Vzduchovka na stlaceny vzduch

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
¨Gooo
Příspěvky: 8
Registrován: 01 čer 2014 18:20

Vzduchovka na stlačený vzduch

Příspěvek od ¨Gooo » 10 led 2018 14:39

Dobrý den

Synovi jsem v loňském roce koupil vzduchovku k narozeninám (Crosman Pumpmaster 760 4,5mm), aby se seznámil a já zjistil, zda má smysl kupovat nějakou dražší zbraň. Střílení jej baví a dle předpokladu, baví i mě, takže zvažuji nový nákup.

Na fóru se převážně doporučuje Slavia 630/631 a předpokládal jsem, že do ni půjdu, ale napadlo mě hledat ještě alternativy. Syn má 8 a s pumpováním na Crosmanovi má docela problémy. Manželka to stejné. Neuvědomuji si, jak to bude s klasickou pákovou Slávií, tak jsem zvažoval nějakou zbraň na stlačený vzduch.

Mám vlastní dílnu a není problém si sehnat plynovou láhev na CO2. Většinou jsem viděl nějakou DYI výrobu přepouštěcích ventilů, ale nemám z toho moc dobrý pocit (ty tlaky tam nejsou zrovna malé). Zároveň mám ale nějaké kompresory.

Napadlo mě, zda existuje nějaká varianta zbraně, kde není nutné nějak natahovat lze využít například kompresor, nebo bombu (kompresor samozřejmě lepší). Něco, co nějak nemusím vyrábět v garáži a pak nám to vybouchne do tváře.


¨Gooo
Příspěvky: 8
Registrován: 01 čer 2014 18:20

Re: Vzduchovka na stlačený vzduch

Příspěvek od ¨Gooo » 10 led 2018 15:00

bobpet
Příspěvky: 267
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Vzduchovka na stlačený vzduch

Příspěvek od bobpet » 10 led 2018 15:14

Ahoj. Pri tejto puške budeš musieť rátať s ďalšími investíciami do tlakových fliaš a plnenia, čo sa môže vyšplhať aj 10tis. A časom prídeš na to, že ak chceš strieľať konštantnou úsťovou rýchlosťou, bude to chcieť aj regulator, čo je ďalšia investícia....
A okrem iného nezabúdaj, že táto puška pracuje s tlakom 200bar, na rozdiel od CO2 pušky, u ktorej sa pracovný tlak pohybuje okolo 60 bar.
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Vzduchovka na stlačený vzduch

Příspěvek od Mini Me » 10 led 2018 15:31

horned.reaper
Příspěvky: 5
Registrován: 28 lis 2010 23:59

Re: Vzduchovka na stlačený vzduch

Příspěvek od horned.reaper » 10 led 2018 18:38

PR900W mohu doporučit, za mě ale zbraně do 16J spíše v ráži 4.5mm, kvůli lepší balistice a levnějšímu střelivu. Zkuste slídit po inzercích, čas od času se něco vyskytne, já koupil rok starou PR900W včetně nové 6l lahve za nějakých 7000 korun. Kutilství v této oblasti opravdu zavrhněte. Smrtelné úrazy nejsou výjimkou u CO2, kde pracujete s cca 4-5x nižším tlakem, než v případě vzduchu. Pokud máte problém s financemi, zkuste promyslet koupi vzduchovky na CO2, od stejného výrobce např. CR600W nebo krátké CP1 (pokud jste kutil, lze dodělat pažba a používat jako dlouhou). Nebo pak klasickou vzduchovku zlamovací.
¨Gooo
Příspěvky: 8
Registrován: 01 čer 2014 18:20

Re: Vzduchovka na stlačený vzduch

Příspěvek od ¨Gooo » 11 led 2018 21:55

Jak se koukám, také začínám uvažovat o nějaké použité zbrani. Částečně se mohu s rozpočtem dostat do malinko lepší kategorie, částečně bych rád již zastřílenou zbraň. Velmi často koukám na články o zbrani, kde autor píše že změnil tohle, upravil tohle...ale v tuto chvíli bych sám na nic takového neměl znalosti.

Asi si napíšu dotaz na poptávku v bazaru. Nějak skrze Bazoš se mi to kupovat nechce.
Man
Příspěvky: 154
Registrován: 06 lis 2014 18:57

Re: Vzduchovka na stlačený vzduch

Příspěvek od Man » 12 led 2018 20:01

A to seš tak línej nebo slabej klukovi zlomit Slávku? Je vidět,že seš asi ve vatě a mimo mísu...
Man
Příspěvky: 154
Registrován: 06 lis 2014 18:57

Re: Vzduchovka na stlačený vzduch

Příspěvek od Man » 12 led 2018 20:19

¨Gooo píše:Jak se koukám, také začínám uvažovat o nějaké použité zbrani. Částečně se mohu s rozpočtem dostat do malinko lepší kategorie, částečně bych rád již zastřílenou zbraň. Velmi často koukám na články o zbrani, kde autor píše že změnil tohle, upravil tohle...ale v tuto chvíli bych sám na nic takového neměl znalosti.

Asi si napíšu dotaz na poptávku v bazaru. Nějak skrze Bazoš se mi to kupovat nechce.
Řekl bych,že by sis měl částečne nastudovat,co je vzduchovka,větrovka,plynovka a flusbrok.Pokud částečně koupíš již zastřílenou zbraň,buď si částečně jist,že si ju budeš muset zcela určitě plně zastřílet na sebe.A pokud se v lufinách nevyznáš ani částečně,tak se plně vyhýbej čtení článků,že někdo něco upravil a změnil.Osobně bych ti poradil,kup částečně zachovalou S 631,kromě diabolek k ní nic nepotřebuješ a když ju dokážou natáhnout moje holky,tak tvůj kluk taky.
PS:nejseš náhodou z Částavy?
Danismckost
Příspěvky: 52
Registrován: 04 led 2016 21:02

Re: Vzduchovka na stlačený vzduch

Příspěvek od Danismckost » 12 led 2018 23:05

Kup Daystate s pumpou a máš klid na furt, nemusíš se v tom hrabat, ani nic ladit. Akorát optiku :lol:
Daystate Wolverine
Odpovědět