Walther P1 a zkusenosti s nim

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Hieronymus » 14 dub 2011 15:40

Přesně tak. Zaplatil jsem prodejci plnou cenu pistole, aby mi ji nikdo nevyfoukl. (Měl jsem krátce před zkouškou odborné způsobilosti.) Paní prodavačka dala zbraň do sáčku spolu s dokladem o zaplacení a uložila do skladu zbraní. Jakmile budu mít vyřízeny doklady (ZP + NP), zajedu tam a vyzvednu si ji. Dělá se to tak běžně. Pistole je tedy "koupená", ačkoli uznávám, že ne v pravém slova smyslu.
Naposledy upravil(a) Hieronymus dne 14 dub 2011 15:47, celkem upraveno 1 x.


"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
LadaN
Příspěvky: 47
Registrován: 11 úno 2010 11:28
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od LadaN » 14 dub 2011 16:30

Koupena (příp. prodána) být nemůže, neboť nemáš nákupní povolení a to ti bez ZP nikdo nevydá. Máš ji zřejmě zamluvenou a zaplacenou plnou zálohu, to je možné. Tomu i rozumím, neboť pokud se jedná o prodejce kterého mám na mysli, tak se to zcela jistě vyplatilo.
LEX www.gunlex LEX
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Hieronymus » 14 dub 2011 19:26

Máš pravdu. V tuto chvíli opravdu nejsem zákonným majitelem pistole. To je ale, myslím, jasné mně i ostatním. Slovo "koupil" jsem použil jako výraz radosti nad tím, že už mám pistoli téměř jistou a jaksi vnitřně už ji pokládám za svou.

Nějak mám ale pocit, že se dostáváme mimo téma tohoto vlákna.
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
LadaN
Příspěvky: 47
Registrován: 11 úno 2010 11:28
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od LadaN » 15 dub 2011 09:18

Blahopřeju k Waltherovi, nenech si zkazit radost. Taky jsem si jednoho koupil, nepoužitý, krásný kus za krásnou cenu. Mám pro P.38 a potažmo i pro P1 slabost. Sice tvrdá spoušť, malá kapacita zásobníku, ale přesto alespoň pro mne kultovní záležitost. Omlouvám se za OT.
LEX www.gunlex LEX
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Hieronymus » 15 dub 2011 09:58

Díky. Malá kapacita zásobníku mi nevadí, spoušť jsem při střelbě neměl možnost vyzkoušet. No, uvidíme. I pro mě je to kultovně-srdeční záležitost. To byl spolu s cenou hlavní důvod, proč jsem do ní šel. Včera jsem udělal zkoušku OZ, takže už se na ni třesu. Na P38 nemám peníze.

Jako rodilý sudeťák a umírněný germanofil (nikoli neonacista) s příbuzenskými i jinými vazbami na Rakousko a Německo mě tahle zbraň hřeje u srdce o to víc. K tomu uznávám německou kvalitu, mám rád válečné filmy atd. Právě před dvěma dny jsem P1 v jednom z nich viděl. Používají se při natáčení často.

Jinak přivítám jakékoliv zkušenosti s touhle zbraní týkající se střelby, údržby i čehokoliv dalšího.

Hezký den!
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
Uživatelský avatar
Butch Cassidy
Příspěvky: 42
Registrován: 02 zář 2010 15:50
Bydliště: Praha

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Butch Cassidy » 15 dub 2011 10:47

všem: díky za objasnění ;)

abych nebyl OT, jaká je "průměrná" životnost závěru P-1? uvažuji u koupi P-1 druhé kategorie za 3600 kč ale trochu mě vyděsily názory že je to "pistolka na zábavné postřílení, tak 2000 ran". moc mi to nesedí k německé kvalitě výroby i s přihlédnutím k tomu že to byla armádní pistole, ta něco musí vydržet ne?
Já bych si na takovou věc koupil brovnink. Vypadá to jako hračka, ale můžete s tím za dvě minuty postřílet dvacet arcivévodů, hubenejch nebo tlustejch.
LadaN
Příspěvky: 47
Registrován: 11 úno 2010 11:28
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od LadaN » 15 dub 2011 15:59

No ono tady byla už většina dostupných informací uvedena.
Já osobně jsem tedy prasklý závěr na P1 ve skutečnosti neviděl, ale fotografie prasklého rámu a závěru na netu kolují. Na těchto fotografiích (co jsem tedy viděl já) se vždy jedná se o první typ P1 bez výztužného kolíku. Tento typ se neliší od novějšího jen absencí kolíku, ale i konstrukčními změnami na závěru.
Bohužel, když se takové fotografie někde na webu objeví, chybí zde informace, jak byla zbraň stará, kolik měla nastříleno a za jakých podmínek. Navíc mi připadá, že spousta těchto fotografií pochází z jednoho zdroje.
Osobně nevěřím, že by Bundeswehr používal dlouhá léta zbraně, které by měli nějakou závažnou konstrukční chybu. Spíš je třeba dávat pozor při koupi, zda se jedná o původní komplet nebo zda je zbraň skládána z dílů několika různých zbraní a v jakém je celkově stavu. Nejen v případě P1 bych raději volil nepoužívanou nebo méně používanou dražší zbraň z NZ než druhou jakost.
LEX www.gunlex LEX
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Kublajchán » 15 dub 2011 17:11

