Vzduchovky GAMO system IGT

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

operatorp
Příspěvky: 9
Registrován: 20 led 2013 10:18

Vzduchovky GAMO systém IGT

Příspěvek od operatorp » 20 led 2013 11:08

Zdravím, jsem nový a chci se podělit o zkušenosti.

Koupil jsem GAMO Shadow IGT. První dojem výborný, na pohled vše OK.
Střelba razantní, výkon asi odpovídá těm 16J (nemám čím měřit, ale soudím podle srovnání účinků jak je popisují jiní uživatelé tohoto fóra).
Kopance jsou menší než u pružinovky, nicméně existují a mají velmi nepříznivý vliv (např. po 50 ranách se uvolnila muška a musel jsem ji fixovat kvalitním lepidlem). Soustřel s Truglo miřidly na 10m s oporou (JSB Exact) cca 1,5 - 2 cm, lepší jsem nedocílil, blbě vidím a spušť je poměrně tvrdá (šrubek na štelování nemá žádný vliv, nepatrně posunuje jen 1. a 2. fázi - chtělo by to Charlie daTuna GTR-4G).
S namontováním zaběhaného puškoměru NikkoStirling Mountmaster AO od přítele (používá jej na Slavii) se dostavil šok a rozčarování:
Na 10m s oporou katastrofální soustřel 7cm !!!! Vadu puškoměru jsme vyloučili, na Slávce je soustřel výborný.
Při pátrání po příčině jsme zjistlili, že hlaveň má v zaklapnutém stavu vůli ve svislém i ve vodorovném směru, u mušky je pohyb dokonce 1cm do stran !!!!! Pochopitelně - v takovém stavu se hlaveň pokaždé usadí jinak a soustřel podle toho vypadá !!!!
Puška jde na reklamaci a popravdě nevím, zda se závada při takto nepřesné výrobě dá odstranit. :evil:
To jsou moje poznatky a doufám, že jde pouze o vadný kus. Uvidíme.


operatorp
Příspěvky: 9
Registrován: 20 led 2013 10:18

Re: Vzduchovky GAMO systém IGT

Příspěvek od operatorp » 28 úno 2013 14:51

Tak jsem opět po měsíci zde. Reklamace byla uznána a byla mi nabídnuta stejná nová puška výměnou za vadnou. Chtěl jsem podrobně znát příčinu problému. Servisní technik mi sdělil, že Španělé začali hranatý díl na hlavni v místě zalamovacího čepu vyrábět z plastu a tento díl lisovat na kovovou hlaveň (samozřejmě za cenu snížení životnosti a kvality). Tím v podstatě potvrdil vše, co se o značce GAMO v těchto fórech říká a píše.
Když jsem zvážil své vyhlídky do budoucna s takovou puškou a k tomu přičetl tvrdou spoušť a další díly z plastu na pušce, které by měly něco vydržet (muška, kohoutek) a když jsem současně zohlednil i to, že ač IGT systém je pokrok, tak problémy s jeho výměnou nebo náhradou za nový (kdyby dosloužil) a obecná fakta s náhradními díly na pušky GAMO, která nejsou příznivá, učinil jsem rázné řešení.
Dohodl jsem se s prodejcem, vyměněné nové GAMO Shadow IGT jsem mu nechal pro dalšího kupce a vzal jsem českou klasiku - Slávii 634. Měl jsem štěstí, má nádhernou dřevěnou pažbu s vykreslenými léty (jako by to byl ořech) a je to poctivý kov, minimum plastu a na první pohled velmi solidní strojařská práce - r.v. 2012.
Už jsem ji nastřelil s mířidly i s puškohledem a jsem spokojený. Doufám, že dlouho vydrží a náhradní díly pro ni jsou běžné.
Musím na základě vlastní zkušenosti podpořit to, co píšou na jiných místech Kubajz i Alexxus: "....proč ti zájemci o vzduchovky jsou tak naivní a slepí, že místo staré dobré osvědčené české klasiky kupují plasty a divné značky, kde zisk má přednost před kvalitou a životností pušky....."
Sám jsem byl tak hloupý a naletěl jsem...... Naštěstí pro mne - s dobrým koncem.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Re: Vzduchovky GAMO systém IGT

Příspěvek od LuckyHit » 28 úno 2013 15:48

Minimum plastu na 634? Co tam vše je plastové?

Já na CFX mám z plastu jen koncovku hlavně, která drží mušku a spodní natahovací páku a pak dva válečky které se odvalují po pažbě při natahování (ty jsou vytočené asi ze silonu). Mám také 631 a tam je plastovej lučík, kterej prasknul (na Gamu mám pořádnej plechovej). Zpracováním je Gamo CFX oproti Slavii 631 minimálně o třídu výše a o přesnosti mluvit nebudu, to je neporovnatelné (pevná hlaveň vs. lámačka).

