Vzduchovka HATSAN 1000s STRIKER

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Korab
Příspěvky: 200
Registrován: 11 pro 2011 00:23
Bydliště: Ostrava

Re: Vzduchovka HATSAN 1000s STRIKER

Příspěvek od Korab » 02 dub 2013 20:41

Tak jsem poměřil výkon této vzduchovky a byl jsem velice překvapen. Nato jak kope tak se výkon pohibuje kolem 13,5J, trošku málo na tak velký kopanec :(


BSA Scorpion SE 4,5
Slavie 630
Ford79
Příspěvky: 151
Registrován: 06 zář 2011 23:18

Re: Vzduchovka HATSAN 1000s STRIKER

Příspěvek od Ford79 » 20 dub 2013 12:58

Zdravim,našel jsem tohle vlákno o Strikeru...tak spíše napíšu sem.....včera mi přišel Hatsan Striker Edge r.4,5 mm v černé barvě...bohužel objednaná 5,5 není a dlouho nebude.zatím jsem nestřílel,prší...takže zběžná prohlídka....zkusím zítra vyzkoušet a napsat víc....udávaná rychlost na ústi hlavně až 280 m/s dle použití střeliva.pokud ho někdo máte...jaké střelivo používáte...?mám připravené JSB a Boxery
Uživatelský avatar
hans55
Příspěvky: 72
Registrován: 21 lis 2012 18:18
Bydliště: Česká Sibiř

Re: Vzduchovka HATSAN 1000s STRIKER

Příspěvek od hans55 » 20 dub 2013 23:29

[quote="Ford79"]Zdar, používám JSB exact(1,03g) nebo JSB exact RS(0,87g), pomocí Chrono connect lite změřená úsťová rychlost cca226m. Mám 5,5mm.
CZ 200S 4,5 + Mamba Lite 3-12x44
Grüß Gott - Berg heil!
Ford79
Příspěvky: 151
Registrován: 06 zář 2011 23:18

Re: Vzduchovka HATSAN 1000s STRIKER

Příspěvek od Ford79 » 21 dub 2013 16:54

Zdar..tak Striker odzkoušenej.....za málo peněz hodně muziky pro toho,kdo nestřílí každej den,ale jako já o víkendech nebo příležitostně......jednoduchá,silná s taktickou pažbou pistolového držení....stříleno vším,co sem doma našel...ale nejlépe jí sedí JSBčka.Do 30 metrů ideální vzduchovka.....během týdne chci vyzkoušet průraznost
Paroh
Příspěvky: 11
Registrován: 06 čer 2012 06:41
Bydliště: Slezsko

Re: Vzduchovka HATSAN 1000s STRIKER

Příspěvek od Paroh » 28 dub 2013 22:42

Zdar pánové,
ta Hatsanovská novinka místo pružiny, píst Vortex se dá údajně natlakovat, má totiž ventil jako PCP kartuše, k nám chodí natlakované na 16J. Stačí pumpa na Hatsana nebo bomba a píst dá prý až přes 30J. Četl jsem to na Polských a US forech. Víte už o tom někdo něco více ?
vojtech.zak
Příspěvky: 1
Registrován: 30 srp 2013 00:20

hatsan striker 1000x/s bláto na hraní?

Příspěvek od vojtech.zak » 30 srp 2013 01:32

Dobrý den... cca před rokem jsem zakoupil na první pohled hezky zpracovanou vzduchovku lámačku HTS Striker 4,5mm, ve dřevě, restrikce na 16J výrobně. Poměr cena +- 2,8.000 a výkon 16j za "lidovou cenu atakující necelé 3 ticíce.... Vypadalo to jako dost srandy za nemálo peněz, přitom muziky se z ní linulo až až a k PCP to občas nemělo až tak moc daleko.

