Walther PPK

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Walther PPK

Příspěvek od HanuIv » 01 črc 2010 12:05

Ten můj určitě nic takového nemá. Teda aspoň jsem tam nic takového nenašel. Asi to bude zbraň z doby těsně po válce. Zbraň má má 60ti stupňovou pojistku a místo výroby Ulm/Do. Ale mate mne, že tu není kód vročení zkušebny. Tormentace tu je a je skrytá.


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Smazaný uživatel 93

Re: Walther PPK

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 01 črc 2010 13:23

login89 píše:Nemá náhodou Walther PPK vnitřní pojistku, která znemožňuje, aby kohout byl v kontaktu s úderníkem, aniž by byla plně zmáčknutá spoušť?
Tj. že se s nábojem v komoře a odjištěnou zbraní můžou kohoutem louskat ořechy a nic se neděje?
Já bych řekl, že ano a nemají jí možná některé válečné verze...
Kohout se sice nedostane do kontaktu se zápalníkem, ale při pádu zápalník vlastní setrvačností může iniciovat zápalku... :idea:
Smazaný uživatel 93

Re: Walther PPK

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 01 črc 2010 13:24

Svaťa píše:
login89 píše:Nemá náhodou Walther PPK vnitřní pojistku, která znemožňuje, aby kohout byl v kontaktu s úderníkem, aniž by byla plně zmáčknutá spoušť?
Tj. že se s nábojem v komoře a odjištěnou zbraní můžou kohoutem louskat ořechy a nic se neděje?
Já bych řekl, že ano a nemají jí možná některé válečné verze...
Kohout se sice nedostane do kontaktu se zápalníkem, ale při pádu zápalník vlastní setrvačností může iniciovat zápalku... Při pádu na kohout bych také nespoléhal na pevnost bezpečnostního ozubu.:idea:
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Walther PPK

Příspěvek od login89 » 01 črc 2010 13:55

Potom ale člověku nemůže střela proletět okolo hlavy... :-)
Aby zápalník odpálil setrvačností zápalku (u PPK) tak to by musela být buď vadná pružina úderníku nebo by ten Walther musel spadnout z desátého patra. :D

PPK nemá ozub, ale právě tu pojistku. Jak na ozub, tak na pojistku bych se klidně spolehl. Od toho tam jsou.
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: Walther PPK

Příspěvek od Bluesman » 01 črc 2010 16:20

Nemám potřebu si takové historky vymýšlet.Ten den,kdy se nehoda stala,jsem volal o svém zážitku panu Šmídovi z Chomutova,který působí rovněž jako klubový zbrojíř a úpravce zbraní.Nijak tuto událost nezpochybňoval.Psal jsem o tom již na jiném vlákně a také se nad tím nikdo ze zdejších kolegů,z nichž mnozí prokazují vysokou odbornost a desítky let studia v branži okolo palných zbraní,nepozastavoval-nevylučoval onu blbou náhodu a reálnou možnost.Cituji Tě ,,Potom ale člověku nemůže střela proletět okolo hlavy." ...A to jako proč ne?...Protože se touží zavrtat a schovat do země???Těžce jsi mne znechutil.Čus
Naposledy upravil(a) Bluesman dne 01 črc 2010 16:49, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: Walther PPK

Příspěvek od Bluesman » 01 črc 2010 16:43

Detail místa nárazu-ploška na úderníku.Předchozí reakci v příspěvku jsem musel 2x učesat-strašně jsem držkoval.
PS: Kam zřejmě směřovala hlaveň ve chvíli nárazu?Připusťme...že logicky vzhůru od podlahy.Podle úhlu (či výšky) místa poškození zdi to bylo cca 40 cm před mým obličejem.A snad to není chlubení...nepos.al jsem se. :wink:
Přílohy
P1000771.JPG
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Walther PPK

Příspěvek od login89 » 01 črc 2010 18:43

Bylo to celé nedorozumění. :-)

Já nezpochybňoval ten náhodný výstřel. Reagoval jsem nejdříve na to, že je nebezpečné nosit nezajištěné PPK a potom na to, že úderník může svojí setrvačností iniciovat zápalku (pokud se tak stane, tak zbraň logicky musí vystřelit do země a u PPK je i to málo pravděpodobné).

