Vz. 24

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alferi

Vz. 24

Příspěvek od Alferi » 07 říj 2006 14:48

Nejsem zatím majitelem zbrojního průkazu, ale brzo se chystám po jeho získání pořídit si brněnskou mauserovku vz. 24 (na zeď a občas na střelnici). Máte s ní někdo zkušenosti, jak střílí, jaké bývají kvalitativní rozdíly mezi jednotlivými kusy (na BVS), na co pozor při koupi a podobně?

Taky bych měl dotaz, jakým způsobem získávají prodejci zbraní kousky např. z 1. nebo 2. sv.v. Probíhá jejich shánění po všech čertech, nebo se tyto zbraně ještě nacházejí ve skladech (v tomto případě snad spíše lapidáriích) AČR? A lze v takovém případě jakožto fyzická osoba něco od armády nakoupit? Nenašel jsem totiž na netu žádného prodejce těchto kousků kromě BVS ( http://www.bvs.cz/ww_ii.html ) Najde se někdo, kdo o tom má přehled? Díky.


Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 07 říj 2006 21:03

Milý hochu, tyto obchody se odbývají na úplně jiných úrovních než si myslíš, pokud se týká nákupů od AČR je to taky úplně jinak, myslím že se s tebou vůbec bavit nebudou. Cesty bývalých čekoslovenských zbraní bývají různé, např z Anglie, jiné, třeba americké zbraně z Ukrajiny,Enfieldy z Itálie. Pokud něco takového chceš, myslím že se domluvíš pouze u dvou firem, BVS a Multiagro Slatina.

Ke stavu zbraní, jako v knížce Tankový prapor, několik ofenziv za sebou, navíc třeba černění tam kde normálně ani nebylo (závěr) český lev je a není, prostě všelijak. Jestli to ale chceš jak říkáš na zeď a občas na střelnici, tak myslím že to za tyhle prachy stačí. Laufy u toho z BVS co jsem viděl, nebyly 1a, ale spíš 2b až 2c. Ale zkušebnu to má 06.
Alferi

Příspěvek od Alferi » 07 říj 2006 21:54

Díky. S těmi armádními sklady mě to jenom tak napadlo, je mi jasný že bych musel zařizovat tormentaci a podobné brikule, což normální smrtelník nemůže. Spíš mě zajímalo, jestli armáda ještě někde uchovává tohle "harampádí" - pokud se ho včas nezbavila prodejem do rozvojových zemí.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 08 říj 2006 10:38

Zařizovat tormentaci můžeš-prostě navštívíš zkušebnu... :o
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Rover

Příspěvek od Rover » 10 říj 2006 09:57

Mám vz.24 cca měsíc a půl, kupoval jsem v BVS, je to rok 38, se lvem. Velká spokojenost, puška je ve výborném stavu včetně hlavně, zkušebna 06. Moc příjemná na střílení (pokud si člověk zvykne na tu ránu a šlupku do ramene), velmi přesná. Rozhodně nelituju, krásné střílení s kusem historie. Prý jsou dovezené z Ruska. Střelivo za slušné peníze.... Tedy doporučuju!!!
Alferi

Příspěvek od Alferi » 10 říj 2006 17:45

Rover píše:Mám vz.24 cca měsíc a půl, kupoval jsem v BVS, je to rok 38, se lvem. Velká spokojenost, puška je ve výborném stavu včetně hlavně, zkušebna 06. Moc příjemná na střílení (pokud si člověk zvykne na tu ránu a šlupku do ramene), velmi přesná. Rozhodně nelituju, krásné střílení s kusem historie. Prý jsou dovezené z Ruska. Střelivo za slušné peníze.... Tedy doporučuju!!!
Něco takového od toho očekávám.
Co proším tě znamená to číslo u zkušebny? - hledal jsem to, ale nikde nenašel.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 říj 2006 13:57

Myslí tím vojenskou přebírací značku, nebo rok tormentace (2006). Bez toho, abych viděl obrázek, neumím říct víc.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Rover

Příspěvek od Rover » 14 říj 2006 17:49

Jasně, myslel jsem rok tormentace...
Odpovědět