Weihrauch HW45

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Canadair » 30 zář 2014 09:10

Mne sa to stalo raz, ked mi praskla pruzina v pieste. Tiez som to nevedel natiahnut, ale bolo aj pocut ze to tam nejako skripe. Tak som to rozobral vymenil pruzinu a uz to slo OK. Na 5tej strane tohto vlakna mam fotky, vidno tam aj piest, ma tam take vyfrezovane otvory kde zapada mechanizmus spuste v prvej, aj druhej polohe. Moze byt ze tam praskla ta zapadka, alebo pruzinka ktora tlaci na tu zapadku, preto ti to asi nefunguje. Ine si neviem predstavit, co by sa tam mohlo pokazit. Ale ked sa to rozhodnes rozobrat asi stratis zaruku, lebo ta spodna sruba je zalepena loctite - nejakym sajrajtom, tak by si to potom asi v servise vsimli, ze si do toho sahal. A co Schneider neriesi zaruku? Mam od neho par vzduchoviek, ale je pravda ze som este reklamaciu neriesil. Mas zle skusennosti?


blazej
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2007 16:32
Bydliště: Slovensko-Zvolen

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od blazej » 01 říj 2014 21:51

Hi canadair,

Som rád, že si sa ozval práve ty, pozeral som 5 stranu, musim to pozriet este na mojom hw. Len mi nie je jasné prečo to z 20- tich natiahnutí urobí raz, keby bola prasknutá pručina alebo tá západka tak by to robilo stále a nešlo by natiahnuť ? Ak sa nemýlim.

Zo Schneiderom má veľmi zlé skúsenosti. Som ostal sklamaný, lebo každý ho tu ospevoval.
Ja som obiednal 2x hw 45 black star + kompenzátor + optika, 2 x hlaven 5,5, 1x pruzinu, 1xtesnenie a pár krabíc rozneho streliva.
Po zaplatení a 8 dní čakania som mu napísal, že čo je z mojou objednávkou, po 3 dňoch sa ozval, že nemá optiku a že ju bude mať až v októbri. Ja som mu odpísal, že nech mi to pošle a optiku na jeho náklady keď mu príde. Napísal, že ok a že mi posiela čo má, Po daľších 5 dňoch mu znovu píšem kde je moja objednávka? On mi napísal, že som si objednal Hw 45 4,5 + kompenzátor a hlaven 5,5 a že to dokopy nepasuje. Ja som mu napísal, že nech sa nestará a pošle mi čo som si objednal a on nato že mi padne záruka, lebo kompenzátor je len na hlaveň 4,5, ja mu na to že nech ma už neserie a nech mi to pošle. Po dalších 4 dňoch mi to prišlo, bez návodov, nástrelných terčov. V hlavni bola z uhla nalepená redukcia na kompenzátor nejakým epoksidom ktorý nejde povoliť na jednej z objednaných hw. Pri výstrele o redukciu škrtá diabolka. V kompenzátore sú klasické podložky ktoré tam hrkajú a medzi nimi je nasekaná obyčajná elektrikárska rúrka. No proste hnus. Podotýkam, že stále nemám optiku. Za dopravu som zaplatil 25€ lebo váhu mi nahodil 13,5 kg. Na moj dotaz odpoveď dodnes žiadna. A ešte aj toto, že toľko ospevované hw 45 sa nedá natiahnuť. Má hw 100 5 rokov a to mi funguje super, ale po tomto všetkom som z toho riadne znechutený a u toho germanca si už nič nekúpim

Off topic ( a nech mi niekto povie o nemeckej prcíznosti tak ho nakopem ..... , staviam dom a kúpil som si nemecké prémiové strešné okná roto trojsko 6 okien za 3800€ a pri prvom daždi všetky tiekli cez tesnenia a znovu sa hitlerovci vykrúcali ako hadi, až keď som tam narobil riadny bordel tak sa priznali, že spravili nový profil okna a dali do ňich staré tesnenia, banda jedna s ku....

