Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od gunner » 29 pro 2013 15:59

KurtBach otkud jsi ty prosim tebe ? Kdyz prectes dukladne teto tema od zacatku vcetne vsech mych prispevku tak zjistis ze nikde nepise ze jsem american. Kazdy tvuj komentar na me tema obsahuje ironii a nenavist. Pro tvou informaci jsem mistrem europy v bojevem umeni mohl jsem ty dva poldove dat jsi k snidani vcetne tebe ale samozrejme ze ne jelikoz jsem dospely a slusny obcan kteri nikoho neohrozuje a neurazi jako ty me v kazdem prispevku. Chlape seres me, ted uz vazne. Bud tak laskav a ignoruj tento prispevek. Priste nebudu tak slusny. A at me klidne admin ted bannuje ale zvedas mi tlak...


Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od Martin K » 29 pro 2013 16:00

KurtBach píše:Koukám, že jsem tady spustil lavinu erudovaných právních názorů místních odborníků...
no, za to ten tvůj názor byl na velmi vysoké odborné úrovni :roll:
každopádně v jednom s tebou souhlasím: " nemá smysl pouštět se do dalších spekulací neb jde jen o ztrátu času. "
dycky STEYR
jurasek59
Příspěvky: 291
Registrován: 17 čer 2010 15:15
Bydliště: Šumperk

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od jurasek59 » 29 pro 2013 16:33

V dnešní době a boji proti terorizmu je všechno možné ale měl si udělat chvíli čas a klidně zajet na služebnu a nemuseli jste tu řešit ptákoviny s nějakým paragrafem který by mu tam vysvětlili a nebo nemusel nic platit i muži mají své dny
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od Martin K » 29 pro 2013 17:13

gunner píše:KurtBach otkud jsi ty prosim tebe ? Kdyz prectes dukladne teto tema od zacatku vcetne vsech mych prispevku tak zjistis ze nikde nepise ze jsem american. Kazdy tvuj komentar na me tema obsahuje ironii a nenavist. Pro tvou informaci jsem mistrem europy v bojevem umeni mohl jsem ty dva poldove dat jsi k snidani vcetne tebe ale samozrejme ze ne jelikoz jsem dospely a slusny obcan kteri nikoho neohrozuje a neurazi jako ty me v kazdem prispevku. Chlape seres me, ted uz vazne. Bud tak laskav a ignoruj tento prispevek. Priste nebudu tak slusny. A at me klidne admin ted bannuje ale zvedas mi tlak...
nebuď hulvát. chápu, že jsi horkokrevnej člověk z jihu, máš to v genech, ale proč by tě měl ten člověk s... ?! nevšiml jsem si, že by ti cokoliv udělal. napsal ti tu dva příspěvky a ani v jednom se tě nijak nedotknul. alespoň sem to nezaregistroval. pokud ano, oprav mě. my se ti tu snažili pomoc a poradit, ale z tebe nic kloudného neleze. 2x jsem po tobě chtěl vidět tu kopii blokové pokuty a ani jednou jsi nezareagoval! ono se tady totiž opravdu můžeme bavit o hovně, pokud neuvidíme i druhou stranu mince! to, že jsi dostal pokutu za vzduchovku je zatím pouze tvá domněnka, chtělo by ji něčím podložit...
dycky STEYR
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od gunner » 29 pro 2013 17:29

Ja nejsem hulvat. Vsak za informace jsem vzdy podekoval a ten dotycni pan furt reje do me s mou narodnosti a take me obvinuje ze jsem jednal neadekvatne i pres to ze jsem napsal ze jsem prave zaplatil pokutu kvuli tomu jelikoz jsem spolupracoval a uposlechl vyzvu a pokyn verejneho cinitele. Tobe jsem rikal ze blocku napsana castka a pouceni take jsem ty poslal SZ ze jsem nechal blocek na GIBSU co me obvinujes z nevdecnosti? Seru uz na to a jdu vymazat ucet na tomto foru. Ja jsem se chtel podelit o zkusenost a zacali jste me dokonce podezrivat. Kaslete na to vse. Ja stejne koncim se strelbou. Ze ja blbec se vubec snazim sdilet zkusenosti.
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
Uživatelský avatar
pytrs
Příspěvky: 287
Registrován: 14 kvě 2013 19:45
Bydliště: tam kde žáby mají zuby a chřipka je jen zženštělost

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od pytrs » 29 pro 2013 17:39

toto je zajímavé téma a tyká se mnohých z nás jsem rád ,že jse tu dočtu poučení jak postupovat při policejní kontrole když vezu vzduchovku v pouzdře v autě ,ale myslím tím rady na úrovni ne takové (nic bych jim neukázal vůbec bych se s nima nebavil atd.)
a proto se chci zeptat:
1.musím policajtům tu vzduchovku ukázat vytáhnut ji z pouzdra
2.a jak jim dokážu nebo jak poznají ,že je do 16J
ptám se proto ,že s policajtama nemám dobré zkušenosti a proto jsem toho názoru ,že je lepší s nimi spolupracovat mnozí by se zachovali jako GUNNER
pokud někdo znáte odpověd na moje otázky tak se rád poučím
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od PEPAN » 29 pro 2013 18:16

policie nemůže být oprávněna ke kontrole zbraní, je to podle zákona neproveditelné, musel by ji vyndat z pouzdra, zbraně kat B,C už vůbec-pokud nemá příslušník ZP. při důvodném podezření snad.. proto se vždy ptají a čekají na reakci
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od Martin K » 29 pro 2013 18:36

