Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ranovak
Příspěvky: 902
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od ranovak » 29 pro 2013 19:26

TAk jsem si ten zákon o policii schválně našel a asi poprvé v životě i celý přečetl. Až mi z některých paragrafů lezly oči z důlků... :shock:

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2008-273

Ale k "naší" kauze:
řeší to §114
Každý je povinen bez zbytečného odkladu a bezplatně uposlechnout výzvy anebo pokynu nebo vyhovět žádosti policie nebo policisty; to neplatí, pokud tento zákon nebo jiný právní předpis stanoví jinak. Nelze-li účelu výzvy, pokynu nebo žádosti dosáhnout pro odpor osoby, je policista oprávněn tento odpor překonat.

Přímo kontroly vozidel pak řeší §41:
Zastavení a prohlídka dopravního prostředku
(1) Policista je oprávněn zastavit dopravní prostředek a provést jeho prohlídku,
a) pronásleduje-li pachatele úmyslného trestného činu, nebo
b) pátrá-li po pachateli úmyslného trestného činu nebo po věcech z takového trestného činu pocházejících anebo s takovým trestným činem souvisejících,
má-li důvodné podezření, že se v dopravním prostředku takový pachatel nebo věci nachází.
(2) Policista je oprávněn zastavit dopravní prostředek a provést jeho prohlídku, má-li důvodné podezření, že používáním dopravního prostředku, na dopravním prostředku nebo v souvislosti s dopravním prostředkem byl spáchán trestný čin.
(3) Policista je oprávněn zastavit dopravní prostředek a provést jeho prohlídku, pátrá-li po
a) osobách hledaných, pohřešovaných nebo protiprávně se zdržujících na území České republiky,
b) zbraních, střelivu, výbušninách, omamných a psychotropních látkách a jedech, nebo
c) věcech pocházejících z trestné činnosti anebo souvisejících s trestnou činností,
má-li důvodné podezření, že se v dopravním prostředku taková osoba nebo věc nachází.
...
(6) Policista je oprávněn za účelem provedení prohlídky dopravní prostředek otevřít nebo jiným způsobem si do něj zjednat přístup, v případě nutnosti i za použití síly.

Přímo zbraní se pak týká §35:
Vydání a odebrání zbraně a prohlídka osoby
(1) Policista je oprávněn vyzvat osobu k vydání zbraně, hrozí-li nebezpečí, že jí bude neoprávněně užito k násilí nebo pohrůžce násilím. Po předchozí marné výzvě je policista oprávněn zbraň odebrat.
(2) Policista je oprávněn provést prohlídku osoby a odebrat jí zbraň, pokud
a) osobní svoboda osoby má být omezena,
b) proti ní směřuje zákrok, nebo
c) proti ní směřuje jiný úkon, hrozí nebezpečí, že osoba bude klást odpor, a je podezření, že má u sebe zbraň.
(3) O provedení prohlídky sepíše policista úřední záznam.
(4) Osobě, která zbraň vydala nebo jíž byla odebrána, vystaví policista bez zbytečného odkladu potvrzení o jejím odebrání.
(5) Policista vydanou nebo odebranou zbraň vrátí, jestliže pominul důvod pro její vydání nebo odebrání. Osoba je povinna vrácení zbraně potvrdit podpisem.

A teď přijde to hlavní! Zákon o PČR definuje zbraň takto:
§ 111
Kde se v tomto zákoně mluví o
a)...
b)...
c)...
d)...
e) zbraní, rozumí se tím cokoli, čím je možno učinit útok proti tělu důraznějším, nestanoví-li tento zákon jinak.

Takže defakto můžeš mít ruce na kapotě auta, když budeš mít na zadníé sedačce třeba sekyrku... :wink:


gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od gunner » 29 pro 2013 20:26

Takze zakon rika jasne...
Akorat schazi "pocitivy" prislusnik ozbrojene slozky ktery te ochmata i kvuli nozu... Samozrejme vzdy spolupracovat s policii, ja jsem jednal a vyslichal jejich vyzvy s usmevem a udelal jsem vse jak chteli, pote mi stejne poprali stastnou cestu ale zbran jsem musel dat do kufru. Takze ja by to videl tak panove, vzduchovka se sice muze vlastnit ale nosit, no to uz je diskutabilne. Schovavejte to do kufru pri cestovani do strelnice a kazdopadne s kazdou vzduchovkou to je jedno kolik ma "J" zajit na odd police pro zbrane a strelivo, nechat to zapsat do protokolu a dat jim dve fotky jak vyzaduji a pak nemate problem. Ja planuji zitra udelat jsi prochazku na florenc na odd pro zbrane vcetne bouchacky na rameni a jsem zvedav jak dopadnu, bud se mi vysmeju a nebo mi proste napisu na bily kus papiru ze to muzu nosit z mista A do mista B. A je to...

