Weihrauch HW45

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kopr
Příspěvky: 106
Registrován: 18 pro 2019 11:29
Bydliště: České Budějovice

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Kopr » 19 říj 2022 08:10

Taky jsem řešil otázku pistole. Vždy jsem měl jen dlouhou vzduchovku pistoli nikdy. Vzhledem k tomu jsem chtěl jít cestou něčeho levného, abych nevyhodil moc peněz za něco co mě nebude bavit. Pistole na CO2 nebo PCP jsem okamžitě zavrhnul, protože jsem chtěl pistoli na výlety do přírody do batohu a netahat sebou zbytečnosti navíc. HW 45 mě nelákala a od zkušenějších jsem dostal informace o problematice přesné střelby z pružinové pistole. Od začátku jsem také počítal s tím, že výkon je jinde než u dlouhé vzduchovky. Měl jsem možnost si předem osahat a vyzkoušet HW40 a HW75. HW 75 je pecka ale nesplňuje požadavek nízké pořizovací ceny a bylo by mi jí líto tahat v batohu, pro děti je taky těžká. Takže volba padla na HW40. V té době byl na Aukru k dostání její klon Beeman P17 za hodně levno. Takže mám Beeman P17 a za mě jsem vybral dobře. Nenáročný plat, zvládnou jí i děti a pokaždé když jí vezmu na výlet, tak jsou všichni nadšení. Naposledy jsme stříleli na balónky a kdybych jich neměl jen 30, tak možná střílíme ještě teď.
Tyhle slabé pistole potřebují lehké střelivo, momentálně používám diabolky 0,48g.


Slavia 618
Slavia 631 LUX
Weihrauch HW 97K V-Mach Optisan CP 10x32
Beeman P17 = "Weihrauch HW40"
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od cernunos » 19 říj 2022 10:38

Arcturus:
Jo dík za názor, o Zorce se ve forech také napsalo hodně poziivního, no mě tak zásadně vadí ten plast a design mě taky neoslovuje, jsem na tyhle aspekty asi moc náročný :) Zbran se mi musí líbit, jinak věřím že je kvalitní ale z toho co vím a co jsem načetl všude po netu, tak životností se určitě HWéčku rovnat nemůže a o té spoušti bych pochyboval , že je lepší. HW45 má prý jednu z nej spouští u vzduchových pistolí, ale mam to načtené z netu, moje zkušenost to zatím není, nemám s čím porovnat :D
Kopr:
Je dobře ,že jsi našel ideální pistoli. Mě se ale upřímě ta HW40 nelíbí a navíc ten výkon má jak CO2 pistole. Jášel do HW45 pro její pověstný výkon, který mě ale moc nepřesvědčil. Jinak je pravda co píšeš o těch lehkých diabolách. Já to tušil také a včera jsem to četl na zahraničních forech, že zvlášt tyhle pružinové pistole vyžadují pro větší výkon co nejlehčí střelivo. Je to vlastně opačný přístup k balistice než třeba u CO2 zbraní a PCP, kde je naopak těžší střela předpokladem pro větší výkon, takžemě tahle informace docela překvapila a majitelé HW 45 přímo psali, že se skvěle hodí JSB Exact RS (ty nejlehčí ) a že pak rostě rychlost a o něco i výkon. Takže mi trochu svítá naděje, že to bude alespon mírně lítat líp, než s JSB Exact 0,547 g, které jsem do pistole nacpal jako první a které jinak používám úspěšně do HW 77K. Ale až měření na chrono ukáže , zda je pistole opravdu v pořádku a mělo by to lítat těch cca 170 m/s na plný nátah.
Díky za názory kolegové a kdyby měl někdy další postřehy , tak se s nimi, aspon to tu trochu ožilo :D
PS: Ještě bych otevřel názorovou diskuzi na to, na co jsme ohledně HW45 v mnoha forech narazil...
Jde o názor několika uživatelů, kteří tvrdili , že před samotnou první střelbou z nové HW45 je ideální, když se 1 - 2 rány vystřelí na prázdno bez projektilu. A důvodem je prý silonové těsnění pístu,k teré se takto tvrdým nárazem líp roztáhne v těch drážkách pístu či tak něco a bude lépe těsnit ,co ž se má pozitivně projevit na výkonu. Dost se kolem toho rozvířily debaty, protože to je kontroverzní ale prý to někde doporučil i sám konstruktér této pistole( údajně). Přitom ,jak víme, to odporuje zákonitostem pružinovek. Většinou se totiž vyloženě nedoporučuje střílet naprázdno, aby nedošlo k poškození těsnění nebo pružiny vlivem extrémních rázů. U téhle pistole to prý ale nevadí a jedna dvě rány naopak správně usadí to těsnění , které se také leckde probíralo, že není ideální a tuningové nadšenci ho vyměnují brzy za lepší, které líp těsní. Co si o tom myslíte a jaké máto zkušenosti??
Měnil jste někdo těsnění u svých HW45 za lepší?? :o
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Arcturus » 19 říj 2022 11:31

