemám rád - používám puškohled.Celkový dojem je tak půl na půl i na HW jsem našel nějaké menší chybičky ve spracování /špatně odjehlený lučík u spouště / .
Spoušť se samozřejmě srovnávat nedá v tom je celkem propastný rozdíl.Ani do jedné jsem zatím neměl potřebu zasahovat.Zkoušel jsem měřit přes combro ale pořát mi to nějak blbne - spíš neměří než jo ale i přes to jsem naměřil u CFX cca 231 m/s a u HW 235 m/s při JSB exact.CFX mám cca 2 roky a HW 1.5 roku zatím obě bez problému.Jak už jsem psal nejsem žádný čarostřelec a většinu tady na foru uváděných výsledků nedosahuju a proto si myslím že přesnost ani jedné zcela nevyužiju.cena je samozřejmě dost rozdílná /aspoň pro mne/a tomu asi odpovída i kvalita při vzdálenosti 30 m na které střílím je HW přece jen o něco přesnější asi díky spoušti.Dál střílím jen do plechovek od piva a tam je to celkem jedno.Osobně si myslím že CFX je dobrá volba pro střelbu pro zábavu pro ty kteří nemají neomezený rozpočet nebo nejsou ochotni platit 10 a víc tisíc za dražší vzduchovku.Asi se tu do mne teď pustí Alexxus a spol ale já si na GAMO CFX nemůžu stěžovat /aspoň zatím/HW je asi vhodnější pro lepší a náročnější střelce kterým nevadí nějaká ta kačka navíc.Puškohledy mám Bushnell sportsman 4-12x40 na obou taky zatím OK.
LuckyHit píše:Gamo střílí za roh... Vhodné tak na 10 metrů do lahví...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dnes jsem byl střílet na rovných 50 metrů. Po nastřelení udržím takřka vše v černém a to se na zahradě celkem točil vítr. Pro nedůvěřivce jsem natočil dvě videa. Jedno je 6 výstřelů (chtěl jsem 5, ale naštval mě první úlet, tak jsem přidal jeden) a na druhým 10 (zase první ulítla). Oboje je stříleno s oporou. Po té procházce k terči a od terče jsem byl udejchanej jak nějakej biatlonista a tak pokaždé první ulétla. Videa jsou vcelku nudná a dlouhá, ale natáčel jsem to komplet aby mě někdo neobvinil ze švindlování.

Největší limitací pro mne je pouhé 4x zvětšení Delty 4x32 AO. Každému je jasné co je na 50 metrů s tlustým duplexem vidět.... S lepší optikou čekám ještě lepší výsledek.




EDIT Pro představu jak mi dnes foukalo přidáno video střelby na plechovku z téže vzdálenosti. To jedno fouknutí při videu jsem já. Dal jsem si to se sprintem :lol:

LuckyHit píše:Koukám si tak po všech možnejch vzduchovek s pevnou hlavní a na co nenarazím.... http://www.bsaguns.co.uk/sgun_polaris.php

Co si o tom myslet? Je to to samé jako CFX, botka, nabíjení a třeba i ten plastový záchyt nabíjecí páky pod hlavní, rozměry, mezirybyna (nevím jak to nazvat), muška, ale i šrouby z boku do pažby a dále. Jen "tlumič" je jinej - u CFX v plastu. Gamo je o 60 liber levnější. Není možné že se to dělá v jedné fabrice a na BSA se dávají kvalitnější komponenty. Nebo že by to španělové okopírovali?
LuckyHit píše:Takže si procházím zahraniční diskuze na téma Gamo CFX vs. BSA Polaris (stačí do googlu zadat BSA polaris CFX).

