Vzduchova puska na 10m vstoje,pevny terc

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

555
Příspěvky: 38
Registrován: 15 úno 2007 21:50

Vzduchová puška na 10m vstoje,pevný terč

Příspěvek od 555 » 15 úno 2007 21:57

Potřeboval bych poradit,jaká vzduchovka(plynovka) by byla nejlepší v ceně dejme tomu okolo 10000Kč.(myslím tím sportovní zbraně podle pravidel téhle disciplíny)Nebráním se ani koupi nějakého staršího modelu z druhé ruky


Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 15 úno 2007 22:00

TAU 200 nebo CZ 200T. Obě kolem 10k, obě vyhovují pravidlům ISSF. TAU používá jako hnací médium oxid uhličitý, CZ vzduch.
555
Příspěvky: 38
Registrován: 15 úno 2007 21:50

Příspěvek od 555 » 16 úno 2007 21:32

Tyhle znám,myslel jsem spíš jestli by někoho nenapadla ještě nějaká jiná alternativa.
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 16 úno 2007 21:53

Porozhlédni se po zn. Feinwerkbau (FWB) model 601 až 603, ceny 10 až 20 tis. Jsou to spolehlivé modely s dobrým servisem. Pokud sháníš něco dostupnějšího, tak doporučuji FWB 300, cena do 10 tis. Jedná se o pístovou vzduchovku se zákluzem celého systému zbraně, tím se podstatně eliminuje ráz od pístu. Vzduchovky Haenel nedoporučuji, mod. 312 si na sport. terčovku jen hraje, bídná mechanika dioptrů. Model 555, napínání mechanismu vrchní pákou nad hlavní také nic moc, hlavně co se týče kvality materiálu. FWB je dlouhá léta jedničkou ve vzduchovkách. O trh se dnes dělí s Anshutz, Waltherem a Steyrem, to jsem se ale dostal na podstatně vyšší ceny.
555
Příspěvky: 38
Registrován: 15 úno 2007 21:50

Příspěvek od 555 » 17 úno 2007 22:00

Mohl by mi prosím někdo vysvětlit,jak to tedy funguje u FWB 600,601,602,603?-myslím co se týče,toho natahování pákou.Našel jsem označení v angličtině: single stroke action-to by znamenalo,že musím natáhnout tu páku před každou ránou.Je to pravda?
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 17 úno 2007 22:27

FWB 600,1,2,3 jsou větrovky. Pákou natlakuješ zásobník stlačeného vzduchu. Spouští pouze uvolníš tlak vzduchu do laufu. Takže natahuješ před každým výstřelem. Pochopil jsi to dobře.
alex-78

Příspěvek od alex-78 » 18 úno 2007 02:30

Mrkni na Drulov DU 10, je to puška poháněná CO2-kou, sám ji mám také.Český výrobce, samonabijecí 5ti ranná , střílí solidně 8)

http://www.guns-info.cz/download/drulovpuska-plyn.pdf

http://www.galeon.com/todoaire/eagle/eagle.htm
555
Příspěvky: 38
Registrován: 15 úno 2007 21:50

Příspěvek od 555 » 18 úno 2007 10:59

nevíte někdo něco o puškách Steyr Match 91,Steyr 2 match,FWB C60,FWB C62(případně nějaká podobná)-nějaké podrobnější technické údaje,zkušenosti s ní,nějaká ta nástřelka,kolik by přibližně dneska mohla stát,...
555
Příspěvky: 38
Registrován: 15 úno 2007 21:50

Příspěvek od 555 » 20 úno 2007 17:06

Nikdo nic... :?
vytryol
Příspěvky: 30
Registrován: 07 čer 2006 20:35

Příspěvek od vytryol » 26 úno 2007 20:10

Predem se omlouvam Adminovi, pokud se jedna o duplicitni topic, ale odpoved na to, na co se chci ted zeptat nikde tak ucelena nebyla...

Chtel bych se zacit OPRAVDU zavodne venovat discipline VzPu 10m muzi dle pravidel ISSF, prvne jsem myslel ze zase na par dni vytahnu z kulny vzduchovku, ale ejhle ono se to nejak zvrtlo a asi uz jsem se dostal do veku, kdy presne vim ze tenhle konicek bude presne ten vymazleny na dlloouuhhouu dobu (je mi 19let).

