Vzduchovky Diana

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovky Diana

Příspěvek od shadowmage » 20 říj 2018 10:20

Zdravím, dostala se mi do ruky Diana 27, ne takový ten prastarý model, ale ten co se dělal tak kolem roku 1970. Je to 5,5 mm, těsnění bylo v hrozném stavu, úsťovka 71 m/s. Tak jsem jí rozebral a říkám si, to kožené těsnění má průměr jak na Slavii 630 a hříbek stejné uchycení. Tak jsem sáhl do náhradních dílů na Slavie, kde jsem měl od Strixe těsnění nového typu a hříbek k předělání starého pístu (připraveno, až se dostanu ke kámošovi na soustruh, asi někdy v zimě. A hle, vše perfektně pasuje, šroub má taky M5, takže místo původního hříbku stačilo dát ten pro Slavii, očistit od těch tun maziva, co tam bylo, nic se nemusí brousit ani vrtat. Po složení s původní pružinou (ta je bohužel jiná než do Slávky) úsťovka stabilně 128-131 m/s s Gamo 1 gram (nemá cenu tam dávat něco lepšího, kutil domácí jí připravil i o miřidla, ke mě se dostala už bez nich). Čím mířit budu řešit v druhé fázi. Rychlost udávaná pro tenhle model se standartní 5,5 mm 1 gram je 400 fps, takže jsem na továrních hodnotách. Tehdy se ještě tak nekecalo a nepočítalo se to pro neexistující diaboly...


Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky Diana

Příspěvek od Strix71 » 21 říj 2018 10:26

Dohromady jsou 3 typy Diana 27.
První se vypouštěla od roku 1910 do roku 1936.
Druhá 1936-1940. Zde je několik fotek.
https://strix071.wixsite.com/airgunup/diana-27

Třetí v 70. letech.
Tento model má moc zajimavou spoušť. Je jemnější než Record díky výjimečné konstrukci a její úsilí je nezávislé na síle pružiny.

Pište jestli chcete vyměnit pružinu. Mám jednu od Schneidera.
https://www.versandhaus-schneider.de/pr ... ts_id/1887
Rozměry: 2,8х18,7х295х38.
Ale pokud je to vzduchovka do sbírky, tak je nejlepší nechat původní - vložení pružiny je složité.
Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovky Diana

Příspěvek od shadowmage » 21 říj 2018 11:33

Je to právě tenhle třetí model, od modelu co máte na stránkách se liší spouští a lištou pro puškohled. Namontoval jsem levný čínský puškohled Discovery, když nemá ta miřidla, a na 15 metrů trefuje pro zábavnou střelbu pěkně, na 20 už je dost velký pokles střely. Má hladkou hlaveň, což mě překvapilo. A ještě víc, že nejlíp trefuje s diabolkami Gamo. Zkoušel jsem JSB Exact normální, RS, Express i Heavy (to už při té úsťovce jen tak pro srandu). Přičítám to té hladké hlavni, s tím už v JSB asi nikdo nepočítá...
V čem je ta montáž složitá? Že je ta pružina silnější a hůře se tam cpe? Rozebrané jsem to měl, když jsem dával těsnění, skoro hodinu přemýšlel, jak ty mechanismy záchytu pístu, co jsem nikdy předtím u vzduchovky neviděl, vlastně fungují. Ale pak zase úspěšně na druhý pokus složil. Napřed vnější část dal na místo, zafixoval lehce kolíkem, kuličky u té vnitřní lehce natřel vazelínou, aby drželi v důlcích, a pak zatlačil o konec mosazné rychlospojky k zahradní hadici. Proti rozborce kamarádova Hatsana pohoda. A máte pravdu v tom, že ta spoušť je parádní
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Vzduchovky Diana

Příspěvek od pellerm » 21 říj 2018 12:51

Mám stejné složení spouště na Dianě 27 4,5mm,ale vpředu z jazýčku spouště koukají dva červíky na seřízení,pažba je trouchu jiná než na obrázku od Strixe.Tvarově bych řekl stejná ale hranatější a nemá drážky na optiku. Dovezeno s DE co je to za rok nevím.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky Diana

