Vzduchovka a CSA

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Vzduchovka a ČSA

Příspěvek od Warthog » 26 led 2011 16:26

Tak jsem minulý týden udělal zkušenost se vzduchovkou v letadle. Lístek jsem reservoval přes KLM a teprve dva dny před odletem jsem zjistil, že letí ČSA. Kupodivu se ukázalo, že k tomu přistupují podobně rozumně jako KLM, taže jen pro úplnost pár tipů, pokud byste někdo chtěl převážet s nimi vzduchovku.

1. Je nutný předběžný souhlas ČSA - řeší se to tak, že se zavolá na jejich bookovací linku, přes plechovou hubu na změnu existujících reservací a tam to nahlásit. Chce to volat spíš dva dny před odletem, teoretické minimum je 24 hodin, ale to už trochu prskají. Při zápisu té žádosti chtějí velikost futrálu ve kterém zbraň poletí a hmotnost (plus minus kilo či dvě, ale větší odchylku už ne). Při požadavku je nutno trvat na tom, aby do počítačového systému zadali jako popis něco, z čeho je explicitně jasné, že se jedná o vzduchovku: "air gun", "air rifle". Za souhlas s převozem ani za vlastní převoz se neplatí nic extra, nevyplňují se ani žádné zvláštní papíry. Na souhlas není žádný nárok, ale dle interních informací to normálně povolují.

2. Na letišti u check-inu dostanete na futrál nálepku a následně ho odevzdáte u nadrozměrných zavazadel. Jde to normálně přes rentgen a policajti si budou chtít ověřit, že je to opravdu vzduchovka - tj. ne palná zbraň. Dá se to řešit tak, že se na futrál nalepí telefonní číslo a tento se zamkne kódovým zámkem - pak si zavolají, dáte jim číslo a hotovo. Pokud je zámek zamknutý jinak, fízl donese vzduchovku až na gate, kde vás požádá o otevření aby si mohl ověřit, že je to skutečně vzduchovka. Možná jsem paranoidní, ale rozhodně kufr neotvírat osobně - pouze poskytnout policajtovi informace či klíč k tomu, aby si ho mohl otevřít sám (jinak hrozí teoreticky problémy).

3. Po příletu se futrál vydává opět u nadrozměrných zavazadel, připravte se na to, že tam u něj bude opět stát policajt a bude se chtít přesvědčit, zda nejde o palnou zbraň. V mém případě stačilo ukázat vyndaný vzduchový zásobník a komoru. Samozřejmě není vhodné dráždit policajta moderátorem či laserem.



Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
retrros
Příspěvky: 218
Registrován: 01 pro 2007 15:24
Bydliště: Morava

Re: Vzduchovka a ČSA

Příspěvek od retrros » 26 led 2011 21:12

Mam podobnou zkusenost s Easy jet. je potreba pri bukovani rezervace zaplatit extra poplatek na kufr se zbrani. A pak je na prepazce presvedcit ze jsou to vzduchovky a ne zbrane a jde to. Jinak policajti okolo poskakujou jak u clanku vyse, a hlavne zadne papiry k nim mit nemusite
slavia 630,631, tau-6, drulov DU10, markham ''king''single shot, Webley Mk.III , Webley senior, BSA meteor, Diana mark IV a dalsi anglicanky
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Vzduchovka a ČSA

Příspěvek od dykmore » 27 led 2011 00:22

Možná by bylo vhodné upřesnit, kam jsi letěl. Já mám z pracovních cest i několik zkušeností, kdy se personál hrabal v kufru /nadrozměrném zavazadlu) a žádný souhlas nebo moji přítomnost k tomu nepotřeboval, a ani zámek mu v tom nezabránil.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Vzduchovka a ČSA

Příspěvek od PatrikV » 27 led 2011 01:13

Warthog píše:Možná jsem paranoidní, ale rozhodně kufr neotvírat osobně - pouze poskytnout policajtovi informace či klíč k tomu, aby si ho mohl otevřít sám (jinak hrozí teoreticky problémy).
Můžu se jen zvědavě zeptat jaké problémy by mohly nastat ?
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Vzduchovka a ČSA

