Works 11

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

MartinR
Příspěvky: 13
Registrován: 15 dub 2010 11:28

Re: Works 11

Příspěvek od MartinR » 06 kvě 2010 11:32

S CZ858 nemám moc dobré zkušenosti z velké částí jsou montované z vyřazených Sa.58 poté opískované a repasované. Šťastnějsí volba spíš bylo chytnout dobrý kus CZH Hermex který byl vyrobený občas i z nepoužitých Sa.58, poté co vim tak ze začátku se dělali i FSN z nových dílů, což již momentálně je bohužel minulostí. Sa.58 co se týče materiálu použitém na těle zbraně není to žádná sláva ( u jedné mi vypadal materiál na vodících lištách závěru, ale střílí furt :) ) zbytek je celkem v pohodě, dle mého hodnocení cena je přímo úměrná kvalitě :wink: .


Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Re: Works 11

Příspěvek od predator » 08 kvě 2010 10:44

Tak to jsem chtěl přesně slyšet, MartinR, Stifter, ještě mám dva dotazy, a sice zda má works ve verzi AKM CCCP (s dřevěným pažbením) v botce pažby vevrtanou tu schránku na čištění jako origo AKM (nebo SKS).

Dál by mě zajímalo, jestli mají woksy i beryly bajonetový úchyt?
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Afghan warrior
Příspěvky: 16
Registrován: 09 dub 2010 14:45

Re: Works 11

Příspěvek od Afghan warrior » 08 kvě 2010 14:31

MartinR píše:S CZ858 nemám moc dobré zkušenosti z velké částí jsou montované z vyřazených Sa.58 poté opískované a repasované. Šťastnějsí volba spíš bylo chytnout dobrý kus CZH Hermex který byl vyrobený občas i z nepoužitých Sa.58, poté co vim tak ze začátku se dělali i FSN z nových dílů, což již momentálně je bohužel minulostí. Sa.58 co se týče materiálu použitém na těle zbraně není to žádná sláva ( u jedné mi vypadal materiál na vodících lištách závěru, ale střílí furt :) ) zbytek je celkem v pohodě, dle mého hodnocení cena je přímo úměrná kvalitě :wink: .
No nevím, mám opačné informace. CZ 858 by měly být dělané ze zásob Zbrojovky, tj. ne z použitých zbraní. U Hermexu je to opačně, čemuž nasvědčuje i to, že úplně "nové" Hermexy, ze kterých jsem vybíral, než jsem koupil CZ 858, byly dost obouchané.
At my signal unleash hell.
MartinR
Příspěvky: 13
Registrován: 15 dub 2010 11:28

Re: Works 11

Příspěvek od MartinR » 10 kvě 2010 11:27

Worksy CCCP s pevnou pažbou jsou naprosto identické jako CCCP AKM. Tudíž mají místo na čištění a i záchyt bodáku.

CZ858 co vím já se dělají z repasů a dokonce ze začátku co jsem viděl to bylo skoro z vraků :-( . Nevím jak je to přesně teď, ale ještě před necelými 2 roky tam dělal kámoš a rozebírali starý vz.58 na díly běžně.
Koni
Příspěvky: 2
Registrován: 03 led 2008 21:21

Re: Works 11

Příspěvek od Koni » 25 kvě 2010 16:30

Také uvažuji o Mini Beryl, je to krásná zbraň. Nejdřív jsem přemýšlel o nějaké M4, bohužel je ale s těmito klony M4 u nás v ČR velký problém a vozí se sem pouze bláto. Je toto pro mně jasná volba. Záruka 5 let jako u Glocku no neberte to.
Přílohy
_Mini-Beryl_02.jpg
lopez
Příspěvky: 87
Registrován: 18 čer 2007 22:26
Bydliště: Praha

