WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od Alfonss » 01 kvě 2013 10:19

Kolik váží ten slitinovej závěr "1911" ?


Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od Biggles » 01 kvě 2013 10:40

2 Cover72: Umíš číst? Fakt? Tak si znovu přečti, co jsem psal, cos na to "odpovídal" a dej si facku. Porozumět psanému textu je asi doopravdy problém, že?
Nikde jsem nenapsal, že jsou pistole vocelový a nebo šmejdy. Dokonce ani netvrdím, že každá slitina je aušus a ani nevyvracím, žes vystřílel pár tisíc ran z tý svý malorajdy. Kupodivu i chápu, proč si takovou hračku leckteří kupujou. Takže přestaň demagogicky mlejt s.ačky a chytni se za rypák. Jestli chceš hračku s podobou 1911, tak fajn, proč ne, jestli má bejt z matroše alá P22, tak fajn, svůj úkol splní a nějakej čas vydrží, ale nedělej z toho technologickej zázrak. Je to plečka za pár korun............se vším všudy.
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od cover72 » 01 kvě 2013 14:25

Alfonss: závěr Waltheru váží 176g. Pro srovnání, téměř přesně stejně velký závěr italské plynovky 1911 z low-grade Zombaku za pětinu ceny váží 205g (přičemž samozřejmě nemá žádný ocelový kontejner nebo tak něco).
Díky za tip, tento argument se hodí.
Obrázek

Biggles:
Nechme promluvit archiv:
Biggles píše:nesrovnávej "slitinu" a slitinu". Třeba SiG taky používá na rámy slitinu, ale nejspíš ne primárně na ušetření peněz při výrobě (...), narozdíl od různých výrobců "hraček" na plinking
Biggles píše:hitlermetal má jediné opodstatnění (v dnešní době), a to je finanční úspora výrobce (a částečně i zákazníka).
Biggles píše:Samozřejmě, že by utáhla (zvlášť HV) ocelový závěr
==toto vše bylo kolektivně vyvráceno mým a plingr2 vysvětlením a doložením, jak se dělají závěry malorážek napodobujících vzhled ostrých, že lehká slitina je prostě potřeba a nejnověji mým zvážením low-grade italského zombaku "pro úsporu" a Al na 1911.22 "pro odlehčení"
Biggles píše:ze zinkovýho bláta vydrží nejspíš pár tisíc.....při troše štěstí (a bez HV) možná i nějakou desítku
vyvráceno tím, že mám několik tisíc s použitím HV, američani mají s použitím HV přes 10k

Tyto citace dokládají, že se tu skrze logické faily nejprve snažíš "dokázat", že všechny "hračky na plinking", které "nejsou z oceli", jsou "ze zinkovýho bláta", "jediné opodstatnění pro to" je "finanční úspora výrobce" a "primárně ušetření peněz při výrobě", protože "ocelový závěr by jistě utáhla", a konečně, vydrží to "pár tisíc ran".
A když je ti to vyvráceno, reaguješ "ad hominem", že ti hloupí oponenti, kteří to nechápou, prostě "nepřenesli přes srdce" že jsi jim zkritizoval hračku.
Víš, kritiku snesu a nekritického opěvování čehokoli jsem dalek (a mé recenze jsou toho důkazem), ale prznění logiky a nepravdivé argumenty z pozice "Jediné Správné Univerzálně Platné Černobilé Jednoduché Überpravdy" nikoli -- protože svět je šedivý a vůbec není tak jednoduché, že by pro vše platilo jediné univerzální vysvětlení (jako tvé "jediný důvod...ušetření"). Ale podobně jsme se již nepohodli ve vláknu plynovek.