634 jsem držel také v ruce když jsem kupoval CFX a jsem rád, že jsem zvolil Gamo. Už jen 7J 631 kope 2x tolik co 16J CFX a ani si nedokážu představit jakej skokan bude 634.

Já netvrdím, že obecně Gamo je lepší jak Slavia 634, jinou než pevnou hlaveň bych od nih nekupoval a lámačku bych kupoval asi jedině HW98. Má CFX má také mouchy a příští rok ji vyměním, ale se Slávií je to neporovnatelné. Slávie má lepší jen spoušť a ocelovou mušku, ale to je vše. Ani povrchovku neumí a hned orezne a s puškohledem při návrhu také moc nepočítaly.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
operatorp
Příspěvky: 9
Registrován: 20 led 2013 10:18

Re: Vzduchovky GAMO systém IGT

Příspěvek od operatorp » 28 úno 2013 21:34

Pušky s pevnou hlavní by měly být samozřejmě přesnější než zlamovačky. Každý typ je ale nutno posuzovat a srovnávat podle své kategorie a ceny. Byla řeč o GAMO Shadow IGT. A na ní byl zajímavý jen systém IGT. Vše ostatní - i když puška na pohled vypadala hezky a budila dojem, že je dobře dílensky zpracovaná - jasně dokazovalo, že jde o produkt, mající za cíl s nejmenšími náklady dosáhnout co nejvyššího zisku, bez ohledu na kvalitu. Její cena u nás také nepatří mezi nejnižší, v průměru je o 1000 dražší než Slávia 634.
Ale zpět k dotazu. Nevím, co vše je z plastu na 634. Určitě těsnění pístu, možná i lučík a další věci. Na tomto fóru je na 634 možno najít spoustu velkých stížností i nadávek, hlavně na výrobce.
Záleží možná na štěstí a na uživateli, jaký k pušce najde vztah, t.j. zda puška splňuje všechny jeho představy a požadavky.
Jsem rád, že mi bylo umožněno GAMA se zbavit a vyměnit jej. Proč?
Obrovsky jsem byl zklamán spouští Gamo - tvrdá, dlouhá a nepředvídatelná, způsobující strhávání. Každý, kdo má šanci ji mění za spoušť Charlieho da Tuny (= cca 1000 s přepravou a s rizikem nedodání za předem zaplacené peníze). Spoušť 634 je oproti Gamo fantastická, vím, co říkám !!!
Musel jsem řešit uvolňování tak důležitých částí pušky, jako je muška při střelbě s mířidly = nepřesná výroba plastů. Bylo nutno lepit.
Poslední, co mne definitivně znechutilo, byla katastrofální vůle v uložení hlavně, jak jsem již psal. Používání puškohledu bylo tím pádem nemožné a když připočtu tu "úžasnou" GAMO spoušť, bylo moje GAMO vhodné akorát na střílení pánubohu do oken.
Došel jsem k závěru, že takovou pušku je možno používat pouze ku strefování popelnic a jelikož jsem měl o pušce jiné představy, jsem rád, že už ji nemám a že jsem ji mohl vyměnit.
Nevím, jak nakonec dopadnu s 634, ale rozhodně s ní zatím strefuji to, co chci, na rozdíl od G S IGT, kterou jsem měl.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Re: Vzduchovky GAMO systém IGT

Příspěvek od LuckyHit » 28 úno 2013 22:56

No vidíš a ta moje s GRT spouští je zase o třídu lepší jak spoušť Slavie a puškohled na 634 nikdy nebude fungovat jako na CFX kvůli sklonu hlavně na 634. Jak říkám, krom spouště na 634 není lepší snad nic, no jen ta ocelová muška.

Tvé příspěvky jsou nic neříkající výkřik do tmy. Pořádné vzduchovky vypadají jinak než 634 a Gamo Shadow. Ani má CFX není pořádná a bezchybná vzduchovka.

