Vzduchovky kontra skudci.

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Vzduchovky kontra škůdci.

Příspěvek od koi41 » 15 zář 2017 20:17

Vyrůstal jsem na statku. Hned vedle vidlí byla položená brokovnice. Aby byla při ruce na škodnou. Ale nepamatuji, že by byla někdy použita. A bylo to v době, kdy se na honu zastřelilo klidně cca 200 kohoutů (rozuměj bažantů) a stovka zajíců. Jako 10ti letý jsem chodil po vsi se vzduchovkou a střílel vrabčáky. Byla jich v hejnu klidně stovka.
Je to všechno dávno,více jak 50 let.
Dnes v řekách není rybička, v lese poslední samotář zajíc. Dávno jsem přehodnotil svůj pohled na přírodu a na život v ní. Ano, někteří škůdci potřebují regulaci, souhlasím.
Ale pokud si přečtete spoustu příspěvků zde, ale i na jiných fórech, zjistíte, kolik lidí si chce kupovat vzduchovku jenom proto, aby mohli střílet na zahradě po zajícovi. (Pominu spoustu jiné "škodné" které je asi tolik jako těch zajíců.) To, že náš zákon toto zakazuje, je naprosto v pořádku a vysoce lidské. Jednotnou střelou 16J střílet živé tvory, to, pánové, tedy ne. ( Nepletu sem vyšší ráže) Otázka : Slyšel někdo z vás a viděl postřeleného zajíce ? Já ano, a to dokonce z brokovnice. Ten tvoreček doslova a do písmene pláče jako malé dítě. Kdo toto zažil a je normální, nikdy nepoužije vzduchovku na podobné záležitosti. Já vím, stojíme na vrcholu potravní piramidy a nelze jinak. Ale proboha, lidičky, ať je to v rámci nutnosti a humánní. Ty okousané stromečky se dají obalit drátěnkou a nebo opravit plot.
Jistě, toto téma rozdělí lidi na dva tábory. Mnoho z vás mi pošle do pr...e, ale budiž.
Nejsem mravokárce, to rozhodně ne. Ale hodně pamatuji a vím, co bylo, a co je teď.
Třeba tento příspěvek donutí někoho o tom přemýšlet, a to již považuji za úspěch.
Tomu, kdo to přečetl do konce, moc děkuji.


Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky kontra škůdci.

Příspěvek od Albert 22 » 15 zář 2017 21:16

Asi už na venkově dlouho nežijete. Ale když vám během jednoho roku liška za bílého dne na zahradě zlikviduje 12 slepic a za půl roku kuna vyvraždí již odrostlá kuřata i s kvočnou, pak se na věc budete dívat trochu jinak a sáhnete i po té vzduchovce 16J. Zákon nezákon! Ale ta mrcha je mazaná, do sklopné pasti nevleze ani náhodou, ... a jde lovit k sousedům!

Ty krvelačné zabijácké bestije si donesou jen jeden nebo dva kusy a ostatní nechají ležet. Ale pobijí všechno!!!
I soused přišel před měsícem o 8 už pěkně vykrmených husí... zase liška! Ke vsi je přitáhl velkochov kuřat, a když začali uhynulé kusy odvážet do kafilérky, tak se lišky vrhly do vesnice! :twisted:

Asi se zeptáte. "A co páni myslivci?" ... Prdlajs! Ti jen pokrčí rameny, co jakože s tím mají společného?? Jó takhle divočáka na guláž to by bylo něco jiného! :mrgreen:
losos
Příspěvky: 40
Registrován: 22 srp 2012 03:20

Re: Vzduchovky kontra škůdci.

Příspěvek od losos » 15 zář 2017 21:24

pro koi41
No, tak okousané stromečky obalovat je již trochu pozdě, ne ?
Je třeba je obalit dříve.
Jinak máš pravdu...
Ovšem se škodnou nemám slitování...
Už dávno jsme přestali chovat slepice atd., a nakupujeme v obchodě...
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky kontra škůdci.

