Walther P1 a zkusenosti s nim

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Zajic » 21 bře 2010 21:40

O pistoli bylo napsane uz hodne, takze pridam par zkusenosti. Pistoli vubec nechutnaji naboje se strelou (komoli kuzel s tupym nosem). Kde je OAL kratsi nez u originalu FMJ ogival. Zasobnik a nabeh proste neni na tuto strelu vhodny, a po prvnim vystrelu pokazde doslo k zaseknuti(zpriceni) naboje pri podavani. A vzpriceni naboju pak i v samotnem zasobniku.
Po pouziti naboju se strelou FMJ ogival uz slape naprosto spolehlive :wink:
Zbran ma dobre citelna miridla a strelba z ni je takova pekna zalezitost, nehlede na to, ze je dostatecne presna.

Jedine co me sra** bylo vyhazovani nabojnic smer moje hlava :roll: Kdyz jsem dostal do nosu a pak lehce nad oko, tak sem si rikal ze je asi budu chytat v letu zubama :mrgreen:

Mate nekdo stejny problem?


cortes

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od cortes » 22 bře 2010 13:21

Zajíc..Jsem levák.Ze 40 nábojnic jsem jednu dostal na kukadla.Naštěstí jsem měl stř. brýle.
Střelivo jsem použil většinou ..Barnaul..+ 1x přebíjený + 1x poloplášť.
U posledních dvou jmenovaných spadla nábojnice v podstatě kousek přede mne,ale barnaul..ty jsem nemohl po výstřelu kolikrát ani najít.Nehledě na to ,že mě létali kolem uší--))) Používat je už nebudu.
Walther střílí dle mojich představ,mám co jsem chtěl.Prvních 5 ran s novou, neznámou zbraní na dvacet metrů,obouruč,,5,5,7,9,9.Pro mě dostačující :roll:
Čísla mě moc neberou,raději terč postava a pod.
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od hides » 21 dub 2010 02:07

Tak jsem neodolal lákavé nabídce a pořídil si i jednu P-1. V zelenemsportu jsem koupil nestřílenou uloženku ročník 12/63 ještě se značením WALTHER / ve stuze/ Carl Walther Waffenfabrik Ulm/Do P1 Cal 9 mm P, rybiny podle starého vzoru P38, pozdější se dělaly na delší ploše závěru, jinak rám elox, závěr a zbývající ovládací prvky fosfát. Hlaveň je křišťál, prostě kvalitní práce 1A!!, vůle nejsou, odpor spouště odpovídá armádnímu provedení, není to žádná sportovní margolina. Rám bez kolíku, nevyztužený. Opracování a povrch bez připomínek, na úchop P-1, jsem si musel oproti P38 trochu zvyknout, ale již sedí v ruce. jen snad materiál střenek u P1 by mohl být jaksi více plnější, tzv. bytelnější, ale to je jen můj dojem, v pistoli zásobník značený Walther ve stuze, P1 9mm, ročník 6/64, nový nepoužívaný. Dodatečně jsem v jiné prodejně zakoupil další zcela nový a nepoužívaný, značený Walther ve stuze, P 38, ročník 2/62. Pistole značena běžnými přejímacími značkami, zapůsobila na mne velice dobře, nenašel jsem na ní žádné vady, otřepy, nedodělávky, prostě krásná precizní práce, radost pohledět a vzít do ruky.

Pořídil jsem si ji po zralé úvaze a po veškerém nastudování všech pro a proti, čerpaje ze všech možných dostupných informací a záměrně bez vyztužovacího kolíku, neboť jako armádní zbraň by měla něco vydržet. Prošla jako každá jiná zatěžkávacími zkouškami. není možné, aby BW dal do oběhu takový zmetek. Vycházím z toho, že i když je rám ze slitiny, z toho se vycházelo a pokud ji budu krmit běžným střelivem 115/7.5 gramu a ne +P, nebo +P+, a dávat jí běžnou údržbu, tak musí držet. Pokud někdy došlo / viděl jsem i jedno foto, ale opravdu jen to jedno jediné a stále stejné foto na několika recenzích/ k prasknutí rámu, přisuzuji to používáním střeliva se silnějšími tlaky, t.j. ještě starého válečného / bylo ho v SRN ještě stále ve skladech dost a dost/, střeliva s těžšími střelami, u amíků přelaborovaným střelivem nadupaným až co to dá, jak mají ve zvyku, neboť jim běžné hodnoty a tlaky jaksi stále nevyhovují, nebo proste špatně nalaborovaným střelivem vinou chybně zvýšené navážky. a to pak již nikdo nepřizná, že udělal chybu, špatné střelivo a svede to na nedostatečně vyvinutou zbraň. Je možné, že se mýlím a zbraň prostě nesnese zvýšený počet výstřelů, kdy se při instruktážích a školním střeleckém výcviku používá většinou omezený počet zbraní se kterými se roky střelecký výcvik prování a tyto zbraně pak mají za sebou zvýšený počet ran. Ale každá zbraň má svoji životnost, nebo prostě P-1 má tuto slabinu a moc nevydrží, v což nevěřím.

