vytahovac

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 30 dub 2007 23:45

IMHO vytahovač pro svou funkci nepotřebují pistole s neuzamčeným dynamickým závěrem - tedy de facto do ráže 9Br. Výkonnější, s uzamčeným závěrem vytahovač potřebují. Tvrzení o Glocku mě dost překvapuje, ale nikdy jsem ho neměl v ruce, hádat se nebudu.
Vyhazování úderníkem používaly mj. pistole Browning 1906 a její klony.


Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 02 kvě 2007 10:24

2:glock1719
Chceš povedať že ostala zachovaná aj semi-auto funkcia, alebo po každom výstrele treba obtiahnuť?
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 kvě 2007 20:20

Jaký smysl má tahle diskuze :D ?
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 03 kvě 2007 08:57

Ak reaguješ na mňa tak ja sa snažím dozvedieť dačo nové :roll: . Radšej nech to niekto iný skúša prakticky mne stačia závery pokusov :wink: .

OK Edit :) :
Aj keď toto vlákno asi valný význam pre mňa nemá, aspoň je sranda :P
Naposledy upravil(a) ALKAJ dne 03 kvě 2007 14:29, celkem upraveno 1 x.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 03 kvě 2007 10:35

Nevidím důvod, proč by tato diskuze neměla mít smysl. Má stejný smysl, jako každá jiná. Navíc je to technický problém oproti planému plkání, které se zde také občas objeví. Já osobně, pokud bych měl možnost, tak bych vytahovač vymontoval z co největšího počtu modelů, abych to vyzkoušel. Nejsem totiž úplně přesvědčen tvrzeními že: vytahovač musí mít uzamčené pistole, s touhle to funguje a s touhle ne a pod.
Myslím si, že na každé takové tvrzení se to musí napřed zkusit.
thrax

Příspěvek od thrax » 03 kvě 2007 13:42

Smyslem všech mých dotazů jsou nová konstrukční řešení.
Jako českého patriota se mě nemile dotýkjí úspěchy cizích firem a tak tyhle dotazy třeba podnítí kreativitu našich konstruktérů.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 03 kvě 2007 17:01

NO nevim jestli tady dospěješ k nějakýmu novýmu konstrukčnímu řešení, ale vim jistě že např. Llama MAX II .45 ACP bez vytahovače absolutně nefunguje.

Mylsím že nejsi první kdo by tuto součástku chtěl ze zbraně odebrat (v rámci zjednodušení), ale taky nejsi první který narazí na to, že tudy cesta prostě nevede.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 03 kvě 2007 19:44

Princip vytahovače a jeho funkce je zřejmá: u slabých nábojů může fungovat zbraň na principu akce a reakce, přičemž ke zpomalení vytahování (a tedy včasnému poklesu tlaku v hlavni) stačí rozdíl dynamických vah závěru a střely (váhaxrychlost), kdežto
u výkonných nábojů musí předtím, než se nábojnice "hne", nejdříve poklesnout tlak v hlavni, jinak dojde k jejímu roztržení. To jsou běžné konstrukční zásady, kterými se musí řídit každý konstruktér. K tomu, aby zbraň fungovala, potřebuje tedy něco, co vystřelenou nábojnici odstraní - to je vytahovač.
Na mém Margolinu mi přebitý (čti moc nabitý) náboj vytahovač vyrazil do nenávratna. Pistole střílí bez problémů, pokud nedojde k selhači (střílím vyplavenými náboji, takže to není výjimka). Pak ale stačí připravený šroubováček a k velkému zdržení nedojde.
Na funkci to nemá vliv - ani rostlináře :D
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 04 kvě 2007 11:41

Tlak sice před odemčením poklesne, ale to, co i nadále tlačí závěr po odemčení dozadu je pořád zbytkový tlak. A ten na čelo závěru působí zase přes dno nábojnice a tlačí ji na čelo závěru. A toho tlaku je tam pořád dost, aby udělil závěru energii na pohyb dozadu a přitlačil nábojnici na jeho čelo. Vytahovač ji tedy i v tomto případě pouze přidržuje pro následné spolehlivé vyhození. To, co napsal kolega o Llamě jen potvrzuje to, co jsem napsal shora. Je to prostě různé. A že konstrukce bez vytahovače je slepá ulička? Na to už konstruktéři přišli v ranných dobách samonabíjecích pistolí, o tom žádná. A Fantane, nábojnici podle mého názoru odstraňuje vyhazovač, protože jak sám píšeš, tvoje Margolina je odstraňuje i bez vytahovače. :oops: / Nic ve zlém, dobře?/.
Odpovědět