Příspěvek od Blažena » 15 zář 2017 23:05

Dva tábory nebudou,střelci z vesnic budou vždy pro a těm z měst je to jedno pokud nemají tetičku někde na venkově.V jednom máte ale pravdu,16J je hodně málo a na druhou stranu by nestačilo ani 50 zásobníků 308 WIN :twisted: .Tolik je v ČR škodné :lol:
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Vzduchovky kontra škůdci.

Příspěvek od koi41 » 15 zář 2017 23:09

Čekal jsem výše uvedenou argumentaci.
Ale zase zůstane u názoru a argumentů. To, co se Vám stalo s drůbeží, je velice nepříjemné a pamatuji to také. Někomu se to stalo v barvě zelené, jinému v modré atd.
A člověka to vytočí opravdu tak, že by vraždil i medvědici.
Ale...liška, kuna, vydra atd. jsou predátoři, kteří se řídí jenom tím, co jim příroda dala pro jejich přežití. Instinkt. Nic jiného nemají. Proti nim stojí člověk se zbraní, vrchol evoluce. A není a nikdy nebyl horší predátor, než my, myslící lidé. Vraždíme se navzájem pro nic za nic, celé národy a to jenom pro nějaké píčoviny.
Kolik člověk zlikvidoval živočišných druhů ? Bezpočet. A ani ne pro žrádlo. Jenom pro zábavu, aby si prásknul. Není daleká budoucnost, kdy i ta liška bude chráněná, jako ohrožený druh. Že jsem blázen ? Možná ano. Ale nemusíme chodit daleko.
Viz vlk. Toho jsme vystříleli celkem nedávno. Dnes je přísně chráněný a pokud udělá škodu, stát ji uhradí. ( Bohužel je to také predátor, který zabije vše kolem. Ale pozor.
On počítá s tím, že se vrátí.) V živočišné říši je jen jeden predátor, který zabije z radosti. Rys. Oběti sežere jen srdce. Ale ti si myslíme my, lidé.
Pokud se nad věcí opravdu zamyslíme, máme vždy prostředky jak ochránit svůj majetek a nemusíme střílet. A liška ? Pokud ji někdo viděl na vlastní oči, musí uznat, že je to krásné a hrdé zvíře. Ona nemůže za to, že i jí příroda říká, aby se rozmnožovala. Ale protože v tom lese nic není, čím by uživila rodinu, nutí jí to porušovat již zmíněný instinkt a vloupat se k nám, lidem. Je to velice plachý tvor.
A takto můžeme postupovat příklad po příkladu. Na konci této rovnice ale bude vždy stejný výsledek. ČLOVĚK. Krvelačný zabiják, který nakonec zlikviduje sem sebe a to s velkou radostí.
Dosti bylo přednášky.
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky kontra škůdci.

Příspěvek od Blažena » 15 zář 2017 23:39

Vůbec jste mě nepochopil,škodnou jsem neměl na mysli kuny,lišky,lasice,atd.Ale úplně odlišné tvory i když se chovají stejně, ba i hůř :evil:
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Vzduchovky kontra škůdci.

Příspěvek od koi41 » 16 zář 2017 01:02

Myslím, že tu škodnou, co jste myslel, jsem ve svém kázání popsal dost barvitě.
Zipíno
Příspěvky: 103
Registrován: 26 bře 2006 21:53
Bydliště: Velim

Re: Vzduchovky kontra škůdci.

Příspěvek od Zipíno » 16 zář 2017 10:36

Ahoj! Krysy, potkani a podobná havěť se čtyřmi tlapkami neudělá tolik škody jako škodná na dvou nohách!!!
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky kontra škůdci.

Příspěvek od Blažena » 16 zář 2017 11:36

Takže, přece jen dva tábory. To bude mela :lol: :lol: :lol:
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky kontra škůdci.

Příspěvek od Albert 22 » 16 zář 2017 11:59

koi41 píše:Čekal jsem výše uvedenou argumentaci.
Ale...liška, kuna, vydra atd. jsou predátoři, kteří se řídí jenom tím, co jim příroda dala pro jejich přežití. Instinkt. Nic jiného nemají. ...
Tak ještě něco za života zvířat:
Kdesi u Znojma jednomu chovateli kuny během jedné noci na flrku zardousili na 60 kachňat, prý se jeich mládata zrovan učily lovit! To se stalo před 2 měsíci.