S vnitřní pojistkou je to asi jak u kterého provedení (některé válečné PP/PPK třeba nemají z důvodu zjednodušení výroby výstražník a možná se šetřilo i na té pojistce nebo se tam naopak přidala až časem, když se lidem stávalo to co Bluesmanovi). Většina PP / PPK to má podle mě tak, jak je níže na obrázku. Třeba je tu ale nějaký odborník na Walthery a ví to přesně.

Součástka 17 (blokace kohoutu) zapadne do výřezu součástky 18 (kohout) pouze při stisknuté spoušti.
Přílohy
WALTHER_PPK_765.gif
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Walther PPK

Příspěvek od HanuIv » 01 črc 2010 19:49

Mimochodem, podobné situace (výstřel po pádu na kohout) se stávaly "hojně" i u ČZ vz. 50 a dokonce i vz. 70 (která zas tak rozdílná of vz. 50 není), dokonce i u raných modelů 75ek (bez pádové pojistky v závěru).
Právě pádová pojistka, která zabrání pohybu úderníku ve všech situacích, kromě situace, kdy je plně stlačena spoušť je tím, co bohužel PPKčku chybí - a je to škoda.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: Walther PPK

Příspěvek od Bluesman » 01 črc 2010 20:17

Login 89..O.K.beru...prdíme na to.Hanuly..páčku přecvaknem na červený puntík...a taky na to prdíme. :)
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Walther PPK

Příspěvek od HanuIv » 21 srp 2010 17:05

Tak jsem pořídil PPK-L (verze s hliníkovým tělem). Jen mám několik drobných problémů:

Mám pocit, že je něco špatně se zásobníky. Ke zbrani přišel jeden originální a dva další neoriginální jsem koupil z BVS. Všechny vypadají stejně, mají stejné rozměry atd. Překvapilo mne, jak špatně jdou nabíjet. Jako by byly úplně nezaběhané.

Při nabíjení mám ve všech třech zásobnících problém nabít poslední náboj. U toho originálního zásobníku ho tam vlastně skoro vůbec nedostanu a musím opravdu velkou silou tlačit, aby se podavač posunul.

Při vysouvání nábojů se náboje zasekávají o vývodky a nechtějí jít ven. Navíc, se zásobník nechce, když je plný, zasunout a při střelbě se vysouvá ven.

Prostě nějak to nefunguje.... Přiznám, že jsem z toho mírně doladěný, ale zbraň prodat nechci a potřeboval bych radu, co s tím... I když asi je jediná možnost: navštívit odborníka... Jaké máte zkušenosti vy?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: Walther PPK

Příspěvek od Bluesman » 22 srp 2010 15:12

Zdravím Tě.S těmi zásobníky u PP(K) je určitě poněkud horší manipulace než třeba u moderních dvouřadých.Pokud je zásobník nový nebo nepoužitý,jde do něj sedmý náboj hodně blbě.Navíc je v nich pružina natolik solidní,že se snad ani moc utahat a vymačkat nedá.O poprvé může být i pocit,že už se tam poslední patrona prostě nevejde.K pohodlnému úchopu náboje a nacpání zásobníku samozřejmě nepřispívají malé rozměry obojího.Také při vyndavání-vyhazování nábojů ze zásobníku se nejedná o tak elegantní ,,klik,klik,klik..." jako třeba u Siga či Glocka.Může to ve vývodkách jakkoli drhnout,ale pokud Ti závěr nabírá do komory bez obtíží,není co řešit.Nabitý original.zásobník u mýho PPK(r.1957,nový v krabici,2 zás.+ 1 botka a vytěrák),rovněž není vůči gripu nadoraz a natvrdo,a mezi botkou a pažbičkou cca 2-3mm pruží-normálka.Jen nerozumím tomu,jak zmiňuješ,že se Ti při střelbě magazin vysouvá...to až tolik,že vypadne ven?To snad ne (?)-vypouštění zásobníku a tímtéž fixaci zásobníku v šachtě máš jistě funkční..?Tudíž v souvislosti s tím,jak říkáš,že Ti nejde zásobník zasunout-musí...ku.va..MUSÍ!Třeba si na to klekni,ale musí zacvaknout.Bude to O.K.,jistě na tom nemáš žádnou zmetkovitost či závadu.
Naposledy upravil(a) Bluesman dne 22 srp 2010 15:21, celkem upraveno 1 x.
ostrostrelec
Příspěvky: 79
Registrován: 17 říj 2006 19:33
Bydliště: Zlín

