Walther G22

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

pavel s

Walther G22

Příspěvek od pavel s » 13 čer 2005 15:11

uvažuji o koupi této zbraně máte někdo zkušenost i s optikou nerad bych zbytečně utrácel dík


Návštěvník

novinka

Příspěvek od Návštěvník » 13 čer 2005 17:34

Je to nové, nevyzkoušené, a bez optiky to snad ani nejde.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 13 čer 2005 19:03

V cervnovem casopise zbrane a strelivo ma byt jeho test .. pockejte si na nej..
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 14 čer 2005 09:33

Sidewinder píše:V cervnovem casopise zbrane a strelivo ma byt jeho test .. pockejte si na nej..
Včera jsem to viděl v bvs.cz za 14900,-
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 14 čer 2005 10:46

Neviem ako je to v ČR ale u nás ked máš zbroják na nosenie nemôžeš kúpiť dlhú malorážku. Takže, keď nie som polovník, už ani v športovom streleckom klube nemám šancu si kúpiť G22. Dokonca ten pán policajt na odelení zbraní mi povedal že nemám šancu ani na jednoranovku DRULOV, X-esse, MARGOLÍNU, BUCK mark, RUGER MK 2.
Nepítam sa načo ti bude ( poznám aj krajšie a lepšie ), ale ako to vyriešiš legislatívne, keby si nebol poloník ani športovec.
MESSER
Návštěvník

Otázka výkladu

Příspěvek od Návštěvník » 14 čer 2005 11:10

... notabene slovenského zákona - do toho se nebudu plést. Když se u nás prodávají flashbally na osobní ochranu a ty mají rozhodně hlaveň delší, než krátké zbraně, tak by mělo jít koupit cokoli, i brokovnice, tuším, že bvs to na svých stránkách píše, že to jde.
U nás stačí mít zp sk. B a člověk nemusí být v klubu. To je nejlepší volba, myslím. V testu stačí stejný počet bodů (při zp "jen B" dokonce menší) a koupit si můžeš cokoli. Těch 500 Kč za skupinu navíc jednou za život už člověka nezabije.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 14 čer 2005 12:26

Já bych řekl, že vůbec nezáleží na skupině ZP a koupit si můžeš cokoli (já mám na ZP sk. C registrovanou CZ 92 r. 6,35 Br.- to je zbraň, o které se sotva dá tvrdit, že je lovecká)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 14 čer 2005 19:30

Che - já mohu mít zbraň pro sebeobranu doma. Může být schovaná v trezorku (ve skříni) a když příjde útočník, mohu ji vytáhnout a započít střelbu.

Existuje na to jeden judikát z roku 1996 (v tomto případě to byla brokovnice), dokonce na použití jinou osobou, než byl majitel zbraně BEZ ZP.

Zákon o zbraních a střelivu říká cosi o tom, které zbraně smí držitelé kterých skupin nabývat, ale natolik mlžně, že se na tom nedá stavět. Jedinou podmínku, kterou u sebeobranných zbraní uvádí je, že musí být nošeny skrytě. Ale nic se neuvádí o způsobu uchování (tedy krom vychášky o trezorech) například pro sebeobranné použití, jak jsem naznačil výše.

Nerad bych se pouštěl do diskuse s různými individui, kteří mi budou tvrdit, že si koupí zbroják i povolení, takže nemá cenu nic víc rozvádět, než to, že je potřeba se domluvit s policajtem, co má právě to razítko, patřící na povolení...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 črc 2006 12:01

pavel s píše:uvažuji o koupi této zbraně máte někdo zkušenost i s optikou nerad bych zbytečně utrácel dík
Balda píše:
MARKONY píše:Ahoj s Walther G22 jsem střilel velmi přesně , když dáš do zásobníku 10 nábojů vesměs první neodpalí, ale s 9 je vše v pořadku. Velmi náchylná na čistotu, ale jeden poznatek ... spaliny při výstřelu mi šly přímo do očí a tak po 5 ranách mě začaly štípat a slzet .
Na samonab. zbran střílí docela přesně , taky má 8 drážek :lol:
Nevim co používáš za střelivo , ale já takový problém nemám ve čtvrtek
sem vystřílel krabici nabojů (500ks.) Geco Pistol 22LR. a všeho všudy se zasekli dva. oči mě slzely při používání Zapperek a American Eagle s Geco
už je to v poho.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Walther G 22

Příspěvek od vito » 13 črc 2006 12:48

Je to mimo téma, ale já to nezačal. Na nutnou obranu ve smyslu TZ můžete použít cokoliv. Tedy i jakoukoliv palnou zbraň, kterou máte jakkoliv legálně po ruce. A stejně tak může takovou zbraň použít i osoba, která nemá ZP. Pokud je samozřejmě pro ni dostupná z hlediska povinností o uložení. Tedy, pokud myslivec použije k nutné obraně lovecké zbraně, které má k provádění práva myslivosti, je to zcela v pořádku.
Smazaný uživatel 111

Re: Walther G22

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 13 črc 2006 18:33

pavel s píše:uvažuji o koupi této zbraně máte někdo zkušenost i s optikou nerad bych zbytečně utrácel dík
Přijde na to na co by si ji chtel ....na závody to nejde na myslivost asi taky nic moc :lol:
Mam ji jen na levné blbnutí na střelnici ......spíš než optiku bych na ni doporučil kolimátor ....normal cena je okolo 13tis ...v cene je plastový kufr .....dvě mušky(vysoká-nízká) klíč na zamčení zbraně , imbus na rozebrání + klíč na povolení převlečné matice místo které se dává zakázaný doplnek zbraně :twisted:
To jen pro uplnost aby tě nekde v obchodě neobrali o příslušenství které sis zaplatil :wink:
adam123

Příspěvek od adam123 » 25 črc 2006 15:52

Tak jsem koupil toho Waltra střílí to docela přesně nezasekává se a je to celkem tiché vřele doporučuji.
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 25 črc 2006 18:40

a kupil si neaky set,alebo len holu zbran? Ak si kupil set,aku optiku si si vybral???
adam123

Příspěvek od adam123 » 27 črc 2006 11:24

Nejprve jsem střílel jen přes miřidla ale včera jsem dal kolimátor nemá to na 20 m chybu později skusím i optiku už se těším :wink:
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 27 črc 2006 19:28

ak by si bol prosim ta taky laskavy,napis ako sa ti paci,aka je presnost,ake pouzivas naboje a dalsie postrehy.Pripadne ak mozes,daj sem fotku tvojej hracky,pripadne mi ju posli.Dakujem ti a drzim palce,nech sa ti dobre striela.
Odpovědět