Vzduchovka Hatsan-nic lepsiho neexistuje

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Richi

Příspěvek od Richi » 21 lis 2005 19:35

Na tvojom miesto by som išiel skôr do Slávky ale ak Hadsan, tak v plastových mieridlách nevidím problém - jednoducho by som ich odstránil a upevnil puškohlad alebo kolimátor.


Dodík

Příspěvek od Dodík » 21 lis 2005 20:35

Pokud se zajímáš o vzduchovku s pevnou hlavní (Hatsan mod.100/105) tak stejně ty mířidla používat nebudeš a skončíš u optiky.
Já mám 105-ku Hatsan a střílel jsem s nimi asy tři týdny než jsem koupil puškohled a přestože jsou z plastu tak jim není co vytknout , snad jen to že oproti Slavii není krytá muška.
Nejhorší na této vzduchovce se mi jeví chod spouště který ač je to v návodu psáno , nelze bez úprav (výměna seřizovacího šroubu za delší)seřídit.
Jaká bude životnost čehokoliv se ukáže až za delší dobu používání.
Za stejné peníze je pevná hlaveň velký argument !
Celkově jsem spokojen a volba mezi 105-kou Hadsan a Slavií 634 dopadla dobře.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 23 lis 2005 11:23

Bylo by to moc fajn, jen kdyby ten Hatsan nebyl zalamovaci. Na CO2 nebo stlaceny vzduch by neco nebylo? :)
Návštěvník

Pro Myšilova

Příspěvek od Návštěvník » 23 lis 2005 11:55

Na vzduchovce možná ten plast vydrží, ale bohužel na brokovnici se ta předpažbí lámou jak sirky. Kámoš na to dojel.
Mimochodem vzduchovka má vlivem pístu větší nároky na optiku (odolnost vůči otřesům) než malorážka. Takže bacha na ty Hatsan plasty.
Rozhodně kdybych jí měl v ruce a vyzkoušel, jdu do ní a ne do CZ, to jsou šíleně předražené zbraně s neodpovídající kvalitou (vůči ceně).
Dodík

Příspěvek od Dodík » 23 lis 2005 12:52

xlibor píše:Bylo by to moc fajn, jen kdyby ten Hatsan nebyl zalamovaci. Na CO2 nebo stlaceny vzduch by neco nebylo? :)
Stovka ani stopětka Hatsan zalamovací nejsou , píst se napíná pákou pod hlavní.
Cokoliv na co2 bude mít malý výkon a střelba může být přesná (dost přesná-záleží na typu zbraně) jen na malou vzdálenost.
Větrovka by byla ideální , ale je tam poměrně vysoká pořizovací cena a jsou problémy s tlakováním na 200Atm. Vzduch musí být naprosto čistý a zbavený vlhkosti. Mne to odradilo od koupi CZ 200 (S) což je asi jediná dostupná větrovka na trhu. Možná se mýlím ale na jinou jsem v obchodech nenarazil.
CéÓček je výběr a docela se mi zdají zajímavé Drulovy.
compman

...

Příspěvek od compman » 23 lis 2005 19:16

Tak .. dnes konečně na poštu dorazily montáže Kozap. Zítra tam zajdu a hodím to na to moje 1-0-5 plivátko a uvidíme, co to nastřílí. Zkusím použít u nás v regionu asi nejlepší dostupné diabolky Gamo proMagnum (či jak se to píše :lol: ). O sobotě a neděli nastřílím a vyfotím (abyste neřekli, že kecám :wink: ).
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: ...

Příspěvek od Andy » 23 lis 2005 19:46

compman píše:Tak .. dnes konečně na poštu dorazily montáže Kozap. Zítra tam zajdu a hodím to na to moje 1-0-5 plivátko a uvidíme, co to nastřílí. Zkusím použít u nás v regionu asi nejlepší dostupné diabolky Gamo proMagnum (či jak se to píše :lol: ). O sobotě a neděli nastřílím a vyfotím (abyste neřekli, že kecám :wink: ).
Gamo Pro Magnum je nejvetsi sracka. Kup opravdu neco lepsiho. JSB Exact (pokud chces strilet dal nez 10m).
Dodík

Příspěvek od Dodík » 23 lis 2005 20:26

Střílel jsem PRO MAGNUM a nic moc , BOXERY to samé , pak jsem sehnal STRATONY také od JSB a byl to velký rozdíl k lepšímu. Vřele doporučuji a nad 15M jsou nutností. EXACTY jsem nikde nesehnal ale určitě jsou také vynikající.To je moje zkušenost v cal.177 ale určitě to platí i pro .22
compman

Re: ...