Re: Works 11

Příspěvek od lopez » 26 kvě 2010 20:57

Otázka pro puškaře Stiftera, jak a kolik přebitých krčkovaných nábojů ten Beryl vystřelil, zdá se to neuvěřitelné, že to co se používá pro přesnou střelbu z opakovací pušky funguje i u Beryla.
Asi si ho koupím na benchrest, to se Shiva posere až tam s ním přivalím. :mrgreen:

To je jen legrace to je jasný. Zase se čeští - polští puškaři překonávají. Chtěl bych vidět ty tlaky, jaxe nezkalibrovaná nábojnice rve do špinavé nábojové komory a jak nic nikde nevadí. Až to uvidím, uslyším a budu mít potvrzeno od někoho kdo s tím střílí, tak ok.
Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 193
Registrován: 09 čer 2008 14:31
Bydliště: Praha

Re: Works 11

Příspěvek od monccou » 29 kvě 2010 12:37

2 MartinR:
Takže HERMEX nakoupil veškeré strojní zařízení a začal výrobu od podlahy. A CZUB, výrobce full-auto vz.58, začal nakupovat vyřazenej šrot a repasovat jej na 858 Tactical a veškeré nové součástky co měly skladem vyhodily do šrotu? Trochu divný ne? :shock:
To by mě pak zajímalo kdo vlastně vyrábí CZ75? :shock:

Už někdo, ze zde přítomných, z toho WORKSe střílel?
"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ!"

„Jsou dvě důležitá pravidla přestřelky: vždycky podvádět, a vždycky vyhrát.“ Clint Smith
lopez
Příspěvky: 87
Registrován: 18 čer 2007 22:26
Bydliště: Praha

Re: Works 11

Příspěvek od lopez » 29 kvě 2010 15:39

Hermex vyráběl z nových, nikdy nepoužítých rámů spasovaných s hlavní(jak říká zákon) a posleze upravených na semiauto. Ze začátku tam dával i nové další díly, než mu došly. CZUB nakoupilo v první várce cca 150000ks nových NZ a předělalo-upravilo na 858. Jak to bylo dál, to už nevím. Mé info jsou jen ze začátku boomu, kamarád u toho byl na praxi a viděl vše na vlastní bulvy.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Works 11

Příspěvek od derringer » 29 kvě 2010 18:16

v první várce 150.000ks ???
kolik myslítě, že se jich celkem prodalo?
není to číslo nadsazené asi tak 30x?
rebel 2007
Příspěvky: 117
Registrován: 10 kvě 2007 23:33

Re: Works 11

Příspěvek od rebel 2007 » 30 kvě 2010 02:05

monccou píše:2 MartinR:
Takže HERMEX nakoupil veškeré strojní zařízení a začal výrobu od podlahy. A CZUB, výrobce full-auto vz.58, začal nakupovat vyřazenej šrot a repasovat jej na 858 Tactical a veškeré nové součástky co měly skladem vyhodily do šrotu? Trochu divný ne? :shock:
To by mě pak zajímalo kdo vlastně vyrábí CZ75? :shock:

Už někdo, ze zde přítomných, z toho WORKSe střílel?
Chlapi CZUB nikdy žádné nové náhradní díly neskladoval, všechno jeto repas ze starých 58 některé jsou jak nové některé byli v minulosti na repasi i třikrát, to je to samé jako bys chtěl po škodě Mladá Boleslav ad ti poskládají novou škodu 105 :lol:
stifter
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2007 10:08

Re: Works 11

Příspěvek od stifter » 31 kvě 2010 22:54

To Lopez: řeč nebyla o Berylu, téma znělo Works 11, 7,62x39. Žádní českopolští puškaři se nepřekonávají, ironií pouze zůstává, že Poláci, kteří nejsou zrovna v podvědomí jako výrobci zbraní z technologicky vyspělé země, dokáží vyrobit čistě a precizně vojenskou flintu, a to tak že i Rusové se můžou jít schovat. A to zřejmě řada lidí nedokáže skousnout ...... :cry:

