Walther PPS, RAMI, nebo Glock 26?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Dark

Příspěvek od Dark » 18 črc 2008 14:06

:-) Vždyť jsem říkal že glockařům ta kapacita nebude stačit ale co by ne víc včeliček není nikdy na škodu snad proto mám i G 17.
:twisted:
Jen se ta honba za kapacitou nesmí tak nějak zvrhnout.
Vzpomněl jsem si jak mi jeden maník říkal že běžně nosí G17 a krom toho standartní a prodloužený zásobník a někdy když se cítí extra ohrožený tak přihodí ještě krabku do batůžku. Vzhledem k tomu jakým způsobem to říkal bych sázel na to že to bude i pravda.
Mě by takový extrém obtěžoval proto si vystačím s ubohými 6 koulemi :-) ale ať si každý nosí co chce a co unese :-) .


Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 18 črc 2008 17:32

Pistole jsou pro ty, co se netrefí ani na šest pokusů :lol:
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 18 črc 2008 17:45

Hele, Nikdo, mě se taky líbí na nošení SW 340 PD... Se světlovodnou muchou, válcem z titanu a s váhou nějakých 300 gramů. A ten má jenom 5 včeliček a taky si myslím že to stačí. Ale proč kuwa při kurzu dolaru ke koruně nějakých 15 kaček a při jeho ceně 1051 usd se u nás prodává za 25 litrů??? Jako v dobách kdy byl kurz 1 ku 28... Něco je tady s těma dovozcema špatně :evil:
Přílohy
163062_large.jpg
163062_large.jpg (9.84 KiB) Zobrazeno 818 x
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 18 črc 2008 18:10

Já jen popichuju. Každý systém má své výhody a své mouchy, a každý si musí vybrat, co vyhovuje jemu.
Jo, hračka je to nádherná, akorát 357mg s touhle hlavní a touhle váhou bude kopat jak splašený mustang.
Cenu zbraní dovezených z USA tady dělá několik faktorů: americké zbraně se dováží po kusech a často jen na objednávku koncového zákazníka, takže dovozce zdaleka nedostane takové podmínky jako obchodník v americe, je s tím spousta starostí, administrativy, pojištění, do ceny musí započítat rezervu na reklamace, která je úplně někde jinde, než když americký obchodník vezme reklamovaný kousek a při příští návštěvě obchoďáka zbrojovky mu to hodí na hlavu. No a v neposlední řadě kdo v čechách chce konkrétní americkou zbraň, nemá kde jinde ji koupit a na druhé straně dovozce chce něco vydělat, tak k tomu všemu přitlačí, co jen zákazník snese. Když si to dáš dohromady, tak z toho lezou taková obludná čísla.
Otázkou je, proč nejlevnější plastová RAMI (ať se držíme tématu) stojí v USA $579 (CZK 8400,-) v doporučených cenách výrobce
http://www.danwessonfirearms.com/produc ... .php?id=81
zatímco v ČR 15.550,-
http://www.czub.cz/index.php?p=23&lang=cz
Jediné vysvětlení, co mě napadá je, že čeští čezetáři si nechají $rát na hlavu. Přístup k českému zákazníkovi je jeden z důvodů, proč si CZ nikdy nekoupím, i kdybych měl nabídku na výběrový kus z fabriky :evil:
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 18 črc 2008 19:25

Ano, kolego Nikdo, SW PD 340 kope jako nikoli mustang, ale jako prase bradavičné. Nedá se to držet a po 3 výstřelech člověk sní o práci s pneumatickým kladivem:-). Osobně bych šel do Walthera.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 18 črc 2008 20:32

Co má ten walther za spoušť? Na webu píšou "precocked", čemuž nerozumím, a uvádí dvě hodnoty odporu spouště, což by odpovídalo SA/DA.
Z prcků pistolí se mi líbí moc Beretta 9000, subjektivně moc příjemná, sedí v ruce velmi různým lidem, přesná, jen trochu mlsná na náboje.
A pak STI LS9, malá 1911 v 9x19, placatá, miniaturní, ale umožňuje (a taky vyžaduje) pořádný úchop. Ale je přísná a vybíravá na krmivo.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 18 črc 2008 21:06

Biggles píše:Já mám G26 a nemám s šířkou problémy, pravda je, že nosím v pádle od Fobusu a nebo v ledvince, možná kdybych nosil ve vnitřním, tak bych mluvil jinak.

S vhodným vnitřním pouzdrem se G26 nosit dá.Sice je trochu na boku cítit,ale aspoň člověk o ní ví..
Biggles píše: RAMI jsem si ošahal a vystřelil několik ran a když k tomu přidám svojí nedůvěru v současnou produkci zbrojovky, tak jsem jí z výběru vyřadil.
RAMI ve .40SW jsem vlastnil a po vyléčení dětských nemocí to byla přesná a relativně pohodová zbraň.
Biggles píše:Abych jen nechválil. Ovládací prvky (vypouštěč zásobníku a záchyt závěru) jsou opravdu malé. Já to vyřešil montáží prodloužených variant.
Prodloužený zachyt závěru ještě snad (pozor na zachycení o šaty),ale na prodloužený vypouštěč zásobníku pozor,pokud používáte i jiné než kydexové(plastové pouzdra).Riziko nechtěného uvolnění zásobníku je hodně vysoké..
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 črc 2008 21:15