Příspěvek od Warthog » 27 led 2011 01:49

Problém by teoreticky mohl nastat v tom, že v okamžiku, kdy se otevře futrál, jedná se už o nošení zbraně. Dle holandského zákona zcela jistě, dle českého nejspíš taky.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Vzduchovka a ČSA

Příspěvek od DrobasMirek » 27 led 2011 10:24

Toto je skutečný příběh zažitý na vlastní kůži
Kategoricky vás varuju tohle zkoušet mimo "civilizaci". Třeba taková Čína. Ani se vzduchovkou, ani s airsoftovou replikou, ani když to nahlásíte letecký společnosti, která vám to sice povolí, vše vybaví, ale když se na letišti vymění směna tak máte holt smolíka, protože číňani jsou extrémně rádi středem pozornosti a extrémně rádi si hrajou na důležitý, nepostradatelný, oddaný služebníky svý komunistický vlasti. Jinými slovy kdyby na letišti leželo ho*vno a všem bylo jasný, že je to ho*vno tak u něj budou dřepět na bobku a píchat do něj klacíkem a studovat jak to s tim ho*vnem vlastně je..

hodně hodně ve zkratce:
Několik minut od odbavení "Sotop, yukamvitas" (čínská fonetická angličtina)

průběh? letištní místnost žřejmě "předběžnýho zadržení" na X hodin - čekalo se na překladatele a zástupce ze ZÚ, se kterým jsem převoz předem konzultoval, letadlo pápá, hlad jako sviňa. Každou chvíli se na mě přišel podívat jinej číňan jako do ZOO.

výsledek? po XY hodinách konečně venku. Znovu do hotelu, prodloužit pobyt o 3 dny abych letěl tou samou společností (hotel i letenka zdarma, vzali chybu na sebe!). Vzduchovka i airsoftka se "ztratila" bez nároku na náhradu (čert to vem).
Kufry, který byly "OK" odletěli už 1. spojem a čekali v úschově v Helsinkách.

Umim si představit, že podobný incident by někoho mohl výrazně rozhodit na zdravé mysli.. Zpětně mi to přijde jako dobrá historka, ale i když čínskou mentalitu za ta leta znám velmi dobře tak ve mě byla hodně malá dušička

.
.
.
závěr? jen blbněte chlapci :wink: :lol:
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Vzduchovka a ČSA

Příspěvek od login89 » 27 led 2011 11:36

Warthog píše:Problém by teoreticky mohl nastat v tom, že v okamžiku, kdy se otevře futrál, jedná se už o nošení zbraně. Dle holandského zákona zcela jistě, dle českého nejspíš taky.
Opatrnosti sice nikdy nezbývá, ale tohle už je snad příliš velká opatrnost. :-)

To aby se člověk bál třeba v Norimberku, že na něj budou čekat před vchodem z výstaviště: Držel jste v ruce zbraň? Měl jste na ní povolení? Ne? Půjdete s námi a vy taky a támhleten taky. Všichni půjdete s námi... :lol:
A všichni vystavovatelé jsou spolupachatelé. Všechno za vitríny, co za vitríny, jenom katalogy ukazovat!
Doufám, že když podržím flintu kolegovi, který si odběhl do křoví, tak to není o zbroják. :wink:
Uživatelský avatar
Radyx
Příspěvky: 140
Registrován: 14 dub 2008 21:18

Re: Vzduchovka a ČSA

Příspěvek od Radyx » 27 led 2011 14:42

Dík Warthogu za moc užitečné informace!
retrros
Příspěvky: 218
Registrován: 01 pro 2007 15:24
Bydliště: Morava

