Vytahl plynovku a rozstrileli ho ze samopalu

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Vytáhl plynovku a rozstříleli ho ze samopalu

Příspěvek od edelweiss » 16 lis 2010 14:37

No osobní věci si nechte na jinam. Opravdu tady pro to místo není. :wink:


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Vytáhl plynovku a rozstříleli ho ze samopalu

Příspěvek od cvicubis » 16 lis 2010 15:33

Pietro.Beretta nelze říct, že plynovky jsou k ničemu a že ostrá je nejlepší, ani to nelze říct obráceně. Z tvých příspěvků a odkazů vyplývá jedno, vždycky to závisí jenom a pouze na lidech na soudci, jak to ten určitý člověk vidí, 100 lidí 100 názorů. To je právě to nejhorší, závisí to na jednom člověku.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Vytáhl plynovku a rozstříleli ho ze samopalu

Příspěvek od Pietro.Beretta » 16 lis 2010 18:07

Je to tak, psal jsem to i v tematu o plynovkach asi pred 10 stranami. Bohuzel to zavisi na tom, jak to soudce vidi a ten soudce sedi pekne v teple a v bezpeci, je to high society a ve vsem ma jasno... Ze zkusenosti, ktere mam s urady a jejich pristupem k lidem proste plyne jedine, nosit ostrou zbran v CR se mi nezda vyhodne, protoze sance, ze se kvuli obrane s ni dostanu do vetsiho prusvihu (do bane), nez ktery mi hrozil je pro me osobne neprijatelna. Kdybychom byli v jine zemi, kde to neni tak bezpecne jako tady, tak to riziko za to stoji ale na poulicniho zlodejicka penezenek nepotrebuji ostrou...naopak potrebuji neco, co v pripade, ze se me pokusi napadnout (po tom, co mu odmitnu penezenku dat) se nebudu muset tolik bat pouzit...a je uz jedno, jestli to ma tvar obuchu, spreje atd.

Biggles mel pravdu, ze jsem si nevsiml, ze to tema se vynorilo po 4 letech kvuli jednomu prispevku a jak jsem to tak cetl, tak me to primelo k napsani toho, co jsem napsal. Bohuzel plynovky doplaci na to, ze v CR je relativne liberalni zakon a spousta lidi tu muze nosit zbrane i bez zjevneho duvodu atd. Proto lidi tady casto bez rozmyslu opovrhuji vsim, co neni ostra, zvlast kdyz se to tvari jako ostra. Pritom treba v zemich jako je Bulharsko, Madarsko, Rusko atd. kde je i daleko vetsi poulicni kriminalita nez tady se plynovky bezne a hojne pouzivaji, protoze ostre tam proste jsou zakazane. A takove nazory jako (kdyz vytahnes plynovku, tak Te okamzite sejmou ostrou) nebo podobne ptakoviny se tam nezjevuji, kazdemu je totiz jasne to, co jsem psal v predchozim prispevku. Obcas to tu v CR je pekne otravne, kdyz lide s ostrymi, kteri o plynovkach nevedi nic, protoze je to uz z principu nezajima, prichazeji a prudi, ze jsou to prskatka/siditka ktera nevystreli a pokud jo, tak z nich nic nevyleti a pokud jo, tak to stejne nic nedela.... asi mi rozumis. Je to proste skoda a kdyz se nad tim clovek trochu vic a hlavne nezaujate zamysli, dojde k jinemu nazoru... Proto jsem mozna az trochu zbytecne reagoval... Pokud to nekomu vadi, skoda....
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Re: Vytáhl plynovku a rozstříleli ho ze samopalu

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 17 lis 2010 06:50

Lepší být blbě zavřený, než dobře mrtvý.

Lepší být veden dvouma, než nesen čtyřma. / Lepší být souzen dvanácti než nesen šesti.

Pietro si asi neváží svého života, což je u návštěvníků gunshopu poměrně neobvyklé. Srovnává tady možnost dostat se do báně s možností dostat se do rakve. Vskutku zajímavé.

Psát takové věci jako, že tu moc lidí nosí ostrou bezdůvodně a že na to doplácí plynovky?! Co je to za nářek?! I kdyby, tak ať na to doplatí plynovky. Horší by bylo kdyby někdo doplatil na to že jsou, pokud by byly, zakázány ostré.

