Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 02 dub 2018 20:19

Reklamování zmetkových výrobků všeho druhu už beru jeko sport a zábavu!
Turci si z nás prostě dělají něco jako výkupnu železného šrotu. Nevadilo by mi, že se nenamáhají udělat zahloubení ústí hlavě a odstranit grót. To se doma ještě nějak opravit. Ale oni mají skutečně smysl pro humor a nebo nás mají za úplné blbce... ?? :mrgreen:

Hrbolaté hlavně, vyráběné z nějakých hutních polotovarů skladovaných 10 let s zřejmě na dešti s vyrezavělou předvrtanou dírou - s tím už ani ALLÁH nic nesvede! Zvláště, když se od poloviny délky průměr vývrtu najednou kuželovitě rozšiřuje, že diabolka volně propadne. No ale pak ovšem se zarazí o ten grót a rotující střela dělá kotrmelce a letí prostě pokaždé jinam. Alláh ať ty Turky za to potrestá!!! :twisted: :twisted:

Po první reklamaci prodejce poslal druhý kus Hatsan 125. Nechápu, že servisní technik se neobtěžoval podívat do hlavně. No a tak to šlo zase nazpět. Odpověděli, že reklamaci opět uznávaní, a že ta hlaven je skutečně vadná, ale že mi nemají co poslat jiného. Bylo by to prý stejné... :twisted: :lol: :lol:

Navrhnul jsem, ať tedy vymění jen hlaveň, že nechci vrátit peníze. Tak uvidíme, kde tu dobrou hlaveň seženou ????? :D :D :D


Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Blažena » 02 dub 2018 22:41

A kde jsi ji kupoval? Pokud přímo z Kozapu, tak jsi v pr...i, jak Baťa s dřevákama, protože ti dva šohaji "technici" jsou ochotní jedna radost a neseženou nic. Vezmi zpátky peníze a poohlédni se po něčem jiném.
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 02 dub 2018 22:51

No, mně je to jasný, že ti hoši nic neseženou! Takže ať si tu náhradní hlaveň nechají poslat třebas z Turecka! Mně už je to jedno! Nespěchám, táhne se to už pět měsíců. Prodali zmetka, musí to napravit, nebo opravit. Teď by chtěli vycouvat....

Ale proč vědomě posílají lidem zmetky ??
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Blažena » 03 dub 2018 00:03

Zmetek prodají a čekají. Buď se jim to vrátí, nebo ne. Oni to neřeší a moc dobře o tom vědí a ne, že to nikdo nezkontroluje. Škoda jen toho, že, když to nemá Kozap, tak to nemá nikdo. Já po nich chtěl, aby mi sehnali novou spoušť na strikera a záměrně ji tak nadcenili, že by ji koupil jedině blázen. Spoušť by stála přes litr a nová flinta dva a půl. Píšu to nerad, ale věřím tomu, že čekáš marně na zázrak.
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 03 dub 2018 09:03

Naštěstí to nemám přímo od nich, ale jak píšeš - všechno sem přichází přes ten servis v Kozapu! Takže doufám, že prodejce na ně přitvrdí, aby chlapci zpytovali černé svědomí. 8)

Kdyby to střílelo dobře, tak bych snad ani nezkoumal jak je ta hlaveň cal.5,5mm uvnitř - ve vývrtu zmršená, plná hrbolů a korozí vyhlodaných důlků.
Zkusil jsem diabolku pozvolna protlačovat mosaznou tyčkou vývrtem - no hrůza! :twisted:
Po počátečním odporu v komoře postupuje trhavě vpřed takovými přískoky, to jak to místy na těch hrbolcích a dírách zadrhuje a pak poskočí. Od půlky najednou proletí durch až zarazí o grót na otřepeném nezačištěném ústí, ... aby prošla ven je potřebné silně zatlačit, až dojde k deformaci. :lol:

Při výstřelu pochopitelně ten grót vymrští střelu pokaždé jinam - rozptyl nahodile nahoru i dolů i do boku (na 15m v kruhu cca 12cm. Také na chronu jsem naměřil jen E=10-11,5J, značná část energie se ztrácí na těch gródech a otřepech v ústí. Při opakovaném - druhém použití už zdeformované diabolky šel výkon na 16-17J... :idea: Kam by šla přesnost po odstranění otřepů v ústí, není třeba rozebírat... :evil: :twisted: :lol:

HATSAN 125 by byla jinak celkem dobrá a hlavně výkonná vzduchovka. Jistě jsou tam výše zmiňované technické nedostatky, které běžný uživatel ani nepostřehne, ale s takto zfušovanou hlavní je nepoužitelná. Takže si ještě počkám na výměnu hlavně eventuálně další dodávku z Turecka. Lajdáky je třeba naučit poctivé práci! Alláh to jistě ocení ... :idea: :!: :!:
Peterko78
Příspěvky: 225
Registrován: 26 kvě 2016 18:50

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Peterko78 » 03 dub 2018 09:13

Být tebou tak se na Hatsana vykašlu. Já jsem rád, že jsem se ho zbavil. Jestli potřebuješ výkon tak si kup raději větrovku.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 03 dub 2018 10:32

Mám i jiné vzduchovky. Větrovka je na soutěže a střelbu do terčů. Hatsan na přemnožené krvelačné lišky a kuny, které mi běhají kolem zahrady jako koťata po střeše. Ale trefit se také potřebuji, jen chlapci z Kozapu to jaksi nechápou.... :twisted:

No, snad se najde alespoň jeden dobrý kus!!
Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od shadowmage » 20 srp 2018 08:56