Nikdo píše: Otázkou je, proč nejlevnější plastová RAMI (ať se držíme tématu) stojí v USA $579 (CZK 8400,-) v doporučených cenách výrobce
http://www.danwessonfirearms.com/produc ... .php?id=81
zatímco v ČR 15.550,-
http://www.czub.cz/index.php?p=23&lang=cz
Jediné vysvětlení, co mě napadá je, že čeští čezetáři si nechají $rát na hlavu. Přístup k českému zákazníkovi je jeden z důvodů, proč si CZ nikdy nekoupím, i kdybych měl nabídku na výběrový kus z fabriky :evil:
Znaje způsob tvorby cen velkých fabrik, mohu vysvětlit, jak se tvoří ceny. Na začátku se určí, kolik kusů výrobku je potřeba vyrobit, aby se dosáhlo požadovaného výsledku, poté se spočtou náklady a vyjde vám cena. Podle potencionálního množství prodatelných kusů, se daná minimální prodejní cena navýší o jakýsi zisk (pro dealera, obchodní síť atd.) tak, aby výrobek byl na daném trhu prodatelný. Nakonec se vykalkulovaná cena převede do lokálních měn.
Kdysi dávno (podle cen tak někdy v roce 2002) spočetl, že výrobní cena, kterou snese český trh je kolem 18k Kč a nasadil cenu kolem 20kKč, aby mohl dělat "akce". Pro US trh, kde se předpokládalo, že prodeje budou vyšší a kde je taky vyšší konkurence, se určila cena cca 12-15 kKč. V té doběy byl USD kolem 27 Kč. Výsledná cena je tedy někde kolem 500 USD.
Mezitím přišla krize a kdovíco. Dolar (Euro) šel drasticky dolů. Jenže fabrika si nemůže dovolit zdražit. Američani nejsou Češi a každé zdražení ceny nesou VELMI nelibě. Jenže pro nás je teď dolar levný (podle mne je toto pravá cena dolaru - ne 27:1) a zbraně by pro nás vycházely s krásnými cenami (ČZ za cca 7-9 kKč a Sig kolem 15 kKč).

Trochu jiná je situace u dovozů do ČR. Tady je jasně udaná cena v cizí měně (EUR, USD) a prodejci nakupují levně ale nechtějí slevit. Logicky, nikdo je k tomu nenutí. Bohužel, koupit zbraň přes internet nejde. Leda komponenty do 100 USD.

ACH JO :?

Jak na ně? Bohužel - leda nic nekupovat a nechat vyhladovět. Bohužel, tam, kde není colný trh zboží nejde nic dělat :cry: :cry: :cry:
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 18 črc 2008 21:34

2 glock69: O tom vnitřním pouzdru se nepřu, nezkoušel jsem ho, byl to jen můj odhad a co se týče větších ovládacích prvků. Záchyt závěru je úplně v pohodě i v normálním pouzdru (látkovém - Dasta) a stejně tak prodloužený vypouštěč zásobníku (zkoušel jsem). Pravdou je, že nemám "obyčejný" prodloužený vypouštěč, ale oválný (nutný zásah do rámu nebo objednat rovnou při koupi - udělá to přímo fabrika - můj případ). :wink:
A abych nezapoměl, tak ona zkoušená RAMI byla v 9x19.........a u obranné pistole fakt netoužím léčit dětské nemoci, zvlášť když jsou na trhu spolehlivé přímo z krabice 8)
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 18 črc 2008 21:42

Na G17 prodloužený záchyt závěru i vypouštěč zásobníku (klasický,bez úpravy rámu) jsem měl,zůstal jen záchyt..
Ale to je má osobní zkušenost,jen jsem se podělil..
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 18 črc 2008 21:49

No ten klasický prodloužený asi díky ostrým hranám skutečně vadí, já právě preventivně objednával oválný a ten je opravdu použitelný, jen může být pro někoho neskousnutelná nutnost udělat větší díru do rámu.
Každopádně když to shrnu, tak G26 je použitelná z krabice bez problémů.....snad jen s nutností dokoupit botky či zásobníky s "botkou", protože ovládací prvky či mířidla jsou do určité míry dle vkusu každého soudruha, což bych si u (nejen) RAMI ze zbrojovky nebyl jistý. A PPS? Tam je to asi jen o tom, jestli se líbí víc než G a jestli jsem pro pár milimetrů šíře ochoten obětovat velkou část palebné kapacity 8)
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 18 črc 2008 22:00

Ostré hrany klasického prodlouženého vypouštěče jsou jeden problém.Druhý a pro mě podstatnější je možnost nechtěného a hlavně nevědomého vypuštění zásobníku se všemi důsledky v případě nutného použití zbraně.
Co se týká RAMI, v lugru jsem ji nevlastnil,jen ji trochu víc vyzkoušel na střelnici a nezklamala.Ale možná jsem měl štěstí na firemní kus.Bohužel jakou pověst si zbrojovka udělala,takovou má..
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 18 črc 2008 22:08

BTW k čemu je ovládání záchytu závěru? Já jsem to snad nikdy nepoužil, než hledat, kde to která zbraň má, radši zatáhnu závěr.
A zrovna u glocka se závěr nejlíp spouští pořádným doražením plnýho zásobníku. Co s nenabitým glockem? :twisted:
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 18 črc 2008 22:17

Protože neumím dát do zásobníku pořádnou ránu,tak je mi zachyt dobrý pro rychlé nucené přebití...
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 18 črc 2008 22:41

Alfa se vyrábí ve stejné zemi, ze stejných materiálů, stejně drahou lidskou prací. Jednotkové režijní náklady jsou stejné nebo vyšší. V zimě stála 8.500,- Kč, párkrát jsem si z ní vystřelil, a soudě i podle jejích uživatelů mj. v tomto fóru zřejmě není výrazně horší než CZ-75.
Podle mne 8.500,- je odpovídající cena za zbraň kvalit Alfy nebo CZ, dá se vyrábět a prodávat za tuto cenu s rozumnou marží a jen tak mimochodem mi americký trh dává za pravdu...
Odpovědět