Zmiňovat Bulharsko, Maďarsko a Rusko jako země kde plynovky pomáhají protože si tam člověk nic jiného nepořídí je názorná ukázka demagogie. Je to asi jako vysvětlovat, že v Severní Korei je nízká míra obezity protože tam nemají co jíst :lol:
Navíc nevěřím, že v těchto zemích slušní občané nemají plnohodnotné zbraně načerno. Předokládám, že plynovku tam má jen ten kdo si nedokáže sehnat ostrou.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytáhl plynovku a rozstříleli ho ze samopalu

Příspěvek od Radgost » 17 lis 2010 07:07

Zmínka o bezdůvodném nošení pistole mne také mírně řečeno zvedla ze židle.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Vytáhl plynovku a rozstříleli ho ze samopalu

Příspěvek od Pietro.Beretta » 17 lis 2010 10:43

Panove, kdo tady predvadi demagogii jste vy. Vy totiz rikate, ze radsi zavreny nez mrtvy a proto nosite ostre zbrane. A kdyz nekdo rika, ze staci nejaky nesmrtici obranny prostredek, tak si nevazi zivota a ze vas to zveda ze zidle. Co to je prosimvas za pitomosti? V CR to neni jako v JAR, kde kazdy den vam jde skutecne o zivot od party cernochu, kteri hledaji bile na umlaceni k smrti. Pokud jste obycejny clovek, tak vam realne hrozi, ze vas nekdo bude chtit okrast nebo zmlatit. Nebo okrast a pokud mu nebudete nic chtit dat, tak to z vas vymlatit. Ja proste jen rikam, ze kdyz se nekdo spokoji s neletalnim prostredkem proto, ze se boji nasledne reakce justice, tak je to jeho vec a ma na to pravo. V mem puvodnim prispevku jsem take psal, ze pro me osobne je to riziko neprijatelne. Takove ty reci, jakoze lepsi ve vezeni nez v rakvi jsou akorat silancke kecy, to se na me nezlobte.

Rozhodne nesrovnavam dostat se do bane a dostat se do rakve, ja srovnavam dostat se do bane a branit se nesmrticim prostredkem a to je rozdil. Nikdo vam nebrani nosit ostre, pokud to riziko povazujete za prijatelne. Co me osobne ale vadi je, kdyz zdejsi majitele ostrych se jakoby shora vyjadruji o lidech, kteri ostre proste na obranu nenosi (a vetsinou to jsou plynovkari), protoze jim ta rizika tak prijatelna nepripadaji. Demagogie, o ktere se zminujete, je spise to, kdyz tvrdite, ze kdo nema ostrou ale treba jen plynovku, tak je mrtvej...
Lettow-Vorbeck píše:Navíc nevěřím, že v těchto zemích slušní občané nemají plnohodnotné zbraně načerno. Předokládám, že plynovku tam má jen ten kdo si nedokáže sehnat ostrou.
Nadherna ukazka respektu k zakonum. Napadlo Te proste, ze je opravdu vetsina lidi, kteri si tu zbran neporidi proste proto, ze je to nezakone??? Nezlobte se na me panove, ja taky nejsem priznivcem restriktivnich zbranovych zakonu ale kdyby tu takove byly, tak si proste zbran nelegalne porizovat nebudu. Vidi to tak podle me vetsina slusnych lidi, za ktere se majitele zbrani obecne prohlasuji. Tvrdit, ze plynovku maji jen ti, co si nedokazi poridit ostrou jsou jen zvasty.

