Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od ViTTek » 25 pro 2013 22:30

Franta.cz:

Manuálů jsou tuny, ale realita je jiná.


JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od JuroNR » 25 pro 2013 22:55

Presne tak. A ako sa hovorí v tom vtipe: Teoreticky sme milionari,ale prakticky mame akorat dve kur..-šlapky v baraku.
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku

Příspěvek od mojedx » 26 pro 2013 00:18

gunner píše:...
Me by akorat zajimalo proc me ohmatali celeho... Mel jsem ruce na strese a roztazene nohy a poradna prohlidka... Ostuda, lidi koukali... Boze, co ja slusny obcan jsem zazil... Kam jsem to dopracoval


najeď si na 45. minutu :D
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku

Příspěvek od gunner » 26 pro 2013 07:58

To by se pak taky nestezoval :lol: :lol: :lol:
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
KurtBach
Příspěvky: 16
Registrován: 27 čer 2010 01:44

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od KurtBach » 28 pro 2013 15:40

to Gunner:
ahoj, pokud tomu rozumím dobře, jsi občan USA, tzn. v ČR cizinec, což většina diskutujících patrně přehlédla.
V tvém případě šlo zřejmě o to, že jsi převážel zbraň (kat. D), na kterou se vyžaduje od cizinců povolení k dovozu (v souvislosti s pobytem na území ČR, přesnou citaci paragrafů teď nevysypu z hlavy), potřebný doklad jsi neměl, a tady vzniknul tvůj problém.
Naposledy upravil(a) KurtBach dne 18 lis 2014 22:36, celkem upraveno 1 x.
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od gunner » 28 pro 2013 15:46

Tuto skutecnost jsem nevedel. To ze jsem american, nejsem kamo, ja jsem Chorvat. Ale i tak diky za informace, at je to jak je ja uz na to rezignoval, pusku asi prodam, v tomto state pro me jako cizince evidentne plati jiny pravidla. Smutny.... To je vazne smutny. Pravdepodobne se strelbou uz zabyvat nebudu jelikoz kvuli memu obcanstvi me asi i zavrou.
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od gunner » 28 pro 2013 15:58

Ja jako obcan EU kdyz prijedu do obchodu koupit cigarety tak po me za chvili budou vyzadovat ceske obcanstvi. Toto je vazne do nebe volajici, dyt se tu poskozuji moje zakladni lidsky prava... Proc muze v obchode koupit vzduchovku Honza a ne Mirko ? Tak toto je vazne vrchol. Diky kazdopadne za info ale byl by radsi kdyby tuto diskriminacni skutecnost nevedel.
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od jama » 28 pro 2013 16:42

Já myslím, že nejsi ojedinělý případ. Jak to řeší se vzduchovkami jiní cizinci, záměrně nejmenuji, snad se ti sami ozvou třeba přes SZ.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od Martin K » 28 pro 2013 17:17

Takze abych vyvratil dalsi mylne tvrzeni, ktere se tu pred chvili objevilo, tak je uplne jedno, jestli jsi cizi statni prislusnik, nebo nejsi!
Volal jsem znamymu co ma obchod se zbranemi a bylo mi receno, ze pokud k nemu prijde cizinec s pasem a bude mu vic jak 18 let, tak mu vzduchovku bez problemu proda!
V podstate je to logicke, ta zbran kterou ma ten dotycny u sebe musi pouze splnovat zakony dane v te ktere zemi se nachazi. Jezdime strilet do Polska, Slovenska, Anglie a nikde nepotrebujeme mit zadne povoleni na zbran, bo nase vzduchovky splnuji jejich normu 16J. Jediny problem je napr. v Nemecku nebo Madarsku, kde maji zakonem stanoveny limit 7,5J a tam uz je potreba zadat o povoleni a nebo mit na tu vzduchovku evropsky zbrojni pas...
Takze jestli jsi cizinec nebo ne je uplne sumak. Pokud budes skryte nosit zbran kategorie D, nemuzes mit se zakonem problem. Holt jsi mel smulu na blby poldy. Kazdopadne bych se na to jejich jednani preptal, protoze zaznam o pokute a za co byla udelena MUSI nekde v jejich pocitaci existovat. Nejde udelit pokutu a nikde to nezapsat.
Omlouvam se za diakritiku, ale pisu z telefonu.
dycky STEYR
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od gunner » 28 pro 2013 17:25

