Walther PPS, RAMI, nebo Glock 26?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Walther PPS, RAMI, nebo Glock 26?

Příspěvek od cherro » 16 črc 2008 21:31

Po 12 letech nošení služební devítky (CZ 75, STEYR M9) si hodlám pořídit na nošení něco "skladnějšího". V mém vlastním "konkurzu" zůstaly tyto tři. Uvítám všechny názory pro a proti. Myslím že by to mohlo zajímat i víc lidí.


glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 16 črc 2008 21:52

O všech jmenovaných zbraních najdeš na netu informací a zkušenosti hodně.Moje rada je stálá,vyzkoušej,pořádně si je "ošahej" a co Ti nejvíce sedne,to kup
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 16 črc 2008 22:06

No, zakoukal jsem se do Walthera, ale je nový, a moc toho ještě na webu o něm není :(
Přílohy
678_pps_gross_prod_2.jpg
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 17 črc 2008 00:07

Zkus G26, taky jsem o něm svého času vážně uvažoval,na daný účel je ok,ale RAMI je taky v pohodě a slušně přesná ,na 25m se dají zásahy bez problémů udržet v černém,tak či onak budeš spokojen…jak bylo výše napsáno co ti „sedne“ to si vem :wink:
In vino veritas...
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 17 črc 2008 02:22

2cherro
Ten walther je vcelku zvlášní co mě zaujalo když sjem si ho ošahával a zkoušel na prodejně je ta jeho malá šířka což se při nošení může hodit, záleží taky jak a kde ho chceš nosit...a taky se mi vcelku líbí, jen to výhozí okénko je tedy dílo, ale zas to není všední...Divnej je ten vysokej závěr, ale na prodejně tvrdili že ho zkoušeli jak se s tím střílí a prý se chová dobře...spoušťák to má okopčený ala glock tak je otázka jak se to povedlo....
Držel se mě dobře a ta "integrovaná botka" je tam jen ku prospěchu u G26 bych si ji tam musel dodat jinak bych měl pocit že mi při výstřělu vypadne.
Je nový tak to není vyzkoušené, nová konstrukce tak je otázka jak to vše bude dlouhodoběji fungovat....zde je pak na zvážení jestli nejít radši do osvědčené G26 která stojí jen o litr víc.

G 26 jsem zkoušel i na střelnici, ale jen s prodlouženým zásobníkem a botkou bez toho si to nedovedu přestavit, střílelo se s ním dobře a přesnost v pohodě, při střelbě se choval příjemě, jen jsem si musel trocha zvykat na tu šířku (teď už by mi to nevadilo na G jsem si už zvykl), která je oproti tomu watherovi tedy enormní. Taky mi u něj nesedělo vypouštění zásobníku, moc malinkej musel jsem trocha přehmatávat, ale ten se dá zvětšit...dodatečně jsem si uvědomil jak mi pak někdo nadhodil, že jsem si při vypouštění zásobníku navíc určitě nevědomky přidržoval tu botku malíčkem tak i díky tomu se mi to možná blbě vypuštělo s kamošouvou G19 nemám takový problém, ale větší by neškodil...
O G26 uvažuji, že si ji pak pořídím, ale to bude ještě za dlouho před ní jsou jiné :D

rami jsem nezkoušel tak nevím, ale vzhledem k její ceně bych si už raději připlatil a šel do G či možná vyzkoušel toho waltera.


Měl bys je všechny vyzkoušet ideálně se střelbou i když toho walthera na vyzkoušení asi jen tak nesplašíš.... každýmu sedne něco jiného a tyhle 3 zbraně jsou dost rozdílné
Dark

