Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tommylee
Příspěvky: 2
Registrován: 13 led 2018 11:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od tommylee » 13 led 2018 12:42

jaký máte názor na hatsan striker 6,35mm


Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Strix71 » 13 led 2018 13:25

Albert 22 píše:Když Muezín...
Jen nespojujte kvalitu vzduchovky s náboženstvím!
Za to na fóru můžete dostat doživotní ban.
hrbolaté vývrty jim při přejímce importovaného zboží nevadí!!!
Všechno má svou cenu. Chete kvalitnější vzduchovku? Zaplaťte.
Koupil jste Hatsan 125 na 4 000Kč a chcete kvalitu jak má Diana 350 N-TEC za 15 000Kč.
zda ten Hastan 55s má provedeno nějaké zahloubení ústí hlavně a jak vypadá kvalita drážkování ?
Všechny Hatsan jsou různé. Jsou Hatsan s dobrou hlavni, se správným úkosem a beze špon, s dobře udělaným přepouštěcím otvorem aj.
Někdy je všechno naopak, že dokonce i otvor pažby není v souladu s otvorem v železe.

Když se Vám vzduchovka nelíbí, tak ji vyměňte/ prodejte/ vylepšete.

Já z Hatsana 125 se trefím do plechovky ze vzdálenosti 70m.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 13 led 2018 15:23

Já už fakt nevím, s čím si mám tu kvalitu či nekvalitu tureckých vzduchovek spojovat, tedy se špatnou kontrolou a lajdáctvím určitě! Ovšem kvalitní hlaveň je přece prvním předpokladem přesné střelby.

Koupil jsem před rokem Gamovku, taky zlamovačku a také za pouhých 4000 Kč, hlaveň jak zrcadlo, ale tam zase zlobila vůle v kloubu. Plastová kostka a přídavné kovové pouzdérko na šroubu a plastová záskočka - ve všem jsou jisté vůle - možnost nedokonalého zaklapnutí a následně velký rozptyl při střelbě s optikou. Možná zlobila i ta optika. S mechanickými mířidly u Gamovky to bylo o něco lepší, jen kdyby se ten plastový plátek hledí nevrtěl jak vlaštovce ocas. Musel jsem to tak podepřít... Pak to bylo lepší ! Ale bez optiky se neobejdu.

Hledí mechanických mířidel je u Hatsana 125 naštěstí rozumněji provedeno, jen s tou přesností stále nevím na čem jsem. Žel dosud jsem se od nikoho nedozvěděl, zda ten Hatsan 125 má mít nějaké zahloubení hlavně! Můžete se prosím podívat alespoň vy? Předpokládám, že to páni Turci prostě jen zapomněli udělat. O kvalitě vývrtu také všichni raději taktně mlčí...

Jen co mi to čas a počasí dovolí, budu to zkoušet dál. Rád bych si toho Hatsana ponechal, ikdyž je to hodně těžká flinta. Doufám, že to půjde trochu vylepšit...
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Strix71 » 13 led 2018 17:00

Na stránkách jsou fotky hlavně Hatsan:
https://strix071.wixsite.com/airgunup/hatsan-125
To je původní vzhled. Nic jsem tam neupravoval.
Ale někdy to je bez úkosu.
To se dá spravit.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 13 led 2018 18:10

Díky za odpověď! Takže to zahloubení ústí hlavně u vzduchovek Hatsan 125 je nevyzpytatelná záležitost - někdy je, jindy zase ne! Jistě není tak velký problém to vhodnou frézkou s vodítkem upravit, stačí odšroubovat ten plastový nástavec s muškou. Předpokládám, že ten nástavec má pravý závit, a nebo je to naražené?