Na občasné střílení na chatě pro začátek určitě výborná zbraň.... Nastřelená na optiku Nikko Stirling
4x40 AO. Při použití pozlacených diabolek Gamo Raptor cal. 117 měřena na chronech úsťová rychlost kolem 310 m/s
+- minimální odchylka. CCA 1000 ran jako pohádka bez problému. Na 35 metrů s oporou bez problému všechny zásahy do cca 5cm soustřel. Rekreačně, snad i na škůdce, ideální zbraň, která ovšem kope jako kůň a člověk až přemýšlí jestli to není nějaká zmršená malorážka....
Po cca 2000 výstřelech se domeček z karet začal sypat. Rozptyl na 20 metrů jak brokovnice, tak tak trefit papír A4... optikou to nebylo. Začal jsem zkoumat. Vynechám omyly a pokusy, čistě relevantně.

Bohužel nikde jsem nenašel rozkres zbraně, budu to tedy popisovat laicky, bez terminologie atp.

Objevena závada č.1: aretační čep pod hlavní, který uzavírá "zámek" si vymačkal 0,02mm pro svůj prostor pod hlavňovinou.... a tak trošku chodí zavřená hlaveň kam se jí zrovna chce.
Že čep chodí 0,02mm do všech stran dělá i při silné pružince pod čepem rozsah výkyvu 0,2mm celkového chození hlavně nahoru a dolu.... to už prostě nastřelit nejde.

Než jsem dořešil tohle, v průběhu dalších, možná 5ti ran došlo k prasknutí pružiny pístu.... U hatsanů prý neobvyklé ale stát se může. Konečně důvod rozborky i střev a nejen mechanismu zámku hlavně... Dost jsem se zděsil, pružina cvaklá po cca 6 závitech mohla být technologickou chybou kalení či kdovíčeho prostě zmršená, budiž. Ovšem dokonalou osu a rovinu si u pístu představuji jinak....nekalená hlava pístu s těsněním je vyosená minimálně o 5° ze zalisované a brutálně odlhčené-frézováné části.. V té je prasklina podél zaleštěného švu "triubky" určitě 3,5cm dlouhá (zatím jen prasklina). .

Suma sumárů... po cca 1000 ranách nové zbraně: částečně zbořený píst, prasklá pružina, pod hlavní vychozená díra pro uzavírací čep....
Hatsan Striker v 16j nikdy více. Dilema je trápit se u soustruhu a přetvářet to na přesnou vzduchovku, nebo podle vzoru ostatních poskládat a střelit za litr na Aukru jako téměř nestřílenou zbraň? Nebo jsem jenom takový smolař a tato vzduchovka někomu slouží již roky bez zásahu do střev, přitom s plným zásahem terče?
MRKOO
Příspěvky: 21
Registrován: 26 kvě 2012 19:33

Re: Vzduchovka HATSAN 1000s STRIKER

Příspěvek od MRKOO » 09 zář 2013 17:39

Zdravim vas.
Mam doma S 630 model 77 a chcel by som si kupit nieco silnejsie... . A rozhodujem sa medzi hatsan strike 1000S alebo 1000X neviem aky je medzi nimi rozdiel... viac sa mi paci 1000x pretoze je pazba v dreve.
doveda
Příspěvky: 521
Registrován: 09 lis 2010 20:45
Bydliště: Klatovy

Re: Vzduchovka HATSAN 1000s STRIKER

Příspěvek od doveda » 09 zář 2013 18:16

To bude asi ten rozdíl,materiál pažby.
Hatsana jsem měl jak pružinu tak PCP,pružina se už rozsypala.Několik desítek tisíc diabol a je to na repas :(
Střílej Slávkou dál a budeš spokojen.
LP 300
LG 300 HFT
LG 300 ISSF
MRKOO
Příspěvky: 21
Registrován: 26 kvě 2012 19:33

Re: Vzduchovka HATSAN 1000s STRIKER

Příspěvek od MRKOO » 09 zář 2013 18:25

Dobre dik. A keby som si mal nieco nove zobrat tak PCP ?
Uživatelský avatar
crypton
Příspěvky: 20
Registrován: 27 kvě 2012 12:53
Bydliště: Zbraslav uBrna

