Vystraha!

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Výstraha!

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 20 pro 2009 23:20

Výstraha pro návštěvníky Gunshop fóra.

Nerad bych poškodil své oblíbené fórum, ale rád bych upozornil, že při návštěvě gunshop fóra jsem v posledních dvou dnech nejméně dvakrát po sobě obdržel výstrahu od svého operačního systému (Mandriva 2008), že došlo k pokusu o skenování portů. Mé povědomí o síťové bezpečnosti je velmi plytké, přesto jsem podle článků na internetu usoudil, že není o co stát. Pokud je zde odborník na počítače, nechť laskavě polopaticky vysvětlí v čem by mohl být problém. Děkuji

(V případě, že zde není souvislost s Gunshop fórem se omlouvám za šíření poplašné zprávy.)


Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstraha!

Příspěvek od Radgost » 21 pro 2009 17:18

Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstraha!

Příspěvek od Radgost » 22 pro 2009 18:41

Že by na serveru, který hostuje gunshop.cz byla funkcionalita, která skenuje porty návštěvníků o tom pochybuji.
Krom toho mám na PC ze kterých navštěvuji firewally, které by takovýto sken zachytili a nikdy mne při návštěvě tohoto fóra nevarovali.

Myslím, že jde o náhodu, že zrovna v okamžiku návštěvy tohoto fóra došlo k útoku.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Re: Výstraha!

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 26 pro 2009 15:18

Článek na Lupě jsem četl, ale není v něm to nejdůležitější: Proč. Někdo by rád znal jaké stránky navštěvuji? Jsem už docela paranoidní v co se týče kamer. úsekového měření, vyhledávání osob podle mobilu atd.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: Výstraha!

Příspěvek od memphisto » 26 pro 2009 15:33

Žádný stres. Jestli si myslíte, že jste na internetu anonymní, tak se hodně pletete. Nechci Vás trašit, ale pokud někdo bude chtít, tak si o Vás zjistí dost informací
echo
Příspěvky: 50
Registrován: 08 říj 2009 20:09

Re: Výstraha!

Příspěvek od echo » 26 pro 2009 15:39

a co take sa da zistit?
memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: Výstraha!

Příspěvek od memphisto » 26 pro 2009 16:27

Email, jméno, příjmení, podle IP provider, bydliště, pokud má profil na nějaké sociální síti, tak i vzhled, přátelé. A to je jen zlomek toho, co dokáže šikovný člověk :wink: Já už jsem idee o anonymním životě ztratil dávno :lol: V podstatě různým SPAM botům stačí email :)
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Výstraha!

Příspěvek od undead » 28 pro 2009 19:32

možno ti to vyskočilo kvôli ga.js skripte..., alebo ta fakt niekto skenoval :)
a co take sa da zistit??? stačí ak nemáš zabezpečený komp a otvoríš mail, prílohu a už môžem vedieť všetko čo natukaš do kláves, aký program spustíš, čo hladáš na nete, čo máš v pc, dokonca ti možem mazať súbory a pracovať s tvojím pc ako keby som za nim sedel :) stačí ti poslať keylogger a trojana..... a z tvojích foto, emailoch, v pc môžem vidieť vedieť kto si a čo komu píšeš posielaš, pozerať sa na teba cez tvoju webku.... :twisted: :twisted:
alebo využiť tvoje pc a zautočiť na nejake stránky (banky,urady...) a bude to vypadať že si útok urobil ty :) ale to sú extrémy a malo pravdepodobne, ale reálne možné!
hm, napr. http://pocitace.sme.sk/c/5135746/udajni ... ietli.html
echo
Příspěvky: 50
Registrován: 08 říj 2009 20:09

Re: Výstraha!

Příspěvek od echo » 28 pro 2009 22:31

ty asi moc pozeras tie usa filmy :lol:
Odpovědět