Walther p22

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Walther p22

Příspěvek od Pavouk » 01 zář 2008 11:28

Ahoj, chci se zeptat na Walther P22. Víte někdo, jaká je životnost P22, jaké má klady a zápory? Chtěl bych jí do začátku na střílení do terče a na osvojení zacházení se zbraní.... Je to dobrá zbraň k tomuto účelu??? Líbí se mi, že je levná...bojím se koupit použitou zbraň, protože bych nepoznal, jestli se za chvíli nerozsype....


Díky.

Doufám, že jsem nezaložil vlákno, které tu už je.


MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 01 zář 2008 13:12

Ahoj jenom trošku hledat třeba tady : http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... alther+p22
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 01 zář 2008 21:52

O Walhetru P22 tady toho najdeš tolik že se ti z toho zatočí hlava. Bohužel ale názory ode zdi ke zdi :? Od absolutního zatracení po vychvalování do nebes. Tak si asi nevybereš :shock: Já ho mám asi rok, vystříleno asi 2000 ran, mám ho na bouchání na plechovky na střelnici, sem tam se sekne, ale jinak vše o.k. Má rád trošku mazaný nábojnice. Ale pokud ho chceš jako svou první zbraň, a se zbraněmi nemáš moc zkušeností, raději do něj nejdi, je to sice kráska, ale jako každá kráska potřebuje trošku "individuální" přístup :D U P22 platí obzvášť že co kus to originál. První verze měly trošku problémy se zásobníky ale pokud koupíš funglovku tak ten problém je už vyřešen. Ale jak říkám, jako první zbraň bych do něj nešel. Trošku se ponoř do fóra, najdeš tady toho spoustu.
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 01 zář 2008 22:36

Mno zeptej se Reaktora, mám dojem že ji má a že si ji nemůže vynachválit, řikal tuhle, že prostřelí i kolejnici :lol:

...tedy tu plastovou od vláčků v obejváku... :wink:

Já osobně jsem měl Browning Buckmark...ale nějak mě zklamal nefunkčností, mlsností na náboje a pak hlavně ta malá rána, žádný zdvih zbraně, žádné kopnutí do dlaně...nějak mě to nebavilo, je to jako když střílíš ze vzduchovky. Takže osobně bych doporučoval nějakou devítku a začít s ní :wink:
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 02 zář 2008 08:10

P22 jsem take zkousel a byl jsem dost prekvapeny, jak priserne je ta zbran udelana .. 90% dilu je jen vyseknutych z oceloveho plechu - dalsi opracovani nulove. Hodne plastu, casto pouzite pouze pruzne cepy, ktere se casem mohou stat zdrojem problemu.

Strelecky mne prekvapil - ac kratka hlaven, byl relativne presny. Horsi uz to bylo s vyhazovanim a prebijenim. Vyhazovac je opet jen kus plechu, hazel mi hilzny primo do obliceje. Vytahovac na nabojnicku vubec nedosahne a tak kdyz nabojnice nevyleti dozadu sama, tak proste zustane v komore. Navic je umisten na pruznem cepu, ktery mi pri strelbe strelivem HV pomalu vyjel ven az vytahjovac ulitnul. Zachyt zaveru mel shora tak ostrou hranu, ze doslova kazdou ranou strouhal zaver zespod. Samonabijeci funkce fungovala jen pri vysistene zbrani. Po odstrileni nejakych 200ran a vic zacaly problemy - pouzitim mazaneho streliva se to da oddalit. Kohout ma take prilis ostrou hranu, pres kterou jej musi zaver natahovat - coz pusobi u slabsiho streliva problem - vyhodi prazdnou nabojnici ale nenatahne novou. Atd..

Slo o novy kus kupovany v roce 2008, takze nepredpokladam, ze slo o nejaky starsi "nevychytany" model.

Puskar se na nem hodne nadrel - zalesteni hran, zalesteni biciho kohoutu, uprava vyhazovace, vybobil uplne novy vytahovat, ale s lepsim "drapkem" .. dal jej na ocelovy cep. A dalsi drobnosti .. no a svete div se!

