Walther .22LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 pro 2006 09:26

No to slyším poprvé, že je glock hezčí než .... cokoliv jiného. :lol: :wink:


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 20 pro 2006 09:40

Nevěř tomu, Glockaři jsou fanatici :wink: 8) :lol: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
R2

Příspěvek od R2 » 28 pro 2006 11:23

Tak co majitelé P22, nikdo nic nového :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 28 pro 2006 11:46

Mam otazocku, rozobral a zlozil niekdo uspesne P22? Mam na mysli celkove rozobratie, do posledneho srobika.Ak mozete poradit, budem vdacny.Pripadne ak by boli niekde fotky ci video z postupom, prosim dajte sem link.
Václav
Příspěvky: 12
Registrován: 03 lis 2006 14:07
Bydliště: Praha 9

Walther P22

Příspěvek od Václav » 26 led 2007 15:39

Vlastním jednu tuto pistolku s příponou Target, což znamená prodloužená už asi 5 let. Kromě ní mám už od roku 1999 P99. Malorážku jsem si pořídil z důvodu levnější munice pro trénink na velkou P99. Malorážka je skutečně malinká v porovnání s P99 skoro jako hračka. Její využití na obranu dle mého názoru je možné (pokud to není na profesionální použití, kde je požadavek na minimálně 9mm) za předpokladu použití silnějších nábojů HV. Osobně se mi osvědčili náboje HV od Remingetona, které na 10m prostřelí 3mm plech. Základní předpoklad je střelba na osobu nechráněnou žádnou překážkou, neboť vše např. dveře automobilu tuto malorážnou střelu odkloní a utlumí zcela zásadně její energii. Její další nevýhodou pro obranu je nadbytečná pojistka, kterou dle své zkušenosti zpravidla zapomenu odjistit. Toto co se týká obrany je ovšem můj názor, nikomu ho nevnucuji. Osobně tuto malorážku nosím pokud ji potřebuji soukromě, zejména v létě, kdy se dobře nosí v malé ledvince. Na profesionální práci mám P99. Osobně doporučuji ovšem pokud to jen trochu bude možné, tak se do žádné střílečky nepouštět, raději to vyřešit jiným způsobem, poněvadž i když budete v právu tak to za ty problémy co Vám vzniknou s policií a se soudy rozhodně nestojí.
Co se týče sportovního vyžití, tak je to dobrá pistole, myslím P22, pokud nechcete soutěžit, na to jsou přesnější pistole např. Drulov :wink: . Pokud to chcete tak jako já pro trénink střelby pro profesionální použití, tak vřele doporučuji. Co se týče závad co jsem četl ve foru, tak je to pravda, občas nepodá náboj, nebo se zasekne. Na to je jedinný recept. Na trhu jsou dva typy zasobníku, černěný a stříbrný, při bližším prohlédnutí je stříbrný vybaven dvěma obdélníkovými probráními po celé délce zásobníku přesně v místech kde dosedaji zadní části nábojů s okrajovým zápalem což způsobí skládání nabojů rovně na sebe, cik cak prdelkama vedle sebe, takže z uživatelského hlediska je to bezchybný zásobník, po vystřelení několika set nábojů jsem neměl jedinou komplikaci. Bohužel tento typ zásobníku není moc na trhu a je také drazší. Černěný zásobník neboli standardní má na mistě vybrání u stříbrného pouze odlehčovací otvory, takže doporučuji nabíjet pouze 9 ks nábojů a vše ie OK. Dalším výrazným + je lehké olejování nábojů. Upozorňuji ovšem, že