Canadir pošli mi na teba mobil cez ss, dik
Hw 100 falcon 5,5-25 x 56
Hw 45 black star
Qb + delta
Zoraki 914
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od jama » 03 lis 2015 16:15

HW45 se už nevyrábí?
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od jama » 04 lis 2015 07:52

Weihrauch ji na svých (nedávno inovovaných) stránkách má, takže asi ve výrobním programu nechybí. Ale nikde u známých prodejců (kromě Anglie) není v nabídce.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od jama » 04 lis 2015 12:30

Jsem já to ale Manfred Kokot :lol: http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... s_id/23091

Ještě dotaz na majitele pažby z odkazu: Je dimenzovaná i na větší ruku? Např. pažba DU-10 Condor mi byla malá...
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
PRASOLET
Příspěvky: 55
Registrován: 02 úno 2016 14:00

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od PRASOLET » 20 črc 2016 09:11

Zdravím,
chci se zeptat koupil jsem starší HW45BS. Kde seženu náhradní těsnící kroužky mezi hlaveň a vyústění pístu? U schneidera jsem nic nenašel jen těsnění pístu PW088 a kovové části. Našel jsem těsnění v rozsypu vzduchovky (or020,or060,or0614) jsou to tři těsnící kroužky které vzduchovka obsahuje.
Nevíte kde je objednat?

Děkuji
HW77 .177 + Optisan Mamba Lite 3-12x44
CZShadow 2, S&W 17-3, PPK
jirhavli
Příspěvky: 63
Registrován: 27 říj 2011 21:11
Bydliště: Brno

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od jirhavli » 11 čer 2017 20:03

Mám dotaz na majitele této pistolky - má cenu k ní kupovat kompenzátor (tlumič) od Schneidera? Utlumí něco, když je to pružinovka? Dík.
NAA, flobertky, TAUky, CO2jky, zápalkovky
Vee Jay
Příspěvky: 6
Registrován: 27 zář 2017 20:25

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Vee Jay » 16 říj 2017 22:37

Zdravím všechny, kdo mají rádi HW 45 :D
Tak rok a půl jsem po ní pokukoval a říkal si, jestli ji opravdu potřebuju :) no, došel jsem k závěru, že nepotřebuju... ale neodolal a koupil u Schneidera (SWS Jüterbog).
Moc se mi líbila ta klasická (brüniert, mit braunen Holzgriffen) a s moderátorem https://www.versandhaus-schneider.de/pr ... s_id/32559, ale kdybych víc přemýšlel, koupil jsem raději Black Star nebo Silver Star a moderátor ne. Nechci na to dávat kolimátor ani optiku, a moderátor překáží tak, že s ním mířidla nejdou použít. Navíc (jak píše blazej 3.11.2015) je redukce s 1/2" UNF závitem nalepená v hlavni a vypadá to (podle mého soudu) hnusně :(
Co už teď... jak říká Karel Plíhal: benzínem se nemá hasit ohniště... teď už je to jedno, ale pro příště!

Chtěl jsem střílet jednou rukou (jde mi to stejně blbě oběma, levou i pravou), ale strhávám to levou doleva a pravou doprava, ten grif se v mé velké dlani drží špatně (proto si myslím, že by byl lepší Black Star). Když držím oběma rukama a mám v tom JSB Match 0,500 g, je opravdu, ale opravdu dobrá. Nejsem nic moc střelec (víc trpělivosti by to chtělo), ale jednou jsem na 10 m 3x za sebou trefil desítku.
Co mi vadí, že když nastavím hledí, abych střílel přesně na plnou sílu, lítá to při natažení na 90° o 10 cm na 10m vzdálenosti výš! Nakonec jsem našel v návodu, že se hledí musí přenastavovat... tak nezbývá, než natahovat na plno pořád.
Nebo dělám něco špatně? Určitě máte někdo větší znalosti, rád se přiučím.
Tak střelbě zdar a háwé pětačtyřicítce zvlášť!
Crosman 1377 4.5 mm + Walther 4x32
Weihrauch HW 45 4.5 mm
Vee Jay
Příspěvky: 6
Registrován: 27 zář 2017 20:25

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Vee Jay » 17 říj 2017 22:10

Zdravím všechny fanoušky HW 45,
dlouho jsem po ní koukal a přemýšlel, jestli ji potřebuju. Došel jsem k závěru, že ne, ale stejně jsem neodolal a koupil si ji před měsícem u Schneidera (SWS Jüterbog).
To rozhodnutí přišlo náhle, věděl jsem, že chci černou s hnědými dřevěnými střenkami (klasika Colt 1911) a že zkusím i moderátor (viz https://www.versandhaus-schneider.de/pr ... s_id/32559).
Jak napsal blazej (1.10.2014), redukce je nalepená v hlavni, na konci 1/2" UNF závit. Mně to naštěstí funguje dobře (při výstřelu diabolka neškrtá), ale kdybych měl možnost tu pistoli si v obchodě prohlídnout předem, určitě bych místo toho vzal Silver Star nebo Black Star. Ale co už teď... jak říká Karel Plíhal: benzínem se nemá hasit ohniště - teď už je to jedno, ale pro příště!
Na rozdíl od mého "starého dobrého" Crosmana 1377 (fajnový americký "kovářský" výrobek) je HW 45 precizní německý strojařský výrobek. Pozná se to i podle toho, že Crosman se dá naládovat skoro čímkoliv (diabolky Gamo bere celkem bez problémů, Pro Magnum Penetration je úplně v pohodě), háwéčko vyžaduje pro dobré výsledky JSB:-), jak terčové Match (pistolové), tak i Exacty (nejlépe Express).
Je to radost s HW 45 střílet.
Crosman 1377 4.5 mm + Walther 4x32
Weihrauch HW 45 4.5 mm
Pospaxxx
Příspěvky: 18
Registrován: 23 dub 2015 07:31