Příspěvek od Strix71 » 22 říj 2018 10:59

V čem je ta montáž složitá?
Pružina je moc silná a nejde vložit beze svěráku.
U mě na fotkách je vidět rok výroby - 1938. Slepice nejsou :lol:
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Vzduchovky Diana

Příspěvek od pellerm » 24 lis 2018 14:12

Nemáte nikdo zkušenost s touto pistolí prodávanou pod názvem Diana. Přijde mi to jako pistole prodávaná u nás pod značkou SPA CP na co2.Tohle má trochu jinou pažbičku a je to na vzduch. https://www.versandhaus-schneider.de/pr ... s_id/39548
Spike79
Příspěvky: 31
Registrován: 16 kvě 2012 21:25

Re: Vzduchovky Diana

Příspěvek od Spike79 » 24 lis 2018 14:53

nesondoval som, ale diana ma teraz min. 3 modely prerobene od artemis/spa, montuju akurat svoju hlaven a pazbu
100jan
Příspěvky: 2
Registrován: 21 lis 2018 10:35

Re: Vzduchovky Diana

Příspěvek od 100jan » 10 pro 2018 11:03

Nemáte prosím někdo zkušenost s pistolí Diana chaser a kde ji případně sehnat? Podle všeho se u nás ještě neprodává. Jak tu někdo psal, je to částečně vyrobené u SPA? Tam by tomu odpovídala SPA CP2. Děkuji za jakékoliv info o této pistoli Diana chaser, líbí se mi ta sada s možností přehození na karabinu.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Vzduchovky Diana

Příspěvek od Mini Me » 16 pro 2018 20:04

Tento prispevek je spise pro pobaveni ale take muze byt inspiraci pro nejakeho kutila . Joerg Sprave nasel starou Dianu 35,obrousil rez a zkousel vymyslet jak si z toho udelat Bullpup :D
Bral to jako vyzvu,protoze nemecke zakony neumoznuji zasah do spoustoveho mechanismu zbrane bez patricne licence.A on to dokazal :D
Dzumigar
Příspěvky: 6
Registrován: 30 lis 2018 21:37
Bydliště: Slovakia

Re: Vzduchovky Diana

Příspěvek od Dzumigar » 22 úno 2019 18:52

Borci, potrebujem poradiť. Chcel by som popruch na Dianu 34 classic. Tak, aby som ju vedel nosiť na pleci.
Mate nejaký tip. Alebo nápad ako prispôsobiť nejaký iný typ či model.
CUSTOS
Příspěvky: 52
Registrován: 15 říj 2013 18:28
Bydliště: RpR

Re: Vzduchovky Diana

Příspěvek od CUSTOS » 05 říj 2019 01:37

Koukal jsem , že Diana Mauser K98 dostala kličku , zásobník a je PCP ... :shock:

Obrázek
Obrázek

CUSTOS
Příspěvky: 52
Registrován: 15 říj 2013 18:28
Bydliště: RpR

Re: Vzduchovky Diana

Příspěvek od CUSTOS » 19 lis 2019 18:47

Nevíte kde sehnat těsnění připadně další díly na Dianu model 10
Kompatibilni by mělo být i s modelem 6 - 6G - 6M
Budu rád za každou informaci. Díky

Obrázek
CUSTOS
Příspěvky: 52
Registrován: 15 říj 2013 18:28
Bydliště: RpR

Re: Vzduchovky Diana

Příspěvek od CUSTOS » 20 lis 2019 20:18

Děkuji.
U schnidera jsem nenašel jen pružiny ,
(pružiny nevím jestli měnit nevypadají nejhůře - nevím délky nových tak nemohu posoudit )
Neplánuje se objednávka ? Že bych se přidal . :wink:

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Vzduchovky Diana

Příspěvek od Romčan » 27 lis 2019 15:08

Rad bych přihodil špetku do mlýna dnes jsem držel v ruce v Armsu, Dianu Stormrider
Docela me to zaujalo, malá flinťička pro juniory, lehoučké, velmi mě zaujala i cenovka nějakých 5.5 tis Kč celkově byla hezky zpracována, líbilo se mi dřevo, má to manometr, ale jak to střílí mě zajímá spíš... :D :P Jinak by to byla asi zajímavá alternativa pro výuku mládeže... :mrgreen: A cenovka také super si myslím... Kdyby měl někdo více info budu rád... :mrgreen: 8)
Odpovědět