Najednou vycisteny P22 prebijel i slabsi strelivo (Geco Rifle, Aquila subsonic), vyhazoval krasne do strany, nesekal se a se silnejsim strelivem chodil spolehlive (pouzival jsem levne Aquila HV) i nevycisteny.

Jedine co mi na nem vadilo stale bylo ukladani spalin a bordelu z naboju v ramu zbrane - neda se to vycistit a po nekolika stech ranach je pistole jak protazena piskem - uvnitr to ruzne krupe a chroupa .. ale funguje.

Jako klady vidim nejen cenu, ale take konstrukci hlavne - na niz je z vyroby zavit a na konci matka, kterou lze jednoduse nahradit adapterem se zavitem - pro montaz tlumice plamene .. to je pak parada. :lol: 8)

Kdybych si zase kupoval malorazkovou pistoli, P22 by to nebyl!
Přílohy
imagemagic.jpg
walther_thread_adapterbig.jpg
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 02 zář 2008 19:05

No musím říct, že jste mně dost vyděsili!!!! Vždyť je to přece walther....někde jsem tady četl o tom, že ho koupil UMAREX nebo kdo a o tom, že se P22 vyrábí v Číně....ale tohle mi přijde vážně moc. Nebo je to normální, že mají pistole 10 nedostatků:-)??

Popravdě jsem ho chtěl na trénink na walther p99. P99 je už doufám v cajku....vypadají dost podobně až na tu manuální pojistku:-)

Klidně bych začal s devítkou, ale jsem ještě student a bojím se aby to pak nedopadlo tak, že pistole bude ležet ve skříni...kvůli ceně nábojů.

A co byste mi teda doporučili za malorážku, když nezačínat s P22??? Je nějaká vychytaná a hezká:-)? Margo se mi moc nelíbí, přesto že na ní hodně lidí nedá dopustit. Přijde mi, že ten výběr není moc široký... A Sig Mosquito mě moc neoslovil....
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 02 zář 2008 19:10

jo hold Walther už neni Walther ( i tak je má nejoblínenější fabrika) už mam od walthera 2 kusy a třetí je na dobré cestě 8)
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 02 zář 2008 19:14

Ještě mě napadla jedna věc....není někdo z vás z Plzně. kdo by mi byl zároveň ochotnej půjčit P22 do ruky? Abych ho viděl na vlastní oči? Jestli ne, tak si ho holt půjčím na střelnici...
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 02 zář 2008 19:15

To Pavouk:
Doporučil bych ti třeba Buckmarka nebo Rugera Mk II nebo III..
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 02 zář 2008 19:15

A co máš od Walthera a co budeš kupovat? P99 že jo:-)?!
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 02 zář 2008 19:22

P99 rozhodně ne ta spoušt mně děsí ale design je pěknej (ale je to "jen" na obranu) mam nějaký ppkačka a ted přibude i jeden jejich bráška od wehrmachtu :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 02 zář 2008 19:23

Ono je to těžký. Já p22 mám a mám ho moc rád. Je to série 2 která by měla mít odstraněny nedostatky s podáváním nábojů. Můj má za sebou 4000 kusů a nemám závadu. Nejvíc se osvědčily sb standart, kterých sembez čištění vystřílel 1200 a bez závady jedinýho náboje. Z krátkých malorážek je to nejhezčí zbraň, a problémy co popisuje Sidewinder nemám. 2x sem střílel v lijáku, bez broblému, vždyť je to plast a dural. :D
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 02 zář 2008 19:30

Petin00 píše:To Pavouk:
Doporučil bych ti třeba Buckmarka nebo Rugera Mk II nebo III..
Určitě volba dobrá, ale P22 je supr kapesní pistolka se závitem.
To co píšeš sou spíš terčovky. A na to mám jiný, P22 mám na blbnutí a kropení a nemůžu si ju vynachválit.
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 02 zář 2008 19:34

to Sidewinder


A kolik tě stálo to poladění u zbrojíře:-)????
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 02 zář 2008 19:37

to reaktor

A nechceš mi tu svojí prodat:-)??? No snad budu mít taky štěstí, pokud do něj půjdu....

Nevíš náhodou, jak těžké je dostat vyjímku na laserový zaměřovač na walther p22??? Dostanu jí, když prostě uvedu sběrateskou činnost???
Odpovědět