Vzduchovka Gamo Shadow Matic

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

mildann

Vzduchovka Gamo Shadow Matic

Příspěvek od mildann » 05 led 2006 13:35

Prosim o info. ke vzduchovce ,,Gamo Shadow Matic" hlavně k nabíjení co znamená označení Matic -udájně má zásobník na 10 ran. Děkuji.


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 05 led 2006 13:44

Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 led 2006 14:08

Obrázek
Má opravdu zásobník na 10 diabolek.
Bližší info přímo u výrobce: http://www.gamo.com/?ID=53&ProductID=145
Mildann

vzduchovka Gamo

Příspěvek od Mildann » 05 led 2006 14:42

Děkuji za odpovědi,ale zajíma mě i jaká je a jak se natahuje,děkuji.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 led 2006 15:12

Podle toho obrázku se zjevně natahuje zlomením hlavně.
Asi nebude nic moc silná, protože u vzduchovek Gamo všude zásadně píšou, že má rychlost minimálně 300m/s a u téhle píšou 260, takže těch 200m/s (10J) by to snad mohlo dát. Ten zásobník vypadá, že je trubkový, takže na spolehlivost podávání diabolek bych si nevsadil. V zásobníku se budou diabolky otlačovat, tím trpí i přesnost. Hlaveň je zlamovací - to je při použití optiky nevýhoda. Je to jeden z jejich nejlevnějších modelů, kvalita tomu bude odpovídat. Plastová pažba - no, někomu se to líbí.
Suma sumárum, já bych do ní nešel.

Když to musí být Gamo, tak se spíš zamysli nad některým modelem CFX.
Třeba Gamo CFX Royal:
Obrázek
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 05 led 2006 15:30

Kubajzz píše: Suma sumárum, já bych do ní nešel.
Ja bych nesel do zadneho GAMA. Jeste mozna tak do vzduchovky co ma misto pruziny air piston. Tedy valec se vzduchem, ktery se jednorazove ztlaci... a pozdeji expandujici plyny pusobi na pist, ktery ztlaci vzduch ve valci a vyzene strelu ven.

Samozrejme zadna zlamovaci hlaven...

Nicmene v souvislosti s nedostupnosti takovych vzduchovek v CR... a cenou za air piston ... je lepsi si poridit vetrovku. Jelikoz tam je pomer cena/vykon jeste markantnejsi.

Samozrejme kazda sranda neco stoji.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 led 2006 16:04

Větrovka je samozřejmě nejlepší co se týká přesnosti, ale jiné výhody u ní nevidím.
Vadí mi u ní několik věcí:
1. tlaková nádoba se musí komplikovaně plnit - buď namáhavě ruční pumpou nebo přepouštět z tlakové (potápěčské) láhve. Oproti jednoduchému zlomení je to nepohodlné. Co jsem viděl, tak ta pumpa stojí asi 5000,- a ta láhev asi taky tak. Jen za to si člověk může pořídit dvě lámací Slávie.
2. K tomu ten suchý vzduch, tlakové zkoušky a jezdit láhev plnit někam do speciální prodejny. Prostě je to starost navíc.
3. Když už ji jednou natlakuji, tak musím střílet dokud nevyprázdním všechen tlak, tedy asi 50 ran, co jsem slyšel. Asi jde zbylý vzduch vypustit, ale to se mi zdá zbytečné. Přechovávat delší dobu větrovku natlakovanou se nedoporučuje. Ze zlamovací vzduchovky si kdykoliv mě napadne třeba z okna vystřelím 5 ran a zase ji pověsím na stěnu a nic se neděje.

Samozřejmě je to vše otázka priorit a k jakému účelu chci zbraň používat.
Kdo je maniak ať si koupí Walthera za 100k.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 05 led 2006 16:45

TO: Kubajz

ad1.) Plneni je komplikovane leda pro prumerne inteligentni dite ve veku 3roky. vysroubovat valec, nasroubovat jej na bombu, otocit ventilem tam a zpet a valec vratit do pusky .. to zvladne kazdy! Navic plnis jen jednou na 40 vystrelu, kdezto lamacku musis lamat pred kazdou ranou!

