WaltherP22 nejlepsi naboj do teto zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

sikula
Příspěvky: 39
Registrován: 09 črc 2005 22:27
Bydliště: policka

jak vybrat munici do P-22

Příspěvek od sikula » 04 lis 2005 18:17

Neupravená P-22 funguje s municí vykazující úsťovou rychlost střely min. 1150 ft (350 m/s) při hmotnosti střely cca 40 gr to ještě není HV. Na www.volny.cz/buchtik/Revo/ballistic_22.htm je o 22 lr vše. Stačí vybrat, koupit a vyzkoušet. Používal jsem Remingtony stand. a bez problémů.


cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: WaltherP22 nejlepší náboj do této zbraně

Příspěvek od cmk » 10 lis 2005 16:33

Tomas píše:Zdravím všechny, kdo mají zkušenosti s Walthrem P22, jaké nejvhodnější střelivo do této zbraně nejlíp sedí, zatím nvím co koupit dík.
Zbrane Brymove - strelivo .22LR 0.60 Kc - asi stare vojenske zasoby... Vyborne naboje... Zatim zadny selhac, vystrileno asi 1000 ks :-)
Návštěvník

REXy?

Příspěvek od Návštěvník » 11 lis 2005 07:03

Řekli mi v krámě, jsem že jsem koupil poslední bednu v ČR!
Jsem rád, že kecali. Volám tam hned v 9.
tomasharazim

Příspěvek od tomasharazim » 12 lis 2005 18:36

Cau Tomas, s tím sřelivem jsem vyzkoúšel mnoho, ale nejlíp mi sedí SaB standart, levné Rexy, které každý kritizuje, takže není řečeno co je drahé je dobré, dík za názory Tomáš.
Návštěvník

Pro informaci

Příspěvek od Návštěvník » 13 lis 2005 03:37

Odpověď Brymové zněla - momentálně vyprodáno. Tak nevím, zda jí někdo jen dělal reklamu?
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 14 lis 2005 14:50

U Brymové jsem byl, je to tak 10 min. Mají vyprodáno a jediná rada, ketrou mi byli schopni dát, zněla "ptát se, ptát se , ptát se". Prý se sami občas potávají a momentálně nemají žádnou nabídku (řekli mi to tak, že nějaká šance snad je, ale...). Takže se na to nejspíš vykašlu a budu dál kupovat Standardy za 90 hal./ ks :cry: .
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Walther P 22 nejlepší náboj do této zbraně

Příspěvek od vito » 01 pro 2005 09:07

Mám W P 22 relativně dlouho, již z prvních dodávek k nám. Je zajímavé, jak se názory na zbraň i náboje liší. Já jsem měl v návodu ke zbrani zvlášť lístek s upozorněním. že při užívání slabších nábojů mohou nastat problémy s funkcí. Moje zkušenosti to potvrdily. Zkoušel jsem všechno, co se mi podařilo sehnat, domácí i zahraniční, od SB Subsonic až po CCI Stinger, samozřejmě všech dosažitelných Hávéček. Pistole fungovala výrazně lépe s výkonějším střelivem. Obecně se domnívám, že žádná samonabíjecí dvaadvacítka nebude při střelbě nikdy tak spolehlivá, jako třeba 9 Luger. Je to dáno konstrukcí náboje s okrajovým zápalem, pevností spojení celku nábojnice - střela a td. Jak už jsem zde ve fóru někde napsal: Od samonabíjecích dvaadvacítek chtějme jen to, k čemu jsou primárně určeny. Základní výcvik a zábavná střelba.
Návštěvník

Kdepak

Příspěvek od Návštěvník » 01 pro 2005 10:22

Šmejdská pistole se nestane kvalitní zbraní, ani když ji tady vychválíte.
Pistole prostě musí fungovat, při standardní údržbě se standardním střelivem, zcela bez selhačů.
Střílel jsem z čínské kopie TT náboji SB standard, a i když to není kvalitní střelivo, zasekla se ve výhozním okénku pistole tak jedna prázdná hilzna z tří set. Problémy nejsou ani se starými SB Rex. Jediný opravdu vážnější selhač byl, když se utrhlo dno nábojnice. Jasný šmejd, z pistole ze všech stran šel bílý dým - prach neshořel dokonale... Tento problém se už nikdy neopakoval a jiné problémy ta zbraň nemá.
MESSER

Příspěvek od MESSER » 01 pro 2005 10:54

Najvhodnejší náboj na strelbu do tejto zbrane???