Kdybyste nebyli zaujati, tak si prectete, ze jsem rikal, ze v Madarsku, Bulharsku a Rusku se nesetkavate s protiplynovkovymi kecy, ktere se objevuji tady (jako oblibene "kdyz vytahnes plynovku, tak Te okamzite sejmou ostrou" nebo "jedine ostra, protoze lepsi zavrenej nez mrtvej"). Nic vic a nic min. Vy panove byste si meli uvedomit, ze kazdy neprahne po tom, nosit u sebe ostrou zbran. Ne kazdy, kdo ji nenosi, je jen chudak, co si nemuze nebo nedokaze udelat ZP a ne kazdy z nich je hlupak, ktery nevi, ze lepsi byt zavrenej nez mrtvej. Naopak, lidi, kteri nosi nesmrtici prostredky nejsou hlupaci a mnohdy vedi presne, proc to delaji...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Vytáhl plynovku a rozstříleli ho ze samopalu

Příspěvek od cvicubis » 17 lis 2010 11:35

Ó pánové každej se tady perete za svý a když se to zmíchá do kupy tak každej máte kousek pravdy. Lepší plynovka než nic, ale zase plynovkou nikoho moc účinně nezastavíte v útoku, avšak při použití střelné zbraně ostré se velmi zvyšuje vážné zranění útočníka nebo dokonce smrti a následné další a další, nekonečné soudní tahanice. Ideální by byla zbraň která by útočníka vyřadila z "provozu", účinně zastavila v útoku a přitom by ho vážně neohrozila na zdraví či životě.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Vytáhl plynovku a rozstříleli ho ze samopalu

Příspěvek od Pietro.Beretta » 17 lis 2010 11:53

Ja jsem liny hledat dalsi a tak zrecykluji zazitky lidi, kteri plynovku na ostro uz pouzili. Jeden z nich, Slavek, chodi i sem k nam na forum:
Slavek69, strelectvi.cz píše:Pročítám si takhle nějaké ty fóra a ejhle, narazím na spoustu volovin (s prominutím) na téma plynovek. Nechápu, proč odpůrci plynovek, rádoby asi čarostřelci stále odrazují lidi, kteří nemohou nebo nechtějí mít zbrojní průkaz, aby tyto obranné zbraně nenosili. Kdysi jsem pracoval v ochrance a na pár akcích viděl, co plynovka dovede. Pokud se použije, tak jak má, rozhodně průměrného útočníka dokáže zastavit, ale kolikrát se ani nemusí vytahovat, stačí jen naznačit, že ji máš (frajer neví co to vlastně máš) a rozmyslí si, jestli v napadání pokračovat nebo ne. Přece nebude riskovat prostřelenou kebuli. Přesto, že jsem měl ostrou, na akce tipu diskoték atd. (jako pořadatel) jsem ji nikdy nebral a nosil jsem plynovku plus obušek. Úplně mi to stačilo. Použil jsem ji jen dvakrát v akci. Jednou na dva frajery, kteří si hráli na skiny. Napadli mne nožem a řetězem. Každý dostal dva zásahy plynu do vyholených lebek dřív, než se ke mně dostali na 2 metry a cca 10 minut hačali na prdelkách, než si pro ně dojeli policajti. Druhá akce byla proti debilovi, ze kterého se vyklubal ožralý polda. Byl na disce dost hustý, rozbíjel sklo a pořád napadal lidi kolem. Po několika upozorněních jsme se rozhodli ho vyhodit, ale on začal sahat pod riflovou bundu. Než vytáhl železo ven, dostal tři zásahy do úsměvu a garantuji vám, že už to železo nevytáhl. Byl v takovém šoku a tak silně zparalizovaný plynem, že nevěděl, jak se jmenuje. Jeho kolegové po přivolání mu to jistě připomněli.
Pravda je taková, že je důležité vědět, jak se zbraní zacházet.
Roman, specnaz.cz píše:Zdravím všechny,
jsem na těchto stránkách poprvé a zabrousil jsem na téma, jestli je plynovka k něčemu nebo je to jen zátěž. Snad některým zde pomohu při řešení této otázky popsáním mé zkušnosti.
Je to více než rok, co jsem byl v Brně přepaden partou mladých výrostků, asi tak kolem 18 let. Začalo to klasicky, obestoupili mě a chtěli po mě peníze, mobil, hodinky.....když jsem se zdráhal jim vyhovět, tak jeden z nich, vypadal jako jejich kápo, vytáhl nůž. Už jsem na nic nečekal a bleskurychle tasil plynovku, Walthera P22 a vpálil mu tak z 2 metrů jeden 9mm náboj s Noviamidem (45 mg) do obličeje. Nevím, jak tady někdo může napsat takovou pičovinu, že plynovka není vůbec účinná a že to na sobě zkoušel s kamarády. Protože ten účinek byl tak obrovský, že mu vytryskla krev z nosu, uši, a šel rychle k zemi, kde zůstal ležet a já dostal strach, že jsem ho zabil. Nebyl shopen už vůbec ničeho. A ten zbytek, i když věděli, že je to plynovka a ne ostrá, tak prostě zdrhli. K tomu na zemi jsem zavolal lékaře, protože skutečně to vypadalo, že je buď tuhej nebo brzo bude.
Pro mě z toho tehdy vyplynuly dvě věci:
1. Kdyby měl ostrou, ani by ji nestačil vytáhnout. A kdyby tasil první, tak bych pochopitelně plynovku ani nevytahoval.
2. kdybych měl ostrou já, tak už nežije stoprocentně a už ani nedostane šanci se nad sebou zamyslet a začít žít normálně.