Příspěvek od compman » 24 lis 2005 15:17

Andy píše:
compman píše:Tak .. dnes konečně na poštu dorazily montáže Kozap. Zítra tam zajdu a hodím to na to moje 1-0-5 plivátko a uvidíme, co to nastřílí. Zkusím použít u nás v regionu asi nejlepší dostupné diabolky Gamo proMagnum (či jak se to píše :lol: ). O sobotě a neděli nastřílím a vyfotím (abyste neřekli, že kecám :wink: ).
Gamo Pro Magnum je nejvetsi sracka. Kup opravdu neco lepsiho. JSB Exact (pokud chces strilet dal nez 10m).
To vím. Ale jak jsem psal.. JSB Exact tady neseženu ani kdybych sebevíc chtěl.. a nechat si je pořád posílat, to podle mého není ideální řešení. Občas se tu objeví nějaká ta krabička Stratonů, ale to je fakt jen občas. A z toho výběru tady mi nejpřesnější přijdou právě ty pro magnum. Nebo snad chceš tvrdit, že boxery, standarty ( :lol: ), různé s plochou hlavičkou, nebo nejrůžnější broky jsou přesnější? ... Zkusím pro magnum a stratony a uvidíme.. :arrow:
Jinak v té krabičce stratonů, co jsem měl byla asi 1/3 nepoužitelných.
H3nrY

Příspěvek od H3nrY » 06 bře 2006 21:34

Andy píše:
Ostrostrelec píše:Ja vlastnim taky Hatsan a nemuzu si stezovat.Zitra sem muzu ukazat nastrely na 50m,25m,30m.A mam s ni vyborny zkusenosti jenom plastova pazba se mi nelibi tak kdyby nikdo mel nejakou starou drevenou pazbu tak bych ji odkoupil.Priznivce Hatsanu
Zase ten samej clovek... vo co ti de? Ty hatsane? :-D
Koukám, že seš fakt totalně nadrženej na druh lidí kteří mají sklon popisovat zahraniční zbraň.Český zbraně jsou veký věci viz CZ 750(sniper nejvyžší kvality) nebo i starej sa vz 58(dobrá zbraň,ale v dnešní době je i m16a1 lepší,a mám rád lidi kteří při pohledu na 58 vykřiknou :Jéééé hele to je kalach,ty bych střilel rovnou)no ale teď zpet,zahraniční zbraně (teda vzduchovky)jsou kolikrat lepší než české,ale musí se přihlídnout na cenu v čemž je zase czech guns na dost dobrejch příčkách.Z toho plyne to o co mi jde-nech lidi říct taky jejich názor a nejebej je okamžite po přečtení jejich přízpěvku. HOWK
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 06 bře 2006 22:05

V tomhle se musim Andyho zastat .. reaguje podrazdene zcela pravem - protoze zde psal jeden clovek (z jedne IP adresy) nekolik ruznych prizpevku pod nekolika ruznymi prezdivkami - dokonce sam sobe i odpovidal nebo daval za pravdu :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 06 bře 2006 23:21

Navic jestli dam nekdy nekomu BAN... bude to tenhle chytrak.
pisin

HAT 105 - 5,5

Příspěvek od pisin » 09 srp 2006 14:40

Dodík píše:Pokud se zajímáš o vzduchovku s pevnou hlavní (Hatsan mod.100/105) tak stejně ty mířidla používat nebudeš a skončíš u optiky.
Já mám 105-ku Hatsan a střílel jsem s nimi asy tři týdny než jsem koupil puškohled a přestože jsou z plastu tak jim není co vytknout , snad jen to že oproti Slavii není krytá muška.
Nejhorší na této vzduchovce se mi jeví chod spouště který ač je to v návodu psáno , nelze bez úprav (výměna seřizovacího šroubu za delší)seřídit.
Jaká bude životnost čehokoliv se ukáže až za delší dobu používání.
Za stejné peníze je pevná hlaveň velký argument !
Celkově jsem spokojen a volba mezi 105-kou Hadsan a Slavií 634 dopadla dobře.
jsem týdenním majitelem H 105, ráže 5,5. rád se s tebou podělím o zkušenosti a poznatky - rád si vyměním různá vylepšení.
1. jak jsi spokojen s vyvážením pušky? Moje 105 připadá mi dost nevyvážená - těžká na předek.. zřejmě kvůli plastové pažbě, která je dutá a proto velmi lehká.. Vážně přemýšlím o výměně za H 100 s dřevem. I přes doplatek cca 700,- Kč.

