Walther P-99 nebo Glock?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: Walther P-99 nebo Glock?

Příspěvek od AREYOU » 16 pro 2011 13:40

Taky přihodím názor, Walthra P99 QA mám více jak 7 let, když jsem kupoval tuto zbraň chtěl jsem něco na nošení a obranu QA (Quick Action) jsem vzal z důvodu, že spoušť má pořád stejný chod, žádné SA/DA jako je to u modelu P99.
Walther P99QA má stejný system spouště jako Glock a než jsem pořídil Walthra tak jsem otestoval více zbraní jelikož otázka byla na Walthra versus Glocka postřehy napíši jen k těmto zbraním:
Glock G17/19
+perfektně velký a masivní závěr dá se natahovat hrubým úchopem kamkoliv za závěr
+lehká a dobře skladná zbraň (G19)
+perfektní dostupnost nahradních dílů a příslušenství
+i člověk co má krátké prsty dobře dosáhne na tlačítko shozu závěru

-špatný sklon pažbičky a hranatý úchop (individuální záležitost)
-bezpečnostní tlačítko ve spoušti mě iritovalo při střílení (individuální záležitost)

Walther P99QA
+lehká a dobře skladná zbraň
+i člověk co má krátké prsty dobře dosáhne na tlačítko shozu závěru
+vyhození zásobníku jak pro leváka i praváka a nikde nezavazí při úchopu tlačítko
+možnost výměny mušek a stranové seřízení hledí v základním balíčku u zbraně
+výměné hřbety rukojeti (Glock 4 generace již taky)

-úzký a skosený závěr nutno nadrilovat natahování
-špatná dostupnost náhradních dílů a příslušenství (zatím jsem nic nepotřeboval měnit)

Co se týče přesnosti jsem rozdíl mezi Glockem a Walthrem nezanamenal, z Glocka jsem při testu střelil asi 50 nábojů SB 7,5 g a bez jakékoliv závady u Walthra mám nastříleno něco kolem 1000 možná více SB 7,5 g bez jediné závady, dále můj Walther střílel přebíjené střelivo a pokud nebyla laborace moc malá bez závady (nízká laborace nepřetáhla docela silné péro závěru, to ale není chyba zbraně!).

Co se týká problému, že po posledním výstřelu nezůstává závěr zachycen je způsobeno slabým držením zbraně (mě se to nestává, ale mojí drahé polovičce běžně...hold to drží jak žena :D ).

Argumenty pro Glock, že střílí i když ho dám na dno močálu, i když ho přejedeme autem atd. jsou zajímavé, ale to já od zbraně nepožadoval a proto jsem nakonec zvolil Walthra P99QA...pro mě lepší úchop a absence pojistky ve spoušti byl argument, ANO bude to Walther P99QA.

Jestli je Walther krásnější než Glock no zajímavá úvaha, ale na přehlídky to přece lidi nechcete a pokud vyhodnotíte, že se Vám zdá Glock i Walther co se týče úchopu, komfortu střelby atd. na stejné úrovni vyberte zbraň podle vzhledu.

Upozorňuji, že je to jen můj názor tak milovníci Glocků nekamenujte mne :D !


Abdulexe
Příspěvky: 80
Registrován: 15 pro 2008 15:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Walther P-99 nebo Glock?

Příspěvek od Abdulexe » 16 pro 2011 15:39

Ahoj, tento problém slyšim prvně "že po posledním výstřelu nezůstává závěr zachycen je způsobeno slabým držením zbraně" a spoušť je o zvyk...
Walther P99, H&K P30, Sa vz. 58 Sporter - CARBINE od CSA
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: Walther P-99 nebo Glock?

Příspěvek od AREYOU » 16 pro 2011 18:07

TO : Abdulexe

Když si pročteš celé toto vlákno někde narazíš na příspěvek kde někdo psal, že mu nezůstával Walther po posledním výstřelu zachycen v zadní poloze, já toto viděl, když střílela moje přítelkyně a všeobecně pokud držíš zbraň volně (hlavně ženy) tak se nemá zbraň o co opřít a jde jakoby do prázdna a záchyt nezůstane zachycen nebo se kousne náboj atd. to platí pro všechny zbraně (CZ, Glock, Walther atp.).

Kdo nevěří ať otestuje na střelnici :D (zbraň uchopte velice lehce a jakoby volně, aby zbraň neměla vzadu oporu o dlaň a vystřelte).

Co se týká spouště u Walthra P99QA, tak není to jak u CZ75, ale není tam nějaký strašný chod je fakt, že P99 s SA/DA mi moc neseděl, ale spoušť u QAčka je asi stejná jako má Glock.

Ještě se mi u Walthra líbí indikátor natažení závěru (vzadu signalizuje červeným bodem) a indikátor náboje v nábojové komoře (na pravé straně závěru červeně signalizováno).

Nechci tady znít jako reklama na Walthra, ale já než si tuto pistol koupil opravdu testnul tak 6 zbraní a není nic lepšího než si každou zbraň vzít do ruky a střelit si hned vzít jinou a porovnávat.

Není to zbraň na terčovou střelbu, ale to při konstrukci ani nebylo myšleno je to služební zbraň!!!
Abdulexe
Příspěvky: 80
Registrován: 15 pro 2008 15:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Walther P-99 nebo Glock?

Příspěvek od Abdulexe » 16 pro 2011 18:40

[quote="areyou"]

mam na to stejný názor, pár zbraní jsem testnul než jsem řek walther a s tím závěrem to jsem někde četl ale neviděl na živo...
Walther P99, H&K P30, Sa vz. 58 Sporter - CARBINE od CSA
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Re: Walther P-99 nebo Glock?

Příspěvek od jbiker » 17 pro 2011 00:31

Jen bych doplnil resp. odkázal na předchozí stránky. Na mířenku (v rámci služebních kopyt) celkem dobrá pistole, velikostí spíš kompakt, ale je "poněkud" neposedná, takže pro soutěže, kde se jede na timer a double alfa nepříliš vhodná a to i kvůli v podstatě neladitelné spoušti. Měl jsem ji ve verzi AS, žádný problém nebyl, sežrala všechno, zpracování i použité materiály kvalitní, ale nakonec vyměnil za G17.
Odpovědět