Walther P99 - 2 veci, ktere me trapi...

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Walther P99 - 2 veci, ktere me trapi...

Příspěvek od cmk » 21 lis 2005 14:55

Tak jsem pred 2 mesicema koupil Walthera P99. Nastrilel jsem zatim asi 800 ran. Zatim vsechno naprosto v pohode, zadny selhac, zadne nevyhozeni naboje. Pistole je uzasne presna, vyborne se drzi a dobre se nosi. Mam s ni ale 2 problemy.
a) velmi rychle se osoupal zaver. Vim, ze existujou nejaky brynyrovaci tekutiny, le taky vim, ze vydrzej jeste min, nez ta barva na P99ce, tak bych se chtel zeptat, jestli se nekdo primo brynyrovani zaveru nevenuje, prip. na nejakej odkaz?
b) prijde mi, ze to az moc kope. Chapu, ze pistole se zakladni vahou 600g v razi 9mm Luger nebude zrovna z nejstabilnejsich, ale me to prijde i tak celkem dost. Dotaz zni - pomohla by silnejsi vratna pruzina a da se nekde sehnat?


MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

P99

Příspěvek od MARKONY » 21 lis 2005 18:18

Ahoj ohledně črnění jsou připravky ale spiše je to jenom ne malé plošky , vratna pružina jsou 2 druhy 50 N a 48 N standartně je montovana 48 N nic jineho neni vlasnil sem P99 a shaněl jsem přužiny všude i v CB centru nejsou skus začit přebijet a uvidiš že se to zlepši je to našlapanym střelivem že tak kope.
buchar

Příspěvek od buchar » 02 led 2006 01:45

Skusil si strielat subsonic? Ak samozrejme nemas averziu voci tomuto strelivu... :wink:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 02 led 2006 06:15

A nebo si zvyknout. Možná mírně změnit úchop.

Mne taky po P99 brněla ruka.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 02 led 2006 08:53

P 99 som si kupil vonku,kratko na to ako sa zacal vyrabat.S presnostou som mimoriadne spokojny,jedina vec,co som zmenil,bola vymena chrbta pazbicky.Ale uvedene problemy so spatnym razom som nikdy nemal.Pouzivam donho municiu Geco,a myslim,ze ta nepatri medzi tie slabe. 8) Co sa tyka osuchania,tiez nemam taky problem,iba velmi malo viditelne na chrbte zaveru.Puzdra Dasta a potom Fobus.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 02 led 2006 14:36

Ja jsem ted P99ku zacal uzivat uz jen na sportovni strelbu, jelikoz jsem si na noseni poridil revolver Ruger SP101, .357magnum 2" a od ty doby co trochu strilim timhletim, tak pojem "zpetny raz" nabyl trochu jinych rozmeru :-))) Takze s Waltherem se mi strili o to lip :-)))
Ivory

brynýrování

Příspěvek od Ivory » 17 led 2006 21:38

Zdar hoši ve zbrani,

stavěl jsem brynýrovací lázně a zásadní problém spočívá v tom že máte-li něco nabrynýrované a odře se to, musíte teda chcete li aby nebyly fleky a vypadalo to very najs danou součástku dokonale obrousit na kov a nikde nesmí být mastnota a rez.Jde o ten proces , je to chemická záležitost a brynýrovací soli reagují s čistým kovem tam kde už je vrstva barvy nebo brynýru tam už proces probíhat nebude.
Dokonce jsou i případy , že stačí když je někde kus rzi dopadne to tak že celá součástka místo aby se nabrynýrovala tak zrezne :-) , ale je to jen povrchový akorat je třeba zase zamakat a celý to obrousit znova.
Mám známý ve firmě kde jsem ty lázně stavěl a do vany se vejdou věci dlouhý cca 2,5m a do 25 cm v průměru.
Asi bych to ale bejt tebou nechal bejt je plno práce s tím jemným broušením ( taky se to dá bez práce otryskat pískem ale to vyrobí takový hrubý povrch a to je na vodící plochy pjůseur. :-)V případě zájmu se ozvi tady na foru a domluvime sa .:-)

Ivory
Odpovědět