Prvni dotaz je jestli nekdo nejste v Vysociny a jestli jste se o tuhle disciplinu taky nekdy blize nezajimali...Jsem z Jihlavy, ale tam jsem nejaky klub na presne tenhle druh strelby nenasel...

Popr nemate nekdo znameho, kamarada, ktery nekdy tohle na nejake uchazejici urovni strilel a byl by ochoten podelit se o zkusenosti?

Dalsi dotaz ohledne zbrani:
Uvazoval jsem o trech modelech: CZ200S-ma akreditaci na ISSF
Alfa CO2 puskove provedeni: nic blizsiho jsem o teto zbrani nenasel, neznate nekdo nejakou stranku, nebo znameho kdo to vlastni?
TAU BRNO: taky nic moc nevim...vlastniku neni moc...

Dalsi: Byl byste mi nekdo ochoten pro ukazku nastrilet olympijsky terc VzPU 10 CZ 200S, ale tak aby puska byla ve stojanu, nebo na nozkach...proste strelba na nejvyssi mozny pocet bodu terc je na tehle strance
http://glockfaq.com/targets/olympics/10m_air_rifle.pdf

Vim ze vsechny tyhle pusky jsou na PRESNO tercovou strelbu nedostacujici modely, ale pro zacatek...

Uvitam vsechny dalsi rady a pripominky....Jen se prosim zdrzte odrazujicich komentaru o to opravdu nestojim... Wink

Diky moc za pomoc Honza Vejvoda Brtnice

To Andy: Sorry za predchozi duplicitni topic...Proste jsem to chtel mit na cisto :wink:
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 26 úno 2007 20:24

to Vytryol

Pokud uvažuješ o větrovce CZ200, na to co od toho chceš, by to chtělo nastavitelnou pažbu, tzn. CZ200T.

Jinak tady máš link na Alfu, dej si zobrazit foto, chvíli mi trvalo než jsem na to přišel: http://www.strelivo-zbrane.cz/volne-pro ... /alfa-co2/

Docela mě překvapila cena 8500 kč.

Já mám chvíli TAUku, koupil jsem ji starší, ale zkušeností zatím s ní moc nemám, vystřílel jsem tak 100 ran a došly pohonné hmoty:) Nakoupil jsem 4 sady 7g sifonových bombiček a vyvodil jsem závěr, že mám 2 propichovače na 12 g bombičky, takže mám pro tuhle chvíli po hehe. Časem hodlám plnit přes 150 g bombičky. Jinak nová Tauka stojí 9800 kč s bohatým příslušenstvím, nevím jestli je v této ceně dioptr. Jestli chceš pošlu ti ceník 2007.

Tady můžeš zkouknout profi speciály, http://www.euroshooting.eu/index.php?id ... sf/plynove , ale zbytečně drahý, není to samospasitelný, vybral bych nějakou z těch tří zbraní, na které ses ptal. Bude chvíli trvat než se dostaneš na jejich úroveň a rozptyl. Já se na tu úroveň nedostanu nikdy :)
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 27 úno 2007 08:02

Pokud chceš skutečně závodně střílet VzPu, zapomeň na české zbraně. Vzdáleně se úrovní přibližují CZ 2000 nebo TAU 200. Velmi dobrá, co se týká principu, byla Suhl 550 (555), materiál ale byl hovnocel, jak už uváděl qwer. Doporučuji ti nedohadovat se s "takystřelci" mé úrovně, ale využít služeb šampiona. Zavolej Mirkovi Vargovi (olympijský vítěz 1988 a světový rekordman), www.shooting-varga.cz nebo www.euroshooting.eu a sděl mu svoje požadavky. Je velmi vstřícný a dokáže v tomto oboru sehnat věci téměř nesehnatelné. Má mnoho zbraní a příslušenství v komisi. Nedělej stejnou blbost, jako jsem dělal já - nekupuj věci pro začátek a "pak se uvidí". Jednak nebudeš mít výkonnostní srovnání, protože tě všichni s technickým náskokem budou válcovat, jednak tě to brzy přestane bavit a jednak pak ty věci budeš vždycky prodávat se značnou ztrátou. Smiř se s tím, že závodní vzduchovka v komisi pod 20 tis. nepůjde, když k tomu připočteš základní vybavení, kalkuluj se 30 až 40 tis. Vím, je to hodně, ale věř, pokud to se střelbou myslíš vážně, že se to vyplatí. Počítej ale taky s tím, že budeš muset hodně číst, přemejšlet a trénovat, aby ses nenaučil něco blbě a pak se to nemusel přeučovat, zvlášť pokud jsi na to sám a nemáš možnost to konzultovat v oddíle se zkušenějšími střelci.
vytryol
Příspěvky: 30
Registrován: 07 čer 2006 20:35

