Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Příspěvek od honda » 24 úno 2022 22:11

No fajn, ale pro nás negramoty by to v češtině znělo od české firmy přeci jenom lépe.


Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Příspěvek od Altaros » 28 úno 2022 16:16

Ano to chápu a rád bych v budoucnu udělal i video jen v češtině, ale času bohužel není nazbyt. Tohle video je 2 roky staré a dokončilo se až teď, což myslím asi nejlépe vystihuje, jak jsem já osobně na tom s časem.
Na youtubu je možné zapnout automatický překlad titulů do češtiny, není to sice ideální, ale porozumět se tomu dá. Když najdu chvíli zkusím nahrát celé video s ručně psanými českými titulky. Navíc, bych chtěl někdy udělat jednodenní seminář, kde by zůčastnění dostali mnohonásobně víc informací, než jen takovýto stručný výtah a ten samozřejmě bude jen v češtině.
My jsme česká firma, ale více jak 90% našich výrobků jde do zahraničí, proto je drtivá většina videií dělaná v angličtně, jakožto univerzálním jazyce.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Příspěvek od Altaros » 23 bře 2022 11:09

Tak zase jedno nové video na trochu delší vzdálenost. Zde musím uvést, že se jedná o nejlepší 3 raný nástřel, který jsem za svoji téměř třicetiletou střeleckou historii dosáhl.
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Příspěvek od honda » 23 bře 2022 22:48

Teď už je jasný proč byla poruch na VN :lol: "Nedotýkejte se drátů ani ustřelených" tabulka na každým sloupu. Jakým tlakem to vrhá takový knedle? Nemá od tebe vybavení ten kanadskej čarostrelec?
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Příspěvek od Altaros » 24 bře 2022 08:32

:) Ono to takhle možná vypadá, ale sloup s dráty byl cca. 10m pod dráhou střely. Na tuhle vzdálenost se míří 107,5m nad terč, ale už mám trochu lepší pozici mimo sloup, jelikož mě vadí že je v zorném poli kamery. Tohle mělo být vesměs jen prvotní seznámení s touhle vzdáleností a ověření platných balistických údajů.
Ne nemá, prý se mu nechtělo sebou na Ukrajinu tahat láhev :wink:
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Příspěvek od Altaros » 15 dub 2023 20:31

Tak zase po delším čase sem hodím dvě nová vide, co se mě zdařila o Velikonočním víkendu.





Jinak pokud by byl zájem, tak na té louce kde to střílím by se po dohodě dal udělat menší sraz s malým závodem na 200m ( yardu) pro cca 10-15 lidí. Jedná se prostor na Jičínsku 8km od města Kopidlno. Takže případně sem pište kdo by o něco takového měl zájem.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Příspěvek od Altaros » 31 srp 2023 22:41

Moje více než pětiletá cesta od prvních testů CNC soustružených slugů, přes stanovení světový rekordu dosaženého před 3,5 lety je u konce.
Dosáhl jsem svého cíle a to zasáhnout terč na vzdálenost jedné míle - 1625 m, 1777 yardů a tím stanovit nový světový rekord a překonat ten (můj) stávající !
Doufám, že se vám video bude líbit stejně jako se mě líbila tato dlouhá a náročná cesta za mým cílem.
Darknes2
Příspěvky: 8
Registrován: 25 srp 2023 21:18

Re: Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Příspěvek od Darknes2 » 31 srp 2023 22:57

Gratuluji ke krásnému výkonu 👍
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Příspěvek od Altaros » 01 zář 2023 00:20

díky, pokud se někdo nebude snažit o překonání, tak se chci dále držet střelby jen do cca. 1000m , jelikož to je ještě relativně normální vzdálenost a rád bych tuto možnost nabídnul i dalším v podobě kompletního setu včetně optiky a periskopického zařízení, které umožňuje zamířit puškohledem i nad 500m s větrovkou.
sasula
Příspěvky: 79
Registrován: 16 srp 2020 22:51
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Příspěvek od sasula » 04 zář 2023 10:36

myslím že střelba do 500 metrů bude mít celkem hodně adeptů.
Kral Arms Puncher Jumbo Dazzle Camo 5.5mm .22 + Falcon X50 10-50x60 + modulátor Hogan Decimeater
KalibrGun Springbok 5.5mm 600mm hlaveň - dočasně zapůjčen
nescius
Příspěvky: 6
Registrován: 27 úno 2023 19:07

Re: Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Příspěvek od nescius » 11 zář 2023 13:44