Re: Vzduchovka a ČSA

Příspěvek od retrros » 27 led 2011 16:35

Ja to skusil z anglie. Skusim to popsat cele:
Letel jsem Glasgow- Londyn, Londyn- Praha
Spolecnost Easyjet
1. Koupil jsem si letenku a priplatil za ,,kufr se zbranema,,.
2. prisel jsem na letiste, na prepazce jsem to predal obsluze se slovy: tady mam batoh a tady kufr se vzduchovkama (byly tam 4)
ona rika:a mate k tomu papiry?
ja: nemam na vzduchovky je mit nemusim
chvilku jsme se dohadovaly, pak ji dosla trpelivost a zmizela se. Hned po ni prisel nejaky typek a sly jsme bokem kde jsem kufr otevrel ukazal mu co v nem je. On me poslal na nadmerne zavazadla kde jsem kufr odevzdal a bylo vyreseno
Pokracovani Londyn:
Anglan mi po pul hodine cekani kufr donesl a se zajmem se zeptal co vezu. Rikam ze vzduchovky, pozadal me abych mu je ukazal, on se podival a spokojeny me pustil dal.
Odlet z londyna
kdyz jsem odletal komedie se opakovala ale zrovna me poslaly na rentgen pro nadmerne zavazadla. prohnaly kufr rentgenem a po peti minutach se ptal kolik jich tam mam. Rikam 4, podivaly se na me tak trochu s hruzou a musel jsem kufr otevrit, sice se jim moc nezdala raze ( mel jsem je poctive zabalene do bublinkove folie, nakonec me s kecama pustily dal.
V praze:
Marne jsem cekal na svuj kufr. Az se v rozhlasu ozvalo moje jmeno ze se mam dostavit pro sve zavazadlo. Uz na me cekal kufr a u neho nervozni policajt.
Ptal se : co v tom mate?
ja: Vzduchovky
on ocividne nasrany odopovedel: JENOM VZDUCHOVKY? Tak mi alespon ukazte. Otevrel jsem kufr on ze v pohode, a ocividne nasrany ze ho nekdo z kanclu vytahl kvuli vzduchovkam, odesel. Tak ze asi tak :wink:
slavia 630,631, tau-6, drulov DU10, markham ''king''single shot, Webley Mk.III , Webley senior, BSA meteor, Diana mark IV a dalsi anglicanky
retrros
Příspěvky: 218
Registrován: 01 pro 2007 15:24
Bydliště: Morava

Re: Vzduchovka a ČSA

Příspěvek od retrros » 27 led 2011 16:41

Ale busem je to lepsi. Jel jsem to cele sice 28 hodinGlasgow- Brno, ale vezl jsem jich 21, a nikdo se neptal co vezu
slavia 630,631, tau-6, drulov DU10, markham ''king''single shot, Webley Mk.III , Webley senior, BSA meteor, Diana mark IV a dalsi anglicanky
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Vzduchovka a ČSA

Příspěvek od Warthog » 27 led 2011 17:03

Tak to buď rád. Já vezl jen jednu, byla do 7,5 J ale neměla tu skopčáckou F-im-fünfeck. Ossis mě zastavili na dálnici a stálo mě to 3.000 Euro. K tomu chtěli do nějaké své databáze zanášet údaje o tom, kolik vydělávám, kolik mám dětí apod. K...y jedny z....ené.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovka a ČSA

Příspěvek od Alexxxus » 27 led 2011 17:56

Jel jsem do reichu na závod, mezinárodní zbroják mám, papiry na převoz zbraně do ciziny a opětovný dovoz mám také. Pokaždné nové lejstro.

A proběhla kontrola, na boku jsem měl Bolo od Blacka, v ledvince zavírák od Mikovu, a ačkoliv jsem Berettku vytáhnul doma nechal jsem tam 2 náhradní zásobníky ... dálnice ... odpočívadlo ... policajti na kontrole ... blebty blebty blebty ani já ani řidič neuméme ani slovo německy ... zelenej týpek se mně sápe po kudle na boku ... inu málem ze mně stáhnul kalhoty ... ledvinka ... zavirací nůž ... hodil ho do trávy ... zaásobníkama mával jako král a pak otevřel futrál s flintou mojí i kámoše a hned na hoře futrálu položenej glejt na flintu .... a fešák jen Ehe ehe ehe sportwaffen ??? a já odpovím jááááá .... sportwaffffeeeeen ..... jááááááá ..... klainekaliber ? .... jáááá .... melu blekotám něco ..... jako ... tady máš papíren .... jáááá ??? On ok ... richtig .... vrací mně bolo a došel pro nožík do trávy ....

