Walther P 22 Target

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jarinelli
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro 2007 16:44

Walther P 22 Target

Příspěvek od jarinelli » 29 pro 2007 16:51

Prosím o radu. Koupil jsem si celý set P22 s krátkou i dlouhou hlavní a protože nejsem zas
až takovej odborník, tak některé věci prostě nevím a nikde se nepublikují.
Když mám krátkou hlaveň, tak čistím tak, že normálně stáhnu závěr a
pročistím hlaveň vytěrákem normálě od zadu od nábojové komory dopředu a
vnitřky mechaniky závěru vytřu naolejovaným hadříkem.
Ale jak to dělat u TARGETu ?? Sundaváte vždy závaží s muškou nebo máte nějaký
jiný způsob ?? Sundavání závaží a následné stažení závěru a vyčištění se mi
zdá hodně nešikovné, protože jednak závaží nejde dost dobře dolu - jde to
fest a jednak je na závaží muška a zdá se mi, že při zpětné montáži, ikdyž
je tam ten červík, dojde k nějakému minimálnímu vychýlení oproti
nastřelenému stavu.
Nebo je snad možné vytírat hlaveň zepředu a rozebírání udělat až po více
výstřelech a ne hned po jedné skončené střelbě ??
Fakt nevím.
Takže jestli budete tak laskavi, tak předem díky za odpověď.


Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 29 pro 2007 18:10

Jo, po každý střelbě ti stačí protáhnout hlaveň. Jestli máš zbytek kvéru dobře namazanej, tak běžná údržba( sejmutí závěru) stačí tak po 5OO výstřelech. To samozřejmě záleží, jak se ke zbrani chováš-pokud jí běžně necháváš venku na dešti nebo když ti často padá do bláta, chce to čistit pořádně... :wink:

Do tý zbraně prostě nesmí přijít voda nebo nějaký sračky(sníh, bláto...), pokud se tak stane, doporučuju kompletní rozborku a vysušení/vyčištění...
Jináč při běžný střelbě se tyhle zbraně kdovíjak nezasíraj, takže stačí protáhnout a namazat lauf.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
jarinelli
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro 2007 16:44

p 22 target

Příspěvek od jarinelli » 29 pro 2007 18:24

díky za odpověď, na ještě mi prosímtě řekni, jestli tedy záleží na tom směru, protože jsem od kolegy slyšel, že při čištění dlouhých zbraní se musí čistit pouze zezadu, je to tedy nutné i u pistolí ??
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 pro 2007 18:29

je to samozřejmě lepší, protože tím snižuješ riziko že poškodíš ústí, ale když budeš používat plastovou (nebo plastem omotanou) tyčku na vytěráku, tak je to vcelku jedno.
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 29 pro 2007 18:37

Plast neplast, já čistím vždy zezadu.Jistota je jistota a navíc se učíš správným
návykům. :lol:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
jarinelli
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro 2007 16:44

Příspěvek od jarinelli » 29 pro 2007 18:38

tak a teď mi chlapi ještě poraďte. koupil jsem si na ní čištění, taková krabička, kde je dvoudílná tyčka, na kterou se mohou přišroubovat kartáčky (hadrovej, plastovej a mosaznej), no a v krabičce je ještě takové černé pouzdro, něco jako na doutník, ale krátké a po odšroubování uzávěru je tam taková zahnutá tyčinka. ta tyčinka, to by mi došlo, že je to jako na protažení hadříku do nějakých záhybů, ale proč je to v tom šroubovacím pozdru, to mi opravdu hlava nebere.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 29 pro 2007 20:33

Když to naplníš vhodným olejem, máš sebou na střelnici v čištění i olej...
jarinelli
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro 2007 16:44

Příspěvek od jarinelli » 29 pro 2007 21:03

no to mě napadlo taky, ale zdálo se mě to jako něco, co je málo využitelný v dnešní době spreyů, ale díky
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 30 pro 2007 13:05

Jinak jak ti ten kvér šlape? uvažoval sem o P22 taky, nakonec když sem jí měl v ruce mírně jetou, tak mě ta míra opotřebení po 2000 výstřelech docela znechutila...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
jarinelli
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro 2007 16:44

jak střílí ??

Příspěvek od jarinelli » 02 led 2008 19:23

Jak střílí ?? Mám jí koupenou od podzimu jako set s krátkou i dlouhou hlavní a kolimátorem. Když jsem ji koupil tak byla 2 roky stará, vystříleno zhruba 200 ran, takže skoro funglovka. Nastřílel jsem tak 300 ran s oběma hlavněma a musím říci, že nic moc. Musím ale také dodat, že jsem střelecké embrio co se týče pistole. Puškou trefim solidně, ale tohle mi zatím moc nejde asi k tomu přispívá i přesnost pistole, protože s krátkou hlavní by to ještě šlo, ale jak jsem kdysi na www stránkách četl, že se trefují do jednoho místa, tak mě to tedy nějak nejde. Rozptyl s dlouhou hlavní na 25 m kolem 10 cm a dycinky mi ještě nějaká ulítne i na 30 cm. Od základního nastavení jsem na ní nešáhl a pokud původní majitel nesahal na hledí, tak mi nese pěkně doleva. Ale musím zase říci, že kolegovi na střelnici vedle mě, kterej měl funglovku to s krátkou hlavní střílí moc hezky. Ale zklamalo mě hodně to její čištění s dlouhou hlavní, fakt hodně špatně řešená konstrukce. Čekám ale tedy zlepšení mých rukou a ještě jí věřím. Jinak známky ochození jsou na ní vidět. Vedle drážek vedoucích závěr je vidět, že nějaká součástka tam překáží a celkem jí to při pohybuobrušuje nebo lépe řečeno otlouká. Dále pojistka na závěru je jištěna kolíkem, který vylézá a nejde zatlačit. Zajistit pistole jde dobře, ale odjištění při držení v pravé ruce pravým palcem ani levou rukou levé pojistky nejde, jde to pouze po zatlačení na pojistku na pravé straně závěru tak, aby překonala zábranu v podobě povylezlého kolíku. Tak uvidím dále.
Odpovědět