Ano, je to tak vlci, lišky a kuny se chovají stejně bestiálně jako člověk, který neloví kvůli obživě či instinktům ale to nezřízené zabíjení a lov zvířat nazývá drze - SPORT! ... O "sportovních" rybářích, ani nemluvě! Ti už loví jen pro zábavu a rybu s natrženým čumákem hodi nazpět do rybníka...
U lišek je povolený celoroční odstřel, jen myslivci za to nic nedostávají, tak na to schválně celoročně kašlou! Ale co s kunami, které jsou nějakým zákonem chráněné? To už vůbec nechápu, proč? Který blb to vymyslel? Těm nevadí žádný plot, ... Prokoušou dřevo i chatrné pletivo, sežerou plastovou izolaci na káblech u auta...

Byl to člověk, který nedokáže udržet rovnováhu ve své společnosti, ani v přírodě, škodou pozval až ke svému domovu a nyní se mu to krutě mstí! Škodná se přemnožila, nemá co žrát, tak se stěhuje a hledá nová teritoria, kde se žrádlo samo nabízí...

Nepomuže odstřelit jednu kunu a dva zajíce, nepomůže ani plot, přijdou jiní podhrabou se a budou jich .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Vzduchovky kontra škůdci.

Příspěvek od koi41 » 16 zář 2017 13:03

Ještě jedna věc by mi opravdu zajímala. Chceme střílet především krysy a potkany. O.K, dobře. Když jsem se oženil, přestěhoval jsem se do vesničky, kde nedaleko byla skládka. Tam se vyvážely vagony melounů a okurek, co se asi neprodalo. Bylo tam nekonečno krys a potkanů. Se sousedem jsme vzali své 620 a že si jako zastřílíme. No, výstřelů bylo asi deset, úlovek nula. Najednou nikde ani živáčka.
Druhý den to samé, ale výstřelů polovina. Třetí den ani prd. Zem se slehla. Po hodině odchod domů.
Ptám se : Je tady nějaký střelec, který by na jednom místě zastřelil více jak jednu, či dva kousky krys ?
Tuto zkušenost mi potvrdilo několik lidí, co se o to pokoušelo také...
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky kontra škůdci.

Příspěvek od Albert 22 » 16 zář 2017 14:03

koi41 píše:... Najednou nikde ani živáčka. ... Zem se slehla. ... Tuto zkušenost mi potvrdilo několik lidí, co se o to pokoušelo také...
Je to tak, kuna se odstěhovala hned po tom, co jsem na ni začal číhat. Jen zavětřila něco podezřelého!

Ovšem ani krysy a potkani jsou noční zvířata, ve dne moc nevylézají. Takže bez puškohledu s nočním viděním, je to marná snaha... !

Dokud fungoval ve vsi starý lihovar jako velkovýkrmna krys a potkanů a vypouštěl všechny odpady volně do potoka, běhalo to všude jako koťata. Ale po té, co byl po privatizaci zmodernizován došlo k jeho několikanásobnému prodeji a likvidaci konkurencí (šel celý i s moderní elektronikou do šrotu). Zůstaly jen holé budovy a potkani neměli už co žrát, jejich populace velmi rychle vymizela.

Následně na to v potravním řetězci doplatili další ... Už zmíněné přemnožené kuny, které slabý úlovek dohnal k tomu, že se vrhají na kuřata a jiné domácí zvířectvo už i za bílého dne...

Vzdor blbým zákonům je třeba nastolit rovnováhu! Buď kuny vychcípou a nebo na to doplatíme my sami !!
Naposledy upravil(a) Albert 22 dne 16 zář 2017 14:12, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky kontra škůdci.

Příspěvek od Blažena » 16 zář 2017 14:09

Na takovou havěť je bezva přirozený nepřítel :evil: .Dovézt něco co žere krysy a potom něco co žere to něco co žere ty krysy,pat to zabit a sežrat :lol:
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky kontra škůdci.

Příspěvek od Albert 22 » 16 zář 2017 14:12

Jo, myslivec jako přirozený nepřítel se neosvědčil.... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky kontra škůdci.

Příspěvek od kesi » 16 zář 2017 15:59

AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Zamčeno