Zdravím, sám sice Hatsan nemám, ale kámoš mě pověřil nákupem tuningové sady na Ebay (nemá tam registraci a neumí anglicky). Jedná se o tenhle kousek:

https://www.ebay.com/itm/TUNING-HATSAN- ... 2749.l2649

Jenže poté, co jsem o vzduchovkách nastudoval tady a u Strixe na stránkách (kupoval jsem nedávno po dlouhém výběru Slavii 634) se mi to moc nezdá. Nerad bych mu koupil kravinu, i když si to sám vybral. Nemá s tím někdo zkušenosti. Proti mluví, že mechanismus flinty bude namáhán na hranice možností, zejména některé prvky u natahování nevypadají moc kvalitně. Jak se chová dvojitá pružina při výstřelu netuším vůbec a co na to řekne optika? A taky, že set nabízí i na Slavii, kde je to vzhledem k velikosti vzduchového válce nemožné, ty rychlosti střely, jak píše.
Pro mluví, že to vyrobil včetně vodítka pružiny, sady těsnění, je tam jak mazivo na pružinu, tak nehořlavé na píst. A taky má dost dobré hodnocení, takže nebude úplný blb.
Ale mám strach, aby to nebylo jako se zbožím WS teleshopping... :)
Upozorňuji, že sám o těhle výkonech ani neuvažuji, pochopil jsem, že když budu chtít výrazně více, než co nabízí ta Slávie, tak mám šetřit na větrovku
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
lukis01
Příspěvky: 49
Registrován: 19 čer 2018 18:12

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od lukis01 » 20 srp 2018 09:15

No, jsem sice v téhle oblast úplný začátečník, ale něco málo jsem už stačil pochytit..
Při prodejcem udávané rychlosti a hmotnosti diabolky by výkon vzduchovky poskočil na 30J, což asi není z pohledu zbraně kat. D úplně košer.
Pokud se kamarád srovná s tímto a dalšími potenciálními aspekty (zpětný ráz, únava matwriálu, aj.), můžeš mu něco málo ušetřit kouknout semka, podle mne to vyrábí přímo v Polsku, Slavia tam je taky ;)

https://allegro.pl/tuning-absolutny-380 ... 78494.html

Jednu dobu jsem o tom uvažoval, ale nemíním mít průser kvůli "blbé" vzduchovce a všetečnému souedovi, pak přišel na řadu nápad s vortexem, strixovým pístem (ani jedno nerealizováno) až jsem nakonec došel k větrovce, asi běžná evoluce vzduchofkáře :D
Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od shadowmage » 20 srp 2018 09:45

Myslím, že ho asi přesvědčím, aby si počkal, až Strix naskladní pro Hatsany Striker Edge vortexy. Tam budou taky lepší parametry oproti továrně. Ten obchod na mě dělá dojem, že ten chlapík prodává vše, na čem se dá trochu vydělat bez ohledu na životnost zbraně. Vůbec bych se nedivil, kdyby zrovna odsud byly ty příliš silné pružiny, co o nich píše Strix ve vlákně o poškozených vzduchovkách. Nehledě na to, že s polskými strojařskými výrobky nemám nejlepší zkušenosti
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Blažena » 20 srp 2018 10:34

Nevím to jistě, ale striker má válec o objemu 55ccm, což umožní výkon cca. 24J. Udávaná rychlost střely u této pružiny 380m/s byla naměřena jakou hmotností :?: I kdyby to byl exact rs 0.475, tak je výkon někde kolem 34J a to ta flinta nedá(snad s pomocí oleje) :twisted: NEKUPOVAT!!! Ať kamarád počká na plynovou pružinu, určitě udělá líp.
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
lukis01
Příspěvky: 49
Registrován: 19 čer 2018 18:12

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od lukis01 » 20 srp 2018 10:40

má tam 0,42g...
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Blažena » 20 srp 2018 11:04

Pardon, přehlédl jsem. Sice jsem tak lehké střelivo ještě neviděl :oops: , ale i tak je to k ho...! Tak lehká střela putující krajinou nadzvukovou rychlostí nikdy nenajde zaměřený cíl a navíc každá rána bude jak prásknutím bičem. To budou benga za vratama nato šup.
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od shadowmage » 20 srp 2018 13:00

On ho má v 5,5 mm, takže tam ta balistika bude úplně někde jinde. Ty rychlosti tam udává pro 4,5 mm, protože to dobře vypadá a čím víc pruhů, tím více Adidas, jak říkají v Sapě Vietnamci... :D
Hatsana 125 s jednoduchou silnou pružinou (asi 4 mm drát mi bylo řečeno) jsem měl možnost si pár let zpátky zkusit, musel jsem střílet 2x, druhým výstřelem jsem si nahodil rameno, co jsem si tím prvním vyhodil... To nemůže moc puškohledů přežít. Tak snad ten vortex bude v tomhle kultivovanější a ten Edge je taky menší a lehčí. Mě zaujala ta dvojitá pružina s opačným vinutím, zda se ty síly vzájemně trochu neeliminují, ale to je asi blbost
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Blažena » 20 srp 2018 14:20

Já jsem měl strikera ve 4,5. První(origo) pružina co dávala těch cca. 16j byla celkem ok. Pak jsem měnil také, že prý 16J a ta už dávala hrubě přes 20J a bylo to taky poznat. Při výstřelu puška vyskočila z bagu jak koza a zvonila jak prase :lol:. Aby né, má 3Kg. Pak jsem tam dal vortex a byl klid do té doby než se odporoučela spoušť. Možná už se Turci polepšili, ale před časem to byla žufánková "ocel".
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Odpovědět