Weihrauch HW97k (HW77)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mini Me
Příspěvky: 1437
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Mini Me » 13 dub 2022 15:15

Cruelsword píše:
13 dub 2022 13:35
Zdravím všechny,
potřeboval bych, prosím, poradit. Někde kolem strany 220+ je napsáno, že se dá puškohled na vzduchovce ( zbrani) seřídit pomocí provázku se závažím a svítilny. Asi jsem natvrdlý, ale nedokážu si představit, jak se to dělá.
Nemá prosím někdo nějakou fotku nebo případně video?
Děkuji předem za jakoukoliv pomoc.
Tady je jedno video s provazkem a baterkou :)



Cruelsword
Příspěvky: 21
Registrován: 28 bře 2022 22:07

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Cruelsword » 14 dub 2022 12:19

Opět já s dotazem. Momentálně jsem na straně 241, takže se zdárně blížím k cíli, co jsem ale zatím nezjistil, čím nahrazujete v-mach tuning, když není k sehnání? Máte někdo zkušenosti s Tinbum tuningem? Nebo něco jiného?
Tady jsem také nic vhodného pro HW97 nenašel: https://www.airgunup.cz/ :(
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1437
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Mini Me » 14 dub 2022 15:28

V-mach je nebo byl na Krale https://www.krale.shop/en/tuning-kit-v- ... t-lbs-16j/ a potom neco podobne v Nemecku v AirGhandiho e-shopu https://jabolo.de/Waffen/Erweiterungen/ ... =AirGhandi
Jeho stranka i s video navodem
https://airghandi.de/en/tuning-kit-for- ... ir-rifles/
Pro tebe ten v-mach neni,maji jen 25 mm [ pozde jsem si vsimnul ]
Cruelsword
Příspěvky: 21
Registrován: 28 bře 2022 22:07

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Cruelsword » 28 dub 2022 13:19

Vyměnil jsem na své HW97 optiku Valiant Themys 4-12x40 za Valiant Zephyr 5-20x50 SF SIR FBR, tím pádem budu potřebovat vysokou montáž. Uvažuji nad koupí BKL. Jakou byste mi doporučili na Weihrauch? Bude lepší jednodílná klasika nebo raději dvoudílnou? Co máte raději nebo co vám více vyhovuje?
Děkuji M.
Kopr
Příspěvky: 106
Registrován: 18 pro 2019 11:29
Bydliště: České Budějovice

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Kopr » 28 dub 2022 13:48

Já na mojí HW97K pro Optisan CP pořídil dvoudílnou BKL a jsem spokojený.
Slavia 618
Slavia 631 LUX
Weihrauch HW 97K V-Mach Optisan CP 10x32
Beeman P17 = "Weihrauch HW40"
ranovak
Příspěvky: 902
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od ranovak » 28 dub 2022 14:25

Obecně se na pružiny doporučují jednodílné. Zejména, pokud nejde zajistit montáž kolíkem. Např. Burris na HW97 musí být tak daleko směrem k klavni, že zápichy na zajištění montáže jsou úplně mimo montáž. Pokud ale oční reliéf a konstrukce puškohledu a vzduchovky umožňuje zajištění montáže kolíkem, tak na HW98, HW95 a Walther LGV jsem měl klidně i dvoudílnou montáž bez pozorovatelné změny nástřelu. U těch HW97 jsem naopak viděl i jednodílnou montáž pro jistotu i lepit nějakým Loctitem, aby se neposunula.
JohnyCV
Příspěvky: 5
Registrován: 07 srp 2022 11:37

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od JohnyCV » 08 srp 2022 12:45

Zdravím, zvažuji koupi HW 77k od Schnidera, ale co jsem pročítal vlákno, tak si dost lidí stěžuje na exportní pružinu. Že je prý lepší koupit obyč za 11e, ale nedaří se mi jí v nabídce najít, asi jí už neprodávají. Můžete mi dát typ, jakou pružinu tedy koupit? Strix momentálně také nemá nic skladem. Díky
Edit: Ještě jsem našel tuto Titan, ale nevím aby to nebylo až moc.
https://www.versandhaus-schneider.de/pr ... s_id/14295
Díky
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cannis » 08 srp 2022 16:44