Pistoli jsem se zájmem šel na střelnici vyzkoušet, krmil jsem ji lehkým střelivem ogivál FMJ 115/7.5, originál tovární laborace S/B, subsoniky a podobné komolé kužely jsem ani nezkoušel, neboť to ani P38 neměla ráda a ta je "všežravec". Miřidla čitelná, vyhovující, závora krásně zapracuje a zpětný ráz je tzv. měkký jako po másle, vystříleno 50 ks na 15m, poslední desetiranná položka 3x8 strhnutím na 9 hodin vinou neupravené armádní spouště, chce to potrénovat a zbytek 7 x 10 / pravda její průměr 3 cm/. Žádné závady, zádržky, ani nábojnice do obličeje, zápalka napíchnutá pěkně do středu, tak jak má být.
Závěr:
Krásná líbivá zbraň co lahodí oku, spolehlivá, kvalitní zpracování, dokonce i přesná, udělala na mne ten nejlepší dojem, jsem rád, že jsem neodolal a koupil si ji a za 3.600,- Kč to nebudu víc komentovat !!!!!! Já jsem zatím spokojen. Pár střelců ji také na místě chtělo odzkoušet, hodnotili rovněž kladně.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od kayakero » 03 kvě 2010 13:21

zkušenosti veskrze dobrý: http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/a ... 42856.html

Afghánští vojáci a policisté prodávají německé pistole Prodávají se na černých trzích v Afghánistánu a Pákistánu, přitom byly určeny k vyzbrojení afghánských bezpečnostních sil. Mezi ilegálně nabízenými zbraněmi jsou také pistole ze skladů německého Bundeswehru, informovala o tom německá rozhlasová stanice NDR Info. Zbraně pocházejí z dodávky 10 tisíc vyřazených pistolí typu Walther P-1 kterou poslalo pod Hindúkuš spolkové ministerstvo obrany. Mají na sobě ještě označení Bundeswehr. Podle zjištění novinářů NDR (reportáž si můžete poslechnout ZDE) se jich na tamních černých trzích nabízejí stovky. „Pistole pochází od afghánské policie," říká obchodník v Kábulu na tajně pořízeném zvukovém záznamu. A dodává: „Armáda své pistole prodává také." V jiném případě nabízí sám bývalý policista ke koupi svou zbraň Walther P-1. ČTĚTE TAKÉ: V afghánské armádě je 90 procent negramotných vojáků Německý plukovník v úzkých. Bombardováním asi chyboval Pistole se prodávají za více než tisíc dolarů. To je poměrně hodně, ale podle expertů a místních kšeftařů se zbraněmi mají německé zbraně v této části světa dobrý zvuk a je o ně zájem. Prodávání zbraní a munice z výzbroje afghánské armády a policie je chronický problém. Ministerstvo obrany v Kábulu rozdělilo německé pistole vojákům a policistům, ale o zhruba polovině zbraní se neví, kde se nyní nacházejí. Přehled nemá ani Bundeswehr, ani příslušný americký úřad v Afghánistánu, který má evidenci výzbroje v popisu práce. Podle údajů OSN opouští každý rok řady afghánské policie zhruba 25 procent jejích příslušníků. A své zbraně si často jednoduše berou s sebou. Frakce Zelených ve Spolkovém sněmu i německé policejní odbory (němečtí policisté cvičí své afghánské kolegy) požadují vyšetření celé věci. Mluvčí Zelených pro otázky obrany v Bundestagu, Winfried Nachtwei, vytýká minulé německé vládě v této kauze „hrubé zanedbání". Sami němečtí vojáci pod Hindúkušem vyslovují obavy, že zbraně dodané jejich vlastní armádou můžou být použity proti nim.
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Zajic » 10 čer 2010 15:38