je tato pistole choulostivá na znečištění, takže asi po 50 ranách potřebuje z důvodů bezchybné funkce zepředu projet hadrovým kartáčem. Osobně čistím tuto zbraňn jako pušku tzn. jelikož střílím denně asi 50-100 ran tak po každé střelbě propucuji silonovým potom hadrovým kartáčem zepředu hlaveň při staženém závěru vzad, nakonec lehce naolejuji, zvenku otřu od spalin hadrem a hotovo. Takto asi 10x a potom jednou čistím důkladněji tzn. sundám závěr atd. Při tomto důkladnějším čištění pozor, je tam dosti silné péro a pokud ještě lehce naolejujete tak doporučuji toto provádět někde v klidu doma nad stolem, neboť když vám to vyklouzne z ruky někde na střelnici tak už to taky nemusíte najít, no a jak všichni víme Walther není Glock takže z hlediska ceny jednotlivých dílů je všechno velmi drahé. Co se týče číštění tak ještě musím zmínit jednu důležitou skutečnost, pokud čistíte sadou kartáčů, tak jedním z nich je také drátěný kartáč s bronzovými dráty. tento kartáč radím nikdy nepoužívat, raději ho zahodte, pokud totiž projedete parkrát hlavěň tímto kartáčem tak se viditelně zhorší přesnost, budete mít soustřel na 25 metrů nikoliv 5 cm, ale 30 cm, takže raději pucujte délé silonovým. Po každém pucování drátěným kartáčem je třeba znovu vykalibrovat hlaveň což obnáší nejakých 250 až 500 výstřelů než se přesnost zlepší, to samé platí i pro novou pistoli. osobně jsem byl při její koupi úplně konsternován, že dosahuji podstatně horších výsledků nežli s P99, která už měla tehdy nějakých 10 000 ran najeto. To se po čase upravilo a nyní pokud jsem ve formě tak dosahuji na 25m soustřelu do 5 cm. V zimě skoro nestřílím, jenom se trochu udržuji tzn. 1x za 14 dnů nebo i za měsíc si párkrát vystřelím ale v létě každý den, takže už po 14 dnech mám docela dobrou formu. Jsem omezen pouze financemi, neboť nejsem státním zaměstnancem, alébrž soukromé firmy a ještě pouze na vedlejšák, takže od toho se vše další odvíjí. Na soutěže také moc nechodím, jen tak občas do Chloumku u Mělníka, jednou či dvakrát za rok neboť nejlepší umístění co jsem schopen získat je někde mezi 10. a 20. místem z 50 účastníků a to mě příliš nemotivuje.
Mám nyní na P22 nastříleno nějakých 20 000 ran a jsem s ní velmi spokojen, takže jestli ji potřebujete pro podobné použití jako Já tak ji vřele doporučuji. Pro mne bylo při výběru rozhodující, že je svými parametry ovládání podobná služební zbrani, ale pokud ji chcete čistě na sport, tak je lepší si připlatit a pořídit nějaký Ruger nebo Hamerli, eventuelně Walther nějaký speciál, ale tyto speciály, jsou většinou upraveny pro držení pouze pravou rukou, takže levou neprocvičíte a jejich cena pokud vím začíná někde na 50 000 korunách takže. :lol: :roll:
Momentálně uvažuji pro profesionální použití o koupi samonabíjecí brokovnice, nejlépe Saigy 12K nebo obdobné Molot Vepr neboť to je kontrukce de facto jako samopal. Pokud ji už někdo máte, tak se prosím podělte o své zkušenosti. :D
Přílohy
ZASP22.jpg
walther.jpg
Naposledy upravil(a) Václav dne 05 bře 2007 08:40, celkem upraveno 1 x.
S pozdravem Václav.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 26 led 2007 15:47