S ukončením výroby V-Mach pružin bych do HW97 rozhodně nešel. Koupil bych raději HW 90. Neřešíš pružiny, který jsou stejně všechny na h.... Většina se unaví, předražený aušus a abys ji tam dostal, tak se dost často musí zakrátit, čímž dojebeš konec. Ztrácí docela rychle výkon. NA HW 90 jedeš vyloženě na vzduchu a nastavíš si výkon jaký přesně potřebuješ. Měl jsem obě, tak vím o čem mluvím. 30cm pružinu tam určitě nenarveš bez problémů.
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Pari77
Příspěvky: 44
Registrován: 11 črc 2019 18:33
Bydliště: České Budějovice

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Pari77 » 08 srp 2022 18:39

S touhle titan pružinou jsem HW97 kdysi koupil a nedalo se s tim trefit téměř nic. Zkrátil jsem ji asi o tři závity, přesně už si to fakt nepamatuju, a průběh výstřelu se razantně sklidnil. Pružina dokonce i držela výkon, takže zas takovej aušus to není, ale zkrácení je podle mě nutné. Protože jsem začal honit mm na terči, koupil jsem nakonec V-mach pružinu,ale nějaký výrazný rozdíl jsem nezaznamenal..
S tím krácením je ale třeba si fakt vyhrát a je to opruz. Potřebuješ min autogen, brusku, svěrák, kleště a hlavně dost trpělivosti na několik sborek a rozborek a měření výkonu..
Jinak ale HW97 je báječná zbraň a dodneška mě mrzí, že jsem ji prodal..
Hodně štěstí všem 🙂🙂
JohnyCV
Příspěvky: 5
Registrován: 07 srp 2022 11:37

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od JohnyCV » 08 srp 2022 19:52

To cannis: Já bych ale právě raději s pevnou hlavní. Co jsem se tu dočetl, tak ta přesnost je prostě lepší. Ale určitě to stojí za zvážení no, pokud bude problém s pružinou.

To Pari77: Díky za postřeh. Ta pružina není úplně levná a kdyby s tím měl být ještě problém, tak by se mi do toho úplně nechtělo. Úprava by nebyl problém, bydlím v baráku, tak dílnu i nářadí mám, jen aby to pak k něčemu bylo.

To neni na trhu nějaká pružina, která by byla lepší než ta exportní, vydržela a byla bez problémů? Další věc je, že chci střílet i s 10ti letým klukem. Je mi jasné, že by asi neutahnul ani tu exportní, ale tuhle by teda asi nedal 100%.

Ještě asi blbý dotaz, nikdy jsem ty zbraně neviděl, natož je mít rozebrané, ale neexistuje nějaký upgrade na plynovou pružinu?
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Strelec45 » 08 srp 2022 20:18

Pro 10tiletýho kluka bude velká, já jsem pořídil pěknou Slavii 618 a ta mu byla tak akorát. A sám ji i natáhnul. Aby jste stříleli spolu tak oba s optikou ( i 618 se dělali s šínou, ale moc jich není a jsou tvrdě zaplacený ) nebo přes mířidla. Pak bych asi klidně střílel i s 7,5 J, co se dodává k HW. A vydrží dlouho, následně za pár let můžeš vyměnit dle potřeby. Dost tady chlapi preferují HW 30S pro mladýho by možná byla lepší.
Každá pružina má určitou životnost, nemám vlastní zkušenost s HW, ale na přesný střílení tady chlapi mění každých 2500 až 3000 výstřelů?? Určitě ti to tady někdo potvrdí, nebo vyvrátí. S plynem se, pokud se nemýlím, nedělá žádná. Dá se předělat Hammerli Hunter Force 900, viz Strixovy stránky. Ale Čína, no. :wink: Určitě už jsi pročetl...
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Pari77
Příspěvky: 44
Registrován: 11 črc 2019 18:33
Bydliště: České Budějovice

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Pari77 » 08 srp 2022 21:30

Díky Střelci 45 jsem si teď vzpomněl, že 7,5J pružinu jsem tam taky chvilku měl a byl to fakt luxus, flinta se při výstřelu ani nehla a do cca 20m s JSB přesnost neskutečná.
Škoda jen, že pro kluka bude asi fakt velká a neposkládá se do ní..
JohnyCV
Příspěvky: 5
Registrován: 07 srp 2022 11:37

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od JohnyCV » 08 srp 2022 23:16

