Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: GunShop.cz, Moderátoři

koi41

Re: Vzduchovková střelba na extrémní vzdálenost ( 200+ )

Příspěvek od koi41 » 27 lis 2019 01:11

Velice pozorně jsem si přečetl vše napsané. Jó, jsou tady někteří z nás fakt dobrý, co se znalostí týká. Ale jedno je praxe a druhé teorie. Myslím, že zde je vlastníkem zbraně do 16J asi tak 80% střelců. Osobně vlastním STEYRA, který je regulovatelný 16 - 28J. Držme se povolených 16J. Ať teorie říká co chce, v praxi se těmito zbraněmi nechá střílet tak do 150m. Tak, aby se nemuselo říkat "hele, náhoda" Kontrolovaná střelba je tak těch 100m, na 150m snad něco, nad 150m považuji dobrý zásah do kolečka průměru 10cm. V jiném vlákně zde řeším "plac pro střelbu vzduchovkou". Nechci použít obecný termín střelnice, je to silně zavádějící. Řeším vzdálenost střelby. Vešel bych se +- do 200 m. Ale nepůjdu dále než těch 150 m. Pokud by se nejednalo o nějakou halu, kde jsou 100% podmínky, tak tam snad i na delší vzdálenost. Nemám vyzkoušeno. Ve venkovních podmínkách platí myslím to, co jsem napsal. Pokud mi zde někdo bude tvrdit, že 150 m je psina a trefí tenisový míček jako malinu, rád ho pozvu na mojí právě budovanou střelnici. Podmínka je: 16J, střelivo libovolné. No, a aby byla sranda, dáme si to třeba o flašku něčeho dobrého na vypálení červa.

Altaros

Příspěvek od Altaros » 06 led 2020 16:36

Nejprve bych vám všem chtěl popřát vše nejlepší do Nového roku.

My jsme využili zimní pauzu v práci produktivně a s Altaros tématem jsme dosáhli nového světového rekordu v nejdelším zásahu ze vzduchové pušky.
Aktuální nový světový rekord činní 1280m (1400 yard ) a byl dosažen naší modifikovanou puškou Altaros M24 v ráži .22 a s našimi střelami . Více najdete ve videu.

Je to pravděpodobně poprvé v moderní historii, kdy tento rekord dosáhla firma, která vyrábí vlastní PCP pušky i vlastní vzduchovkové střely.

To koi41
v ráži .17 možná i .177 by se to v klasických 16J s našimi střelami měla poměrně dařit. Psina toto není nikdy, jelikož už to vyžaduje nadprůměrné střelecké schopnosti (držení, tak i odhad na vítr).
Přední světový výrobce regulátorů tlaků, vysokotlakých komresorů a PCP pušek.

Především technická videa :
https://www.youtube.com/airgunregulator
Pište prosím na mail, ne do soukromé zprávy.

One shot, one kill
Strix71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Strix71 » 06 led 2020 17:25

Gratulují!!!

Je to velký pokrok a úspěch!!!
Strelec45

Příspěvek od Strelec45 » 06 led 2020 18:42

Smekám pomyslný klobouk. Bravo!
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
mikiki

Příspěvek od mikiki » 06 led 2020 20:52

Super, gratuluji :D :D :D
šogun

Příspěvek od šogun » 06 led 2020 21:40

Nic není nemožné,velký obdiv máte :mrgreen:
karel743

Příspěvek od karel743 » 07 led 2020 06:53

Normálně bych prohlásil, že je to holý nesmysl :-D Gratuluju :-D
Uvítal bych i nějaká detailnější fota toho dopadiště, toho řetěziště.
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Mike999

Příspěvek od Mike999 » 07 led 2020 13:32

Připojuji se ke gratulantům a mám prosbu, nebylo by nějaké detailnější info o použité munici (fotky, rozměry, způsob výroby, ...) :) ?
Daystate Wolverine 2 HiLite (4,5mm) + Sightron SIII 10x42 MMD
Edgun Lelya 2.0 (5,5mm) Blue laminated stock + Burris Timberline 4,5-14x32
Ataman AP 16 (5,5mm) + Truglo Tru-Tec 2MOA
Edgun Leshiy 2. gen (5,5 mm) + UTG Bug Buster 3-9x32
Aeron B96
Altaros

Příspěvek od Altaros » 07 led 2020 20:59

Všem velmi děkuji. Už bylo konečně načase přivést rekord domů do ČR :)

karel743
Uvítal bych i nějaká detailnější fota toho dopadiště, toho řetěziště.

S řetězovým dopadištěm jste se mohli prvně seznámit před pár lety. Kdy sloužilo k detekci dopadů diabolek, které letěli mimo terč na vzdálenost 205m.

Když jsem zvažoval, jaký terč použít, tak jsem si na něj vzpomněl a oprášil pavučiny, jelikož jsem předpokládal, že by to mohl být nejlépe viditelný způsob zásahu na tak velkou vzdálenost, aby o zásahu nebyl pochyb a myslím, že jsem udělal dobře.
Jediné vylepšení, bylo přidání další zadní řady řetězů, kterou jsou posunuty o půl šířky řetězu v přední části a tím zvyšují pravděpodobnost zásahu minimálně jednoho z nich.
Nevýhoda je, že řetěz se většinou přetočí a skončí pohozený na horní konstrukci a vytvoří mezeru ( to se stalo při mém prvním zásahu, který jsem ale nezachytil na kameru a proto tam je na videu celou dobu vidět mezera na pravé straně).
Pro tento účel použití to nevadí, ale pro větší počet zásahů, je lepší za terč dát kus kartonu, který tomu zabrání. Až budu mít možnost tak ho nafotím, ale na dílně ho standardně nemáme.