Příspěvek od Dark » 18 črc 2008 08:01

Když si já vybíral nějakou menší zbraň tak se mi nakonec do užšího výběru dostala také G26 a PPS. Mám velkého Glocka a v mém okolí je přeglockováno tak se zdála volba jasná nicméně jsem nakonec skončil u PPS.
G 26 ač je to s podivem mně neseděl v ruce. Nějak jsem si nemohl zvyknout na tu bachratou ale krátkou pažbu. S podivem proto, že vlastně stejnou pažbu mám na G17 a tam si ji nemůžu vynachválit. Prostě stejně dlouhá ale výrazně užší pažba u PPS se mně drží mnohem lépe.
Další faktorem který v mém případě rozhodoval je možnost skrytého nošení. G26 jde určitě také velmi dobře nosit ale PPS je „nositelnější“ . Tady, i jinde se to mnohokrát probíralo a tak jen připomínám, že šířka pistole je pro skryté nošení zatraceně důležitá.
Největší obavy jsem měl ze střelby. Zdál se mně stejně jako spoustě jiných, že závěr je posazen příliš vysoko ale ubezpečuji každého, že se mi s PPS střílelo stejně jako s G26 – tedy velmi dobře.
Co se týče přesnosti tak nemám to nějak sofistikovaně zjištěno nicméně ryze subjektivně s G 26 jsem měl lepší výsledky na větší vzdálenost tzn 25m. Na kratší – do 15 m se mi zdála přesnost stejná ale při akčnější střelbě se PPS dostává lepší do záměrné. Neměl jsem nikdy G26 a PPS v ten samý okamžik ale mám dojem že muška je v hledí u G26 víc natěsno než u PPS.
Jako nevýhoda u PPS je koupě příslušenství v tomto směru je na tom G26 mnohem lépe. Mám pouzdro opaskové vnitřní a kotníkové ale obě jsou původně určeny pro jiné zbraně. Origoš na PPS se shání obtížně.
Také jsem zaslechl výhradu od několika glockařů na menší kapacitu PPS ale tu s nimi nesdílím.
Informací o PPS je na netu skutečně docela málo takže snad jsem svým výplodem trochu pomohl.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 črc 2008 09:30

U mne by připadal v úvahu jen G26 s delším zásobníkem. PPS jsem v ruce nedržel. Fakt je, že u G26 mi vadí velikost (tedy spíše malost) ovládacích prvků.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Dark

Příspěvek od Dark » 18 črc 2008 10:58

Co se týče komfortu ohledně velikosti ovládacích prvků u mě vítězí jednoznačně SA 58 ale pokud bych se s ní měl promenádovat někde mezi lidmi asi bych se cítil trochu zvláštně :wink: .
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 črc 2008 11:24

Dark píše:Co se týče komfortu ohledně velikosti ovládacích prvků u mě vítězí jednoznačně SA 58 ale pokud bych se s ní měl promenádovat někde mezi lidmi asi bych se cítil trochu zvláštně :wink: .
Ano, obzvláště skryté dennodenní nošení SA vz58 je velmi pohodlné. 8) .
Ale kupodivu, klony C1911 s krátkými hlavněmi jsou dík své plochosti docela dobře nositelné. Jen, ta malá zásoba střeliva v zásobníku by mi vadila.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 18 črc 2008 11:29

Darku díky. Právě to jsem hledal. Názor někoho kdo už toho Walthera má. A když je k tomu ještě glockař... Teda smekám. Glockaři většinou hájí Gastona až do roztrhání těla :D Taky mě na PPSce láká ta šířka. Co se týká kapacity, nehodlám s tím vést "dlouhodobější přestřelky" takže myslím že těch 8 kousků plus jeden v komoře stačí. Co se týká toho vysokýho závěru, tak jsem slyšel že se zase dobře natahuje. O to mi jde taky, protože s tím bude i sem tam bouchat moje holka, tak aby to zvládla sama :D (to víš 158 cm na 50 kilo... :) )
Co se týká těch doplňků tak to máš bohužel pravdu. Na G26 ale i Rami seženeš prakticky cokoliv, a to přímo na míru. Walther s tím má krapet problémy. Nebo spíš český dovozce??? :x Vím jak jsem chtěl plastový holster s pádlem na svou P22. Walther jej v katalogu má. A CB Servis sliboval, a sliboval, a sliboval... A do dneška jej nemám :cry:
Navíc Walther vychází i zajímavě cenově. G26 cca. 17,5 Rami cca. 18 PPS u Kentaura 15,2. I když je pravda že jsem PPSku viděl u některých prodejců za 19! A to podotýkám černou, ne First Edition. ...CB Servis ji třeba v nabídce nemá vůbec... :?:
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 18 črc 2008 12:19

