vzduchovka Shanghai QB 57

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 17 črc 2008 13:17

7cm na 50 metrů šup sem s terčem a fotkou délky střeliště, každopadně to nám musíš přiject ukázat na sraz.


Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 črc 2008 13:18

No tak zkus tu online soutěž na 30m, pak si tu přesnost bude umět každý lehce představit. Té soutěže se v pohodě zúčastňují i pístovky.
A aspoň bude srovnání.
Jestli se nebojíš. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 17 črc 2008 19:29

Já se nebojím, ale asi bych to nepotvrdil. Kluk je lepší. Toho dostanu jen v pistoli. Zatím. Ještě před měsícem s ní netrefil ani terč, ale minulý týden už mi tuhnul úsměv... A to z ní vystřelil tak třicet ran dohromady. Inu - mládí.

Teď jsem se ho ptal, jestli jsem moc nekecal s tím rozhozem na 50 metrů a říkal, že tak nějak to bylo se střelivem SPORT a LUX. Padaly myslím asi 10 cm pod střed. Exacty byly lepší, ale lítaly vpravo nahoru. Zábava začíná s diabolkami STANDARD. To je na 40 metrů dvoulitrovka PET zasažena tak dvěma výstřely ze tří maximálně.

Střelištěm je zahrada na chalupě. Tam se dá udělat asi 65 metrů, ale jen za pomoci dvou, až čtyř dohlížitelů na bezpečnost (courající se rodina, další dva mladší synkové). Fotky bych snad měl, ale nevím, zda z vhodného úhlu. Mrknu se. Do 35 metrů je to napříč zahradou z bezpečnostního hlediska lepší. Pro střelbu do patnácti metrů (tedy zpravidla do deseti) z pušky a pistole máme romantické zákoutí u hnoje s kadibudkou a tam je to nejjistější.

Ale co. Řeknu mu, ať se sem přihlásí sám. Chce mi přispět na FX T12 Whisper, tak ať se tu přiučí. Stejně se mi pak bude oprávněně vysmívat. Už se těším.

A když už mi nevěříte, co řeknete na tohle: Právě dnes mi manželka oznámila, že mi chce pušku koupit k narozeninám. Protože jsem původně chtěl Walther 1250 Dominator, málem mne s ní překvapila. Ale teď je zmatená a neví, jestli si to zase nerozmyslím. Ale asi ne.
Skoča

Příspěvek od Skoča » 17 črc 2008 23:18

Všechny vás zdravím!

Já jsem ten syn od "Radawara". Našel jsem terč na který jsem střílel s QB 57 na 50 metrů s DIABOLO EXACT vleže. Byl to můj první a nejspíš také poslední pokus střílet na tak velkou vzdálenost, osobně totiž preferuji střelbu na menší vzdálenosti bez opory. Baví mě například zatloukat připínáčky, kterými jsou připevněné terče - s QB-čkem žádný problém :) . Proto mám nastavenou optiku na 10-15 metrů a není se tedy čemu divit, že mi to na 50 metrů létalo trochu bokem :) .
Myslím, že na vzduchovku to není špatné...se správně naladěnou optikou by to bylo všechno do černého a to mi jako důkaz přesnosti mé pušky stačí.

Tak střelu zdar a s QB-čkem především...Michal :D
Přílohy
Terč.jpg
QB 57 na 50metrů s JSB EXACT vleže.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 18 črc 2008 05:58

Hmmmmm tak nastrilej na 50 metru 20 ran na papir a pak pošli ten soustřel.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Skoča

Příspěvek od Skoča » 18 črc 2008 14:33

V úterý odjíždím na tu chalupu, tak snad najdu chvilku a pár ran tam vystřelím :wink: - uvidím, jaké bude počasí.
No a pak se uvidí... :)
Tak zatím.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 27 črc 2008 20:55

Takže s dovolením odpovídám já - syn Michal zůstal na chalupě.

Zde je střeliště. Vzdálenost 50 m je měřená opravdovým metrem. Střelba probíhala za lehce nárazového větru asi 3 - 8 m/s (kvalifikovaný odhad původně leteckého modeláře). Občas zapršelo, čili se nedařilo nastřílet kontinuálně.
Přílohy
Strel.jpg
Zahrada....
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 27 črc 2008 21:06

První nástřel byl s děsivým rozptylem asi 18 centimetrů! Pak se zjistilo proč. Diabolky JSB Exact vypadaly jako použité, bylo je třeba přebrat. Přibližně každá šestá byla celkem rovná. Ostatní měly košilky pomačkané na první pohled viditelně, některé až do cca 40%.