Jelikož jsem obě pistole měl, tak mohu srovnávat a Zoraki tu lepší spoušť má. Na druhou stranu HW45 má lepší spoušť než řada jiných pružinovek, ale taková HW30S má zase lepší spoušť než HW45, ale horší než Zoraki. Spouště u pružinovek prostě nemůžou konkurovat PCP/PCA vzduchovkám. Ale je pravda, že zatímco Zoraki za pár let vyhodím a koupím znovu, tak HW45 prostě vydrží na celý život (škoda, že takovou Zoraki nevyrábí Weihrauch).
Pro střelbu se snaž použít pistolové diabolky, tedy ty lehčí. S půlkulatou hlavičkou asi nic lepšího než JSB neseženeš. Pro střelbu na terč se podívej na RWS Meisterkugeln nebo RWS R10 (0,45 g).
Ohledně střelby na prázdno a jiné různé rady, tady bych se na tvém místě raději řídil tím, co je napsáno v manuálu a určitě nevěřil tomu, že konstruktér někde něco doporučil. Pokud by to opravdu bylo vhodné a sám konstruktér by to doporučoval, určitě by to bylo uvedeno i v návodu ke zbrani.
Smazaný uživatel 26342

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Smazaný uživatel 26342 » 19 říj 2022 11:45

" Spouště u pružinovek prostě nemůžou konkurovat PCP/PCA vzduchovkám." - nesouhlasím, je to lež. Takto vznikají nepravdivé informace, které potom další opakují. Zkuste si poladit spoušť na AA TX 200 nebo na HW97/77 a dalších opravdových pružinovkach.
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Arcturus » 19 říj 2022 12:13

Ok, tak půjdem k absurditám - zkus mi na těch "opravdových pružinovkách" vyladit spoušť tak, aby odpovídala spoušti u mé LG400 a odstřílej s ní závod.
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od cernunos » 20 říj 2022 13:39

Arcturus:
Díky za postřehy, ohledně toho střílení "na prázdno" to vidím stejně , horší že Němci se neobtěžují k tak drahé zbrani dodat ani manuál v češtině a překládat to pomocí překladače je asi poměrně otravný zážitek :twisted:
V pátek si jdu na prodejnu pro objednané JSB Exact RS, tak jsem zvědav ,jak to bude lítat, pak sem hodím nějaké postřehy. Zajímavé je, že mě pistole při prvních výstřelech ani téměř nedieslovala, možná ten první zanechal nepatrnou stopu " kouře" , jinak jen jemně byl cítit jakoby spálený olej .Ale nějaké velké rány a kouř se nekonaly, což neodpovídá zkušenostem jiných s touto pistolí. Asi mi jí z výrobu namázli mín :D Docela mě napadá, proč to jinak obecně přehánějí s mazáním ,jež způsobuje diesling, aby zvedly trochu dočasně výkon,než se mazivo vystřílí a udělali tak pistoli atraktivnější. Časem se totiž dle některých uživatelů výkon mirně usadí a dle mého je to právě vymizelým dieslingem.
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Arcturus » 20 říj 2022 22:07

Pokud neumíš anglicky nebo německy, tak pro překlad můžeš použít deepl translator (je přesnější než google). Dieseling je obecně problém HW45, já měl kus, který až tak nediesloval, ale viděl jsem i kusy, kterým se opravdu hustě kouřilo od hlavně.
Nemyslím si, že by ji potřebovali dělat nějak atraktivnější. HW45 vytvořila vlastní třídu vzduchových pružinových pistolí, ve které nemá konkurenci. Bohužel má svoje mouchy, se kterými se buď smíříš nebo, tak jako já, nesmíříš a zamíříš prostě někam jinam.
Pokud se ji nechceš zbavit, tak bych na tvém místě kontaktovat Strixe a nechal ji přestavět na plynovou pružinu.
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od jama » 21 říj 2022 12:15

Tu přestavbu na plynovou pružinu jsem tady už doporučoval. Kopanec je podstatně měkčí a úsťovka 170-180ms je zaručená.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
lukasz9
Příspěvky: 292
Registrován: 27 led 2009 23:30

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od lukasz9 » 21 říj 2022 17:41

Otázkou je či sa to oplatí, resp. prečo by mal vôbec zákazník hneď po kúpe vrážať ďalšie peniaze do už tak drahej pištole aby ju urobil použiteľnou...
To by som chápal pri nejakom lacnom Game alebo Hatsanovi.
A myslím že práve kvôli tej pružine ju ľudia kupujú, tak prečo tam cpať niečo neorigo.
Weihrauchy mám všeobecne rád, HW97k je skvelá pružinovka s dobrým pomerom cena/výkon, HW100 nemám tiež čo vytknúť, ale tu urobili soudruzi z NDR niekde chybu.
Grand Power P1, Ruger SR22, CZ 858 Tactical
Diana 54 AIRKING, Air Arms Pro Sport, HW97k, Zoraki HP-01 Ultra, Gamo 440, Zbrojovka Brno Z II, Crosman MK-177
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od cernunos » 21 říj 2022 19:49