Pumpa je nesmysl - ale potapecska bomba vyjde na cca 2tisice (stara) a je vystarano!

ad2) Tlakova zkouska jednou za 5 let .. jezdit plnit k potapecum jednou za rok, kdyz se strili casto .. to neni tak strasne .. vic penez a namahy stoji opravy pistove vzduchovky (vymena pruziny, tesneni, ...)

ad3) Mam naplneno stale, zadne strileni navic, zadne vypousteni. Vypoustim jen pokud vim, ze delsi dobu strilet nebudu .. treba dovolena, zima atd .. takze zadny problem vzit pusku a strelit si jednu ranu z okna a trefit cil :) ... ale je pravda ze mi asi po prvnich 2 mesicich odeslo tesneni na valci, reklamace .. vyrizeno za 14 dni a od te doby pohoda .. uz vice jak rok .. u vetrovky 200S od CZUB je zaruka na kovove dily 3 roky

To jen pro upresneni .. :wink:
Mildann

Vzduchovky

Příspěvek od Mildann » 05 led 2006 20:29

Je vůbec nějaká kvalitní vzduchovka na více ran ??
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 05 led 2006 20:54

Na CZ 200S se da poridit opakovaci zasobnik na 10 ran .. a pokud chces neco samonabijeciho, pak treba toto: http://www.drulov.kvalitne.cz/
arnošt

Příspěvek od arnošt » 05 led 2006 21:04

nechá se cz 200s plnit z kompresoru?-mám na něm vzduch.filtr a odkalovaci zarizení-vodu netlačí
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 05 led 2006 21:08

arnošt píše:nechá se cz 200s plnit z kompresoru?-mám na něm vzduch.filtr a odkalovaci zarizení-vodu netlačí
Proc ne kdyz dokaze dat 200 atmosfer :twisted:
arnošt

Příspěvek od arnošt » 05 led 2006 21:43

hm,tak to by mně zajímalo jak to nafoukám tou pumpičkou za 5800.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 05 led 2006 21:59

arnošt píše:hm,tak to by mně zajímalo jak to nafoukám tou pumpičkou za 5800.
Jednoduse.. ma tenouckej pist. Staci 150 zdvihu :-D uf uf... a ses na svejch :-)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 led 2006 12:43

2Sidewinder:
Myslel jsem si, že se ozveš. :wink:
Já proti té větrovce nic nemám, sám uvažuji, že bych si ji pořídil, ale takhle ty nevýhody vidím já.

ad1) Nemyslel jsem komplikované ve smyslu, že to nezvládne přepustit děcko. I když s tou pumpou to je. Myslel jsem spíš to, že je nutno myslet na další věc, která není součástí zbraně a tudíž to není pohodlné.
BTW:Kolikrát jde ta větrovka naplnit z té 10l láhve?
Argumentovat cenou za ojetou láhev není fér. Když si koupím novou zbraň, tak musím počítat nové příslušenství a to je něco přes 5000,- za láhev.

ad2) Tlaková zkouška je sice jednou za 5 let, ale je to další věc o kterou se musím starat. Předpokládám, že se to posílá na nějakou expertízu a po tu dobu jsem bez láhve. Jak dlouho trvá?
ZP se taky prodlužuje jednou za 5 let a myslíš že mě to baví tam na policajty jezdit? Prostě dva dny v tahu. To už bych skoro uvažoval o koupi nové láhve.
S cenou oprav u pístovky to nevidím nijak špatně. Vyměnit pružinu nebo píst a těsnění zvládnu v pohodě sám. U Slávie jsem ji měnil asi 2x za 20let. Za tu dobu jsem ji rozhodně víckrát rozebral kvůli vyčištění a konzervaci.
A k tomu plnění - vsadím se, že ta bomba mi dojde přesně v okamžiku, kdy budu mít na střelbu největší absťák. :lol:

ad3) Že máš naplněno stále, je pro mě překvapení, na svých stránkách to nedoporučuješ. Přitom sám píšeš že ti tím odešlo těsnění a musels reklamovat.
Záruka na kovové díly delší o jeden rok než normálně, mě nijak nebere, předpokládám životnost kovových dílů v desítkách let.

Neber to osobně, jen tak přemýšlím. :wink:
Odpovědět