Vzducharina vs. Airsoft ci Paintball

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

armyhunter
Příspěvky: 226
Registrován: 01 črc 2010 19:42

Re: Vzduchařina vs. Airsoft či Paintball

Příspěvek od armyhunter » 25 srp 2010 20:12

Paintball je na mě moc drahý. Asi zůstanu u té vzduchařiny a budu koukat o nějaké lepší gun. Airsoft mě táhne, protože ho hrají kluci ze třídy a člověk se víc vylítá. Na sraz bych jel jen jako divák a fanoušek :D . Slávinka je super, ale je to jen Slávinka. Jsem ještě hodně mladý a tak dostávám takové nápady, proto mám ze srazu a starších střelců respekt.


Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Vzduchařina vs. Airsoft či Paintball

Příspěvek od Warthog » 25 srp 2010 21:06

Jestli se chceš podívat na sraz, tak se můžeme domluvit na září do Milovic - klidně pro Tebe s sebou vezmu jeden kvér navíc a můžeš si vyhrát. Tenhle víkend bohužel smůla, jsem doma v NL.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
armyhunter
Příspěvky: 226
Registrován: 01 črc 2010 19:42

Re: Vzduchařina vs. Airsoft či Paintball

Příspěvek od armyhunter » 25 srp 2010 22:04

Já se chystám až na příští rok (Jaro). Něco nastřílím, pročtu .... Jinak by mě zajímaly vaše názory ohledně téma. Vzduchovky vs. Airsoft.....
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Vzduchařina vs. Airsoft či Paintball

Příspěvek od Warthog » 25 srp 2010 22:24

Vzduchovky vs Airsoft, to je typický příklad zábavy či aktivity individuální a kolektivní. To je jedna z hlavních věcí, která bude určovat to, co se někomu líbí víc. Výhodou vzduchovky je to, že když mám chuť, tak ji vezmu a jdu si zastřílet. Kdykoli během týdne, sám nebo s někým.

Airsoft je zábava, kterou si nemůžeš užívat tak snadno kdykoli, ale musíš mít víc místa, musíš se dohodnout a sejít s lidmi... Mě osobně navíc neoslovuje kvůli své řekněme nedotaženosti. Prinicp se mi líbí, ale vlastnosti těch zbraní a nutnost používání ochranných prostředků dost degradují realističnost a omezují použitelné scénáře - např. nemožnost hry mezi "neutrály" v oblastech s lidmi atd. Z tohoto hlediska se mi spíš líbí laser tagging, ale tam je zase problém v ceně vybavení.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Vzduchařina vs. Airsoft či Paintball

Příspěvek od PEPAN » 25 srp 2010 22:30

Tak by mě zajímalo zda by se dalo vytřískat z AS zbraně tak 10J. pokud je vůbec k sehnání střelivo co to ustojí. byla by to hračka k nezaplacení :D
Sláva a Armyhunter: pokud nemáte věk na zp. nenáleží vám ani vzduchovka :wink:
B:15-18
C:16-18
ADE:21
pokud to nezměnily tak jsou limity pro jednotlivé skupiny takto
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
armyhunter
Příspěvky: 226
Registrován: 01 črc 2010 19:42

Re: Vzduchařina vs. Airsoft či Paintball

Příspěvek od armyhunter » 25 srp 2010 22:51

Energii airsof. zbraně jem nikdy neměřil, ale 10J asi nedostaneš jelikož střela je moc lehká.

:twisted:
Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: Vzduchařina vs. Airsoft či Paintball

Příspěvek od Sláva » 25 srp 2010 23:31

PEPAN to zabil :D No rekneme to takto, ze uz me napadlo si udelat B na malorazku, ale asi to pak udelam vsechno v jednadvaceti. Navic bych ani momentalne nemel penize, protoze uz se setri na auto..
SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
H@nz
Příspěvky: 255
Registrován: 26 říj 2008 09:53

Re: Vzduchařina vs. Airsoft či Paintball

Příspěvek od H@nz » 26 srp 2010 11:53

O airsoftu jsem kdysi taky uvažoval ale nakonec nějak nebyli lidi a celkem mě to časem i pustilo.
Já bych na sraz někdy i jel ale Milovice jsou moc daleko a Velmez taky není nejblíž.
Mám S634 s optikou, nemám nastříleno skoro nic ale šel bych do toho :)
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Vzduchařina vs. Airsoft či Paintball