Výroba je poměrně jednoduchá. Vezme se duralová či ocelová 4hraná tyč či jekl a ve stejné rozteči se vyvrtají otvory. Pak se nastříhá řetěz pákovými nůžkami či nařeže flexou a šrouby se uchytí na tyč. Lze to zvládnout i s běžným dílenským vybavením.

Při téhle velikosti má akorát jednu nevýhodu a to že už se celkem pronese :wink: , jinak je ale celkem skladný.

Mike999
Připojuji se ke gratulantům a mám prosbu, nebylo by nějaké detailnější info o použité munici (fotky, rozměry, způsob výroby, ...) :) ?

O střelách se myslím brzy dozvíte víc, jelikož už jen čekáme na povolení ze zkušebny, kde to mají již od prosince a měli by jsme být první na řadě.
Tato konkrétní použitá střela není vhodná pro standardní vzduchovky. Celková délka je 20.2mm a tu ustabilizuje stoupání 1:9 a rychlejší, což běžná větrovka nemá a při výstřelu z běžné hlavně střela letí jako hvězdice (mám i terč kterým prolítala téměř přesně na bok a je pak pěkně vidět v papíře její bokorys :)

One shot, one kill
Ludas

Příspěvek od Ludas » 08 led 2020 13:16

Jak ma M24 reseny zasobnik vzduchu?
OttoWinifer

Příspěvek od OttoWinifer » 11 led 2020 13:57

Tak to je bomba, velká gratulace, rozhodně se přijedu podívat, mám strach, že zjistím, že budu M24 nutně potřebovat :-)
Altaros

Příspěvek od Altaros » 21 úno 2020 09:32

Rád bych vás informoval o naší přítomnosti na IWA Outdoor Classic 2020 v Norimberku. Na stánku našeho obchodního partnera (Air Chrony) ukážeme naši novou vzduchovku Altaros M24 a unikátní olověné střely pro větrovky Altaros ATP vyrobené patentovanou technologií soustružení na přesném CNC stroji. Hala 7, č. 309. Budeme přitomni 6. a 7. (pátek-sobota) března 2020.
IWA.png

Dodatek:

Chci jen dodat, že soustružené olověné střely pro vzduchové pušky do teď nikdo na světě komerčně nevyráběl ! Jedná se o zcela novou technologii výroby olověných střel, která umožňuje zkombinovat výhody několika různorodých současných technologii výroby střel. Zejména možnost náročných specifických tvarů, například odlehčovacích drážek, které lze aktuálně dosáhnout především jen odléváním, přičemž ale odpadají všechny nevýhody, které mají odlévané střely.
Střely vyrobené metodou extrémně přesného obrábění jsou perfektně osově symetrické s velmi malými váhovými odchylkami, což zásadně přispívá k přesnosti střelby.
Všechny moje LR střelecká videa z posledního zhruba roku a čtvrt byly stříleny právě se střelami vyrobenými touto novou technologii, včetně světového rekordu zásahu na 1280m. Tuto technologi jsme během roku ladili pro dosažení vysoké opakovatelné přesnosti a ekonomické životaschopnosti takovéto výroby.
Jsem hrdý na to, že toto bylo dosažené a během jednoho až dvou týdnů střely uvedeme na trh.
Bude je možné zakoupit na našem webu https://www.militaryairgun.com/ a to v první fázi exkluzivně výhradně pro české zákazníky, jelikož máme aktuálně omezené výrobní kapacity.
Střely budou nabízeny aktuálně pouze v ráži .22 a to v rozměrových řadách 5.48mm , 5.49mm a 5.5mm . Tyto 3 rozměry nám prozatím vycházejí jako nejvhodnější pro většinu pušek na trhu. Střely jsme testovali zejména na Lothar Walther a CZ hlavních (prozatím netestováno na hlavních FX ).
Pro prvotní zjištění, která ráže vyhovuje konkrténí hlavni/pušce budeme nabízet testovací set, který budou obsahovat všechny tři zmíněné průměry střel.

Váha střely je 2.03g a dosahují G1 BC 0.15 což je oproti současným střelám na trhu v obdobné ráži a váze, které dosahují BC v rozmezí 0.8-0.95, výrazný rozdíl a opět se pravděpdoobně jedná o světové prvenství, minimálně z těch střel které jsou aktuálně běžně dostupné.

Dosažení našeho světového rekordu v nejniží diference úsťové rychlosti bylo samozřejmě dosaženo s našimi soustruženými střelami.

One shot, one kill
karel743

Příspěvek od karel743 » 21 úno 2020 10:46

Přeju totální úspěch :-D Tomuto říkám Hi-Tech.
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
kesi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 21 úno 2020 15:41

Taktéž "přeju totální úspěch" :D
Odpovědět