No já například pro situace " co kdyby nás přepadli indiáni " nosím zkrácenou ruskou dvojku BAIKAL :).
Dark

Příspěvek od Dark » 18 črc 2008 12:21

Co se týče kapacity tak PPS je standardně dodáván se zásobníkem na 6 a 7 . Konkrétně já nosím 6 včeliček. Nositelnost je u mě tedy na prvním místě.
Tu mini 1911 jsem viděl – celá v nerezu…mňam :-) , neznám výrobce ale co říct – krásná zbraň. Nejsem chodící encyklopedie tak nemůžu své tvrzení podložit konkrétními čísly ale velikostně je ta 1911 o něco větší – a to ve všech ohledech (výška, šířka, tloušťka) -než PPSka a také bude těžší ale nepopírám že by nebyla dobře nositelná. Určitě dobrá alternativa pro tradicionalisty a uživatele alergických na ropné produkty :-) .
Co se týče natahování závěru tak sice nevím jestli by byl pro mne vysoký závěr ten správný důvod ke koupi konkrétní zbraně nicméně jsem zastánce nošení náboje mimo komoru tak tasení se současný natahováním závěru procvičuji docela hodně a v tomto ohledu u PPS žádný problém. A to mám možná víc ponatahováno než nastříleno
:oops:
to Chero
Ty cenové rozdíly jsou zanedbatelné a než se pro ušetřenou tisícovku několik let otravovat se zbraní která ti nebude vyhovovat....
Vybírej podle jiných kritérií.
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 18 črc 2008 12:27

No, dvojku...? Myslím že zkrácená koza ve 12 magnum by byla lepší. Je plošší, líp se vejde do holstru :D Akorát se mi na toho mýho parkurovýho Fabarma s tou rozbrušovačkou moc nece... :D
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 18 črc 2008 12:50

Jsem rád, že jsi se nenaštval, mám rád srandičky. Jinak jsem měl RAMI - celoželezo. Byla nádherná ani velká ani malá, dělala děsný rány a uměla přesně střílet. Určitě by jsi s ní byl spokojený, jen jsem pro ni nenašel uplatnění, tak jsem ji směnil za P38 - tu jsem prostě jen chtěl jen z důvodu její historie.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 18 črc 2008 13:04

Nějak bych nefilosofal, ale vyzkoušel si je. Papírově by měly tyhle zbraně plnit účel stejný a všechny dobře. Já mám G26 a nemám s šířkou problémy, pravda je, že nosím v pádle od Fobusu a nebo v ledvince, možná kdybych nosil ve vnitřním, tak bych mluvil jinak.
K zbraním samotným. RAMI jsem si ošahal a vystřelil několik ran a když k tomu přidám svojí nedůvěru v současnou produkci zbrojovky, tak jsem jí z výběru vyřadil.
PPS se mi příliš nelíbí, nicméně to není objektivní důvod pro koupi (či odvrhnutí). Spoušťák je okopčenej Glock, tak snad ho nezmršili :lol: Na můj vkus má malou kapacitu, holt zásobníku chybí jedna řada. Je fakt, že do války se nechystám, ale radši mít o pár včel víc než o jednu méně (ale zase je krásně uzoučkej - do vnitřního pouzdra asi ideál). Bohužel jsem z PPS nestřílel, jen si ho ohmatal.
G26 je ověřená hračka. Je fakt, že to není krasavec, ale za dnes snad 2000 ran neznám slovo závada. Kapacita dostatečná (s botkou), tedy 12+1 či 11+1. Abych jen nechválil. Ovládací prvky (vypouštěč zásobníku a záchyt závěru) jsou opravdu malé. Já to vyřešil montáží prodloužených variant. Další věc jsou mířidla. Já, jakožto blbozraký jedinec na originál mířidla koukal dost nešťastně, takže originály šli pryč a na zbrani jsou T.F.O. A botky. Na ně bych zapoměl. S originál zásobníkem se G26 drží fakt blbě, takže mám 2 zásobníky +2 a jeden s botkou +1 a úchop je perfektní.
Odpovědět