Walther PPS, RAMI, nebo Glock 26?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 29 črc 2008 12:52

Venda: Murphyho zákony říkají jasně: "když se něco může pokazit, tak se to taky pokazí." Čím víc to má součástek a pohyblivých částí, tím je pravděpodobnost závady vyšší. To je taky důvod, proč jsou revolvery spolehlivější.

A mimochodem - už jsi někdy zkoušel střílet z malé obranné pistole nebo revolveru z kapsy u bundy? A podařilo se ti z pistole vystřelit víc než 2 rány po sobě ? :twisted:


venda

Příspěvek od venda » 29 črc 2008 13:29

Polemiky nikoliv fakta!!! Kdo nosí zbraň, myslim všeobecně je jen jeho stupidností, že ji neovládá na jisté úrovni to za 1.

Špatný náboj? nevýhoda pistole? Ani náhodou Mám zasebou aegis a můžu říct, že je otázka okamžiku pro vyřešení problému, chce to drill
a fixovat správné postupy, pak je to jen mžik a není problém odstranit
zajebnutý náboj ven.

Mnoho součástek? jejich více to ano, ale podělávaj se hlavně složitý a komplikovaný pistole jako je CZ, vše levné, nefungující, nedostatečně dymenzované pro větší nároky. Naturalita těchto slov mluví mnou získanou praxí, nikdy více CZ, nikdy!

Že nosí jakýsi zbor v latinské americe bubeny? Mno jo, klidně já se budu řídit spíše elitou nežli latinskou, nízko rozpočtovou armádou, protože
to, že na nic lepšího nemaj pro mne není důvod brát je jako vzor moderní éry.

Že důstojníci občas mají colty, no ano jsou to krásné zbraně
já mám též dva bubeny a mám je rád.

Přemačknutí a problém vyřešen, to ano, ale ze šesti nábojů je už jen
pět - mrzuté že?

a k tomu střílení z kapes? To opravdu je technika, kterou já osobně praktikovat nebudu už jen z důvodu, že po kapsách nenosim zbraně,
protože není zajištěná fixace polohy, tudíš je to zcestné, kdo tvrdí co když ji nebudu moci vytáhnout? Použij mozek a přijdeš na to.

No a na konec. ruku do ohně když půjde do tuhého a budete mít na výběr
sig226, glock 17 a půjde na vás řava běsnících lidí, jedno jakých
co si vezmete 6 nábojů, nebo 15 ?
čísla bohužel někdy rozhoduj a já se obávám, že tohle je zrovna ten případ.

Jinak revolvery mám rád, ale praxe mluví už dlouho jinak.
tak se nezlobte 8)
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 29 črc 2008 13:46

Proboha, Vendo, uklidněte se. Nikdo na světě, ani Vy, nemůže imperativně vynést soud (pominu-li Vaše pekelné češtinské chyby), zda je lepší pistole či revolver. To, že máte "aegis", vůbec nic neznamená. Když si normální člověk přečte jejich recenze střelných zbraní, ano, hlavně pistolí a revolverů, získá jisté pochyby o počtu chromozomů autorů, tedy "akademiků aegis". Jako domácí cvičení byste mohl provést rozbor, kdy a komu v případě obrany/útoku/atentátu selhala pistole ČZ a zkusit najít nejméně 3 teroristické skupiny, které ČZ používají dodnes? A závěrem bych rád dodal: Půjde-li na mě běsnící dav, vezmu si kapsli kyanidu draselného, kterou rozkousnu poté, co mně dojdou ruční granáty...
Naposledy upravil(a) Bobby_s_Lugerem dne 29 črc 2008 13:50, celkem upraveno 1 x.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 29 črc 2008 13:50

vendo, připravuješ se na nutnou obranu, nebo na občanskou válku ?
venda

Příspěvek od venda » 29 črc 2008 14:22

Bobby, omlouvám se, ale byl jsem rozhořčen nad výroky, Jinak má zkušenost je nejdůležitější, protože ji mohu věřit.

Nesmyslné, dnes už nepodložené bezhlavé zastávání se revolverů?
Zbytečné něco psát.

Jinak k nařážce na Aegis, já nechci být zaujatý i když jsem, ale aegis nebyl jedinou akademií, kterou jsem absolvoval a můžu říci, že jsou nejlepší.

A mimochodem nepíši zde slohovku, takže pokusem mě naštvat a ironicky mi říkat ať se uklidnim mi přijde trochu hloupé(běžné na fórech)
Všichni kdo tu kdy něco napsali tak dělají hrubky, vy myslím také.
Jste bezchybný?


Pistole pro sebeobranu a služební použití je dnes bezesporu
lepší variantou. Kdyby to bylo jinak asi by SAS, SEALS, SOG, SWAT, DELTA, MARINES CORPS, FBI, Ozbrojené složky moderních států, příslušníci POLICIE a ochranky něco poněkud jiného.
Jinak oni ty zbraně opravdu zkouší, že to vyvracíte, vy je též zkoušíte, nebo jen vám jejich názor nejde pod nos. Nebo tam maj hrubky? :lol:

To jirkas: samozřejmě sem to přehnal, ale kdo ví proti kolika lidem se budeš muset nutně bránit. ty to víš? ty víš kolik na něj, ně budeš potřebovat nábojů? Co když se budeš muset jen střelbou krýt, protože
cíl nejde zasáhnout a ty budeš muset provést přesun, jak to uděláš?
Naposledy upravil(a) venda dne 29 črc 2008 14:40, celkem upraveno 1 x.
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 29 črc 2008 14:35

Vendo, v pohodě:-). Všechno dobrý:-). OK?:-).
venda

Příspěvek od venda » 29 črc 2008 14:42

necháme toho. Stejně se to už tady řešilo tisíckrát není důvod
to dál rozvádět. Každý má svou pravdu a je o něčem přesvědčen.