Příspěvek od pavel 54 » 26 srp 2010 14:24

Zcela správně- jednou se musí nějak začít. A jednou či dvakrát do roka do Velmezu by se snad dalo ? Sežeň ještě 2nebo 3 a přijeďte.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchařina vs. Airsoft či Paintball

Příspěvek od Kubajzz » 26 srp 2010 16:07

Nevím co mám dělat, chodit na ryby nebo jezdit na motorce, poraďte!
Jo, a ty vaše odpovědi se mi nechce číst, posílejte fotky. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
H@nz
Příspěvky: 255
Registrován: 26 říj 2008 09:53

Re: Vzduchařina vs. Airsoft či Paintball

Příspěvek od H@nz » 26 srp 2010 19:50

pavel 54 píše:Zcela správně- jednou se musí nějak začít. A jednou či dvakrát do roka do Velmezu by se snad dalo ? Sežeň ještě 2nebo 3 a přijeďte.
No právě chtělo by to plné auto a to nevím jestli by se podařilo
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Re: Vzduchařina vs. Airsoft či Paintball

Příspěvek od PetrikCZ » 27 srp 2010 10:57

Ahoj, podobnou otázku jsem před pár lety taky řešil (teda vzduchovku ne - to je nutnost :lol: ). Chtěl jsem navrtat kámoše do Airsoftu stylem, koupíme si manuální pumpy, basu píva půjdem se někam na zříceninu vyblbnout. Když nám bylo cca 18, tak jsme to realizovali s takovýma těma prvníma pistolkama od vietví - dopadlo to tak, že na nás nějakej důchodce zavolal zásahovku, že prej na staveništi jsou nějaký mafiáni :mrgreen: . Když jsem to navrhoval o deset let později zopáknout, zjistil jsem že už to je pro většinu moc "dětský". Takže pár kámošů zvolilo Paintball, protože je to takový víc "dospělý", nebo co. Tři si rovnou natvrdo nakoupily sety, samozřejmě jeden lepší jak druhej, protože když už, tak už. Párkrát jsme zašli na nějaký hřiště, poprvé jsem všechny vykropil hned první kolo, (páč zvyklej z OP Flashpoint atp. na taktiku :twisted: ), pak se všichni rozkoukali a bylo to fajn. Jenže po pár setkáních to začalo lízt kurevsky do peněz a tak to zřídlo až přestalo. Dneska občas zajdem na vzduchovky, páč je to pohoda, láce, odreagování. Takže IMHO: Airsoft - v základním provedení nejlevnější kolektivní vyblbnutí, když se do toho opřeš, přidraží to. Paintbal - drahý kolektivní vyblbnutí. Vzduchovka doplněk správnýho muže bez ZP :wink:
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Vzduchařina vs. Airsoft či Paintball

Příspěvek od ALKAJ » 27 srp 2010 11:25

Nielen bez ZP ale aj s ZP :)
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Spring
Příspěvky: 98
Registrován: 05 zář 2006 13:17
Bydliště: Košice

Re: Vzduchařina vs. Airsoft či Paintball

Příspěvek od Spring » 27 srp 2010 11:27

Vzduchovka doplněk správnýho muže bez ZP

Táto veta sa mi naozaj páči. :lol:
Spielberg Brno , Alfa 661 , Colt 1911 A1 airsoft Bell - naozaj dokonalá replika za málo €. :-)
Uživatelský avatar
armyhunter
Příspěvky: 226
Registrován: 01 črc 2010 19:42

Re: Vzduchařina vs. Airsoft či Paintball

Příspěvek od armyhunter » 27 srp 2010 11:38

Tak zůstanu u té vzduchařiny :D . Mnohokrát jsem četl dohady, zda je lepší airsoft nebo paintball. Airsoft má obrovskou výhodu že je levnější, ale přece ten paintball je zase ,ostřejší,. Vzduchařina je tak mezi, ale jak to člověka začne bavit tak skončí někde u 20 000kč.
Odpovědět