Takové nesmyslné příspěvky jsou jen pro vyvolání flame. Máš hezkou novou vzduchovku ze které si unešenej a jsi šťastnej, že jsi se zbavil Gama, tak si to užij.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Vzduchovky GAMO systém IGT

Příspěvek od kb » 28 úno 2013 23:54

Nedá mi, aby som sa nezapojil do diskusie. Príspevok operatorp-a sa mi zdá veľmi podnetný a užitočný. Práve na tento účel slúžia takéto fóra - aby si účastníci vymieňali skúsenosti, ktoré sú mnohokrát varovaním ostatným, aby nenaleteli a nevyhodili zbytočne peniaze za nejaký šunt. Naopak, príspevok LuckyHit-a mi pripadá ako chválenie si vlastného peria. Kupovať si pomerne drahú vzduchovku (CFX)a potom k nej niekde v Amerike zháňať spúšť, aby sa z nej dalo aj strieľať mi pripadá "poněkud nešťastné".
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Re: Vzduchovky GAMO systém IGT

Příspěvek od LuckyHit » 01 bře 2013 08:57

Já reaguju s tím, že je to zase jednou úmyslně vyvolaný flame. Patrně si někdo udělal novou registraci.
Protože jinak by musel být totální trouba. 1cm vaklu na hlavni nevěřím. I když na Slávii trochu povolím aretační šroub, tak i podstatně menší vakl poznám už pocitově, že se to kvedlá. Pokud na to přišel až po zkoumání proč mu to "zanáší" tak technicky moc zdatnej nebude a od takto technicky "nadaného" člověka už z principu menůže být seriózní hodnocení či recenze. Navíc ten vakl se dá utařením eliminovat.

Přítelkyně kupovala 2 roky zpět svému otci právě Gamo Shadow a až na true glo mířidla (která já z principu bych nikde nechtěl) ta vzduchovka šlape jak má. Dále píše že Slávka je podstivý kov, ano ale bohužel blbě ošetřený a tak 631 musím skoro po každé střelbě mazat konkorem, jinak hned chytne lišku. Gamo co jsem viděl a znám je také poctivý kov a navíc s brynýrem co jej ochrání před korozí.

Já ani pro tchána o 634 neuvažoval. Nikdy jsem z ní nestřílel, ale 631 kope 2x tolik co mé Gamo. 634 má podle mě stejnej válec jak 631 a tak se navýšení výkonu musí řešit kratším pístem a silnější pružinou (tímto si nejsem jistej, nezkoumal jsem to), takže 634 bude kopat ještě daleko více. Když se k tomu připočte tvrdá plastová botka tak je "příjemný" letní pocit ze střelby jen v tričku zajištěn (plastové botky moc na vzduchovkách nevídám, není snad Slávie už jediná?). Další věcí je použití puškohledu. I to tragické gamo má alespoň pořádnou šínu s aretačním otvorem pro stoper. Na 631 jsem chtěl kdysi dát také puškohled, ale díky kopancům a 13mm šíně jsem ustoupil. Pak jsem se ještě dozvěděl, že Slávie mají hlaveň skloněnou dolů a tak se nedá přenášet na delší vzdálenost, protože hlaveň míří jinam než puškohled.

Já netvrdím a nikdy jsem netvrdil, že mé CFX je nějaká božská mana, také ji příští rok nahradí jiná, ale za tich 5 let co jí mám jsem s ní nikdy neměl žádný problém! Ono i s tou původní spoušťí se dalo střílet a zdaleka to není jak píše výše. Novou spoušt neznám, ale co jsem četl, je to prý zlepšení. HW97 a TX200 jsou zase o třídu lepší. CFX je zase o třídu lepší jak Slávie. Tak to prostě je. Možná je za necelé 4000,-- 634 nejlepší volba a kdybych neměl víc a neplánoval puškohled, tak ji klidně také vezmu, pro střelbu přez mířidla je to jistě supr volba. Jen nechápu jejich myšlenkové pochody, kdy inovace nepřichází a tak dnešní Slávie jsou v podstatě to samé zo za totality. Zbrojaře u nás máme, že by museli všechny Španěly a Turky převálcovat.

Mimochodem CFX si před lety vypůjčilo i BSA a s jinou pažbou a spouští to prodává od názvem Polaris. I další vzduchovky vznikají za společné spolupráce a o jejich kvalitu bych se nebál. Pořád to nebude jako AA či Weihrauch, ale to nikdo netvrdí a jim se neblíží ani zakladatelem vyzdvihovaná 634. Co bych dal za situai, že CZUB udělá něco jako Prosport, nebo HW97. Mozky a možnosti na to mají. Hrdě bych pak vyzdvihoval i Slávii do nebes, ale takle rozhodně nemůžu.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Vzduchovky GAMO systém IGT

Příspěvek od PEPAN » 01 bře 2013 09:22

Pod to bych se asi podepsal, ty nevýhody slávií jsi celkem přesně vystihl, povrch nah..o :roll: , stará konstrukce i když dobrá..
ale viděl jsem gamo IGT to je ale něco hroznýho. Z takové 440 hunter se mi zas nestřílelo zle, samozřejmě přez pevný a lítá to pěkně rovně a dokonce dopředu.
světlovody nejsou špatný, ale na intenzivnější a precizní střelbu jsou lepší obyč. mě se každopádně líp míří světlovodnýma
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Re: Vzduchovky GAMO systém IGT