Fotku s pohledem do hlavně jsem na vaší stránce sice nenašel, ale ono se to obyčejným fotákem dost obtížně fotí...
Smazaný uživatel 8508

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Smazaný uživatel 8508 » 13 led 2018 18:29

Mám teď vedle sebe dva Hastan55, všechny díly se zdají být identické, ale je zajímavé že v každám byla jiná pružina. A pružiny co nabízejí obchody jsou podle parametrů také jiné. U mě 34,36 závitů 3mm drát, náhradní 41 závitů 3,2mm drát.
Výkon nemám jak změřit ale je na úrovni slavie. Drážkování a rovnost hlavně také nemám možnost objektivně změřit, pouze od oka, tak dám můj náhled. Nejlepší z toho co mám Cometa Fusion, pak Slavie631, pak starší haenel302, duo2, Crosman 1377 a nakonec hastan. Zajímavé že drážkování u toho crosman je hodně mělké ale trefuje. Hlavně hastanu jsou také lesklé, ne jak ty vaše, ale mám pocit jako by byly obrobeny co nejrychleji, špona sem špona tam, a pak ohlazeno. Ty Hastany ale střílí dost dobře, jediný problém je ve střelci. Není to samozřejmě na nějaké super terče ale plechovky na 50m jdou. Problém je v tom kopanci, udržet to než diabolka opustí hlaveň. Ale jedna věc je ne těch hastanech super, pažba. Po odstranění krycího laku je krásný ořech, možná jsem měl štěstí na kus.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od kesi » 13 led 2018 18:49

Fotku nemáš? :)
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Strix71 » 14 led 2018 14:37

Albert 22 píše:Oddíl V. Spoušť Quattro (Quattro Trigger)
Pokud je vaše puška vybavena spouštěčem Quattro (obr. 4), můžete nastavit "spoušť spouštění" a "spoušť" podle následujícího postupu:
BOLT # 1 je pro nastavení síly tahu.
Aby se snížila síla tahu před spuštěním, otočte šroubem BOLT # 1 ve směru hodinových ručiček; a naopak.
BOLT # 2 je pro nastavení spouštěcí dráhy.
Pro menší dráhu spouště před výstřelem otočte šroubem BOLT # 2 ve směru hodinových ručiček; a naopak.
BOLT # 3 slouží k nastavení spouštěcí síly, aby se spoušť zatáhla až do konce 1. stupně. Když je to otočeno šroubem BOLT # 3 ve směru hodinových ručiček, tato síla se zvyšuje; a naopak
No možná jsem blbej, ale dle takového návodu bych to nenastavil.
Quattro Trigger (10)_edited_800x532.jpg
Pomoci šroubu č. 3 se reguluje odpor spouště. Čím víc zašroubujeme šroub tímpádem bude pružina víc stlačená, tím větší budeme potřebovat úsilí na zmáčknutí spouště. Pokud je spoušť nová, tak je lepší šroub č. 3 odšroubovat.

Pomoci šroubu č. 1 se reguluje délka prvotního odporu, šroub č. 2 délka sekundárního odporu.
Ja nastavuji spoušť z rozebrané vzduchovky předem.
Na fotce je spoušť v natáhnutém stavu. Pro nátah je potřeba něčím zmáčknout vzdálenější konec záchytu pístu.

1. varianta:
dvě fáze (obvykle pro lov, do armády atd.)
Zašroubujeme šroub č. 1 do 1-2mm před strhnutím první spoušťové páky z druhé.
Zašroubujeme šroub č. 2 tak, aby byl 1mm od druhé spoušťové páky (aby šroub č. 2 začal tlačit na druhou spoušťovou páku před strhnutím).
Tak poznáme moment před výstřelem (bod namáčknutí).

2. varianta:
jedna fáze (pro olympijské vítěze, super sniperů atd.) :lol:
Úplně odšroubujeme šroub č. 2.
Zašroubujeme šroub č. 1 skoro do konce.
Pak vzduchovka střílí vlivem vánku anebo síly mysli.

3. varianta:
jedna fáze (pro trénink prstu)
Úplně odšroubujeme šroub č. 2.
Úplně odšroubujeme šroub č. 1.
Zašroubujeme šroub č. 3 až do konce.
Kdo při tom bude moct zmáčknout spoušť a trefit se do cíle, vyhraje jakýkoliv závod. :lol:
Albert 22 píše:vhodnou frézkou s vodítkem upravit
Frézkou se to dělat nesmí. Později vyfotím a napíšu jakým způsobem je dobré to udělat.
Každopádně se to musí dělat v poslední řadě.
Přílohy
Hatsan 135 (123).JPG
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Strix71 » 14 led 2018 19:15

tommylee píše:jaký máte názor na hatsan striker 6,35mm
https://strix071.wixsite.com/airgunup/hatsan
https://strix071.wixsite.com/airgunup/j ... vzduchovky
Nic hrozného, nebojte se, my všichni tím začínali.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 14 led 2018 20:57

Strix71 píše:... dle takového návodu bych to nenastavil.
... tak to máte pravdu! Ten anglický a hlavně jeho strojový překlad je fakt k ničemu.