Zdravim,
naprosto respekt, klobouk dolu a velka gratulace. Mam koupeno od Altarose par set ATP slugu pro to, abych si vyzkousel strelbu na vetsi vzdalenost - ale bude se jednat jen o strileni na nejakych 200 az 250 m maximalne - chybi prostor a i vhodna puska :). Kazdopadne Altarosi parada, a jen tak dal, jsem hrdy na to, ze mame tady v Cechach lidi jako jsi ty, kteri si jdou za svym cilem a neco dokazou. Jinak ten periskop je hezky, je jasne, ze limitem pri strelbe na dlouhou vzdalenost je z hlediska mireni i kombinace vysky montaze a delky hlavne a moderatoru pred puskohledem - ten periskop jsi delal sam?
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Příspěvek od Altaros » 17 říj 2023 13:38

Ještě jednou děkuji. Snad nebude vadit, když řeknu, že se připravuje článek pro jeden český střelecký časopis o tomto rekordu, takže budou i některé nové fotky a informace, které u rekordu nebyly.
Navíc jsem po dotazu na přesnost udělal analýzu dopadů a zjistil jsem, že to bylo až neuvěřitelně přesné z pohledu horizontálního směru, kdy 86% výstřelů mělo celkový rozptyl C-C 61cm což odpovídá 1.3 MOA (horizontálně).
grupa.jpg
Ty dva dopady mimo jsou dle mého názoru způsobeny poklesem větru, který foukal blízko směru 9 h a tedy pokles způsobil posun doleva, ale zároveň i nahoru, jelikož vítr z 9h posouvá projektil od původního dopadu doprava a zároveň dolů. Kdyby v této situaci naopak vítr fouknul více, než byl průměr, byly by střely na pravé straně od terče a níže než je průměr.
Výškově to nelze přesně změřit, jelikož bylo moc ploché dopadiště. Šlo by to jen proti velmi strmému svahu.

I když jsem použil naše slugy ATP Super King, což jsou 17.4mm dlouhé těžké střely s nejlepším BC které máme v nabídce a který se přibližuje k balistickému koeficientu G1 0.3 (0.275) , tak toto BC je stále příliš malé, aby dokázalo zajistit tak malý stranový rozptyl při daném větru co panoval při tomto rekordu.
Osobně se domnívám, že tento malý rozptyl byl způsoben hlavně tím, že poměrně velká část letu střely se odehrála ve výšce 100 nad zemí, kde je vítr již výrazně stabilnější než pár metrů u země, kde se vytvářejí víry a nepravidelné proudění.
Vycházím z tohoto předpokladu i proto, že jsem již párkrát pozoroval, že jsem někdy při střelbě okolo 900-1000m dosáhnout lepšího horizontálního rozptylu v MOA než při střelbě okolo 500m. Není tomu tak vždy, ale párkrát jsem to zažil. Toto starší video je příkladem tohoto jevu:
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Příspěvek od Altaros » 17 říj 2023 14:02

Ještě jsem zapomněl napsat k tomu periskopu.
Ano tyhle periskopy jsem dělal pro střelbu ještě před prvním rekordem před 4 lety, jelikož jsem byl tenkrát limitovaný rozsahem puškohledu tuším 25 mRad + 9 mRad na kříži (pevné zvětšení). Není to můj vynález, ale inspiroval jsem se výrobek původně určeným pro speciální jednotky odstřelovačů Navy Seals, s označením Charlie TARAC s kterým byly již v té době provedeny nejdelší rekordové potvrzeného zásahy odstřelovačů v Afghanistánu, tuším že na vzdálenost 2,2 míle, které řešili stejný problém jako já, tedy nedostatečný rozsah výškové korekce pro střelbu na velké vzdálenosti.
Cenovka okolo 2 2 00 USD a nedostupnost mě přesvědčili, že by nemělo být tak těžké udělat něco podobného, zvlášť když nepotřebujeme perfektní opakovatelné usazení a odolnost jako pro armádní velkorážní kulovnice.
Chceme krátkou variantu tohoto periskopu (co dává okolo 40 mRad) nabídnout k našim puškám jak jsem uvedl výše. Pokud ale bude stačit střelba jen 0 - 500m, pak postačí námi doporučená či dodaná optiky a vhodné její usazení na pušku.
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Příspěvek od válec » 21 říj 2023 21:24

Na tu jednu míli jste mířil svoje střely zprava do leva, tedy směrem na východ. A mě by zajímalo, o jak moc se sníží bod zásahu na terči až budete nucen střílet směrem na západ. Nepotřebuju to vědět přesně, jen řádově, pro představu. Jde o setiny milimetru, nebo centimetry?
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Příspěvek od Altaros » 28 říj 2023 00:03

No stranová odchylka je zde trvale stejná bez ohledu na jakou světovou stranu mířím. Výškově to vychází na tu jednu míli od 0 po cca. 0.6mRad, tedy při přechodu čistě ze západu na víchod či opačně bude rozdíl až 1.2mRad tedy téměř 2m na terči.
Třeba na 650m už to je jen 0.14mRad v maximu (sever- víchod), což je jeden klik na puškohledu a zde bych to opravdu už neřešil, jelikož mnoho vlivů udělá výrazně více.
Odpovědět