Walther PPS, RAMI, nebo Glock 26?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 18 črc 2008 22:43

glock69 píše:Protože neumím dát do zásobníku pořádnou ránu,tak je mi zachyt dobrý pro rychlé nucené přebití...
Tohle je asi poslední, co glocku chybí, aby byl totálně user friendly. Docvaknutí zásobníku = shození závěru. Nedokážu si představit situaci, kdy dorazím zásobník a chci nechat závěr vzadu. Jak se trochu vychodí, začne fungovat :wink:


cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 18 črc 2008 23:43

Nikdo píše:Otázkou je, proč nejlevnější plastová RAMI (ať se držíme tématu) stojí v USA $579 (CZK 8400,-) v doporučených cenách výrobce
http://www.danwessonfirearms.com/produc ... .php?id=81
zatímco v ČR 15.550,-
http://www.czub.cz/index.php?p=23&lang=cz
Jediné vysvětlení, co mě napadá je, že čeští čezetáři si nechají $rát na hlavu. Přístup k českému zákazníkovi je jeden z důvodů, proč si CZ nikdy nekoupím, i kdybych měl nabídku na výběrový kus z fabriky :evil:
Doporucuju Ti - nekupuj si nikdy zadnou zbran.
To neni vysada CZ - takhle je to tam se vsema zbranema !!!
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 črc 2008 00:20

JJ, přesně tak.
Jenom dodám, že Glock 26 tam nový stojí 470$ (6750,- Kč) a Walther PPS 560$.
Oni jsou totiž v té Americe už 60 let v krizi, obyčejní lidé se mají hrozně špatně, tak si nemůžou dovolit platit vysoké ceny...
:wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 19 črc 2008 06:47

No k rozhodnutí nekoupit novou Čz jsem došel dávno,přesně z těchto důvodů,pokud něco stojí víc tam kde se to vyrábí,než v jiné zemi kde se to jen prodává je něco špatně,kalkulace ohledně toho kde se co prodá by byla správná pokud by fabrika postupovala tak,že řekne:Teď pojedem sérii pro česko,kde se prodá 500ks/ročně,pak budem dva měsíce stát,pak pojedem 6000ks zbraní pro USA(což je přibližně odpovídající),pak zakonzervujem linku na měsíc...takhle to ale asi nebude.A vůbec žijem ve světě kde se můžem svobodně rozhodnout(relativně,zatím) co koupit a co ne,takže tyto debaty jsou akademické....nevím jak to chodí přesně u Čz,ale vím že například ve Vlašimi se munice jede tak,že se dělá nějaká zakázka + něco navíc co pokryje běžný trh do další předpokládané velké zakázky,takže taky nechápu proč to je s cenami a kvalitou tak jak to je a raději přebíjím...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 19 črc 2008 07:31

S tou cenou můžeme jen nadávat,ale to je tak vše,co s tím můžeme dělat.Každý nadává,že zachyt závěru na CZ75 stojí přes 500 Kč (ponechme stranou životnost),na mloka stojí kolem 450 a je to kousek plechu.Teď jsem kupoval standardní vypouštěč zásobníku na G17 a platil jsem 190 Kč za kousek plastu.
Takže asi jediná obrana proti totálnímu předražení v tomto státě je opravdu nic nekupovat...
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 19 črc 2008 10:23

