Vzduchova pistole Umarex Beretta M 92 FS vs jine.

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Vzduchová pistole Umarex Beretta M 92 FS vs jiné.

Příspěvek od blackamon » 21 dub 2009 22:43

Dobrý den, píšu zde poprvé a měl bych na vás pokud smím pár otázek. Fórum jsem pečlivě prošel a podobné téma jsem zde nenalezl, tak doufám, že jsem ho nepřehlédl. Zvažuji koupi vzduchové pistole, protože si myslím, že pro mé potřeby mi bude vyhovovat ze všech zbraní nejlíp. Bydlím u lesa, polí apod. volných prostranstvích, po kterých se rád procházím a napadlo mě, že bych si mé procházky mohl zpestřovat střílením do různých předmětů jako jsou např plechovky, občas si vystřelil na terč atd. K tomutu účelu se samozřejmě nehodí zbraň na zbrojní průkaz, páč to není povolené a ani vzduchové pušky pro jejich velikost (kdo by se s tím tahal). Proto jsem se rozhodl pro vzduchovou pistoli. Jenže ejhle... Nemůžu si vybrat!!! Zvažoval jsem nejdříve nejlevnější alternativu Lov 21 jenže po přečtení mnoha diskuzích jsem ji zavrhl kvůli její poruchovosti (prý po čase umí sama vystřelit atd.) Pátral jsem tedy dále a padnul mi do oka Drulov DU-10 Condor, který je ještě cenově jakžtakž přijatelný, ale prý umí po čase sám od sebe kulometit a zaseknout se. Pak jsem narazil na TAU 7 , ale na jejich webu pro mě z nějakého opravdu nepochopitelného důvodu nemají zveřejněné ceny a stejně si myslím, že to bude stát kolem deseti tisíc, což je už na mě příliš. Začal jsem tedy pokukovat po zahraničních výrobcích a docela mě zaujala firma Umarex s modelem Beretta M 92 FS. Za cenu kolem 4500 Kč toho nabízí poměrně dost, líbí se mi i vzhledově a navíc je pro mě opravdu přenosná. Na zahraničních serverech si ji taky celkem pochvalovali a dá se k ní přikoupit celkem dost doplňků. V jednom e-shopu mi ji prodejce doporučil jako nejlepší co2 pistoli s krátkou hlavní, tak už jsem docela zvyklaný, že si ji koupím. Ale ptám se prosím vás ještě vás mnohem zkušenějších střelců, máte s touto pistolí někdo zkušenosti? Myslíte si, že je to dobrá volba? Je lepší, přesnější, ráznější než např. náš Lov 21? Blíží se střelbou alespoň trochu k Drulovi? Kolik stojí nový TAU a vyplatí se? Nebo znáte v podobné cenové kategorii něco lepšího? Snad jsem se vyjádřil celkem jasně, tak za vaše odpovědi předem moc, moc, moc děkuji.
Přílohy
umarex beretta M92SF.jpg


Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 21 dub 2009 23:26

Snad jen otázka...? Musí to být COčko? Mám HW40 a nějak mě poslední dobou nebaví už ani střílet z velké vzduchovky. Pistole je to fajn a hlavně přesná. S optikou a oporou na 10 metrů vždy trefím 1Kč minci a to jakýmkoli střelivem krom Masterů, které mu prostě nechutnají. Dokonce i broky No 11 a 10 a Standardy, které jsou vrcholem nepřesnosti tu korunu zasáhnou. Až jsem tím šokovanej. S mířením obouruč ve stoje skrz mířidla je to horší, ale krabička od sirek to na 10 metrů většinou odnese.

Jinak tahle má pistolka oproti tomu cos uvedl má nevýhodu v tom, že je bez zásobníku a musíš pokaždé při nabíjení otevřít a zavřít závěr aby se natlakovala.

Výhoda je v tom, že ti diabolka když se s tím naučíš bude lítat vždy stejně. U CO2 to lítá v závislosti na teplotě a na množství plynu v bombičce. takže jeden den to bude přesné a za týden když se ochladí ti to poletí na 10 metrů třeba o několik cm níž (nedokážu přesně říci o kolik při konkrétním ochlazení).

K síle. Jen odhaduji, že v létě bude ta CO2 nepatrně silnější (možná) a na jaře, na podzim bude slabší jak ta má. V zimě to bude jen plivátko.

Na závěr chci říci, že jsem nikdy CO2 zbraň neměl, tak ti ten vliv teploty upřesní někdo jinej. O condorovi jsem také uvažoval, ale závislost na bombičkách a závyslost rychlosti střely na teplotě rozhodla.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Příspěvek od blackamon » 22 dub 2009 00:42

Moc děkuji za odpověď. Nemusí to být nutně co2 a jsem rád, že jsem zase o něco chytřejší. Jenže HW40 má zase pár vad, má plastový povrch což by ani tak moc zase nevadilo, i když... a nedá se koupit v ČR což mě odrazuje už více (reklamace, servis, náhradní díly atd.) :cry: A kdyžtak bych už pak možná šel raději do HW 45 :? Ale zatím asi pořád vítězí můj favorit Umarex Beretta M 92 FS, protože ho koupím tady, škoda mohl jsem už rozmýšlet...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 dub 2009 00:53