Příspěvek od LuckyHit » 01 bře 2013 09:41

Přesně, já neznám a neviděl jeho vzduchovku, ale hned šmahem odsoudit celou značku, která má některé povedené modely je hloupé a zavdává to podezření, že chce jen vyprovokovat flame war. U Gama jsou jistě modely horší jak 634 ale také několik podstatně lepších. Kdyby zlepšily spoušť, tak potom jsou lepší modely lepší ve všem. Spoušť je nejslabší, ale přitom tak důležitý článek. Nechce se mi věřit, že nová vylepšená je tak špatná jak popisuje. Co jsem četl, tak ji oproti první (mé) chválí. Proto jsem si koupil za 800,-- GRT a rozhodně jsem neměl strach (jak píše) že nepřijde. Objednávám v číně a přišlo vždy vše a Amíkům se snad dá věřit více.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
operatorp
Příspěvky: 9
Registrován: 20 led 2013 10:18

Re: Vzduchovky GAMO systém IGT

Příspěvek od operatorp » 01 bře 2013 10:20

No tak, pánové, opravdu nechci, abyste se kvůli mému příspěvku začali hádat, která puška je lepší :lol:
LuckyHit je známý chválením svého liščího ocasu a jeho příspěvky k tématu nechci komentovat, nebudu je proto hanit ani chválit.
Napsal jsem pravdivě postřehy k mé bývalé GAMO Shadow IGT a znovu opakuji, jsem rád, že jsem se jí zbavil a do GAMA bych už nikdy nešel, i kdyby byly pušky pozlacené.
Ať si každý vyhoví podle svých představ a požadavků, pokud ty požadavky splňuje GAMO, tak proč ne :D
A pane LucyHite, jaký jsem, co umím nebo neumím a čemu rozumím nebo ne, do toho Vám je prd.
Napsal jsem, co jsem chtěl, aby ten, kdo nechce nalítnout, nenalítl.
O jedné konkrétní pušce, která i servisem byla uznána za brak. Nic nechválím, nic nehaním. Jen konstatuji, že já bych už do GAMA nikdy nešel.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Re: Vzduchovky GAMO systém IGT

Příspěvek od LuckyHit » 01 bře 2013 10:49

No vidíš, tak proč na základě jednoho modelu odsuzuješ celou produkci. Proto i já musel ostatním sdělit ať se zbytečně neplaší. Navíc zjistit vůli hlavně není problém při prodeji a co jsme kupovali tu pro tchána, tak vůli měla stejnou jak Slávie. A komu se to nelíbí, tak si ji dotáhne.

Mimochodem, čím servis okomentoval tu "závadu" a jaká vůbec závada byla??? To jsem se ještě nedozvěděl.
Předpokládám, že to je problém jednoho uvolněného šroubu, který stačí dotáhnout a zajistit a tím si každý může vůli hlavně vymezit jak uzná za vhodné. Jak to mohl uznat servis za "brak" to je celé kravina a imho tvůj výmysl. Pokud nedělají nějaké nové divné uchycení hlavně, tak na tom není co opravovat a jen se provede seřízení.

Dále jsem musel pro vyvážení tvého příspěvku o ódách na 634 ostatním také naspat, že to není tak černobílé, a že 634 má také setsakrentské mouchy a v podstatě výměnou nějakého vyššího modelu z produkce Gama si pohorší a výměnou za nějaký střední model si stoupnou z deště pod okap.

Na závěr bych dodal, že je to stejně jedno, protože zde není koho varovat, protože nově příchozí si stejně koupí co chtějí a ti, co jsou zde déle stejně o Gamu a Slávii neuvažují a koukají po lepších.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
operatorp
Příspěvky: 9
Registrován: 20 led 2013 10:18