Asi jak píše lukasz9, také určitě nebudu zatím HW nijak tunit, ono zase abychom z ní nedělali totál kripla, co nefunguje. Mě jediné co vadí, že mi pocitově nesedí ten propagovaný "velký" výkon, ale chyba bude spíš na mé straně, kdy jsem měl prostě velké očekávání a ve srovnání se 16J dlouhou puškou je to prostě rozdíl. Design, kvalita a přesnost ,kterou si věřím časem poladím tréninkem bude stále lepší jak u nějakých Hatsanů apod. Začnu střílet lehkým pistolovým střelivem a snad se rychlost a výkon krapet zlepší.
Dávat tam od někoho ,koho ani neznám, plynovou pružinu bych si nelajzl. Jednak jsem nedůvěřivý a pak taky už jen kvůli záruce. Chci jí mít, jak je z výroby a pokud nebudou sedět výrazněji parametry ,které uvádí výrobce, pak následuje reklamace :o
Střelbě zdar kolegové! :wink:
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Arcturus » 21 říj 2022 21:05

lukasz9:
To si musí rozhodnou každý sám za sebe. Cena je prostě značně individuální. Já rád pustím korunu a klidně nechám upravit úplně novou věc, pokud mi to přinese užitek. Nicméně období pružin už mám za sebou a nyní už jen PCP a PCA + nějaká TAU a Alfa na CO2.

cernunos:
Co se týče servisu a úpravy pružinových vzduchovek (včetně záruky na poskytnutou práci), jen těžko budeš hledat někoho lepšího než je Strix (https://strix071.wixsite.com/airgunup a https://www.airgunup.cz). Zde na foru je hromada spokojených majitelů, kterým Strix zbraň vyladil, upravil (a to včetně úplně nových zbraní) a nebo prostě jen oservisoval (výměna pružiny, těsnění).
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od cernunos » 23 říj 2022 11:10

Arcturus:
Díky za tip, já o něm tak trochu povrchně vím, registroval jsem ho v diskuzích a člověk je to zřejmě znalý, co se týče vzduchovek. Ale nevidím asi zatím důvod k tuningu, plynovou pružinu do HW45 nevyžaduji, popravdě ani neznám její charakteristiky, klasika pružina mi zatím stačí a teoreticky pak se nabízí možnost za pár let výměna za novou pružinu + přetěsnění. S jistými obtížemi jsem to před lety zvládl u své WH 77k, kdy jsem cpal exportní pružinu místo německé 7,5 J. Byl to zážitek :D ,ale šlo to. S pistolí si to taky časem budu chtít zkusit. Ted jen prostě mi zbývá ověřit měřením ten výkon, dnes jdu poprvé zastřílet s lehkými Exacty RS, tak jsem jsem zvědav jestli bude patrná změna oproti klasickým Exactům ale hryže ve mě pochybnost, zda se výrazněji zlepší rychlost a výkon. Potřebuju to prohnat hradlama a doufám že je mají na střelnici :roll:
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Arcturus » 25 říj 2022 17:39

Tak jaks dopadl na střelnici?
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od cernunos » 26 říj 2022 10:35

Hele ještě jsem se nedostal a vypadá to až na příští týden. Nicméně jsem si byl pěkně zastřílet v lese na terč , na kaluže apod. :D A poprvé jsem docela trefoval a s novým střelivem mi to přišlo fakt, že to už lítá líp. Na cca 12m vzduchovkový terč 14 x 14cm jsem trefoval asi tak třetinu střel do černého i desítka padla :) .Musel jsem poladit stranově hledí,jak to lítalo nejdřív doleva, pak si to sedlo tak nějak na střed ale pak za chvíli jinde mi to zas už lítalo asi 10 cm doprava, nevím zda se během střely hledí hnulo nebo spíš sem změnil úchop a chodilo to tím pádem stranou. Dnes snad se zas dostanu ven tak to zkusím líp nastřelit. U mě je to tak , že líp trefuju 3D předměty jako větve, plechovky nebo kámen uprostřed louže a to i na 20 až 25m ,než terč na 12m :mrgreen: Ale jak jsem už psal, poprvé jsem si to s HW45 tu střelbu užil, tak doufám, že to vydrží a dokonce mám pocit že ten výkon bude správně. Ale i tak si to chci na té střelnici pro sichr ověřit. už chápu navíc jak je důležitý správný úchop u téhle pistole, pár ran letí kam má a pak zas pár někam ,kam člověk nezamýšlel, když to napíšu slušně ale bude to fakt o tréninku... :D
Tak dík za optání a přeju fajn střílení!
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od jama » 27 říj 2022 10:49

Ona HW45 má IMHO totiž dost specifický průběh kopnutí. Píst totiž jede proti směru výstřelu, tak první impulz po stisku spouště tlačí ústí hlavně dolů. Na konci dráhy zase nahoru. Přesně opačně, než u lámaček.
z ho.na bič neupleteš
Odpovědět