Jen budoucnost a praxe ukáže jak to je. hmm :lol:
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 29 črc 2008 15:11

Ano Vendo. Máš pravdu, že každý má svou pravdu... :D
Já jsem třeba přesvědčen, že bych se vystřelení deseti nábojů a víc ani na ulici nedožil.. :D . Nosím 8 včel .45ACP.Dvě šuplata pro jistotu na pásku. Mě to naprosto stačí. Devítka, jako třeba G17 je dobrá.., ale věřím víc .45ACP. Devítka má samozřejmě i své klady. Mezi ty patří asi hlavně různé varianty střel, obrovský výběr nábojů, dostupnost a hlavně cena...a proto je nejvíce používaná u bodyguardů.Proto je taky nejčastěji používá Aegis. Promiň, já se jako oni nechystám na to, až mě jednoho dne navštíví třeba ruská mafie.. :D
Jinak co se týká revolverů...já je nemusím, ale myslím si, že .357 Magnum má stále co říct.
Abych nebyl pořád OT. Moje volba mezi navrhnutými zbraněmi by byl Glock 26.
Ondra
Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 29 črc 2008 15:32

Vendo,Ty lumpe,že Ty chystáš revoluci? :lol:
venda

Příspěvek od venda » 29 črc 2008 15:35

Ano a to je to přesně o čem mluvim, ty ani něvěříš, že by ses ji dožil?
Chyba, doloženo, mnoho ozbrojených konfliktů(mafie) nebo prostě jen přestřelka, skončila tak, že ty lidi byli tak vyklepaný, že vystříleli celej zásobník a ani jeden zásah na jedné, či druhé straně :lol: :lol:
Prostě mačkaj spoušť a je to o náhodě, v těhle případech bych uznal, že revolver jednou velkou ranou rozhodnout by mohl. Ale jsou lidi někteří dost zákeřní, nebudu říkat co jsem, co dělám, ale lidi jsou jako psi a čim více se bojej, tím víc lidí kolem sebe maj a tím víc jsou nebezpeční.
Prostě je nutné se zamyslet i nad alternativama, už jsem to tu psal
a řekl, že nejlepší pro mne by byla na nošení moje HK mk23, ale ta se nosit stále nedá, nic méně 357 mag. je pádný argument :lol: :lol:


Né já se budu ještě konkretizovat abych tu neurazil všechny majitele
revolverů. Na bezprostřední blízkost v podobě výkonného revolveru
jak jinak něž skladných rozměrů bych ho bral.
venda

Příspěvek od venda » 29 črc 2008 15:37

tvrdé jádro colťáků :lol: :lol: :lol:
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 29 črc 2008 15:54

Jo a proto je důležité trénovat aby si bezhlavě nevystřílel celej zásobník..a pak tam nestál jak nějakej kouzelník bez nábojů.. :D Ne, jasně. nemám nic proti G17. Sám jsme měl G22. Ale občas mě udivujou maníci(které občas potkám), co mají G 17/19 a na pásku čtyři zásobníky s botkou. Dobře....když jdu s odpadkama tak mazla akorát s jedním. Když jedu na střelnici, tak třeba i jeden rezervní a když mám joo blbej pocit, tak i dva. Já se prostě nechystám na válku. Jsem normální mladej kluk co nemá skoro nepřátele. Já můžu, tak maximálně potkat nějakého feťáka a nebo nějakého nepřizpůsobivého občana co mě budou obtěžovat a na to mi těch 15 .45ACP s přebitím stačí. Do války bych si vzal HK mk.23.(máš stejnej vkus jako já.. :oops: :D ). Kdybych dělal ochranu osob tak bych si vzal G19/26. Toť můj názor.. :D
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 29 črc 2008 15:55

Ok, takže se taky vrátím k tématu: Z navržených pro osobní obranu Glock 26, ale jen kvůli tomu, že Glock 30 je o čtvrt kila těžší :cry: Kdybych to měl mít jako pracovní nástroj, určitě by to bylo něco většího a těžšího s dlouhým zásobníkem a velkou dírou v laufu.
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 29 črc 2008 17:34

Abych se vrátil k tématu proč jsem to tady zakládal... má tady někdo Glock 30SF? Ten s tou "vykrojenou" rukojetí a weaverem vpředu. Zatím jsem ho viděl jenom na webu, a musím říct že jsem se do něj zakoukal mnohem víc než do G26 8)
Přílohy
orez_glock_30_sf-13ca68.jpg
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 30 črc 2008 16:34

Tak abych toho na rozhodování neměl málo, tak jsem u nás v jednom obchůdku se zbraněmi "prošťoural" sklady a našla se tam jedna "polozapomenutá" RAMI v 9. a v nerezu!!! A ještě k tomu za sympatických 14000. No jo, pod svícnem bývá největší tma. Asi do ní půjdu. V nerezu to vypadá hodně dobře :D A navíc to má 14 včeliček, takže můžu už taky vést svou malou válku! :D
Přílohy
Media_13823_52_46.jpg
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
Odpovědět