Příspěvek od vytryol » 27 úno 2007 15:52

harpplayer píše:Pokud chceš skutečně závodně střílet VzPu, zapomeň na české zbraně. Vzdáleně se úrovní přibližují CZ 2000 nebo TAU 200. Velmi dobrá, co se týká principu, byla Suhl 550 (555), materiál ale byl hovnocel, jak už uváděl qwer. Doporučuji ti nedohadovat se s "takystřelci" mé úrovně, ale využít služeb šampiona. Zavolej Mirkovi Vargovi (olympijský vítěz 1988 a světový rekordman), www.shooting-varga.cz nebo www.euroshooting.eu a sděl mu svoje požadavky. Je velmi vstřícný a dokáže v tomto oboru sehnat věci téměř nesehnatelné. Má mnoho zbraní a příslušenství v komisi. Nedělej stejnou blbost, jako jsem dělal já - nekupuj věci pro začátek a "pak se uvidí". Jednak nebudeš mít výkonnostní srovnání, protože tě všichni s technickým náskokem budou válcovat, jednak tě to brzy přestane bavit a jednak pak ty věci budeš vždycky prodávat se značnou ztrátou. Smiř se s tím, že závodní vzduchovka v komisi pod 20 tis. nepůjde, když k tomu připočteš základní vybavení, kalkuluj se 30 až 40 tis. Vím, je to hodně, ale věř, pokud to se střelbou myslíš vážně, že se to vyplatí. Počítej ale taky s tím, že budeš muset hodně číst, přemejšlet a trénovat, aby ses nenaučil něco blbě a pak se to nemusel přeučovat, zvlášť pokud jsi na to sám a nemáš možnost to konzultovat v oddíle se zkušenějšími střelci.
No byl jsem smireny s castkou tak 27000kc...Hned po mature se vrhnu na brigady...Pravidelne jezdim do Anglie (mam anglictinu na urovni prakticky rodileho mluvciho takze jsem zatim nikdy nemel problem sehnat praci ze ktere bych neprivezl alespon 40k za 2 mesice)

Mam ale docela strach a i castecne respekt otravovat s uplne zacatecnickymi otazkami takovou kapacitu jako je pan Varga...Cetl jsem jeho uvodni stranku v jeho internetovem obchode...Vypada to ze je to opravdu cely jeho zivot (to strileni) ale asi to stejne udelam...Jinak uz s nim nekdy nekdo mel tu cest?
Jinak jeste stale uvitam do SZ emaily ci ICQ numbers nekoho kdo se discipline VzPu 10m 40,60 venuje!!!!
Diky Honza
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 27 úno 2007 16:27

Vytryol: Vycházím z toho že je Ti právě těch 19 let. Začínat se vzduchovkou podle mně nemá smysl. Vzduchovkovou střelbou vleže začínají děti ve věku cca 8 až 10 let. Trénovat vzduchovkou vleže nikam nevede, žádná taková disciplína není. V Tvém případě by jsi musel začínat se střelbou ve stoje, což je velice náročná disciplína. Doporučuji začít rovnou malorážkou a to vleže 60 ran, později můžeš přejít na 3X20 (20 vleže, 20 ve stoje, 20 vkleče). Terčová malorážka ve slušném stavu je podstatně levnější než vzduchovka. Nic pro začátek opravdu neber. Když získáš potřebné zkušenosti v malorážkové střelbě a každá zima se Ti bude zdát dlouhá a promarněná, můžeš časem dokoupit vzduchovku a střílet i zimní sezonu. Dobře fungující střelecký klub je v Chotěboři, můžu se jich zeptat a předat kontakt.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 27 úno 2007 16:42

qwer. Myslím že nemáš tak docela pravdu aby se vykašlal na vzduchovku. Přes zimu se malorážka nestřílí a střílí se stoják se vzduchovkou, myslím že by to měl střílet paralerně.....
Odpovědět