Chápu vlastníky ZP, že pro ně budou plynovkáři vždy blázni a sebevrazi, ale dnes, kdy už ZP mám, tak přesto si sebou vždy beru raději plynovku. Po této zkušenosti, kdybych ji neměl, asi by se mi u paže taky houpala devítka.
Orici pri citovani jineho uzivatele píše:Maximstrelec napsal: "plynovku jsem uz dvakrat pouzil v sebeobrane jednalo se o tentyz pripad vecer jsem sel z prace z ulicky vylezlo 5 romu s nozema a napadli me tak jsem vystelil 4 rany PV 45mg a zdrhl jsem"

ostatni se ho ptali na trochu podrobnejsi popis ucinku, jestli ho byli hajzlove schopni pronasledovat a tak, tady je odpoved

maximstrelec napsal: "takze strilel jsem z pistole walter PP niklovanej s drevenyma strenkama palil jsem PV 9mm PA 45mg na vzdalenost tak 2m ucinek pomerne rychle oni si do toho plynu vběhli a jeste se zastavili tak se pekne nadejchali zhluboka 4 ran pak jsem acal zdrhat hluboce kaslali a drzeli si oblicej zrejme se pokouseli neco rict ale nebylo za boha rozumet vsichni tri drepeli na zemi... dva co byli s nema tak se stahli a cumeli na ostatni jinak jsem mel jeste boxera v kapse..."
burtonbell z D-Fens píše:nevim kolik z vas teoretiku to zkusilo na vlastni kuzi, ale ja zazil zasah plynovkou a vyradilo mne to spolehlive, stejne jako nekolik dalsich lidi v mistnosti... sam jsem pak pri napadeni plynovku pouzil a tri hajzlove v prujezdu pekne hacali na pangejtu s hlavou v dlanich a vyckali prijezdu policie...

ucinky plynu jsem na sobe pocitoval jako akutni palcivost v ocich, ale co je podstatne horsi je skutecnost, ze se nemuzete nadechnout - plice se jakoby zaseknou, coz zpusobi u vetsiny lidi paniku a dezorientaci... sok trva kolem 5-20 minut, to je individualni a zalezi to na okolnostech, nicmene co se tyce zneskodneni protivnika (protivniku) a zabraneni dalsimu utoku je to velmi spolehlive, protoze nevidi a jedinöu starost, kterou ma, je nedostatek kysliku

kovbojove, kteri tvrdi, ze jim zasah z plynovky nic neudela, necht zajedou ke me domu, odzkousime to ;o)
To video, ktere odkazujete se tu resilo jiz nekolikrat, takove video je ale celkem o nicem. Plynovku je treba pouzit prekvapive a hlavne plynovka neni jako ostra, kde vypalite jednu mirenou ranu na oblicej a on vam umre na miste. Plynovka se pouziva jako chemicka zbran, tzn. vypalit toho co mozna nejvic a jakoby utocnikovi postavit do cesty nebo ho utopit v mraku tech hnusu. Ma to specificke pouziti a pokud vam jeho specifika nevyhovuji, nidko vas nenuti to nosit.
Naposledy upravil(a) Pietro.Beretta dne 19 pro 2010 20:07, celkem upraveno 1 x.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Vytáhl plynovku a rozstříleli ho ze samopalu