Jojo pročetl. Mladej právě střílel s Gamovkou IGT s lámačkou se světlovodnýma mířidlama a dobrý, bavilo ho to, i mu to šlo, ale musel mu to někdo větší natahovat. To by asi ani nevadilo, stejně musí mít dozor, tak bych mu to vždycky natáhnul no. S velikostí si myslím taky nějak extra neměl problém, je to už kus chlapa. Známý má 97 s optikou, tak ho vezmu ať si to vyzkouší a uvidíme. Zase abych si pak potom já nepřipadal, že mám v ruce hračku, když koupíme nějakou juniorku :-). To že se musí pružina měnit je mi jasné, nic nevydrží věčně, spíš mi jde o to za jakou. Exportky jsou na prd, tinany zase moc silný...takže naprd :-D a Vmax už se nedělají. I jsem přemýšle, že bych zatím kopil Gamo CFR IGT(CFX) na ty začátky, než se s tím naučí zacházet a pak něco lepšího eventuálně. Je tuž s plynovou pružinou, jen udělat malý tuning podle strixe a bylo to. (ale to tu asi neradi slyšíte....Gamo :-D)
sajfi
Příspěvky: 137
Registrován: 01 bře 2019 10:56
Bydliště: Praha

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od sajfi » 09 srp 2022 15:27

Zase z úpravy pružiny nedělejte raketovou vědu. Titan většinou nejde jen vložit, je potřeba ho brát jako polotovar, který si doladíte. Titanů existuje tuším 15 a mají pasovat do desítek pušek, proto to nemůže fungovat hned pro všechny pušky. Rozměry ano, ale ne délkou, tu je potřeba si naladit. Na zkrácení pružiny mi osobně stačí vrtačka, do ní upnutý malý brusný kotouč (kdo má dílnu s bruskou, nemusí to jako já pižlat vrtačkou s kotoučkem), kombinačky, trekový plynový vařič a kýbl s vodou. Za 10 až 15 minut je hotovo. Postup, jak na to a že ani V-Mach nemusel být úprav ušetřen viz článek od samotného zakladatele a majitele V-Mach:

http://www.air-rifle-tuning.com/v-mach/ ... s/AS01.pdf

Hlavní opruz je v tom, že než dosáhnete požadovaného výkonu, je to o několika rozborkách a zkráceních, pokud ladíte na 16 J pro HFT. A druhé nebezpečí, pružinu nepřekalit (jinak ráda praská), nebo naopak příliš podruhé nezahřát jinak změkne a zkrátí se).

Pro HW97 a plný výkon má být Titan XS #3, tam bych věřil, že bude na konstrukčním limitu, puška bude kopat a bude potřeba o něco zkrátit. Pro 16 J má být Titan XS #1 (těch 16 J bude myšleno přibližně, pokud to není na závody, o trochu více by ničemu nevadilo), momentálně u Schneidera není na skladě, tak buď počkat, nebo z Anglie a počítat s DPH a clem:

https://www.airrifleshop.co.uk/products ... un-springs
https://ukoutdoorstore.co.uk/shop/titan ... ade-steel/
https://www.airgunspares.com/titanmstit ... rings.html
AirArms HFT500 + Optisan CP 3-12x32
AirArms TX200 HC Ultimate Springer + Optisan CP 10x32
Weihrauch HW98 + Optisan CP 10x32
Weihrauch HW30S + mířidla (případně Optisan Cobra 3-9)
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Marťyn » 09 srp 2022 19:28

Tak ja to shrnu.
To CV: exportfeder, kterou prodava Sch. za 11€ je ta, co se s ni u nas ta flinta prodava. U Sch. Ti ji prodaji zvlast k pusce, namontovat si ji musis sam.Je predpruzena o cca 10cm. Je treba mit pripravek nebo zkusenosti.
Dale.
V-Mach ukoncil vyrobu, uz se doprodavaji jen skladove zasoby.
Osobne mam uz druhou sezonu XS Titan a tesneni pistu a hlavne od Strixe.
Pred zkracenim davala 21J s Exactem a 19J s Monsterem.
Zkracoval jsem ji tusim o 4 zavity. Pomalu, postupne.
Kousek, slozit, hradla, rozhodit, kousek, atd., atd.
Skoncil jsem na takovem predepnuti, ze to sesroubuju v klidu rukama. Cca 20mm.
Mam to na HFT.
Po dvou sezonach je vykon stejny.
Nic jsem neprekaloval atp., v domacich podminkach chytal kalici teplotu je nesmysl a navic se misto za "cervenym" akorat tak popusti. Zarizl flexou, okamzite zachladil, zabrousil kolmo k ose pruziny a hotovka.
Tos tak.
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
Odpovědět