Při návratu do Prahy do Čech .... stejné odpočivadlo stejnej Mekáč a stejnej policejní komisař a žene si to k nám ... a říkám je to v prde.i a on Sportwaffen ? Jáááááá ... koukne do kufru kde leží 14 krabic se vzduchnama od Wihrauchu a Diana, a jen řekne ..... štastná cestáááá, na střelnici mně vysvetlili, když neprudíš tak na tebe kašlou ale jak zavětří v autě hulení a že na to mají čich vycvičenej líp než ohař tak je Ti zeměkoule malá. Nůž můžeš mít zavírák o maximální délce 74mm délky ostří a neměl by se dát otevřít jednou rukou, o dlouhém noži se neříká nic ... kuchyňák můžeš mít asi bezproblémů.

Je to o tom na jakého blba narazíte. Z Anglie vzduchovku zásadně službou Fedex nebo TNT ( či spíš TNT ) Fedex doporučuje v Čechách GLS a to je vrchol hnoje. Nebo společnost Parcelforce - doporučuju pojistit o 20% víc než je cena skutečné zaplacená. S ČSA jsem také něco vezl z Anglie a nebyl problém dnes už tedy není možnost takzvaného kapitánského zavazadla ale individuální odbavení možné je ... na krabici výrazně napsano Sporting Goods a AirRifle a upozornění že je možno balík podrobit zkoužce v rentgenu. Že neobsahuje explosivní material. Uvest telefoní kontakt na sebe nebo kohokoliv kdo zná obsah balíku a umí prefektně řečí země odkud se vzduchna převáží.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Vzduchovka a ČSA

Příspěvek od Warthog » 27 led 2011 18:30

No nevím, moje kuřácká kariéra se sestává z vykouření dvou doutníků, takže trávu u mě v autě určitě necítili. Stejně mi to ale prolezli celé a kromě vzduchovky zabavili i futrál, kolimátor a pár dalších věcí z toho futrálu. Kromě toho měl jeden ještě kecy stran Rescue Tool kudličky od Victorinoxu (tak nějak z logiky věci je udělaná na otvírání jednou rukou). A jeden další se mě snažil vychovávat pacifistickými kecy o tom, jak je špatné učit děti střílet (na což jsem odsekl, že to je naopak velmi moudré s ohledem na to, s kým naše státy sousedí a na historické zkušenosti).

A ještě k tomu převozu - na poslední chvíli jsem hodil do příručního zavazadla dvě krabičky diabol, protože jsem si nebyl jist, jak na tom jsem v Sudetech se zásobami. S tím byl kupodivu největší problém - na rentgenu jen černé fleky, tak krabičky otevřít, (opatrně) prohrabat obsah a pak volat asi třem lidem než jim někdo potvrdil, že kousky olova nespadají pod zákon o zbraních a munici.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
jardin38
Příspěvky: 247
Registrován: 19 dub 2009 18:06
Bydliště: Nový Jičín

Re: Vzduchovka a ČSA

Příspěvek od jardin38 » 27 led 2011 18:41

(na což jsem odsekl, že to je naopak velmi moudré s ohledem na to, s kým naše státy sousedí a na historické zkušenosti)
Hodně odvážné :D .
To se divím, že tě nezavřeli...
Ale jinak naprostý souhlas
EDgun Matador .22 + Sightron SIII 10-50x60 LRIRMOA
Air Arms FTP 900 + Burris Timberline 4,5-14x32
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Vzduchovka a ČSA

Příspěvek od DrobasMirek » 28 led 2011 09:28

na což jsem odsekl, že to je naopak velmi moudré s ohledem na to, s kým naše státy sousedí a na historické zkušenosti
Velmi výstižný! Skopčáci zustanou skopčákama, maji to prostě v krvi a když nemůžou "vyhlazovat" tak aspoň zamindrákovaně pruděj. Sice to s tématem o vzduchovkách nesouvisí, ale když byly výhodný ceny tak sme tam jezdili do obchodu s motohadrama a tak, spojili sme to vždycky s malým vejletem na motorkách a vždycky byl nějaký problém i když sme striktně dodržovali místní zákony, byly k policaj slušný, nejezdili jako prasata atd.. po několika zkušenostech nás znechutili tak, že jezdíme radši do rakouska kde zatim "ťuk, ťuk" bez problému..

Takže chápu, že maji mindrák i z čechů převážející vzduchovky
Odpovědět