Co se týče toho prasklého rámu, tak existuje pouze 1 fotka ( pokud se pletu, opravte mě ). Když si někdo dá do pistole střelivo s přehnanou laborací, tak se nemůže divit, že to nevydrží. Vůbec bych se nebál.
Nedávno jsem si koupil Waltra z Beareky, 2. jakost za 3600. Byl jsem s ní zatím jednou střílet. Střelba je dobrá, až na občasný zásah vystřelené nábojnice do čela.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
LadaN
Příspěvky: 47
Registrován: 11 úno 2010 11:28
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od LadaN » 15 dub 2011 17:57

no pravda, P1 vyhazuje na druhou stranu než vetšina světa, ale dá se na to zvyknout :-)
LEX www.gunlex LEX
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Hieronymus » 16 dub 2011 17:02

Láďo,

jen pro zajímavost; můžu se zeptat, čím P-jedničku čistíš, konzervuješ a mažeš? Konkrétně mi jde o čištění vývrtu (jaká chemie) ale především jestli něčím speciálně promazáváš kluzné části závěru, hlavně apod. - případně čím. Četl jsem, že tyhle pistole se zákluzem hlavně mají z konstrukčního hlediska alespoň teoreticky po čase větší riziko zhoršeného rozptylu při opotřebení právě těchto částí. Z tohoto důvodu se ptám na tomhle vlákně, ačkoli vím, že téma čištění a mazání krátkých kulových je jinde.

Na vojně jsme na veškeré čištění, konzervaci i lehké mazání používali jenom KONKOR a taky to šlo, ale to už bude čtvrt století a když je to možné, tak proč tomu nedat alespoň trochu lepší péči. Je to sice hrubá vojenská zbraň, ale přesto mě zajímá, jak s ní v tomto směru nakládáš ty. (Případně i vy ostatní.)

Díky!
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
LadaN
Příspěvky: 47
Registrován: 11 úno 2010 11:28
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od LadaN » 17 dub 2011 14:28

No já jsem špatnej pán. Je fakt, že čistím a mírně konzervuji po každém použití (a to nejen P1) Ballistolem, ale na ošetření kluzných ploch závěru a rámu jsem se ještě nějak nedostal. V původním návodu jsem o tom nenašel zmínku, ale je fakt, že na zahraničních webech se o tom občas někdo zmíní a mám dojem, že jsem o tom četl i někde u nás. Myslím, že podobnej problém mohou mít i jiné zbraně s hliníkovým rámem (třeba CZ75D Compact), ale myslím že to moc neřeší. Třeba mě z toho ale někdo vyvede.
LEX www.gunlex LEX
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Hieronymus » 18 dub 2011 13:27

Neboj, nečekal jsem líčení složitých technologických postupů a seznamy chemie. Takže díky, tohle mě zajímalo. Bez toho, že bych hodnotil, která metoda či přípravek je nejlepší. Jak jsem psal, dřív stačil na všechno KONKOR a zbraním to, myslím, nijak zásadně neuškodilo. Taky to nechci příliš přehánět, ačkoli s péčí o zbraň si rád vyhraju. Je to relax 8). Jen mi trochu "ujel vlak" a já teď koukám, co je na trhu lahviček a sprejů... :)
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Hieronymus » 14 kvě 2011 20:54

Vím, že nastřelení P1 už se tu řešilo. Zajímalo by mě, zda se dají sehnat jiné rozměry mušek. Včera jsem měl poprvé na střelnici svou novou P1 a střílí hodně dolů. Stranově v pohodě. S jinými pistolemi mi to nese v rámci mých střeleckých schopností normálně. Přenáším záměrnou výš, až tak, že už téměř nevidím černé, ale pořád je to málo, takže musím ještě navíc o dost nadsadit mušku nad hledí. Teprve pak to jde výškově na střed. Docela mi to bere radost ze střílení.

Máte někdo zkušenost s výměnou mušky u P1 a nevíte, kde sehnat nižší? Na té mé je vyraženo číslo 2. Nevíte, kterým směrem jsou ty velikosti číslovány?

Díky
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Kublajchán » 15 kvě 2011 13:31

Já mám 4ku a střílí to zhruba ( v rámci mých možností ) doprostřed.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Hieronymus » 15 kvě 2011 14:17

Jak přesně je ta "4" vysoká, prosím tě?
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
Odpovědět