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Pospaxxx » 02 říj 2018 14:05

Zdravím mám šanci koupit za 3000 meosight 30 první generace. Vyplatí se na HW 45? Nebo za ty peníze seženu něco vhodnejsiho?
PavelETV
Příspěvky: 101
Registrován: 31 srp 2018 16:56

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od PavelETV » 26 led 2019 15:16

Tuto pistoli jsem si pořídil na podzim na Bazoši. Líbila se mi, je to starší model s kovovými mířidly a mám slabost pro ne úplně běžné věci. Po pár desítkách ran jsem ji dal k dispozici Strixovi s prosbou, jestli by do ní nešla implantovat jeho plynová pružina.Nyní, po spoustě práce, výrobě nového pístu a pokusech o optimalizaci těsnění se to podařilo. Výhodou je příjemnější natahování, možnost mít nataženo prakticky neomezeně dlouhou dobu a klidnější průběh výstřelu s jemným ťuknutím do dlaně :-)
Úsťovou rychlost s Exacty 4,5 vyladil na cca 165 m/s . Ve výsledku je z toho moc hezká, snadno přenosná pistole, která je vždy připravena ke střelbě bez nutnosti mít po ruce tlakový vzduch nebo CO2.
Střelba z ní je moc příjemná, jen se musím naučit trefovat :-)
A hlavně, myslím že to je první HW 45 s plynovou pružinou na světě ! Velké díky Pavlu Motinovi 👍
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od palong74 » 26 led 2019 17:17

foto?
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Strix71 » 27 led 2019 11:44

Pavle, moc ti děkují za pochvalu, za finanční podporu, za trpěnlivos, a za důvěru.
palong74 píše:
26 led 2019 17:17
foto?
Zde jsou fotky:
https://strix071.wixsite.com/airgunup/weihrauch-hw-45
Přílohy
hw_45.jpg
Pospaxxx
Příspěvky: 18
Registrován: 23 dub 2015 07:31

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Pospaxxx » 23 úno 2019 19:36

Zdravím ve spolek, používáte někdo kolimátor? Ocenil bych tip na otevřený kolimátor, přeci jen drážky k uchyceni jsou poněkud atypické. Díky Víťa
kreuzdorf
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016 16:17

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od kreuzdorf » 01 pro 2019 16:48

Pořídil jsem si tuhle pistolku ve verzi HW45 Black Star pro tréninkovou střelbu na terč na 25m. První dojmy jsou; velice hezké provedení, až absurdní výkon (z pohledu střelce VzPi na 10m), v ráži .177 cca 180m/s podle váhy diabolky, poměrně slušná spoušť s omezenými možnostmi nastavení (ale na hobby pružinovku je vlastně skvělá) a kope to jak mustang - ale příjemně. Objednal jsem hlaveň .22 i .177, nakonec jsem tam nechal .177. Není možné se dostat na přesnost PCP vzduchovek, ale střílení je velice zábavné, protože pistole nutí ke správnému a pevnému držení (střílím jednou rukou). Jak člověk chytne pistoli trochu jinak, nebo povolí úchop, je z toho okamžitě špatná rána. To byl trochu problém, protože původní pažbička z lepenice je sice krásná, ale zcela univerzální. Takže dokáže pojmou extrémně širokou tlapu a zároveň je dost hubená, aby vyhovovala i krátkým prstům. To je přesný opak mojí ruky. Výrobce bohužel více velikostí pažbičky nenabízí. Takže jsem vyhrabal kust švestky a vysochal pažbičku na svojí ruku s opěrkou dlaně. Velký IPSC popper se dá trefit až na cca 60m, na 25m se zatím udržím v osmičkovém kruhu, ale asi to půjde časem líp. V každém případě moc hezká pistole, která je prostě jiná.
HW45_1.JPG
Odpovědět