CMK: to nejni špatnej nápad, sám víš, kolik se tím (že nekoupením žádné zbraně) dá ušetřit :lol: Já jsem prodal glocka, všechny zbytečné lyže, mačky, kolo a asi milion dalších drobností "co mě nic nestojí", přestal do těchto blbostí vrážet prachy, v práci si řek o víc peněz, žiju jak Siddhartha v období askeze, a najednou je na skromnější barák 8)
A vůbec žijem ve světě kde se můžem svobodně rozhodnout(relativně,zatím) co koupit a co ne
Tak tomu není ani náhodou. Ve skutečně svobodném světě bys mohl kdykoliv zaletět do Ameriky, rok tam pracovat nebo pro mě za mě cestovat po horách, koupit si tam zbraň, která by se ti zalíbila a přiletět zpátky. Nebo si dle svého uvážení objednat díly, co nevybereš z konfekce, necháš si udělat ve fabrice nebo dobastlíš doma, a poskládáš.
Srovnal bych to s jízdníma kolama: tam si finální výrobek můžeš přesně takto udělat, z konfekce, kultovek nebo zakázkových věcí. Tak vyjde slušné sportovní kolo pro amatéra dejme tomu kolem 30.000,-, (třeba tohle, ale u nás to jde taky). Pistole je řádově 10x méně kg materiálu a počtu dílů, o něco kvalitnější materiály a technologická náročnost, cenu použitelné sportovní pistole pro amatéra (řekněme na úrovni lehce doladěného Glocka, Spartana, CZ-SP, CZ-TS) bych viděl na skutečně volném trhu někde mezi 6-10tis. Zbytek je umělé snižování nabídky legislativními omezeními, což je skutečný důvod vysokých cen na našem trhu.
Ale to je jen čistě akademická úvaha jednoho rekreačního ekonoma, zda je dobře, aby byly zbraně a jejich díly stejně dostupné jako jsou dnes kola a díly na ně nechám na úvaze každého jednoho soudruha...
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 19 črc 2008 13:08

Proto jsem napsal relativně a zatím .... :wink: bude hůř.... :x
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 20 črc 2008 11:09

Z cen zbraní u nás se mi dělá mdlo už delší dobu...ale co běžnej spotřebitel může udělat? Dovozci a výrobci jsou prostě svině. Ať žije kapitalismus a neviditelná ruka trhu. Hurá... :cry:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 28 črc 2008 20:41

Takový dotaz... nějak jsem se zakoukal do plastového RAMIka v nerezu. Ale prý jich zbrojovka vyrobila jenom 200 kusů. Neví tady náhodou někdo o tom kde by se dal sehnat? :(
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 28 črc 2008 21:17

predator píše:Z cen zbraní u nás se mi dělá mdlo už delší dobu...ale co běžnej spotřebitel může udělat? Dovozci a výrobci jsou prostě svině. Ať žije kapitalismus a neviditelná ruka trhu. Hurá... :cry:
Zas tak bych to neglobalizoval...
Pripocti si k cene zbrane dopravu, clo, zkusebnu a DPH a zbude ti docela obycejna rozumna marze pro prodejce...
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 28 črc 2008 22:02

u nás v bazaru je málo střílená rami 40 sw za tuším 6
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 29 črc 2008 09:03

Dík, ale 40cítku nechci. a) drahý střelivo, b) nemá záchyt závěru, c) co jsem se o ní dočet tak prý potřebuje hodně DoDo... :(
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
venda

Příspěvek od venda » 29 črc 2008 09:47

jen poznámka, četl jsem zde, že pistole jsou pro lidi co neumějí střílet, ať už to bylo myšleno vážně, ze srandy, ironie tak zareaguji už jen z důvodu, aby se toho někdo náhodou zas nechytil.

To je blbost!!!!! Kdo ví kolik kulek bude potřeba k zastavení nepřítele?
kdo ví kolik nepřátel(agresorů) bude?
kdo ví kolik nábojů selže?
kdo ví který to znich bude?


Kolty, revolvery jsou dnes už minulostí, kdo si to nepřizná je blázen
alespoň budemeli se bavit o primární zbrani. v ponožce malý taurus
je nádhera, ale za opasek bych už buben nikdy nedal.
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 29 črc 2008 10:03

Ale, kolego Vendo, revolvery zdaleka nejsou minulostí. Nevěřil byste, kolik ozbrojených sborů na světě je ještě používá - namátkou celá latinská Amerika - v ráži zpravidla .38Spl. A zároveň byste nevěřil, kolik lidí z ochrany ústavních činitelů nosí .357 revolvery...
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 29 črc 2008 12:02

Právě selhávající náboj je bod pro revolver: závada se řeší dalším zmáčknutím spouště, tedy stejně jako další výstřel, žádné vyklepávání náboje z komory, nedej bože vyhozením něčeho tak nepraktického a zbytečného jako je zásobník :lol:
---
Je to ironie, stejně jako ona nelichotivá poznámka o pistolích 8)
Odpovědět