Velice me udivila presnost teto zbrane. Na vzdory tomu ze se to tak trosku v ruznych mistech vakla, a s touto zbrani jsem strilel zatim vzdy jen tak lehce, tak jsem na 15m nevysel z 9ky v terci 50/20 pri trosku mirene strelbe. Coz je podle me dost dobre :P
cortes

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od cortes » 02 srp 2010 20:23

Někde jsem kdysi zahlédl dřevěné střenky..ale už je nemůžu najít.
Help pls..
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Artifex » 02 srp 2010 20:38

Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
cortes

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od cortes » 03 srp 2010 21:39

Artifex..Díky moc.
cortes

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od cortes » 29 srp 2010 22:17

Srovnání: Walther P1 starší provedení - Walther P1 novější provedení.
Někdo se mě ptal na rozdíl mezi Walther s kolíkem a bez..Je toho víc.Ne jen cena.Vyplatí se připlatit.--))

http://translate.googleusercontent.com/ ... WzGSHQFZyw
---------------------
Plus opravdu kompletní rozborka.

http://translate.googleusercontent.com/ ... wq9FSV8gHw
Golem
Příspěvky: 41
Registrován: 07 zář 2008 00:37
Bydliště: severní Čechy

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Golem » 30 srp 2010 00:29

Skvělé, díky moc.
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Hieronymus » 02 dub 2011 18:03

Zdravím všechny. Jsem začátečník a prosím o radu.

Koupil jsem si včera u jedné firmy pistoli Walther P1. Již jsem ji zaplatil, ale vzhledem k tomu, že si teprve vyřizuji ZP, nechal jsem ji v úschově na prodejně do doby, než vykonám zkoušky a zařídím si vydání dokumentů.

Zbraň mi prodávala jistá paní z oné firmy. Až dodatečně po svém odjezdu jsem si uvědomil, že když jsem odjížděl a pistole zůstala ležet na jejím stole než ji paní schová do sáčku, měla spoušť v zadní poloze, asi půl centimetru od zadní stěny lučíku. Závěr byl normálně spuštěn vpředu a zbraň zajištěna. Neuvědomuji si, v jaké poloze byl kohoutek. Snad byl spuštěný normálně nahoře u úderníku, ale nevím to jistě. Na pistoli totiž ležely ještě dva náhradní zásobníky.

Rád bych se zeptal na příčinu toho, že spoušť byla v zadní poloze. Na většině snímků P1 je spoušť více vpředu, zhruba v polovině lučíku. Je pravda, že to bývá na snímcích odjištěných pistolí P1. Pokud jsem viděl snímky těchto pistolí zajištěných, mají někdy spoušť vpředu, jindy vzadu. Čím to je?

Jde mi o to, aby na mne zbraň nečekala několik týdnů sice zajištěná, ale se zbytečně nataženým bicím ústrojím jako pro střelbu v režimu SA.

Mnohokrát děkuji za odpověď a přeji hezký víkend
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
LadaN
Příspěvky: 47
Registrován: 11 úno 2010 11:28
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od LadaN » 03 dub 2011 11:21

Ahoj. Neměj žádné obavy, zbraň je v naprostém pořádku, u P1 je to stav, když dojde k vypuštění kohoutu pomocí pojistky. Po odjištění zbraně se spoušť vrátí dopředu a zůstane tam i při opětovném zajištění.
LEX www.gunlex LEX
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Hieronymus » 03 dub 2011 11:28

Díky za informaci, teď budu klidně spát. Říkal jsem si, že by ji asi neukládala nataženou, ale chtěl jsem se ujistit 8)
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
Uživatelský avatar
Butch Cassidy
Příspěvky: 42
Registrován: 02 zář 2010 15:50
Bydliště: Praha

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Butch Cassidy » 14 dub 2011 13:46

dost dobře nechápu jak si můžeš kupovat zbraň bez ZP a nákupního povolení, vysvětlí mi to někdo?
Já bych si na takovou věc koupil brovnink. Vypadá to jako hračka, ale můžete s tím za dvě minuty postřílet dvacet arcivévodů, hubenejch nebo tlustejch.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od BlackAdder » 14 dub 2011 14:03

on si ji v podstatě jen zarezervoval, tzn. pistole zůstala v majetku prodejce a vydá mu ji oproti ZP a NP, co je na tom tak složitého?
Odpovědět