Obrázek
Konstruktéři z STI jsou podle Bigglese asi na hlavu, protože mají půlený závěr, přestože "Samozřejmě, že by utáhla (zvlášť HV) ocelový závěr"
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od Biggles » 01 kvě 2013 15:14

Tys vůl jak anděl :D To cos zkopíroval je fajn, ale taknějak by sis to měl zkusit dát dohromady.
První tři citace jsi vyvrátil čím, žes to prostě řekl? Wow, rozdíl tři deka........se asi zhroutím :D Kromě toho já nevyvracím, že jsou i kvalitní AL slitiny (jen po ZKUŠENOSTECH s výrobkem omílané slovutné zbrojovky mám právě o kvalitě jejich výrobků značné pochybnosti). Tady bych ti doporučil také lehce zapátrat čemu se říkává "hitlermetál"..........rozhodně to není kvalitní hliníková slitina. Koneckonců od Marvelu je pěkná hliníková konverze..........pohříchu frézovaná z bloku (aspoň se tím chluběj).
Takže když napíšu, že hračka vydrží pár tisíc, bez HV i nějakou desítku, tak mi to vyvrátíš tím, že ti vydržela pár tisíc? :D :D :D
A do konstruktérů STI se vobouváš sice pěkně, ale k ničemu, protože to dokazuje co? Že je Umarex ze super matroše?
edit: O jakejch hloupejch oponentech píšeš? Trpíš násobením osobnosti?
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od plingr2 » 01 kvě 2013 15:32

Dokazuje to to že mate pravdu oba že jde jak o cenu tak o váhu, lepší by bylo srovnat váhu závěru .22(cca 200 g) a .45 (cca 360 g a víc).To že je závěr z plynovky tak lehký taky není náhoda ty náboje nemají dost energie kterou by předali závěru proto jsou v hlavni plynovek kromě tvrdokovu zabraňujícímu vystřeleni kulky ještě různá zúžení aby narostl tlak.
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od cover72 » 01 kvě 2013 15:39

plingr2: no ano, přesně to jsem se tu bigglesovi celou dobu snažil vysvětlit. Jenže to on nevezme, protože "jde jen o cenu". Protože lehčí závěr prostě není a není a není potřeba a jde jen o úsporu -- i když ta zbraň stojí stejně, jako mnohá americká "devítka" ostrá a víc, než Norinco .45.
Já už jsem se s ním vyhádal kdysi v plynovkách, kde taky všem vysvětloval, že jak to není ocelová .45ACP, je to šmejd a nikomu to nemůže být užitečné na nic jiného, než na hraní. Protože zbraně dělíme na celoocelové a hračky, chápej.

biggles: první tři citace, ty Von Stanhleine, jsem vyvrátil opakovaným názorným dokazováním (pro nechápavé s obrázky), že všichni výrobci shodně chápou, že není možné mít fullsize závěr malorážky emulující vzhled "dospělé" předlohy z oceli, pročež
- dělají závěr odlehčený (GP), nebo
- mají závěr dělený (STI), nebo
- celý závěr zmenší (Browning), nebo
- jej udělají ze slitin (Walther/Umarex)
A tedy že je tvé tvrzení, že jediným důvodem pro volbu hliníkových slitin je úspora financí je prokazatelně nepravdivé, protože kdyby to udělali z oceli namísto hliníku, nepřetáhlo by to závěr.
Kdybys tam nedal to "jediným" a nesnažil se tvrdit, že je to nejšmejdštější šmejd, nebylo by o čem diskutovat -- jenže bez tohoto přehánění bys neprotlačil to, o co ti jde.

Rozdíl váhy 15% byl, pokud si to znova přečteš, nikoli mezi ocelí a Al, nýbrž ve srovnání mezi nekvalitním italským zombakem a slitinou Walthera při stejných rozměrech (a s tím, že v reálu je rozdíl váhy ještě větší, protože do něj není zahrnut ocelový kontejner).
Když se totiž podíváš do periodické tabulky prvků, zjistíš, že zinek je těžší, než hliník, takže pokud je stejně velký závěr celkem znatelně lehčí, znamená to průkazný fyzikální důkaz, že se jedná o kvalitnější slitinu, než to "zinkové bláto", kterým se neustále oháníš.