Takže díky za váš velmi podrobný návod ke spoušti (Quattro Trigger), rovněž za další cenné rady a zkušenosti.

Znovu jsem na čísi radu náhlédl na ústí hlavně za pomocí silnější lupy a vhodnějšího nasvícení do hloubky moderátoru mého Hatsana 125 TH. Kupodivu jsem přece jen objevil jakési sražení hrany - sotva znatelné, téměř mikroskopické a široké zhruba jen za hloubku drážek a poněkud kostrbaté.

Žel vyfotit se to nedá, celý moderátor s muškou je na ústí hlavně pevně naražen. Tedy rozhodně tam není zahloubení ústí, na jaké jsme zvyklí na u ostatních vzduchovek.
Smazaný uživatel 8508

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Smazaný uživatel 8508 » 15 led 2018 10:22

Nažádost přidám nějaké fotky pažby. Neměl jsem je před úpravou v realu vedle sebe ale co si tak pamatuju vypadaly s původním lakem podobně. Ten lak je zřejmě pro sjednocení vzhledu a standartu pro prodej, něco jako staré Slavie. Zajímavé že se pažby jistě vyrábí na nějakém kopírovacím stroji nebo CNC. Jsou téměř stejné, no téměř, železo navájem nepasuje, přední šroub pažby je cca 2mm jinak svrtaný a u jednoho je na začátku pažby rozdíl cca 1,5mm. Každá měla po odstranění laku jiný vzhled. První pažba čisté světlé dřevo, druhá má nádech do červenohnědošeda, taková asi třešeň, zřejmě nějaké mořidlo a asi dost do hloubky. U první pažby byl proveden nátěr světlý ořech+lak s včelím voskem. Druhá bude to samé. Mě se to tak líbí, na původním laku byl vidět každý škrábaneček. Pouze jeden Hastan je mů a těžko se rozhoduji který si nechám.
nějaké foto: http://zs59.rajce.idnes.cz/Hastan/
Přílohy
20180115_094148.jpg
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od kesi » 15 led 2018 21:14

DÍKY, opravdu jsi nepřeháněl :)
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Smazaný uživatel 8508

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Smazaný uživatel 8508 » 17 led 2018 20:10

Přidal jsem fotky druhé pažby, ta vzhledem k původnímu probarvení nevyšla už tak pěkně, asi by jí slušelo než vosk nějaká politura nebo lak. Jak je vidět Hastan je kus od kusu originál, nebo že by to byla nějaká loterie při koupi.
mikun
Příspěvky: 46
Registrován: 26 dub 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od mikun » 21 led 2018 05:39

Ma nekdo zkusenosti s bullboss .22?koukam po ni
Uživatelský avatar
l.u.k.a.440
Příspěvky: 273
Registrován: 10 zář 2006 21:21

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od l.u.k.a.440 » 02 dub 2018 17:54

Albert 22 píše:Závit sem - závit tam, to je asi Turkovi jedno! Když Muezín z minaretu u mešity zatroubí, že je čas k modlitbám, Alláh nepočká ...
Bohužel je to tak... Však se s tím bohužel musí počítat u výrobků z těchto zemí. Hult jiný kraj jiný mrav... Jinak za mě Hatsan = dobré, výkonné a robustní vzduchovky, co ale potřebují občas ,,dopéci doma"...
ZG47, CZ50, CZ 97B, IŽ27 ex: vz.61,ZKR241,Def.40S&W,cz858,cz83 9Br,ZH324,cz527 7,62x39,ZH104,czP07,Stain3541,cz52,cz75c,Drul.70,cz513Farm.,CZ455lux2,ZS 26,Hol.830,czP07,cz75BD Pol,CZ82,CZ83 7,65Br,Hol.841,Hol.621,Alf3531,Kora38spl,Kora4"22LR
Odpovědět