Re: Vzduchovky GAMO systém IGT

Příspěvek od operatorp » 01 bře 2013 11:25

Tak jo, ať je po tvém, když chceš mít poslední slovo.
Závada? Čti od začátku!
Moje bývalá Shadow IGT(2012) měla uložení konce hlavně u zlamovacího čepu provedené z plastu (možná, že je celá ta hranatá kostka z plastu, nalisovaného na konec trubky hlavně - viz rozkres a žebrování pod hledím, to se do kovu zhotovit obráběním nedá, snad jen přesným tlakovým litím). Po zakoupení přes internet jsem po zaklapnutí hlavně po vůli nepátral a střelba přes mířidla (až na zoufalou spoušť S.A.T.) byla jakš-takš, byly jen problémy s uvolňováním mušky.
Po namontování puškohledu perfektně funkčního na Slávce kámoše :lol: byl soustřel na 10m 7cm !!!!! :roll: Hrůza! Zkoumáním proč jsme zjistili, že po zaklapnutí hlavně je vůle u mušky do strany 1 cm a svisle 7 mm! Tzn. hlaveň se vždy nějak zaklapla, ale pokaždé jinak vůči ose rybin pro puškohled.
U 634 je tato vůle u mušky po zaklapnutí menší než 0,2 mm. Zjistili jsme to tak, že jsme pušku GAMO v zaklapnutém stavu postavili svisle na botku pažby a uchopením za hlaveň u mušky s ní hýbali sem tam. Žádná síla k tomu nebyla nutná.
Závadu uznal i servis. Takto provedené uložení je jednoznačně na úkor kvality a proto jsem tuto pušku odmítl.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Re: Vzduchovky GAMO systém IGT

Příspěvek od LuckyHit » 01 bře 2013 11:44

Pokud to dělají z plastu, tak je to skutečně šrot o tom se dál nemusí debatovat.
Klasických ocelových se to netýká.
Bohužel ani u 634 nemáš hlaveň v ose puškohledu. Hlaveň míří pořád níže (což je dáno konstrukcí) a tak je potřeba na každou vzdálenost nastřelit a nedá se vycházet z balistické křivky a tedy doklikat podle tabulky či přenášet na doty. Jinak zbytek co jsem psal platí.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: Vzduchovky GAMO systém IGT

Příspěvek od mtarnovsky » 01 bře 2013 11:45

neda mi nenapisat moju skusenost z gamo.kupil som si gamo af10 a po cca 10vystreloch sa zasekla a uz sa nedala nabit.tak bola 2tyzdne na reklamacii a dali mi novu.ta vydrzala asi mesiac a stalo sa to iste(zasekava sa ventil co vypusta vzduch do hlavne,ostava otvoreny).tak som si ju opravil sam,nechcel som byt zas 2 tyzdne bez.mam ju asi pol roka a uz sa zasekla 4krata viem ze sa to stalo aj druhym.mam doma dalsie 4vzduchovky a tie funguju roky bez problemov.ja osobne uz gamo nikdy nekupim!
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
mažki
Příspěvky: 108
Registrován: 06 lis 2011 19:00

Re: Vzduchovky GAMO systém IGT

Příspěvek od mažki » 01 bře 2013 12:26

Mne tiez neda nereagovat mam gamo a som spokojny tiez mam obavy z plastovych casti ale to je u lacnejsich modeloch gamo zname a treba s tym pocitat kazdy sa moze rozhodnut ci riskne dajme tomu ak hlada vzduchovku do 160 eur hammerli kde hrozi samovolne strielanie slaviu ktora ma tiez nedostatky spominane v jej fore a k tomu ma taky dizajn aky ma uz roky a vo firme to nikoho nej.. a k tomu problemy s puskohladom alebo ako operatorp kupi jeden z najlacnejsich modelov od gama kde polovicu ceny robi gas ram a potom sa cuduje ze tam neni dokonale zelezo odrataj si z 160eur 60eur za gas ram 50eur nasim obchodnikom a zistis ze vzduchovka ma cenu 50eur snad si necakal ze tam bude zelezo ako ma HW ,keby si si vybral radsej gamo cf 30 za tu istu cenu a nie celu vzduchovku z plastu co si vydel na prvy pohlad mozno by si tu teraz gamo chvalil ,najviac ma zaraza najprv vzhlad OK teda plastovy neskor ti prekaza a ho kritizujes ,jedine s cim suhlasim je ze gamo hlavne tie plastove su predrazene ale novsie modely s novou spustou a drevenou pazbou su urcite dobra kupa pre prilezitostnych strelcov ktory chcu mat pekne drevo slusnu presnost na zabavnu strelbu kto chce na preteky tak nech nehlada nieco za 150 ,160eur a hlavne si ist ozaj tie vzduchovky pozriet ci mu ta plastova pazba a dalsie veci nevadia a nepriplati za drevo a samozrejme ak chce aj super zelezo tak nemoze pocitat ze sa vojde do 160eur ak teda nechce strielat s metrovou vzduchovkou pre dorast.
Gamo hunter DX -Nikko Stirling 6x40AO mounmaster
Crosman Benjamin trail nitro piston 2.
Beretta APX 4,5mm
Odpovědět