Re: Walther PPK

Příspěvek od ostrostrelec » 22 srp 2010 15:20

HanuIv píše:Tak jsem pořídil PPK-L (verze s hliníkovým tělem). Jen mám několik drobných problémů:

Mám pocit, že je něco špatně se zásobníky. Ke zbrani přišel jeden originální a dva další neoriginální jsem koupil z BVS. Všechny vypadají stejně, mají stejné rozměry atd. Překvapilo mne, jak špatně jdou nabíjet. Jako by byly úplně nezaběhané.

Při nabíjení mám ve všech třech zásobnících problém nabít poslední náboj. U toho originálního zásobníku ho tam vlastně skoro vůbec nedostanu a musím opravdu velkou silou tlačit, aby se podavač posunul.

Při vysouvání nábojů se náboje zasekávají o vývodky a nechtějí jít ven. Navíc, se zásobník nechce, když je plný, zasunout a při střelbě se vysouvá ven.

Prostě nějak to nefunguje.... Přiznám, že jsem z toho mírně doladěný, ale zbraň prodat nechci a potřeboval bych radu, co s tím... I když asi je jediná možnost: navštívit odborníka... Jaké máte zkušenosti vy?
Víš, že podobné problémy jsem měl se svým PPK-L taky? S PPK je to teď jen o trochu lepší, třeba poslední náboj do zásobníku nepáskuju vůbec. Že by mi snad někdy vypadl zásobník, i přes to, že by byl plný, tak to se mi teda nikdy nestalo.

Mimochodem, kdo ti prodal tu pistoli, třeba přes SZ, mám dojem, že by to mělo být to moje bývalé PPK-L, protože vím, že ten komu jsem ho prodal to pustil dál, inzerát měl i tady na fóru. Zdá se mi, že se zmiňoval o tobě. Jedná se mi o to, abych věděl, co je s ním za problém. Nevím, kolik s tím nastřílel nebo co s tím prováděl ten "vlastník před tebou", tak snad jsem nepustil do světa zmetek :? .
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: Walther PPK

Příspěvek od Bluesman » 22 srp 2010 15:27

Kruci,chlape,to že se Ti nedaří nacpat poslední patronu do zásobníku,přeci naprosto nesouvisí s pistolí samotnou..?A pokud snad kolegovi někdy vypadl zásobník,což se mi nezdá,je to jen maličkost-záchyt zásobníku.Budeme asi muset počkat,až zde Hanuly tu záležitost upřesní.
ostrostrelec
Příspěvky: 79
Registrován: 17 říj 2006 19:33
Bydliště: Zlín

Re: Walther PPK

Příspěvek od ostrostrelec » 22 srp 2010 15:34

Nepsal jsem, že se mi nedaří nacpat poslední náboj do zásobníku, spíš jde o mou lenost se přetahovat s pružinou a chci tímto způsobem šetřit pružinu, když je zásobník permanentně napáskovaný. :wink:
S PPK a před tím i s PPK-L jsem měl jen ty nejlepší zkušenosti a nedám na tyto zbraně dopustit, proto mě právě překvapilo, že snad jedna má zřejmě bývalá pistole má takovéto problémy, jedná se mi hlavně teda o to údajné vypadávání zásobníku. V případě, že by šlo o závadu zbraně, kterou bych předtím pustil já do světa, i když v tomto případě to teda není ještě potvrzené, tak bych se zajímal o každý problém.
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: Walther PPK

Příspěvek od Bluesman » 22 srp 2010 15:49

Hm,to by mohl být asi jediný reálný problém,pokud nám to kolega potvrdí.Pak už by zbývalo jen sehnat a vyměnit (nebo nechat vyměnit) ten záchyt.
Odpovědět