Takže připojuji nástřel až s těmi přebranými. Střílel Michal s oporou o dřevěný špalek. Rozptyl asi tak 8,5 x 6 centimetrů. Ten stranový rozhoz přisuzuji zmíněnému větru. Víc se s danou optikou fakt nedá.
Přílohy
MichEX.jpg
50 metrů Exact
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 27 črc 2008 21:12

Tohle jsem nastřílel já v krátké chvíli, kdy skoro nefoukalo. Kromě toho, že je vše vpravo nahoře (proč asi...), je zajímavé, že ač jsem horší střelec, mám lepší rozptyl horizontálně. To myslím potvrzuje má předchozí slova o větru.
Přílohy
RadEX.jpg
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 27 črc 2008 21:18

A perlička na závěr - střelba s diabolkami LUX. Byl jsem "za bukem" poblíž terče, když Michal střílel. Ten zvuk střelby zněl, jako probodnutý papiňák. Ploché hlavičky dělají svoje. Střelivo je bez výběru, při zběžném pohledu se zdálo být vše v perfektním stavu. 50 metrů je zjevně už dost, ale tohle jsou terčovky, čili je rozhodně nehaním, spíše naopak.
Přílohy
MichLUX.jpg
50 metrů LUX
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 27 črc 2008 21:46

Závěrem:

Ta optika je opravdu spíše na menší vzdálenosti. Ačkoli jsem vytisknul speciální terče s tlustými čarami a koulí uprostřed. Na tu dálku a při zatažené obloze už nic moc. Nitkový kříž zcela zakryl cíl, takže asi měla být větší ta koule, aby přečnívala. Chtěl jsem nám to tímhle terčem zjednodušit, ale normální terč by asi byl lepší.

Čili znovu tvrdím, že samotná puška UMÍ rozptyl do 5 cm!!! Nic nelze hodnotit v oblasti kvality, má za sebou jen asi 4000 ran. Uznávám, není to moc.

Na deset metrů z volné ruky ve stoje je ideálním cílem mikrotužkový článek AAA. Michal jej dostane každou ranou, pokud není nikým obtěžován. Jako výzva pak dobře slouží plastová kulička do kuličkovky. To už je fakt problém.
Námětem k dskuzi budiž skutečnost, že neumí střílet do terče. Z deseti ran dá maximálně dvě, či tři desítky, ostatní jsou devítky a někdy mu tam skočí i osmička. Ale ustřelit větvičku o průměru asi 12 milimetrů třemi ranami těsně vedle sebe, to mu jde. Vše z volné ruky ve stoje.

No co byste za tři tisícovky chtěli víc??? K čemu mi bude vytoužená FXT12 za úhrnem asi 30000,- proti synovi s jeho QBčkem? Chce to něco umět. Zbraň je podružná.
Přílohy
QB-57a.jpg
QB-57c.jpg
Původní výbava se "standardkami". Ty opadu nebrat, leda tak na plechovky.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Pro odlehčení...

Příspěvek od Radawar » 27 črc 2008 22:29

Není nadto, mít alespoň tři syny...
Přílohy
Synové.jpg
Na palebné čáře.
Pepan1

Příspěvek od Pepan1 » 28 črc 2008 09:06

Chci se zeptat.... Optiku na tom máte tu původní? Jde mi o to, že tuhle vzduchovoku mám taky, sem s ní víceméně dost spokojený, ale původní optika se mi po několika ranách (a rány jsou to prudké) rozlaďovala tak, že po nástřelu byla 2 rány v pořádku a pak už si to dělalo co chtělo.Ale to je věc optiky, ne zbraně..
DanielH

Příspěvek od DanielH » 28 črc 2008 09:13

pro presnost tady te skladacky je dobre, ze je optika na hlavni
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 28 črc 2008 09:21

Optika je původní, jednou naštelovaná, pak jednou dotažené šrouby, protože po cca 200 výstřelech couvla o cca 2 mm dozadu. Toť vše.
Odpovědět