VZDUCHOVE PISTOLE GAMO

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Anonymous

VZDUCHOVÉ PISTOLE GAMO

Příspěvek od Anonymous » 23 srp 2004 14:54

Zdravím.Měl bych dotaz ohledně vzduchových pistolí GAMO COMPACT A GAMO PR 45.Má někdo z vás některou z těchto pistolí ?Zajímá mě hlavně přesnost,spolehlivost.Obstojí i proti sportovním pistolím ?Děkuji za všechny odpovědi.


Návštěvník

re:VZDUCHOVÉ PISTOLE GAMO

Příspěvek od Návštěvník » 24 srp 2004 09:05

Ne neobstoji.
Jirri.K

Příspěvek od Jirri.K » 03 bře 2006 06:34

potvrzuju, gamo je největší šme na trhu, objednal jsem si na netu BLOW H01 a co jsem četl v jiných příspěvcích, tak se mám na co těšit. Úsťová rychlost je prej někde u :twisted: 130m/s :twisted: , přesná, no uvidíme...
Až mi přijde, napíšu reference.
Jirri.K

Příspěvek od Jirri.K » 03 bře 2006 06:36

Jo a ještě detail, stojí 1390Kč (www.bvs.cz, nebo tak nějak) v odkazu "bez zbrojáku" je až dole
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 25 zář 2008 11:34

ad GAMO Compact za 4450Kč:

prošla mi rukama.
Dojmy: Budí jiný dojem, nežli ostatní GAMO. Zpracování v pohodě, přesnost vyšší nežli většina střelců dokáže využít (tj. i pro hodně ambiciózního snaživě trénujícího sportovce na prvních pár měsíců vystačí - než si vyzkouší, zda ho střelba opravdu bere a bude se mu/rodině chtít zainvestovat 20÷30kKč do skutečné přesné pneu. pistole.)

nevýhoda 1: Tech. funkce : není to vzduchovka, ale pneumatovka - žádná pružina, ale píst, do kterého při natažení stlačíte vzduch, ten potom vypustíte spouští, která aktivuje ventil. Kupodivu vážně píst ve válci a ne třeba vzduchotěsný vlnovec. Jelikož píst, tak samozřejmě uchází: je třeba ho pro utěsnění vylít jemným olejem, jinak když dobře vyschne, tak ho ani nenatáhnete (ujde nežli natažení dokončíte, k výstřelu nedojde); i když je dobře naolejovaný, tak tlak klesá tak, že za pár minut tam nic není.

nevýhoda 2: Rám: ač se napíná docela velkou silou (tj.: pro potěr to není, zvládne to tak aspoň 13 letý kluk a výše) a tato síla působí přes rám, rám drze udělali jen z plastu. Jak známo, plast stárne a slábne a křehne - pod velkými silami zvlášť, takže čekám že při častějším užívání to asi nevydrží. Je to něco jiného nežli u plastových služebních trotlfestek typu Glock, jelikož tam plast tvoří rám, na který až tak velké síly prvotně nepůsobí.

nevýhoda 3: Cena: za cenu jen o 20% vyšší dostanete semi-auto Drulov Condor - celoocelový, konstrukce na celý život a náhradními díly na telefon za pár drobných, kde přesnost je podobné třídy, navíc ale bez otravné jednorannosti a otravného natahování pro každé picnutí zvlášť.

________________
závěr:
Použitelnost 1: hodí se leda tak k sušení na doma v pokoji, které proložíte zkušební ranou (do bytového lapače) jen jednou za hodně dlouho (jelikož Vás odradí otravné napínání při nabíjení). A nebo k používání v režimu, kdy neodolatelně toužíte vystřelit jen tak 1-2 rány a nechce se Vám jet na střelnici ani napichovat novou CO2 bombičku, kterou byste pak museli dojet i když se Vám třeba už ani nechce. Rány jsou tichoučké (méně nežli opatrné odzátkování šampáňa), sousedy nevybudí ani v paneláku a papírovými stěnami.


Použitelnost 2.: a nebo jako pistolka klukovi v příbuzenstvu (tj.: zpřízněné duši), o kterém víte, že nakupování sifonových bombiček (i jen těch českých, vyměňovaných) by silně zatížilo jeho klukovský rozpočet a chtěli byste, aby měl možnost střílet precizně z něčeho s ortopedickou pažbou (aby si zamlada nezkazil styl), co tedy bude napínat mechanicky - pokud je vám celem jedno, kolik vy sami prvotně zainvestujete jemu do pistole a zásoby střeliva.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 25 zář 2008 14:17

Je to v dané ceně asi nejpřesnější pistole, jakou jsem měl možnost testovat. Myslím Compactku. Pozor ale na AF-10, to je horší. Sportovní střelci (někde jsem kdysi před koupí zachytil klubovou diskuzi) doporučují jako lepší alternativu LOVky také "obyčejnou" PR-45, ale tam je horší spoušť a nemá dřevěnou ergonomickou rukojeť.

Natahování po pár ranách přejde do krve a jde to samo. Pohodlnější, než-li lámačka. U Compactky je perfektní stavitelná spoušť. Hledí je přesně nastavitelné. Kdykoli připravena k akci, žádné pružiny, žádné bombičky. Výborná rukojeť se stavitelným trámcem. Na dvacet metrů opadá oproti deseti metrům o 3 cm. S puškami Gamo nemá nic společného.

Koupil jsem ji tatínkovi k narozeninám a jako bývalý střelec z opravdových pistolí bez problémů hned napoprvé nastřílel nějakých 92, či kolik. Já k té devadesátce taky občas sáhnu. Stříleno vše diabolkami LUX.

