Vzduchovky so spodnym natahovanim

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
macomh
Příspěvky: 19
Registrován: 11 led 2013 08:27

Vzduchovky so spodným naťahovaním

Příspěvek od macomh » 18 dub 2013 21:28

Chcem sa opýtať, majiteľov vzduchoviek so spodným náťahom, že ako im chodila naťahovacia páka za nova. Či išla hladko, alebo bola tuhá a zadrhávala od novoty, alebo ako?
Totiž sa mi dostalo dnes do ruky GAMO CFR IGT a prvých 20 natiahnutí išlo hladko a potom akoby to zadrhávalo, začalo to kus skákať pri naťahovaní, akoby to bolo suché a akoby piest tak poskakoval pri naťahovaní. Aj zvuky také plastovo-gumené z toho vychádzajú, tak preto sa pýtam, že čo to môže byť???
Či ešte neni zabehaná, ale potom nechápem, že prečo až po 20 natiahnutiach to začalo vydávať divné zvuky a páka ísť ťažko a zadrhávať??? Alebo či dačo nie je v poriadku. Je to dneska kúpené, tak preto mi je to divné. Uvítal by som nejaké odpovede a či je to na reklamáciu, alebo či sa to môže rozbehnúť?


Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: Vzduchovky so spodným naťahovaním

Příspěvek od Lori75 » 18 dub 2013 23:51

Nazdar!
Sícce nie som ani majitelom vzduchovky so spodným naťahovaním ani majitelom GAMA.
Ale,"...Či išla hladko, alebo bola tuhá a zadrhávala od novoty..."podla mojho názoru, žiadnú nenavrhly tak aby zadrhávala!
Nakolko je dneska kúpené, reklamácia je rozumné.
Ak chceš chybu odhaliť, určite ju treba vyzliecť, a skúsiť ju naťiahnúť bez pažby.
Píšeš:"...začalo to kus skákať pri naťahovaní..." napadá ma tiahlo vs. pružina, jedine ten plastovy zvuk je nejasný. :?:
Každopádne aby chodila ťažko, a zadrhávala, bude mať za následok niekde opotrebenie materiálu, a to normálné neni.
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky so spodným naťahovaním

Příspěvek od Trojan » 19 dub 2013 07:34

Já nevím jak u vás na Slovensku, my máme 14 dni lhůtu na vrácení peněz bez udání důvodu. To doporučuji použít spíše, než reklamaci.
macomh
Příspěvky: 19
Registrován: 11 led 2013 08:27

Re: Vzduchovky so spodným naťahovaním

Příspěvek od macomh » 19 dub 2013 08:52

IGT - znamená Inert Gas Technology, čiže pružinu nemá, ale piest s interným plynom.
Okrem toho je to nové.
Dal som dole pažbu a premazal klby, ale nepomohlo. Tak ja neviem, či z vnútra je puzdro suché v čom behá piest, alebo neviem.
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: Vzduchovky so spodným naťahovaním

Příspěvek od Lori75 » 19 dub 2013 10:05

:oops: :lol: Jasne..."Nitropiston", takto s tou pružinou asi nebude.
Ako nápad je to geniálné, len to prevedenie :?: ...podla mňa puška by mala byť lahko servisovatelné, rozobratelné na padrť, ak sa vyskitne háčik, a zhladisa dlhodobej funkčnosti další otazník...keby višla z nemeckej dielne, a dlhodobejšie sa uchyťila, možno.
Jedine mať doma další piston, a keď sa jeden zlíha(tesnenie), vymeniť a poslať pokazenú na opravu, a takto dookola...fakt je že nemusíš kupovať náhradu za unavené pružiny, ale tesnenie raz sa musí poddať.
Súhlasím s Trojanom.
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Vzduchovky so spodným naťahovaním

Příspěvek od mates444 » 19 dub 2013 10:53

Ale tak zatím jsem nečetl, že by se IGT nebo podobné systémy drbaly. Třeba chvíli vydrží...
K tomu drhnutí. Podívej se, v čem ti jezdí páka natahování. Tam je zakopanej pes. Ale na funkci to vliv nemá. Nicméně taky v podstatě souhlas s Trojanem :D
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Vzduchovky so spodným naťahovaním

Příspěvek od tomcat » 19 dub 2013 14:41

gasramy od Theobenu mali istu dobu problemy... a kedze nitro piston od Crossmanu alebo IGT od Gama je vlastne to iste (lisi sa to mozno naplnenym plynom), tak dokonala bezproblemovost zarucena nie je
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Vzduchovky so spodným naťahovaním

Příspěvek od mates444 » 19 dub 2013 14:52

Já v tomhle nevidím žádnej přínos. Kope to taky, i když možná o trochu míň a vzhledem k možnejm problémům...
Pružina je pružina :)
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
macomh
Příspěvky: 19
Registrován: 11 led 2013 08:27

Re: Vzduchovky so spodným naťahovaním

Příspěvek od macomh » 20 dub 2013 08:05

tomcat, mohol by si priblížiť tie problémy GASRAMU, že aké to boli ? Rád by som sa poučil a dozvedel niečo nové kolo nich, lebo je toho málo.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Vzduchovky so spodným naťahovaním

Příspěvek od tomcat » 22 dub 2013 14:06

jednalo sa problemy ohladne tesnosti systemu, nedrzali tlak
bolo to 2-3 roky dozadu, mozno si niekto aj vsimol ze v "B.A.R.e" boli dost dlho nedostupne...
a teraz ked Theoben ukoncil cinnost som zvedavy ako to bude s dostupnostou ako nahradneho dielu do buducna
Odpovědět