První poznatek je ten, že Gamo nemohlo okopírovat CFX od BSA, protože jej vyrábí déle než BSA Polarise a další poznatek je ten, že BSA Polaris je Gamo CFX se spouští BSA.
Atd. atd. já bych zkusil asi to Gamo CFX. Respektive pevná hlaveň má pro puškohled větší smysl než lámací :wink:
Jednoduše řečeno, to co zjískáš u lámačky optikou, ztratíš na vertikální a horizontální vůli hlavně (na větší vzdálenosti) :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Příspěvek od eM » 30 črc 2009 21:04

Vertikálnej a horizontálnej vôle hlavne sa ľahko zbavíš pritiahnutím šroubu ktorí spája hlaveň k púzdru, u Slávie by som to tak tragicky nevidel. Samozrejme pevná hlaveň je pevná hlaveň :wink:
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Příspěvek od undead » 31 črc 2009 00:22

každy ti napisal niečo ine :D každy ma svoj nazor, no a výber na tebe :)
tu máš HW 57 Fiberoptik za 217.95 EUR
http://www.versandhaus-schneider.de/pro ... 784e256bf9
podla mna lepšie ako gamo cfx,.. gamo proste nemem rad.
slávka je už taka otrepana zlamovačka čo ma skoro každy i ked je fajn..,
Benjamin Sheridan 397 - pekna puška, pevna hlaven, ziadne kopance len tu fukne, celkom fajn vykon, a lepsie pre optiku..... bral by som tuto
http://www.airgunning.com/aim.php/photo ... heridan397
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 31 črc 2009 00:51

Keď už, tak jednoznačne Weihrauch, ale 4,5 cal.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Jindra4.5

koupe vzduchovky

Příspěvek od Jindra4.5 » 31 črc 2009 07:40

tak jestli chces neco co ti vydrzi tak si kup slavku 634 http://www.colosus.cz/p656-vzduchovka-s ... cal-4-5mm/ a puškohled delta optical 4x32 ao http://www.binox.cz/puskohledy-delta-op ... al-4x32ao/ je spolehliva vydrzi ti dlouho a ma slusnou ustovou rychlost.Sice kope vic nez ostatni vzduchovky ale to je nevyhoda zlamovacek zvlast slavie 634 ale casem si zvyknes. vyjde te to na cca na 5500


kdyz by jsi chtel neco levnejsiho tak si prodi http://www.colosus.cz/p33598-vzduchovka ... cal-4-5mm/ u toho mas i puškohled za tu cenu 2600 teda nevim jestli je ta ustova rychlost pravda ale strili se z ni celkem dobre kamos si ji poridil a chvalil si ji.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 31 črc 2009 08:05

undead píše: tu máš HW 57 Fiberoptik za 217.95 EUR
http://www.versandhaus-schneider.de/pro ... 784e256bf9
risopepi píše:Keď už, tak jednoznačne Weihrauch, ale 4,5 cal.
A je to tu zase, někdo si dá limit 210Euro a už mu zase cpem dražší :twisted: , ono HW57 4.5mm vyjde dráž + pošta, možná se dostane na těch 260Euro za kterou by ji koupil v hubershopu, nebo v merkurii.

Já na ni taky koukal, ale u nás to vycházelo víc než na 210Euro (cca 260Euro).
Pokud budeš ochotný jít nad limit... :? , ale myslím že peníze navíc se vyplatí, už kvůli té spoušťi a kvalitní značce Weihrauch :wink:
Delta 4x32AO by tam měla vejít bez problému - kvůli nabíjení je tam problém s delší optikou a prý se malinko hůře zasouvají diabolky (pokud máš silné prsty), ale u CFX to nabíjení taky není nijak extra.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Příspěvek od eM » 31 črc 2009 10:24

Jindra4.5: Píše že to nemá byť čína a že optiku už má tak mu neponúkajte tie číny za 2600 aj s optikou, aj tak by bol len sklamaný. Ak čínu tak len QB78 ale tá je zas na CO2.

Pokiaľ chceš priplatiť tak zober Weihraucha ale Slávka sa za tie prachy naozaj oplatí.
the west
Příspěvky: 167
Registrován: 25 pro 2008 15:44

Příspěvek od the west » 31 črc 2009 11:25

no já bych se rozhodoval mezi HW a benjaminem......oboje jsou to podle mne dobre pušky..( jo a kdyby jsi si koupil to HW tak tu můžeš udělat nějakou recenzi ta puška se mi líbí :lol: )
HW97k-4,5+(zatím drží NSPN 6-24x44)
Slavia 620-4,5+Norconia 4x20
a časem přibude HW40
http://www.stargateworld.eu/
UFO DaBong

Příspěvek od UFO DaBong » 31 črc 2009 11:44

Dakujem za doterajsie rady.
Odpovědět