A právě že jsem si to dohromady dal. Velmi dobře chápu, co se tu snažíš "dokázat" a také jsem to sumarizoval do té směsi tvých tvrzení
že všechny "hračky na plinking", které "nejsou z oceli", jsou "ze zinkovýho bláta", "jediné opodstatnění pro to" je "finanční úspora výrobce" a "primárně ušetření peněz při výrobě", protože "ocelový závěr by jistě utáhla", a konečně, vydrží to "pár tisíc ran".
Kdyby ti totiž šlo jen o to, že slitiny použité na Umarexí 1911.22 nedosahují až kvalit Al na AR-15, dávno by se žádná diskuse nekonala, protože to každý uznává. Včetně mne.

Jenže je zcela očividné, že tobě jde ve všech diskusích jen o poplivání všeho, co se liší od tvého etalonu "Jediné Správné Zbraně" (== celoocelová 1911) -- a to nutně vyvolá kolizi kdekoli se střetneš s někým, jehož pohled není tak černobílý.
No a když mi snadno objektivně vyvratitelnými argumenty ("nejnižší kvalita slitiny/zinkové bláto"; "fullsize závěr z oceli by přetáhnul") nahráváš na smeč, tak ti je prostě roztluču, tak se s tím smiř.

Co do výdrže -- ty napsals, že bez HV vydrží desítku. Jinde vystříleli desítku s HV. Chápeš ten jemný rozdíl?
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od Biggles » 01 kvě 2013 15:52

2 plingr:Jo, máš recht. Není slitina jako slitina.....já mám jen o té umarexí pochybnosti. Je spousta zbraní, která na "hliníku" funguje dobře a léta a "kýble" nábojů.........i s plnotučnou dospělou municí. Jen se mi líbí, jak vždycky zakejhá potrefená husa :D
edit:
2 Cover72: Co že se to snažíš dokázat?
Tak znovu. Roztlouct můžeš leda svůj umarexí závěr vo svojí škebli, na víc nemáš. Od začátku jsem psal o malorážkách, konkrétně k 1911 jsem sklouzl až posléze. Nicméně i tak existuje v oceli (byť menší) O slitinách od začátku píšu, že jsou jak kvalitní, tak ty kvalitní méně (decentně řečeno). A nejde jen o zinek, ale i o technologii zpracování (odlitek/obrobek) Máš s tím problém? Tvůj boj.
A o jemných rozdílech nic nepiš, ty totiž v textu nepoznáš ani rozdíl velkej jak vrata od stodoly.....takže se ku.va nauč číst a nebo se nes.r do diskuzí. Za idio.a jsi byl v plynovkách a úspěšně v tom pokračuješ........
edit2: Pokud hodláš bazírovat na slovíčkaření, tak věz, že jsem nenapsal, že malorajda přetáhne full size ocelovou 1911, koneckonců ani tys nenapsal, že konkrétně tuto zbraň nepřetáhne. Citace:"Samozřejmě, že by utáhla (zvlášť HV) ocelový závěr (to totiž zdaleka nemusí být "ingot"), potažmo z kvalitní slitiny (a od dob P22 ve vlastním trezoru mám o této vlastnosti u Umarexu jisté pochybnosti), ale Cover nemůže přenést přes srdce, že mu někdo zkritizoval hračku :D Nemluvě o tom, že malorážka nemusí za každou cenu vypadat, jako "dospělá" pistole."Konec citace. A tvoje slova: "Neexistuje pravděpodobně žádné technické řešení, jak vyrobit malorážkou samonabíjecí jakože 1911, která by přetáhla celý závěr bez použití ne-oceli, tzn. v praxi bez slitin Al. Takže tvrdit, že jde jen o úsporu ceny je prostě mimo." Konec citace. A kur.a existuje........i tebou zmiňovaný Browning. Takže když už si chceš s.át do huby, tak pořádně, co, chytrolíne?!
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od cover72 » 01 kvě 2013 16:16

Takže to, že důvodem pro volbu materiálu Umarexí 1911.22 je "jen cena" tu celou dobu "dokazuješ" tím, že kdyby to zkonstruovali jinak, než to zkonstruovat chtěli, tak by to šlo udělat z oceli? Tak to je ovšem geniální.
Kdyby dali Priusu motor z Ferrari, jel by 300. Vskutku, co na to říct :lol:

Jen mimochodem, "celým závěrem" byl samozřejmě myšlen fullsize závěr, protože jsme se tu celou dobu bavili o konstrukčním řešení Umarexí 1911.22, která fullsize závěr v jednom celku a o tom, zda byla jediným důvodem pro volnu slitiny cena (jak průkazně a opakovaně tvrdil's ty), nebo zda se na volbě slitin výraznou měrou podílelo to, že jinak by prostě nemohli udělat fullsize závěr z jednoho kusu, který by spolehlivě fungoval (což celou dobu říkám já).

Říkáš-li ovšem, že ses vlastně celou dobu bavil o koze, když ostatní psali o koze, potom jsou poslední 2 stránky tohoto vlákna skutečně dokonalou šaškárnou. Jako v plynovkách, kde jsi též proti příkladům ze života vysvětloval, že je to na obranu nepoužitelné, i když se s tím pár lidí ubránilo. Ale teď už chápu, že jsi tam třeba celou dobu měl na mysli obranu proti deseti zfetovaným medvědům a tak jsi měl pravdu, jen ti ostatní blbci tě nechápali :lol:
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od Biggles » 01 kvě 2013 16:24

A jiný než fullsize pistole maj poloviční závěr? A jak bys nazval teda závěr třeba u tebou zmiňovaného STI? To že ty neumíš číst je tvůj boj. A je jedno jestli tady nebo v plynovkách. A poslední dvě strany jsou opravdu šaškárnou, pohříchu s tebou v roli šaška. Ale vomlouvat se ti za TVOJÍ funkční negramotnost dovopravdy nehodlám.
Ale zas se ti musí nechat, že i pod tíhou citací šlapeš ve svejch sr.čkách dost zarputile :D :D :D
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od Artifex » 01 kvě 2013 17:03

A konec hádek, pro oba! Zpět ke zbrani.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od plingr2 » 01 kvě 2013 17:19

Je pravda ze výraz dělený závěr je asi zavádějící , dalo by se říct že je to závěr který obepíná hlaveň méně než závěr na original .45. Má daleko menší objem aby byl lehčí (při stejné objemové hustotě materiálu) a byla splněna spolehlivost.Zatím co u Umarexu se snažili zachovat vzhled a plné rozměry 1911 (žádné měřítkové zmenšení jako u browningu) a vyhnout se komplikovaným řešením (colt ace) a raději změnili materiál. To jestli ten materiál vydrží a kolik stojí výroba už je druhá věc. Vystřelil jsem si z toho 5 a 3 se skřípla nábojnice v závěru takže chápu narážky na kvalitu daného výrobku .
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od dykmore » 07 kvě 2013 11:34

Biggles píše:Koneckonců od Marvelu je pěkná hliníková konverze..........pohříchu frézovaná z bloku (aspoň se tím chluběj)
Vlastnil jsem Colt 1911 series 80 a k němu jsem měl .22lr konverzi J.A.Ciener, prý taky frézovanou z alu bloku. Závěr nebyl dělený, fungovalo to dobře, opotřebení po 500 ranách žádné. Ale sralo mě, že něco hliníkového jezdí na ocelovém rámu :mrgreen:
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od Biggles » 07 kvě 2013 15:30

No já jsem tak dlouho špekuloval o konverzi, až jsem začal přebíjet :D
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od plingr2 » 07 kvě 2013 23:22

Za kolik poskládáš .45 ? Já uvažoval o 1911 v 9mm od taurusu ale bylo by to znevažování legendy a případně SR1911 od rugeru ale ještě si netroufnu sám přebijet.
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: WALTHER - COLT 1911 CAL.22LR

Příspěvek od chramst » 07 kvě 2013 23:28

Tak si rychle troufni, není to nic tak složitého když dáš pozor na přesné navážky prachu. A ta 45 se přebijí skvěle o proti 9. Jen častěj praskne nábojnice
Odpovědět