Zkoušeno střelit deset minut po natlakování a na výkonu nebylo nic znát. Tlak neuchází. V ústí hlavně má jakýsi pseudokompenzátor.

Jednoznačně doporučuji. Za 3200,- bezkonkurenční.
Naposledy upravil(a) Radawar dne 28 zář 2008 22:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 26 zář 2008 00:01

... ještě obrázek.

Jinak je to opravdu velmi tichá přítelkyně. Jen tak "prcne". Otec byl zprvu skoro zklamaný, myslel, že je to nějaká maketa. Ale když vystřelil na opuštěný kotec z vlnitého plechu a uviděl ten důlek, jen řekl něco jako " jo sakra...".

Je to mazel. A hlavně - vždy připraven. O to šlo. Na chalupě není kde vzít bombičky a nějakou kopavou pružinovku jsem mu kupovat nechtěl. Nakonec - k sedmdesátinám už si zasloužil něco slušného. S oporou na 10 metrů je desítka zbytečně velká. Důležité jsou fakt jen oči a třas.

Ještě k "natahování". Palcem pravé ruky se odjistí odklápěcí část zbraně. Tu držím v levé ruce a vlastně nechám celý spodek padnout dolů. U levého palce mám nabíjecí prostor, kam vložím diabolku. Chytím pažbu a přiklopím horní část. Páka je logicky (jako u všech těchto zbraní)vymyšlena tak, že nejtěžší převod je při nejmenším tlaku a nejlehčí při nejvyšším tlaku. Na doklapnutí je třeba vyvinout možná osm kilo síly.
Přílohy
GamCom.jpg
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 28 zář 2008 22:02

Něco konkrétnějšího...

Schválně jsem si ji v sobotu navečer půjčil a něco nastřílel. Prvních 6 ran (desítky a devítky) mne tak rozhodilo, že jsem sedmou pokazil zásahem na okraj černého a další tři už jsem moc nezlepšil.

Stříleno deset ran z deseti metrů z volné ruky ve stoje. Diabolo LUX.
Přílohy
GamComp1.jpg
Uživatelský avatar
mechanik
Příspěvky: 352
Registrován: 28 lis 2007 10:34
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od mechanik » 28 zář 2008 22:08

Kde jsi jí koupil za 3200,-?
CZ200S+MTC Viper 3-12x44IRS nabíječ+kompík JOSEF :-)
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 28 zář 2008 22:11

... proto jsem po nějaké jiné činnosti zalehl na polní lehátko. Chtěl jsem vyloučit svůj třas a položil ruce na okraj plátěného lehátka. Bohužel jsem střílel už přímo proti zapadajícímu slunci, čili by to mohlo být lepší.

Třikrát deset ran z deseti metrů vleže. Stříleno s JSB Match pistole, proto jsou zásahy výš (výrazně lehčí střelivo).
Přílohy
GamComp2o.jpg
Uživatelský avatar
mechanik
Příspěvky: 352
Registrován: 28 lis 2007 10:34
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od mechanik » 28 zář 2008 22:13

no je to paráda :) .....tak kde?
CZ200S+MTC Viper 3-12x44IRS nabíječ+kompík JOSEF :-)
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 28 zář 2008 22:15

No já ji kupil ještě levněji, protože jsem zrovna chytil 10% slevu.

Jinak to bylo u Tuzů v Brně. Po opětném zdražení stojí přesně 3185,-.

http://www.tuza.cz/vismo/galerie3.asp?i ... 71&p1=1125
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 28 zář 2008 22:22

Moje rada pro nákup zní: Hledej informace na webu a nakupuj v kamenném obchodě u odborníků. Nikoli naopak. Jen tak nakoupíš přiměřeně levně, věc si osaháš, máš kde reklamovat a je o Tebe postaráno.

Napak to dělají jen podlí křiváci. Vyzvědět zdarma vše u prodejce, využít jeho investice do zboží ku svému prospěchu a pak poskytnout zisk nějakému virtuálovi jinde, to není fér.

Jinak běžná cena Compactky se pohybuje nad 5000,-. Plus poštovné. Tady na e-shopu je nějak těsně pod 4500,-. Plus poštovné.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 12 lis 2008 22:16

Měl jsem nastartované chrono a pistole byla opodál (tatínek mi ji dal k zazimování)....

Stříleno v pokoji, vždy cca 10 - 20 vteřin od nabití. Taková skoro simulace reálné střelby. Střelivo nebylo zvoleno zrovna šťastně. Výrobce jistě počítal s něčím výrazně lehčím, ale prostě bylo právě "na čepu".
Přílohy
GAMO.jpg
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Příspěvek od kb » 08 pro 2008 09:53

Radawar,

v predajni Tuza v Brne majú v ponuke "Gamo PR-45 Compact" za 3180,- Kč. Majú v tom zmätok, pretože takýto typ pištole neexistuje. Existuje Gamo PR-45 - jednoduchšia verzia s plastovou rukoväťou a jednoduchšou spúšťou a Gamo Compact s drevenou anatomickou rukoväťou a nastaviteľnou spúšťou. Tuza ponúka na inom mieste PR-45 za 3180,- ale vyobrazenie je Gamo Compact. Tak by ma zaujímalo, pod akým označením si kupoval túto pištol. Telefonoval som tam, ale momentálne "Gamo PR-45 Compact" nemajú na sklade a bližšie informácie mi nevedeli povedať.
Přílohy
Gamo_Compact-PR_45.jpg
Odpovědět