Re: Vzduchovka HATSAN 1000s STRIKER

Příspěvek od crypton » 09 zář 2013 19:42

Těžko říct. Měl by sis to nejdřív zkusit. Slávie je výborná a dostačující pro občasné střílení. Jestli tě to ale baví, tak pak určitě PCP. Je to úplně o něčem jiném. Věř mi. Ale jak říkám, nejdřív zkus. Každý máme jiné představy.
______________________________________
Slavia 631 4,5
CZ 200S HUNTER 5.5 - BULLET 4-16X50AOE
HW97 KT 4,5 - Optisan Viper 10x44
HW100T Carbine 4,5 - Optisan Viper 4-16x50IR
Uživatelský avatar
DaveCZ-FM
Příspěvky: 90
Registrován: 29 říj 2013 13:06
Bydliště: F-M

Re: Vzduchovka HATSAN 1000s STRIKER

Příspěvek od DaveCZ-FM » 24 lis 2013 00:32

Hatsana strikera mam uz asi mesic, odstrileno sca 3000 diabolek, vesmes jsb 4,52 vsech vahovovych kategorii. Nejvic mu vyhovovaly jsb exact 0,475g na pruraznost a presnost, potom hevy, skoro stejna pruraznost, a na monstery uz byl slaby a na 30m uz hodne padaly. Na Huntershopu, jsem nasel nahradni pruziny, a tady na vasem foru hledal jakou pruzinu tam vlastne dat. Huntershop ma pro Strikera tuto pruzinu:
http://hunter-shop.cz/NAHRADNI-DILY-ZBR ... 5-5-5.html
no nevim nevim jestli bych ji tam narval, pruzina kterou byl osazeny muj Striker byla:
delka 27cm
sila dratu 3mm
pocet vinuti 36
vnitrni pr. 13mm
vnejsi pr. 19mm

vcelku realna pruzina kterou si myslim, ze by se dal osadit tento hatsan, bez mozneho poskozeni, nebo urvani neceho se mi zdala tato:
http://hunter-shop.cz/NAHRADNI-DILY-ZBR ... 5-5-5.html

Nakonec po procitani tohoto fora cim ho vlastne osadit jsem byl tak zmaten, ze jsem radsi volil Vortex typ 3 pro Strikera.
Po online objednani na Huntershopu byl na 2den doma :D
Hned jsem ho nainstaloval a vymenil take tesneni pistu, ktere bylo po 3000 vystrelech propalene, asi od dieselingu.
Strelba s vortexem je fakt suuuupeeerrr :lol: , tizsi, bez odpudivych rezonanci pruziny a take mnohem silnejsi, pivni flasku na 70m rozvali jak zarovku, (pokud se trefim) :twisted:
Instalace byla vcelku jednoducha, nebylo ho treba moc stlacovat, precniva jen asi 1cm pres konec tela pusky, ale ztlacit ten 1cm bylo dosat obtizne, ale s pomoci klesti to slo v pohode. Take ma na konci pistu otvor na natlakovani, takze , kdyby chtel nekdo jeste vetsi vykon tak vratka jsou dokoran. Dale jsem zaznamenal, ze ma radsi tezsi diabolky, nejlepe mu chutnaj monstery 4,52 0,870g, strelba snimy ma nejmensi rozptyl oproti exact, a hevy, bude to asi tim vetsim vykonem.
Do budoucna budu jeste predelavat hledi a take musku, protoze svetlovodna varianta, kdy muska je kulata a hledi hranate se mi zda absolutne nevhodna, je velice tezke zamerit terc nad 20m, nic pres musku nevidim a take vyrez ve hledi, ktery je mnohem vetsi a jeste ke vsemu hranaty nez vse clonici muska je nemozne presne zacilit.......
177. Weihrauch Hw77 + Optisan Cobra 3-9x42AO
177. Hatsan Striker1000s VortexPiston
Uživatelský avatar
DaveCZ-FM
Příspěvky: 90
Registrován: 29 říj 2013 13:06
Bydliště: F-M

Re: Vzduchovka HATSAN 1000s STRIKER

Příspěvek od DaveCZ-FM » 02 led 2014 22:48

Tak mam zmerenou ustovku.
JSB Exact 4,52mm

0.547g = 256m/s 17.78Joulu
0.670g = 250m/s 20.93J
0.870g = 210m/s 19.18J


To ze se meni rychlost diabolky s jeji vahou mi je vcelku jasne, ale ze se meni i ten vykon, to mi hlava nebere.