P.S. Policista ty sebere i obusek ktery koupis u cinanu jestli se jim zdas divny s nim...
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od mojedx » 29 pro 2013 20:47

Jeslti si z toho někdo děláte dokument k vytištění, prosím o sdílení. Mě to nějak blbě kopíruje ty písmenkované odstavce, mám to pak jako čísla (zkoušel jsem více postupů a sw a je to pořád stejné), tak bych to musel asi udělat přes obrázky.
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od gunner » 01 led 2014 21:16

Tak panove, byl jsem na odd pro zbrane a strelivo...

" K NOSENI VZDUCHOVKY KTERA VYPADA STEJNE CI PODOBNE JAKO STRELNA ZBRAN NEBO MUZE VYVOLAT U SPOLUOBCANU STRACH JE TREBA MIT V POUZDRE. ZAKON RIKA ZE KAZDA ZBRAN MA BYT V POUZDRE ALE POLDOVE MI RIKALI ZE KDYZ SE JEDNA O SPORTOVNI VZDUCHOVKU KTERA NENI PODOBNA STRELNE ZBRANI A KTERA MALO PRAVDEPODOBNE VYVOLA STRACH U SPOLUOBCANU PRY MUZU KLIDNE NOSIT I BEZ POUZDRA V TRANSPORTU V AUTE. SAMOZREJME ZE JE LEPSI MIT POUZDRO NA KTEROKOLIV ZBRAN. Dale: NIKDO NA SVETE ANI SAM POLICEJNI PREZIDENT VAM/NAM NEMUZE DAT POKUTU ZA TO ZE PREVAZIME ZBRAN V POUZDRE V AUTE A KLIDNE I V MHD, DOKONCE I KDYBY SE JEDNALO O OSTRU ZBRAN. ZADNY POLICISTA NESMI "SAHNOUT" NA TVUJ BATOH POKUD NEVYVOLAS OBECNE OHROZENI. DOKUD S BOUCHACKOU NIKOHO NEOHROZUJES KAZDEMU TO MA BYT FUK. ZADNE, RIKAM ZADNE !!!! POVOLENI K NOSENI NEBO DRZENI VZDUCHOVKY NEEGZISTUJE I KDYBY SE JEDNALO O OBCANA Z MARSU, ZAKON PLATI PRO VSECHNI STEJNE. NIKDY NESOUHLASIT S UDELENIM POKUTY ZA VZDUCHOVKU NEBO JEJI NOSENI A JEJI POUZITI MIMO OBEC A KDE NEJSOU LIDE. MAM TO CERNO NA BILEM TAKZE TIMTO KONCIM TUTO DISKUZI..."

STASTNY NOVY ROK
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od Martin K » 01 led 2014 21:22

on byl dneska někdo na oddělení zbraní ? :D
dycky STEYR
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od gunner » 01 led 2014 21:25

...
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
Uživatelský avatar
Pavka.com
Příspěvky: 32
Registrován: 16 led 2013 20:59
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od Pavka.com » 01 led 2014 22:30

Mám návrh. Nahraj sem fotku té pokuty. Nebo nás přestaň krmit.... To co jsi vědět chtěl už víš - kolegové výše Ti to popsali v některých příspěvcích naprosto přesně. Takže toto téma již ztrácí význam, tím spíš že nevíme na čem jsme...už několik lidí tu pokutu chtělo vidět tak sem s ní :wink:
Gamo Hunter 440 .22 + Tasco 3-9 x 32
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od mandy » 01 led 2014 22:37

Jo,jo...
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
Uživatelský avatar
JardaSlavik
Příspěvky: 92
Registrován: 06 lis 2013 19:04
Bydliště: Plzen

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od JardaSlavik » 01 led 2014 22:41

At to skončilo všelijak tak ho nechte a smazněte téma....
Odpovědět