vytahovac

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

thrax

vytahovač

Příspěvek od thrax » 28 dub 2007 17:49

tak jsem se zamýšlel nad smyslem téhle součástky u automat.zbraní,a zdá se mi,že tahle součástka je jaksi nesmyslná-nábojnice tlačí do závěru,posouvá ho dozadu a s ním i ten vytahovač.Takže vytahovač nábojnici nevytahuje,naopak je nábojnicí sám posouván.Takže kdybychom ho tam neměli,tak bychom si toho vůbec nevšimli.
Vytahovač asi bude něco dělat v nouzi,kdy náboj nevystřelí.Pak ručním tažením závěru se bude hilzna vytahovat.Pokud se ovšem zakousne v komoře,tak se k ní dostaneme až po odstranění vytahovače.hmmm,proč se teda vytahovač vůbec dělá?


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 dub 2007 17:58

Proč se tam dělá? Zkus ho oddělat a vystřelit a zjistíš proč. Spousta zbraní bez toho prostě a jednoduše nefunguje.
A jak bys bez vytahovače vybíjel komoru? Vyšťouchával bys náboj zepředu klacíkem?
Walther
Příspěvky: 62
Registrován: 29 říj 2006 18:41
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Walther » 28 dub 2007 18:31

Tahle úvaha je ještě celkem nevinná, pokud se uvede do praxe, ale před nedávnem jsem potkal čerstvě vyučeného puškaře, který naprosto vážně uvažoval o odstranění přerušovače u samonabíjecí pistole aby zlepšil spoušť.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 28 dub 2007 18:41

Mám takovej dojem, že Margolina funguje bez vytahovače docela v pohodě...:-))
Akorát že když už tam máš patronu, tak jí prostě musíš vystřelit.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 29 dub 2007 11:31

2 Alfonss

Houby klacíkem, ale panem Větvičkou ze Soushparku :D

Mimochodem kluk střílí asi nějaký hoooodně drahý patrony.
Mě tak jedna z tisíce nejde ani opakovaně odpálit. :shock: :?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 dub 2007 14:53

Childeater: pravdu díš, Margolína bez vytahovače opravdu funguje, ale to je ojedinělej případ.

epetr: no pokud ti nejde jedna z tisíce odpálit ani opakovaně, tak spíš ty používáš hodně aušusový střelivo :) Pravda je že některý střelivo některých "výrobců" je na to náchylný....
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 29 dub 2007 15:40

Margolina sežere všechno, zejmena střelivo lehce mázlé konkorem, nemá akorát ráda suchou komoru a HV 22LR, praskne vepředu závěr. Jinak jedna 22LR z 1000, když nevystřelí, tak to je eště dobrá značka.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 dub 2007 15:55

pbrejsa píše:Jinak jedna 22LR z 1000, když nevystřelí, tak to je eště dobrá značka.
Tak by mě zajímalo co používáte za střelivo. Problémy jsem měl s nábojema Swartklip (ty opravdu nestřílely) a s nábojema NIKE. Ale sypaný Lapue a náboje GECO byly bez problému a to jsem jich vysypal opravdu hodně a na selhač si nevzpomínám.

Nábojema SB jsem nijak moc nestřílel takže nemůžu posoudit.
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 29 dub 2007 16:28

Swartclipy používám při treninku LP, co se týká jejich přesnosti vcelku ujde, ani to neni pecka, rána asi jako puškový Eleye , používám Magtechy nebo Aquily, ReXy, jinak na závody si beru hnedé Eleye a červená Geka. ReXy občas udělají padáka, Swartclip občas nevyjde, ale opakovaně vždycky. Když si to tak vemu 5 let zpátky, tak mi skutečně ani opakovaně nevyšly 1x GECO (3x5000ran) 1x sypaná Schoenebeck (asi 10x500) a 1-2x Bajkal (5x500). Jinak teď na trenink používám, co dům dal, ty nelevnější do 1Kč, za rok vystřílím kolem 10tisíc ran. No je to málo, ale na víc nemám čas.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 30 dub 2007 00:14

thrax - to už jsme řešily posledně, jak si se ptal na drážky v hlavni...
1) náboj tlačí na závěr jen kousek, dokud je v komoře, jinak by se roztrhnul, pak se již závěr pohybuje setrvačností a nábojnici musí vytáhnout vytahovač...
2) náboj na konci dráhy naráží na vyhazovač, jedna strana nábojnice zůstane stát a ta druhá , stále tažená vytahovačem, jede dozadu, tím se nábojnice otáčí do strany a vylétá ven ze zbraně.
3) už zmiňované, ruční vybíjení zbraně... ( bez použití klacku... )
thrax

Příspěvek od thrax » 30 dub 2007 10:48

no jo,to mě vlastně nenapadlo,že je to ta setrvačnost závěru,co vytahuje tu hilznu,ale můj děda míval dvě pistole,obě Steyer,jednu větší asi .32 a druhou menší,asi.25 a vytahovač neměla ani jedna.Pak jsem se dočetl,že důvodem nepřítomnosti vytahovače byly patentové spory,tak je vyřešili tím,že vytahovač vůbec neudělali.Přesto to ve své době byly oblíbené zbraně.
thrax

Příspěvek od thrax » 30 dub 2007 10:54

Rád bych se zeptal na tohle-pistole Makarov má verzi s integrovaným tlumičem.Tato verze má vratnou vzpruhu nikoli pod hlavní,ale svisle v rukojeti asi jako P08,ovšem na rozdíl od 08 je tam taková jednoduchá páka.Nevíte někdo,kde by se našly nějaké obrázky aby se to dalo líp prohlídnout?
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 30 dub 2007 12:39

Zpátky k vytahovači. Historicky bylo několik typů pistolí, které konstrukčně vytahovač neměly. Z hlavy mi napadá jeden typ pistole Steyr. Mám dojem, že ten se sklápěcí hlavní. A fungovaly docela dobře. Vytahovač náboj /a nábojnici/ vlastně přidržuje a protože je situován v podstatě proti vyhazovači, zaručuje také razantní vykopnutí prázdné nábojnice. Problém nastane při vybíjení plného náboje, ale o tom se zde již psalo. Btw, byly také pistole bez vyhazovače. Nahrazoval ho zápalník, který se při závěru v zadní poloze vysunul ven a vyhodil nábojnici.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 30 dub 2007 14:47

staré revolvery taky vytahovač neměli, jen tyčku na vyhazování , jinak u automatických pistolí musí být aspoň nějaká drážka nebo vybrání v závěru, aby tam ten náboj držel...
jinak je fakt, že ten vyhazovák tam být nemusí, viděl jsem pistli 6,35 a ta měla vyhazování pružinou zásobníku, jak šel závěr dozadu, tak se odkryl další náboj v zásobníku a jak poskočil nahoru, tak vyhodil prázdnou patronu ven...
glock1719
Příspěvky: 125
Registrován: 04 dub 2007 21:50

Příspěvek od glock1719 » 30 dub 2007 23:23

Glock 17 taky střílí bez vytahovače.
Štěstí přeje připraveným.
Odpovědět