Walther PPK

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Walther PPK

Příspěvek od edelweiss » 01 kvě 2010 21:36

jo pouzdro mám a perfektní http://www.kmsaddlery.cz/
Přílohy
P1060794.JPG
P1060793.JPG


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Smazaný uživatel 93

Re: Walther PPK

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 01 kvě 2010 22:30

Na PPK (skryté nošení), buď klasické pouzdro, které musíš mít pod oděvem, nebo :?: pouzdro na způsob original brašničky (kožené) na Kevina. Tu by ale bylo nutno ušít. Můžeš ji mít na opasku, nikdo neví, že tam není peněženka, ale pistole.
Smazaný uživatel 93

Re: Walther PPK

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 02 kvě 2010 08:38

Našel jsem fotku, takové pouzdro, jiného rozměru, by slušelo i pepkovi.
Přílohy
pouzdro kevin.JPG
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Walther PPK

Příspěvek od edelweiss » 02 kvě 2010 08:55

No sváťo, problém je v tom že to je na kevina, na ppk bys to musel nechat udělat na zakázku. No a dál to zavazí úplně stejně, jako všechny venkovní pouzdra, kde se motáš zachytneš, boula pod košilů atd. Vnitřní pouzdro, které je dobře postavené a pistole z něho nevypadne, je ke kravatě 100% lepší. Mimo jiné se dá velmi snadno a rychle měnit strana nošení, nebo i jen když si přehodíš gatě, netřeba maturovat jak to bylo. 8)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Smazaný uživatel 93

Re: Walther PPK

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 02 kvě 2010 09:05

Chodím dost často v kravatě, ale vnitřní pouzdro mi není sympatické. Na jednání obvykle nepotřebuji střílet a po jednání není problém skrytě zavěsit běžné pouzdro se zbraní, které mám v kufříku, pod sako.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Walther PPK

Příspěvek od edelweiss » 02 kvě 2010 09:11

To že ti není sympatické, je tvůj osobní názor. Potřeba zbraně na jednání je mimo mísu, buď zbraň nosíš, nebo s ní žongluješ z kufru na opasek a zpět, to už je lepší sebou nic netahat!!!
Pokud chceš radit ,,pocity“ někomu kdo si chce vybrat pouzdro, patrně na celodenní skryté nošení, ta to mu vůbec nepomůže.
Dej postřehy z praxe, pocity nech do hospody k pivu.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Walther PPK

Příspěvek od HanuIv » 02 kvě 2010 09:42

No, já chodím v kravatě a obleku minimálně. Vnitřní pouzdro si nemůžu dovolit dík své postavě, takže zkusím popátrat po někom, kdo by mi ušil kapsičku jako na Kevina.
Navíc asi pořídím asi podpažní pouzdro pod oblek, nebo opaskové pouzdro s pádlem. Uvidíme.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Walther PPK

Příspěvek od edelweiss » 02 kvě 2010 09:48

To-HanuIv nebude to pádlo moc odstávat? To kapsu by mohl sedlář umět udělat :roll:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Walther PPK

Příspěvek od Bonanza » 02 kvě 2010 18:31

Já mám pouzdro podobné, jako uvádí Edelweiss. Pokud chceš úplně nenápadné, tak tedy koženou taštičku šitou na zakázku, jako uvádí Svaťa. Já jsem kdysi koupil takovou dokladovku, do které se bez problémů vejde PPk, ale nenosím ji, protože mi nikdy nedelá problém mít pistolové pouzdro.
Smazaný uživatel 93

Re: Walther PPK

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 24 čer 2010 18:02

Ahoj.
Prosím někoho, kdo má předválečného PPK, s 90 st. pojistkou, jestli by se mi neozval na mail: krutis.s@seznam.cz
Potřebuji si ověřit některá data a rozměry na podobné pistoli. (Písemné údaje se značně liší...) :(
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Walther PPK

Příspěvek od HanuIv » 30 čer 2010 10:50

Chtěl jsem se zeptat, zda je bezpečné nošení PPK s nábojem v komoře. Určitě bude bezpečné je nosit v zajištěném stavu, ale v odjištěném? Má někdo nějaké relevantní informace?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Smazaný uživatel 93

Re: Walther PPK

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 30 čer 2010 10:57

V odjištěném stavu s nábojem v komoře ani omylem. PPK (před tím PP) jsou konstruovány pro nošení s nábojem v komoře a v zajištěném stavu. Po vytažení palcem posunout pojistku dopředu a je možno střílet. Cokoliv jiného je značně nebezpečné... :?
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: Walther PPK

Příspěvek od Bluesman » 30 čer 2010 11:36

Už jsem se k tomu doznal v tématu ,,nechtěný výstřel".Nosil jsem v komoře,bez blokace pojistkou.Upadl mi v předsíni bytu na dlažbu-přesně natvrdo na ležící úderník.Stačilo to na napíchnutí.7,65 mi prolítla kolem ksichtu a vyhryzla něco štuku a kousek cihly ze zdi. :!: UŽ NIKDY VÍC :!:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Walther PPK

Příspěvek od HanuIv » 30 čer 2010 11:55

Bluesman píše:Už jsem se k tomu doznal v tématu ,,nechtěný výstřel".Nosil jsem v komoře,bez blokace pojistkou.Upadl mi v předsíni bytu na dlažbu-přesně natvrdo na ležící úderník.Stačilo to na napíchnutí.7,65 mi prolítla kolem ksichtu a vyhryzla něco štuku a kousek cihly ze zdi. :!: UŽ NIKDY VÍC :!:
Auuuuu!
Dobrá, to jsou dost relevantní informace 8) .
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Walther PPK

Příspěvek od login89 » 01 črc 2010 11:47

Nemá náhodou Walther PPK vnitřní pojistku, která znemožňuje, aby kohout byl v kontaktu s úderníkem, aniž by byla plně zmáčknutá spoušť?
Tj. že se s nábojem v komoře a odjištěnou zbraní můžou kohoutem louskat ořechy a nic se neděje?
Já bych řekl, že ano a nemají jí možná některé válečné verze...
Odpovědět