No a k té špinavé nábojnici do komory, opravdu to zavře a vystřelí, a to i nespálenými zrny po předchozím náboji tak divného prachu Acc 1680, který neshoří dokonale ani po factory crimpu. Přebíjí to spolehlivě laborace 125 grs střely s rychlostí 540 m/s (dia .311) Nejpřesněji lítaly Sierry 150 grs FMJ (dia 308) laborované na 565 m/s, nevejdou se však do zásobníku, tudíž po jedné do komory .... a s jiným prachem, ale závěr to natáhne a vyhodí hilznu (rozptyl 30 mm/100 m, pětiranná položka). Čs.vojenské náboje lítají 725 m/s, maďarské od Multiagra 668 m/s, ty mají tombakovou střelu a olověné jádro, zkoušel jsem i snížené laborace s rychlostmi 630 a 605 m/s z tohoto náboje, všechny přebíjené ale do mosazi.

Na brenchrest by si to koupil jenom vůl, já to mám jako spotřebič na nejlevnější střelivo na trhu, pro synáčka ....nicméně se s tím udržíš v desítce v zelené ležící figuře na 100m. Velký vliv hraje teplota laufu, jak rychle střílíš. Rozměr vývrtu je 7,65/7,95 - a ten se pere s použitou střelou vojenského náboje průměru 7,87 -0,05 podle várky střeliva a materiálu pláště střely, toto vše dělá přesnost flinty. Jinak musíš s tombakem, jinak s ocelí .... Z civilních jsou nejvíc nadupané Federaly, přesnost velmi dobrá, ale u SP problém, "okusuje" jim špičky.
MartinR
Příspěvky: 13
Registrován: 15 dub 2010 11:28

Re: Works 11

Příspěvek od MartinR » 01 čer 2010 15:10

Střílel jsem z Workse11 a střílím třeba já :wink: dokonce na závodech LOS v Žalanech u Teplic jsem s továrně nastřeleným Worksem vystřílel 3.místo a to jsem ve střeleckých závodech začátečník jinak první byl Jaromír Caprata také s Works 11 druhý byl myslím s Hermexem :-) Jinak ta novo výroba Hermexů mě dost pobavila stejně jako 150.000ks CZ858 tolik nebylo snad ani sa.58 :lol: :lol: :lol: .
Koni
Příspěvky: 2
Registrován: 03 led 2008 21:21

Re: Works 11

Příspěvek od Koni » 01 čer 2010 20:07

Tak hoši Miniberyl je doma. Moc pěkná zbraň, všichni jsou z ní vycáklí. Ještě jsem nestřílel ale do týdne půjdu a napíšu poznatky. Jediný co mě překvapilo že nemá z leva u palce ovládání pojistky jen z prava tu velkou páku pojistky. Zatím a díky Zelenýmu sportu za fofr v dodání zbraně. 8)
MartinR
Příspěvky: 13
Registrován: 15 dub 2010 11:28

Re: Works 11

Příspěvek od MartinR » 09 čer 2010 13:01

Pojistku vpravo u palce nemá žádný Beryl to co je vidět na googlu u vojenských verzí je přepínač režimu kadence na 1,3,full auto (což z pochopitelných důvodů u Beryl Sport není ) :wink: pojistka je u všech klasická jak u AKM i u vojenských verzí.
hajnrich
Příspěvky: 16
Registrován: 08 lis 2006 20:41

Re: Works 11

Příspěvek od hajnrich » 22 dub 2011 22:38

Hoši, kdo střílíte s works11 v ráži 7,62*39, jak jste na tom s přesností (soustřelem na 50/100 m) oproti klonům Sa58 či saigám? Vyplatí se zaplatit o něco víc? Hledám nějakou náhradu za SKS, která mne příliš nenadchla. S mým Novohradským se vejdu deseti ranama do 4cm/50m (s mech. mířidlama a kremlíkama), když mám den.
Odpovědět