Walther P99 nebo Taurus Pt 24/7

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Klecka

Walther P99 nebo Taurus Pt 24/7

Příspěvek od Klecka » 15 bře 2006 18:40

Zdravím všechny.
Mám čerstvý ZP a uvažuji o koupi některé z těchto zbraní.O waltheru jsem se dozvěděl,že je celkem kvalitní a přesný.O taurusu jsem bohužel nic nenašel.Tak bych vás chtěl požádat,jestli nevíte něco o Taurusu a které by jste dali přednost a jakému typu.Dík. :?:


cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 16 bře 2006 01:58

Beztak skoncis nakonec u Glocka :-)
No - vazne... Postupne te to treba zacne bavit, zacnes chodit po zavodech, zjistis, ze cokoli krome spouste je na pistoli navic, ze Walther zbytecne kope (jinak proti nemu nemam krivyho slova)... Az nakonec dospejes k nazoru, ze nejlevnejsi kvalitni reseni je Glock... (cimz nerikam, ze nejsou jina reseni, kvalitnejsi nebo podobne draha - ale ten Glock je takova proverena kvalita za malou cenu) - nechci prosim vyvolat klasicky flame :-)
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 16 bře 2006 06:01

No, já osobně bych třeba zas víc bral toho Walthera. I když je to opravdu trochu víc "rukotrh". Pokud chceš investovat do nové zbraně, zamyslel bych se nad novými Sigy. Tauruse jsem v ruce nikdy nedržel a hodnotit zbraň z obrázku je dost zavádějící.

Nejvíc doporučeno je jít na střelnici, tam si půjčit, co mají a zkoušet. Ano, sice to bude stát peníze, ale zas si uděláš názor.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Walther P99 nebo Taurus Pt 24/7

Příspěvek od vito » 16 bře 2006 07:43

Jo, jo, oba pánové mají samozřejmě pravdu. Já jsem měl postupně nejméně desítku různých zbraní, revolverů a pistolí a nakonec jsem, jak říká cmk, primárně skončil tahy u Glocka. Záleží na mnoha okolnostech, počínaje anatomickými a konče estetickými. Mezi tím je samozřejmě spousta technických hledisek. Nejlepší je skutečně ta střelnice a zkoušení.
Vik

Příspěvek od Vik » 17 bře 2006 11:30

Na taurusu konkretne PT24/7 byl test ve SR 1/06, a velmi ho pochvalovali. Ergonomicke drzeni, prijemny prubeh vystrelu, kvalitnï soust s delsim chodem ale plynulym odporem okolo 30N+-1. Je trochu technicky slozitejsi, ale nebyl s tim behem testu problem. Tady sem ho ale vubec nevidel, taky sem se po nem shanel.
Vyrabi se jako DAO, a ted jako novinka jako DA/SA, kdy je v primarne v SA a kdyz selze odpal tak druhy zmacknuti je DA. Na taurusu maji o tom video.
Na rukojeti to ma nejaky specialni navlek, ktery zkvalitnuje a zprijemnuje uchopeni, a na predni casti ma siroky zebra, do kterych se zamacknou prsty.
Akurat netusim, jestli se pak da nejak bezpecne vypustit napnuty mechanismus aby presel do DA tak jak je to u klasicke pistole DA/SA s kohoutem a vypustenim.
Me osobne se velmi libi, ale je tu spatne dostupny, na prodejne sem ho nikde nevidel, na strelnici uz vubec ne. Coz je skoda. Vsude leda objednat. Pokud to chcete na obranu, je ta DAO spust dobra. Stale stejny odpor, a bezpecny delsi chod.
Pokud je to prvni zbran tak si s uchopem zase takovy starosti delat nemusite. Zadne navyky nemate, takze se prizpusobite proste te zbrani, a prijde vam to naprosto normalni. Staci ze pohodlne obejte rukojet a dosahnete na spoust(trochu nadsazeno:)
Muzu vam ten clanek vyfotit a poslat.
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 20 bře 2006 10:51

Já zase můžu vřele doporučit P99. Na to že nejsem žádná "rampa" tak nemam pocit že by nějak víc kopal. Oproti Gloku se mi drží líp, jak dík úhlu pažby tak dík výměnejm pažbičkám, takže mi sedne líp do malý ruky. Má dobře vyřešenou antistres spoušť (kdo neví tak na první ránu SA má spoušť dvě polohy - aby člověk moch v případě ohrožení mít prst na spoušti a nebál se že vystřelí na někoho nevinýho), ale spoušť jde krásně lehce a to i na DA (řek bych že na DA jde líp než u sériový CZ na SA... :D ). Člověk se nemusí bát chodit s nábojem v komoře s vypuštěnym úderníkem, protože jednak na DA to umáčkne bez problémů a jednak může natáhnout úderník krátkým zatažením za závěr (bez toho aniž by se náboj vytáhnul z komory) a střelit tak na SA. No a na závěr mi vyhovuje vypouštění zásobníku, který můžu dělat jak palcem tak ukazováčkem.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 bře 2006 11:13

No, co se týče W P99, tak nemohu než utrousit slova chvály. Měl jsem dvě. Jednu v 9x19 a druhou v 40SW. Obě chodily beza problémů s čimkoliv. Obě byly velmi přesné. Obě se držely přepychově.

Já osobně bych nepřemýšlel a procházel inzeráty, zda někde není P99 za slušnou cenu.

Mimochodem, kdyby někdo chtěl prodat P99 ve slušném stavu za slušný peníz, tak může napsat. Jednu bych v trezoru uplacíroval... :roll:
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 20 bře 2006 11:19

Před nedávnem byl tady na gunshopu v bazaru nějakej za 12. Jinak sem koukal že novej .40 na http://www.zbrane-praha.cz/index.php?vo ... ane&oc=253 maj asi za 15,5 :shock:
Klecka

Příspěvek od Klecka » 25 kvě 2006 12:43

Takže nakonec jsem skončil u Glocka 19 a jsem naprosto spokojen.
joot

prst na spoušti

Příspěvek od joot » 25 kvě 2006 15:42

Chorche píše: aby člověk moch v případě ohrožení mít prst na spoušti a nebál se že vystřelí na někoho nevinýho), .
http://www.flurl.com/item/Gun_Idiot_u_92025/ nedalo mi to :)
Odpovědět