Diky Martine. Me se to take zdalo jako ptakovina. Ale nedivil by se nicemu v republice s neomezenou moznosti lide omezovat.... :lol: :lol: :lol:
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
Uživatelský avatar
JardaSlavik
Příspěvky: 92
Registrován: 06 lis 2013 19:04
Bydliště: Plzen

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od JardaSlavik » 28 pro 2013 17:38

Gunner a jak si dopadl na GIBSU?
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od gunner » 28 pro 2013 17:49

JardaSlavik píše:Gunner a jak si dopadl na GIBSU?
No, je pravda ze jsem se na GIBSU prokazoval pasem, rekl jsem kdy co a jak a hezky mi poprali pekny den a ze to zjisti. Nikdo me tam nediskriminoval. Podaval jsem informace u nejake baby ktera se v tom moc nevyzna ale ma na starosti predani informaci dal. Pry me po ukonceni vysetrovani vyrozumi dopisem. Nicmene jsem se ptal na noseni zbrane, odpoved znela ze se mam obratit na odd policie pro zbrane a strelivo. To se dalo cekat GIBS neni policie. Na odd policie pro zbrane jdu v pondeli vcetne bouchacky a jsem kurnik zvedav co mi reknou. Protoze nema cenu se spolehat na informace "jedna baba povidala". Uvidim co reknou pak poldove....
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od Martin K » 28 pro 2013 17:54

Tak jsem to jeste jednou konzultoval s policajtem a vec se ma nasledovne: na tom blocku co jsi dostal MUSI byt napsano za co, kdy, kde a kolik jsi dostal. Mel by tam byt i paragraf, ktery jsi porusil. Dale, proti te pokute muzes podat navrh na opravne rizeni ( snad si to pamatuju dobre, takhle nejak to znelo ) , takze neznamena, ze kdyz uz si to zaplatil tak vec je uzavrena! Da se to zpetne prezkoumat!
Psal jsem ti to uz jednou, budu se ted opakovat, ale muzes sem naskenovat ten tvuj pokutovy blocek? Nebo mi ho posli do SZ nebo do mailu.
dycky STEYR
Uživatelský avatar
JardaSlavik
Příspěvky: 92
Registrován: 06 lis 2013 19:04
Bydliště: Plzen

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od JardaSlavik » 28 pro 2013 17:56

Jsem to cele četl a děs ale je pravda že člověk nevi jak se zachová v takové situaci ....ja si taky nic nenechám libit ale jak to popsal tvou situaci tak se zachovám stejně ale bez te pokuty na místě nesouhlasit.Je pravda že jsem taky chodival bez pouzdra s Hastanem po Obci a ted co se dozvidám tak je to o držku bez toho pouzdra.Jsem nováček :) Přeju ti se ti vše uklidni celá tvá situace.
ranovak
Příspěvky: 905
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od ranovak » 28 pro 2013 19:58

Souhlasím s Martinem K. Důležité je co říká zákon a ne nějaký úředník nebo policista. Ti už toho napovídali a pak u soudu následně neobhájili...

Zákon o zbraních a střelivu to říká jasně:
§15 odst. 1
Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba.

(pro gunnera dodávám, že kat. D jsou právě např. vzduchovky, definováno v §7)

Nikde ve výše uvedeném paragrafu není ani zmínka o tom, že zbraň kat. D může nabývat (pouze) občan ČR nebo něco podobného! :wink:
Odpovědět