No tak kdyby byl každý příspěvek jako tento..... Smekám a díky, naprosto vyčerpávající a hodnotné info.
sikula
Příspěvky: 39
Registrován: 09 črc 2005 22:27
Bydliště: policka

P 22

Příspěvek od sikula » 26 led 2007 21:27

Měl jsem jednu z prvních P 22, po pár úpravách chodila jako hodiny, nyní již není třeba tolika úprav, protože i výrobce některé mouchy doladil. Ale pokud to někomu pomůže tak zde je popis oněch úprav: Na www.nuz.cz je test P-22 a podrobně rozebrána problematika střeliva. Rychlejší náboje vycházejí lépe, avšak např. S&B HV HP je hodnocen velice nepříznivě. Já jsem po jednoduché úpravě dosáhnul 100% spolehlivosti u tohoto střeliva. Náboje .22 S&B mají tupou špičku a dochází při načítání ke střihu o hranu dorazu rozšíření v nábojové komoře. Pomocí pilníku o průměru 4,2 mm (na řetězy motorových pil, bezbřitá špička odbroušena) jsem prodloužil o cca 3 mm náběh do nádojové komory, čímž jsem odstranil na spodní straně dorazovou hranu náb. komory. Krok pilníku není při této operaci příliš dlouhý, ale s ohledem na skutečnost že hlaveň se dá celá vyndat a upnout přes měkké podložky do svěráku je proces úpravy bez větších problémů. Tato úprava odstraní vetšinu problémů při načítání nábojů do náb. komory. Není na škodu upravit trochu zásobníky u kterých dochází s ohledem na tvar náboje k jejich postupnému sklonu střel směrem dolů. Zásobníkový podavač jsem upravil tak, aby jeho přední straně kontrukce zásobníku nebránila v jeho částečném naklonění směrem nahoru a tím se kompenzoval vliv tvaru nábojnice .22. Vedení pružiny na podavači jsem jsem upravil do kuřele zvláště z přední strany podavače. Na horní dosedací ploše podavače jsem v jeho zadní straně provedl stražění cca 0,7 mm na délce cca4 mm, čím jsem dosáhl toho, že první náboj v zásobníku se opřel o podavač válcovou plochou nábojnice. Zúžení v horní části zásobníku zadržující náboje jsem pootevřel ve směru načítání, aby se náboj mohl více zvednout při načítání a naběhnou do komory. Vnitřní hrany onoho zůžení je dobré zahladit plochým pilníčkem a sm. papírem, aby při pohybu náboje při jeho vysouvání se tyto hrany nezařezávaly do dna nábojnice což je důsledkem značného odporu! V případě velkého otevření zásobníku dochází k samovolnému vypáskování nábojů směrem nahoru, takže je třeba trochu citu a rožšiřovat asi od poloviny délky zásobníku. Po těchto úpravách bude zbraň načítat téměř vše. Další otázka je schopnost přebíjet. Zde jsem provedl dvě hlavní úpravy. Upravil jsem sílu bicí pružiny na kohoutu tak, aby při nasazování závěru nepůsobyla síla na kohout asi 3 mm před místem standartní polohy záveru. Jinak řečeno při spuštěném kohoutu je kohout přitlačován na ůderník téměř nulovou silou. Není při této operaci nutno rozebírat tělo, stačí při sundaném závěru a spušeném kohoutu podebrat jednu část pružiny na kohoutu a přihnout. Ovšem opatrně, protože v případě velkého přihnutí je k ději opačnému nutno již rozebrat tělo rámu. Druhou úpravou vedoucí ke zmenšení síly nutné k přebití je stražení horní přední hrany kohoutu, která při pohybu závěru vzad a natažení kohoutu se dostane až na spodní stranu závěru a ten se po ní pohybuje. Dochází k nazvedávání záveru a poměrně velkému tření. Proto je nutné tuto plochu mazat. Já jsem tuto hranu na kohoutu zakulatil asi rádiusem R 2 mm. je možné natahnout sražení pro vytvoření vodorovných ploch spodní strany závěru a natařeného kohoutu.
Po těchto úpravách jsem dosáhl toho, že zbraň fungovala spolehlivě při nabití 8 ks nábojů S&B standart, které běžně koupím za 0,80 Kč. Taková to střelba byla klidná, bez zbytečného namáhání zbraně, nehledě na skutečnost, že pomalejší náboje jsou i přesnější.
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 27 led 2007 14:32

Popis úprav perfektní. Vyvstává jen otázka, co to je za pistoli, když na ní musím udělat takové množství úprav ke spolehlivé funkci? :?
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 29 led 2007 12:44

Jednak je to zakázaný doplňek a navíc můžeš střílet jen na střelnici...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 led 2007 15:01

Myslím že po 70 000 vylítaná nebude. Vzduchovky se takhle rychle nekurví.
R2

2500

Příspěvek od R2 » 02 bře 2007 09:04

2500 vystříleno = od ledna 2007 (nová zbraň)

1xnevyhozená nábojnice (při výstřelu bylo cítit, že byla "malá" prachová náplň-Lapua). Jinak OK.

používaná munice:

S+B club
S+B HV
Lapua Sport (500 sypané plechovka)
Win (500 sypané krabička)
Federal HV

Pro mířenku na 15m nejlépe vychází S+B club (subjektivní názor).
Odpovědět