Jestli se nepletu, na tom obrázku je pistole na BB kuličky, takže hladká hlaveň. Přesností se to nebude Lovce nebo Drulovu ani přibližovat.
Aha, tak pletu.
Ale stejně to imho nebude tak přesné.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Příspěvek od blackamon » 22 dub 2009 01:09

Ale snad dostačující, nebo znáte něco podobného jako HW40 co se dá koupit i u nás?
JurajDK
Příspěvky: 99
Registrován: 13 dub 2008 23:55
Bydliště: Orava

Příspěvek od JurajDK » 22 dub 2009 08:01

Ja mam tiez HW40, nieco podobne, co sa da kupit v Cechach je Gamo Compact http://www.kentaurzbrane.cz/volne-prode ... mo-compact
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 22 dub 2009 10:52

blackamon: a co Slovensko? Taky by vadilo? http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... Path=45_46 -> je tam i ta HW40 a 45 :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 22 dub 2009 11:48

Já jej objednal z Německa za 105€ s plastovým kufříkem, diabolkama a pár terčeme. Přiobjednal jsem náhradní bicí pružinu za tuším 2€ (nechci hledat) a pošta do ČR stála 8€. Do dvou dní byl doma. K dílům, krom pružinky se na tom nemá co pos.. náhradní o-kroužky koupíš kdekoli za korunové položky. To že nemá dřevěné mě také moc mrzelo (dokud jsem jej nevzal do ruky). Proto jsem chtěl Crosmana 1377c kterej ti objedná fa Colosus za 2300,- na něj se daj udělat krásné dřevěné střenky a předpažbí. Toho crosmana si koupím později. Už mi na zahradě vysichá krásná dvoubarevná švestka (červenobílá kresba)
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Příspěvek od blackamon » 22 dub 2009 16:33

Pánové, já vám všem děkuji, co2 jsem asi definitivně zavrhl, na to mé střílení bude v pohodě stačit vzduchová jednorázovka a navíc nebudu závislí na bombičkách. Buď tedy půjdu do HW 40, Gamo Compact nebo se mi líbí i ten Crosman. Ještě to večer všechno pořádně nastuduju. No, zase mám o čem přemýšlet. Ta HW 40 asi zatím vede... LuckyHit - Mohl by jste mi prosím vás poslat odkaz na ten německý e-shop? Ale asi bych to raději objednal na tom Slovensku, ještě to pak porovnám.
Arasid
Příspěvky: 127
Registrován: 20 říj 2008 21:43

Příspěvek od Arasid » 22 dub 2009 17:46

Zdar, ja tuto pistol mam.
Klady:
Pekne celokovove spracovanie okrem rukovete. Vaha sa priblizuje originalu takze dobre drzi v ruke. Dobre vyzera.
Zasobnik na 8 ran

Minus:
ak sa do zasobnika vlozia nepresne ( nedostatocne sa zatlacia )zahrotene diabolky nevie sa otacat. Mala neprsnost- skor zalezi na strelcovi.

Co sa presnosti tyka tak ta je taka rozna :) V podstate kazdou ranou vies trafit plechovku piva na cca 10m. Terc je uz horsi. Tam je vidno rozptil na rovnaku vzdialenost cca 8 cm na kazdu stranu od stredu. Ber ale do uvahy to ze som sa nesnazil byt extra presny

Sila strely je zavisla od vonkajsej teploty tak ako je spominane uz vyssie. Vo vseobecnosti plati ze CO2 ti da prve 2 -3 rany extra silne, tie ostatne su take akurat - cca 50 ran - no a tie posledne su uz viditelne okom. Kazdopadne dobre si vystrelis cca 60x na jednu bombicku.

Moje hodnotenie:

Dobre vyzerajuca, relativne presna CO2 pistol s peknym kufrikom. Ja ju pouzivam na take vyblbnutie takze mne plne vyhovuje a mam s nej radost.
Ja ju odporucam.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 22 dub 2009 19:04

Doporučuji bez fiberoptick mířidel a s kufříkem, těch 5€ navíc i za diabolky je skoro zadarmo.

http://www.sportwaffen-schneider.de/ind ... 9_1303_109

Pak přikoupit pružinku do foroty. Na jednich stránkách psaly že někomu po cca 5000 výstřelech praskla. Ael pokud vím dobře, tak snad nikomu z tohoto fora ještě ani jedna nepraskla.

http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... s_id/13160

Zde obrázek jak dlouho mi to z německa šlo domů :wink:
Obrázek
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 22 dub 2009 19:40

CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 22 dub 2009 20:30

Ta HW45 je také určitě zajímavá. Mě odradilo to, že je to klasická pístovka/pružinovka a samozřejmě cena.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 22 dub 2009 20:38

Já bych byl taky pro HW40 je lehčí do ruky a dá se s ní střílet i u televize :D
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 22 dub 2009 20:48

No už nedá :cry: Mladá si tukala na čelo a já přemýšlím jak jej utlumit. Se to nezdá, ale slyšet je :wink:
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Odpovědět