Příspěvek od ALKAJ » 17 lis 2010 16:21

Pietro.Beretta píše:Rozhodne nesrovnavam dostat se do bane a dostat se do rakve, ja srovnavam dostat se do bane a branit se nesmrticim prostredkem a to je rozdil.
Takže keď sa budeš brániť "nesmrtiacim prostriedkom" tak máš zaručené že sa do basy nedostaneš? Obrázek
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Vytáhl plynovku a rozstříleli ho ze samopalu

Příspěvek od Pietro.Beretta » 17 lis 2010 17:19

Zarucene ne, ale rozhodne mam mnohem vetsi sanci, ze se tam nedostanu....
DJ. Pepino z forum.Renaultclub.cz píše:Před cca 12 lety jsem zažil něco podobného. Použil jsem plynovku na sebeobranu při napadení a výsledek ? Byl jsem obžalovaný z pokusu o ublížení na zdraví ! Naštěstí to zůstalo u státního zásupce a já měl podmíněné zastavení vyšetřování na 1 rok. V případě dalšího " průšvihu" by se ta moje sebeobrana dostala k soudu. A pak se braň !! Za 1/4 roku byla amnestie a já byl " volný" ..................

....................A dotyčný útočník odešel nepotrestán !
Jako tento pan, nakonec dostal jen podminku. Chtel bych videt, jak by asi dopadl s ostrou... Nebo radsi bych to nechtel videt. :idea:
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Vytáhl plynovku a rozstříleli ho ze samopalu

Příspěvek od edelweiss » 17 lis 2010 17:37

Fak ty příklady jsou o ničem, kdo nechce hájit i za cenu postihu sebe a svůj život, je defekt, slepá cesta evoluce a pokud na to dojede, je to podle zákonů přírody v pořádku. Že si rádo by humanisti u soudu myslí něco jiného, přírodní zákony platné miliony let nezmění!
No a za sebe, borec co pro pocit bezpečí nosí plynovku je minimálně zralý na léčení, místo imitace kvéru může nosit robertka, ve finále je to stejné. Pokud už máš něco proto ZP, tahej teleskop nebo kudlu , ale nepruď na střeleckém fóru lidi co tíhnou ke zbraním hračkama!!!
Ten pán s plynovkou ač je to tragedie, dojel na to že žil ve snu, udělám bubnu a vše se spraví, no tak to nefunguje a to co se mu stalo to dokládá.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Vytáhl plynovku a rozstříleli ho ze samopalu

Příspěvek od Pietro.Beretta » 17 lis 2010 19:33

A uz jsme zase u toho, kdo nenosi aspon .45 je uz ted mrtvej co? A opet je vsechno ostatni hracka nebo rovnou robertek :) Nezda se vam panove, ze jste do tech svych zelez az moc zahledeni? :idea:
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Vytáhl plynovku a rozstříleli ho ze samopalu

Příspěvek od edelweiss » 17 lis 2010 19:37

Zase spekulace, nezdá se tobě že jsi malinko postižený?
Pokud ti na fóru o zbraních vadí zbraně, tak tu asi nejsi správně :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Slukař
Příspěvky: 146
Registrován: 25 říj 2007 18:40

Re: Vytáhl plynovku a rozstříleli ho ze samopalu

Příspěvek od Slukař » 18 lis 2010 22:15

Já osobně proti nesmrtícím prostředkům nic nemám, to bych nenosil slznej sprej (zbraň mám),ale nelíbí se mi ta kombinace nemrtící zbraně se vzhledem ostré. O účinku toho novinamidovýho sajrajtu jsem už slyšel, ale je podle mě škoda, že se nedělá "odpalovač" nějakýho neutrálního tvaru, kterým bych mohl zaplynovat prostor přede mnou. Ve chvíli útoku vlastně už za mnou. :lol:
Molón labe!
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Vytáhl plynovku a rozstříleli ho ze samopalu

Příspěvek od ALKAJ » 18 lis 2010 22:43

Slukař píše:ale je podle mě škoda, že se nedělá "odpalovač" nějakýho neutrálního tvaru
Niečo takéto? :D
Obrázek
To motto na tej krabičke má niečo do seba... :twisted:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Odpovědět