Napada me jen to ze, s zvysujicim poctem vystrelu a stlaceni se zacalo zahrivat to medium v tom vortextovem pistu a zacalo se vice roztahovat tak stoupl vykon, ale ruku do ohne bych zato nedal.

Nedokazl by jste to nekdo vysvetlit?
177. Weihrauch Hw77 + Optisan Cobra 3-9x42AO
177. Hatsan Striker1000s VortexPiston
Uživatelský avatar
misolc
Příspěvky: 12
Registrován: 02 led 2014 18:32
Bydliště: Lucenec

Re: Vzduchovka HATSAN 1000s STRIKER

Příspěvek od misolc » 06 led 2014 00:49

Ak mas taku moznost tak skus zmerat tie rychlosti a vykony este 1x, ci dostanes rovnake vysledky.
Uživatelský avatar
Tygrxxx
Příspěvky: 49
Registrován: 18 kvě 2013 16:46
Bydliště: Region razovity

Re: Vzduchovka HATSAN 1000s STRIKER

Příspěvek od Tygrxxx » 08 led 2014 17:41

Tak mám strikera 1000X asi rok a pár měsíců a zatím jsem naprosto spokojen, hned jsem sundal mířidla obě, Sundal jsem koncové mířidla,celý tubus jsem vykroutil ven, uřezal mířidla, zapracovat plat do kulata a nasadil zpět. Dal jsem před rokem na něho optiku nějakou chinu za 170Kč a stále drží nástřel (neskutečné). Pravda že je hlučný jako prase a tak jsem ho celý rozebral abych na to kouknul, první co jsem udělal je pet tuning a je to výborná věc, hlučnost o polovinu dolů. Cca po půl roce jsem petku musel vyměnit, byla na kusy :D. Dále jsem vyťepal pojistku, je tam na hovno akorád překáží. Originál pružinu jsem vypodložil ještě jednou gumovou podložkou a to mezi plastovou a kovovou, vychází to tak tak na stlačení pružiny. Na 30m trefím s v kleku s oporou zavitovou tyč 10mm. Jo a dále rezonanci té plastové pažby jsem vyřešil tak že pažbu jsem vyfoukal montážní pěnou a celé tělo mechanismu jsem uložil do transparentního silikonu, který jsem tam dal den předem aby uschnul, samozřejmě i kolem šroubů.

Určitě píst ani pružinu nepatlejte žádnou vazelinou, pokud nechcete odjebat těsnění na válci, ale pak to pěkně kouří po výstřelu.

A k dieselingu je to blboooooost jak mraky kdo to vymyslel. Zkoušel jsem všechno, kapnout do hlavně WD, lih, benzin tak samo na diabolku a vůůůůbec nic to nedělá. To jen takový dodatek.

Dále snese a vystřelí až 6 broků najednou, tak samo diabolku naopak a podobné srandičky, které se někteří bojí zkusit :D

Jo a ten píst je taky na prd, zkoušel jsem to natahovat a je to strašné tak po 20 natáhnutích si musíš tak 5 minut odpočinout jak tě bolí ruce a hlavně tomu nevěřím, že to udrží tlak. Asi je lepší koupit novou pružinu za 250kč.
Hatsan Striker 1000x a optika china za 170Kč :D
CZ 200, Optika 3-9 x40 STRIKEr :-)
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Vzduchovka HATSAN 1000s STRIKER

Příspěvek od milius » 08 led 2014 18:22

Tygrxxx píše:
Určitě píst ani pružinu nepatlejte žádnou vazelinou, pokud nechcete odjebat těsnění na válci, ale pak to pěkně kouří po výstřelu.

A k dieselingu je to blboooooost jak mraky kdo to vymyslel. Zkoušel jsem všechno, kapnout do hlavně WD, lih, benzin tak samo na diabolku a vůůůůbec nic to nedělá. To jen takový dodatek.

Dále snese a vystřelí až 6 broků najednou, tak samo diabolku naopak a podobné srandičky, které se někteří bojí zkusit :D
A nejseš ty blondýna? :lol:
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Odpovědět