Každý , len terč je trocha drahý.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdepak

Příspěvek od Kubajzz » 01 pro 2005 11:26

Anonymous píše:Šmejdská pistole se nestane kvalitní zbraní, ani když ji tady vychválíte.
Pistole prostě musí fungovat, při standardní údržbě se standardním střelivem, zcela bez selhačů.
Anonym má pravdu, pokud ta pistole nestřílí všechno, tak je to šmejd a je něco špatně.
Nemám rád ty "zasvěcené" názory, že tohle nebo tamto střelivo zbrani "nechutná". Proč některé malorážkové pistole berou vše?
No, asi proto, že jsou kvalitně zkonstruovány a vyrobeny.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 01 pro 2005 14:36

Jo, to je fakt, i kdž je pravda, že to, že něco nějaké zbrani"nechutná" ještě neznamená, že je jedno nebo oboje úplný šmejd. Ony ty .22 LR jsou v tomhle směru skutečně konstruované dost nešťastně a vymyslet pistoli, která by v téhle ráži brala všecno nebo skoro všechno chce nejenom invenci, ale taky kus štěstí, a to je něco, co nemusí každý mít (narozdíl od konstruktérských schopností, které by ve firmě, jako je Walther, měl mít skutečně každý, kdo dělá do konstrukce). Je zajímavé, že nejvíc "všežravé" jsou zbraně, od kterých by to člověk ne úplně čekal. U takového Rugera Target mě to nepřekvapuje, ale Margolina nebo Norinco TT, to už je jiná záležitost- i když Margolina opakovaně dokázala, že navzdory zemi původu je konstrukčně vynikající, a Norinco TT je zase kopie Waltheru, takže kdo pak je problém určit, co se dá či nedá čekat od toho či onoho...
Návštěvník

Jasné to je

Příspěvek od Návštěvník » 01 pro 2005 16:33

Norinco TT je kopie Waltheru v době, kdy to byl Walther.
Ta nová zbraň už dávno není Walther, ale Umarex, článků o tom, jak na počítači navrhli devítku a pak ji slepě zmenšili na ráži 22, upravili jen pár detailů, "aby to fungovalo", je na internetu kupa.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Walther P 22 nejlepší náboj do této zbraně

Příspěvek od vito » 02 pro 2005 07:55

Pro Anonymní:
Jsem dalek toho, abych nějakou zbraň vychvaloval bezdůvodně. Moje /a jak vidno nejen moje/ zkušenosti jsou takové, jaké popisuji. Náboj 22LR jednoznačně není vhodný pro samonabíjecí zbraně. Proč ho některé zbraně berou lépe než jiné je samozřejmě otázka konstrukce a konstrukčního zadání. Jestliže má konstruktér zadání postavit pistoli tvarově stejnou jeko služební model, třeba pro levnější tréning, je vázán různými omezeními. Musí třeba dodržet sklon pažby a porovnejme sklon u Walthera a třeba u Woodsmanna nebo Rugera. A nakonec, vždycky může být některý exemplář z velkovýroby povedenější než druhý.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 02 pro 2005 10:37

Ano, to je taky fenomén, sílící zejména poslední dobou: Zdaleka nejenom Walther alias Umarex začal svoje výrobky sekat jak Baťa cvičky, což nezbytně vedlo k produkci systémem "co kus, to originál". Je to tak, já si alespoň nedovedu ničím jiným vysvětlit fakt, že o té samé pistoli říká každý něco (trochu) jiného.
Ovšem ten náboj je pro samonabíjecí zbraně opravdu naprosto nevhodný po všech stránkách (nebyl na to zkonstruovaný). Vždyť si uvědomme, že Colt se svým Woodsmanem musel dokázat, že pro tuhle munici je vůbec možné zkonstruovat funkční samonabíjecí zbraň, a teprve potom se takové pistole začaly konstrovat běžně. V dobách před Woodsmanem to všichni považovali za ztrátu času. Docela by mě zajímalo, jak je možné, že pro tuhle munici je zkonstruován dokonce samopal (rakouský Voere, potažmo jeho jugoslávský klon "Brzostrelka" MGV). Ten jistě musí chodit jak švýcarské auto 8) .
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 pro 2005 12:26

U toho P22 je podezřelá už i cena, když vezmu do úvahy, že Walther není nijak levná firma.
Já si myslím, že 22LR je pro pistole vhodný, ale musí se to umět udělat. Samozřejmě jsou lepší a vhodnější náboje.
Mám Browninga Buck mark a se střelivem jsem nikdy neměl problém. A to do toho cpu co mě napadne, pokaždé něco jiného. Jasně že netvrdím, že jede absolutně bez závad. To žádná zbraň. Párkrát to skříplo nábojnici a jednou jsem měl nějaký divný náboj, úderník do něho udělal důlek jako kráva, ale on stejně nevystřelil. Tak jsem ho strčil do Pav 75 a tam letěl hned, asi byla zápalná slož jenom na části dna.

Myslím, že dobrá malorážková pistole musí splňovat několik základních podmínek:
1. vhodný sklon rukojeti - ovlivňuje správné podání náboje
2. vhodný poměr hmotnosti závěru k síle vratné pružiny - opět ovlivňuje správné podání a opakování
3. silná pružina úderníku - ovlivňuje správné odpálení náboje
4. dostatečně dlouhý úderník - opět správné odpálení, prostě nábojnice musí dostat pořádnou ránu
5. dobře vyřešený vyhazovač
6. pistole musí být dobře zpracovaná
7. pistole musí být dobře udržovaná

Řekl bych, že největší chyba u problémových zbraní bude bod 2 a 3.
Odpovědět