2. u 5,5 ráže mi dělá problém správné a čisté nabíjení:
diaboly jdou do hlavně vcelku ztuha ( vyzkoušel jsem 3 typy -tvrdší i měkčí - nemá to moc vliv) němeské přesné tvrdší Baracudy - zlaté, Gamo Expander a Gamo Pro magnum.
Díky seříznutí hlavně před závěrem pod úhlem ( odhad asi 15°) nejde zatlačit diabola nikdy dokonale dovnitř a tak horní její část lehce vyčuhuje.
Při zavření závěru se pak logicky deformuje ( lehce) ale bohatě to stačí k ovlivnění přesnosti. A taky to má jistě vliv na opotřebení hrany závěru a utěsnění závěru.
Mám už pěkný mozoly na palci od nabíjení a diabolu vždy posouvám malým přípravkem ( někdy jen malým imbusáčkem o cca 1 - 1,5 mm do hlavně, aby byla CELÁ UVNITŘ.
Její postrkávání mě však dost rozčiluje a zdržuje..
Jak to vidíš ty ?
3. otevřený závěr má na můj vkus dost velkou boční vůli.. zavřený samozřejmě ne. řešil jsi to nějak?
4. spoušť je šíleně tvrdá ( mrzí mě, že ve všech popisech i v návodu klidně tvrděj, že je seřiditelná. Nezbyde asi, než si si upravit.. Což se může u pušky v záruce i nevyplatit...
Jinak na přesnost a rozptyl si vůbec nestěžuju.. Mám na tom optiku ČZ 4 x 32 a vyhovuje. Montáž je GAMO TS-250, vysoká,2 dílná, slitina a docela vyhovuje.
Ještě tam dám asi 6 x 40 jako variantu...
Za ty peníze je to určitě víc než dobrá a na běžnou střelbu a i různé přínosné experimenty naprosto vyhovující flinta!
5. dělal jsi něco s hledím ?
Dodík

Příspěvek od Dodík » 09 srp 2006 23:13

Nazdar pisine
1-Souhlasím s tebou , bude to napínací pákou a lehkou pažbou ale nějak jsem to zkousnul

2-Mám cal .177 a tam zůstanou venku 2-3desetinky a to nevadí , ten závěr se dovírá ,,šikmo" a diabolku ani těsnění nepoškodí.

3-Důležitá je zavřená pozice a ta je v pohodě a ani se nehne i když to zkusím silou.

4-Spoušť je kapitola sama pro sebe a nejslabší místo celé zbraně. Tu je nutno rozebrat , broušením spasovat funkční plochy a následně je zaleštit (ideální na to je ruční stopková mini bruska ). Seřizovací šroub délky chodu vymněnit za delší a zaoblit a zaleštit jeho konec. Ještě si vzpomínám že jsem vyhodil nějakou pružinku , asi tu na první stupeň chodu spouště , ale nejsem si jist. Při tom doporučuji také vyndat pružinu a ,,srazit její konce" aby vznikla dosedací plocha , protože ti pacholci turecký je řežou flexou a jednak je každá jinak dlouhá (a jinak výkonná) a hlavně neopracovaný konec pružiny za chvíli sešrotuje podložky co jsou pod ní a ten šrot pak napadá do spouště .... :roll:

5-Hledí jsem odmontoval - používám optiku.

Pevné nervy při ladění spouště přeje Dodík
pisin

to dodik

Příspěvek od pisin » 10 srp 2006 13:47

dík!
u spouště jsem jen vyměnil šroub a jde v klidu, lehce, až do nuly..
ad. 5. jde ti vyšroubovat šroub od hledi s vnitřnim imbusem ? mě tam drži jako ďábel, je jistě přilepený a nechci ho ulomit v liště.. :)
- tu pružinu určitě udělám..
jakou jsi tam dal optiku a montáž ? mam tam 4 x 32 a chci zkusit 6 x 40 z mé malorážky - jen nevím, není -li to zbytečný..
:idea: měj se, mi.
Odpovědět