ale no tak, Pepane. pokud se budeme bavit o té vzduchovce, v pouzdře, v kufru, nebo v čemkoliv jiným, tak pokud policajt bude chtít, tak si ji prohlídne a ty ani necekneš! stačí když ti řeknou, že mají důvodné podezření, že převážíš něco nelegálního :wink: . když budou chtít, otevřou ti i zabalenej dárek pro babičku k Vánocům! stačí mít " důvodné podezření ". a to důvodné podezření můžou mít třeba proto, že se jim nelíbíš, nebo máš na nohou pantofle ( tohle je samozřejmě nadsázka ) :lol: .
no a co se týče té vzduchovky, tak každá u nás prodaná by měla mít značku státní zkušebny ( to ale nevím na 100% ), alespoň ty moje tu značku mají.
Obrázek
dycky STEYR
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od mojedx » 29 pro 2013 18:38

PEPAN: To jako že čeká abych mu ji ukázal a hodí na mě hned přestupek, že ji ukazuju veřejně? No potěš, hlavně že pomáhat a chránit - městskou kasu leda.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od PEPAN » 29 pro 2013 18:46

právě, je otázka jestli vůbec můžou něco chtít ať už si myslí co chtěj, mě se takhle už taky párkrát ptaly, jednou MP. a co prý mam v pouzdře, že mají hlášenou střelbu z malorážky. vzduchovku sem jim normálně ukázal a dopadlo to dobře, ale... :oops:
co se převážení týče vždy se jen zeptaly co mám
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od Martin K » 29 pro 2013 18:49

Prave, ze muzou chtit :wink: .
Ja netvrdim, ze pri kazdy silnicni kontrole dopadne clovek jako gunner, ale otazka znela jestli musis policajtum ukazat vzduchovku a vyndat ji z pouzdra. Odpoved je ANO, pokud bude policajt chtit videt co mas v tom kufru, tak mu ji musis ukazat.
Naposledy upravil(a) Martin K dne 29 pro 2013 18:52, celkem upraveno 1 x.
dycky STEYR
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od duffioso » 29 pro 2013 18:49

Me kdyz zastavili policajti v zakazu vjezdu ve Strasicich,ano tam,kde vas vetsinu vyhmatla VP,tak jsem jim rekl,ze jedu na streleckou soutez.On rekl,ok.Pak se zarazil a povida:na streleckou soutez?Tady ale neni zadna schvalena strelnice.Odpovedel jsem mu,ze je to strelba ze vzduchovek.Koukl na zadni sedacku a uvidel futral.V tom pouzdre mate zbran?Ano,tu vzduchovku.Muzete mi ji ukazat?Za nami uz kolega zastavil dalsi auto.Ptam se ho:vite o tom,ze musi byt neustale na verejnosti skryta?Samozrejme to vim.Rozepl jsem zip a nadzvednul chlopen.Povidam mu:mam ji vyndat?Ne,schovejte to a pokracujte v jizde.Ja jen jestli nejedete na houby do vojenskeho prostoru.Jeste me pochvalil,ze znam zakon a pustil me s pranim stesti :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
ranovak
Příspěvky: 902
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od ranovak » 29 pro 2013 19:01

Pepan: Máš i nemáš pravdu. Před lety jsem na podobné téma vedl mnohahodinovou diskuzi s několika policisty. Zákon o zbraních a střelivu totiž vůbec neřeší něco jako kontrolu zbraně někde na ulici, v terénu, při silniční kontrole apod. Na to jaksi zákonodárci pozapomněli. Pouze §56 řeší "Zadržení zbraně, střeliva...." kde je jasně uvedeno:

Příslušník policie je oprávněn zadržet zbraň kategorie A, B, C nebo D, střelivo... ... aby jejich držiteli zabránil v jednání, kterým porušuje povinnost nebo nedodržuje zákaz stanovený tímto zákonem. Příslušník policie, který zadržel věc uvedenou ve větě první, vydá jejímu držiteli na místě potvrzení o převzetí zadržené věci a neprodleně ji odevzdá s uvedením důvodu zadržení příslušnému útvaru policie, který rozhodne o jejím zajištění (§ 57)...

Čili jak vidíš, zadržet ji může jakýkoliv příslušník PČR a nemusí mít žádný ZP nebo něco podobného jak jsi tvrdil.

Co se týká kontroly zbraně, střeliva apod., tak PČR se oháněla nějakými ustanoveními zákona o PČR, kde je uvedeno, že "..občan je povinnen uposlechnout výzvy příslušníka"
(zákon o policii neznám tak dobře a nechce se mi to teď hledat...)
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od PEPAN » 29 pro 2013 19:10

že ji může zajistit je mi jasné, dotaz byl na kontrolu. zajištění musí předcházet nějaký přečin nebo podezření abys je pak neroznes na kopytech.
ty zákony bohužel taky moc neznam, pokud teda melu kraviny tak se omlouvám

Logicky mi taky vychází nejlíp neodporovat zbytečně vrchnosti a jednat slušně viz duffi..
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od Annifry » 29 pro 2013 19:20

A jak je to u vzduchovek které neprošly zkušebnou a nemají značku. Nemůžou s tím mít chlupáči nějakej problém?
Naposledy upravil(a) Annifry dne 29 pro 2013 20:58, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět